Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 10:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 9:58 am 
Offline

Registrován: čtv led 13, 2011 12:40 pm
Příspěvky: 7
Zdravím,

skoro každé ráno snídám ovesné vločky s kefírovým mlékem (kupovaným).
Bohužel mě trápí stolice, která se lepí na záchodovou mísu, má světlejší povrch, nemá pevný tvar a její celkem málo. Naštěstí je celkem pravidelná.
Do toho i únava, špatný stav vlasů, apod..

Vysledoval jsem že je to pravděpodobně právě způsobeno mojí snídaní.
Vím že nedoporučujete jíst ovesné vločky hlavně kvůli jejich zaplísnění. Ale jelikož si chci budovat svalovou hmotu, tak na to jsou vločky vhodné, alespoň dle doporučení ostatních posilujících lidí. Mimo to obsahují opravdu mnoho kvalitních živin (včetně vlákniny).

Samotné se jíst nedají proto je kombinuji s kefírem, který doufám i zároveň snižuje škody páchané kyselinou šťavelovou obsaženou ve vločkách.

Ptám se tedy, v čem je problém. Tuto stolici může způsobovat kefír, ovesné vločky nebo vzájemná kombinace?
Co přesněji by to mohlo způsobovat?

Je mi to divné, když vločky obsahují mimo jiné vlákninu a kefír pro změnu živé kultury pro správnou funkci střev. \":shock:\"

Mám kupovaný kefír vyměnit třeba za acidofilní mléko (či zakysané) nebo vločky za jiný druh? Případně vyřadit, nahradit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 10:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Warp píše:
Zdravím,

skoro každé ráno snídám ovesné vločky s kefírovým mlékem (kupovaným).
Bohužel mě trápí stolice, která se lepí na záchodovou mísu, má světlejší povrch, nemá pevný tvar a její celkem málo. Naštěstí je celkem pravidelná.
Do toho i únava, špatný stav vlasů, apod..

Vysledoval jsem že je to pravděpodobně právě způsobeno mojí snídaní.
Vím že nedoporučujete jíst ovesné vločky hlavně kvůli jejich zaplísnění. Ale jelikož si chci budovat svalovou hmotu, tak na to jsou vločky vhodné, alespoň dle doporučení ostatních posilujících lidí. Mimo to obsahují opravdu mnoho kvalitních živin (včetně vlákniny).

Samotné se jíst nedají proto je kombinuji s kefírem, který doufám i zároveň snižuje škody páchané kyselinou šťavelovou obsaženou ve vločkách.

Ptám se tedy, v čem je problém. Tuto stolici může způsobovat kefír, ovesné vločky nebo vzájemná kombinace?
Co přesněji by to mohlo způsobovat?

Je mi to divné, když vločky obsahují mimo jiné vlákninu a kefír pro změnu živé kultury pro správnou funkci střev. \":shock:\"

Mám kupovaný kefír vyměnit třeba za acidofilní mléko (či zakysané) nebo vločky za jiný druh? Případně vyřadit, nahradit?

Tak proč, když víte, že to je na prd, to do sebe stále ládujete a držíte se nesmyslu. Myslíte, že když vám ty vločky v těle kvasí a hnijí, že z nich vybudujete nějakou kvalitu. To je pochopitelně blbost, na to zapomeňte a vyzkoušejte něco jiného, třeba spařenou brokolici a na ní vajíčka, což myslím bude fungovat o dost jinak a z hlediska budování svalové hmoty určitě také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 12:07 pm 
Offline

Registrován: čtv led 13, 2011 12:40 pm
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Tak proč, když víte, že to je na prd, to do sebe stále ládujete a držíte se nesmyslu. Myslíte, že když vám ty vločky v těle kvasí a hnijí, že z nich vybudujete nějakou kvalitu. To je pochopitelně blbost, na to zapomeňte a vyzkoušejte něco jiného, třeba spařenou brokolici a na ní vajíčka, což myslím bude fungovat o dost jinak a z hlediska budování svalové hmoty určitě také.

Tak šlo mi spíše o to, zda je to způsobeno spíše těmi vločky, tím kefírem a nebo vzájemnou kombinací?
Přeci jen sem se v kterékoliv jiné diskuzi s těmito příznaky od jiných lidí nesetkal.
Respektive mi šlo také o to, zda náhodou nemůže být problém i v tom kefíru?
S jakou jinou potravinou je dobré kombinovat kefírové mléko?

Ostatně ovesné vločky chci vyřadit již delší dobu, ale zatím jsem nenašel kvalitní náhradu.

Děkuji za odpovědi na mé otázky. \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stolicí
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 7:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Warp píše:
Tak šlo mi spíše o to, zda je to způsobeno spíše těmi vločky, tím kefírem a nebo vzájemnou kombinací?
Přeci jen sem se v kterékoliv jiné diskuzi s těmito příznaky od jiných lidí nesetkal.
Respektive mi šlo také o to, zda náhodou nemůže být problém i v tom kefíru?
S jakou jinou potravinou je dobré kombinovat kefírové mléko?

Ostatně ovesné vločky chci vyřadit již delší dobu, ale zatím jsem nenašel kvalitní náhradu.

Děkuji za odpovědi na mé otázky. \":wink:\"

Jakou chcete náhradu za obilí, prostě ho přestaňte jíst a zmizí vám většina potíží, to zde píšu už od prvních příspěvků na tomto fóru. Jinak kefír je obecně vhodné brát samostatně, mnoho lidí má problém ho s něčím kombinovat, je to prostě jídlo, ne pití.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zvastni stolice
PříspěvekNapsal: čtv zář 12, 2013 10:17 am 
Offline

Registrován: sob dub 20, 2013 10:28 am
Příspěvky: 9
Mam casto svetlou stolici a nekdy v ni jsou kousky hnede normalni barvy. Nevite cim by to mohlo byt? Trpim na prujmy. Zkousel jsem klistyr s urinou, shanku, ted popijim kefir s tibestskych houbicek a nic nepomaha.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvastni stolice
PříspěvekNapsal: čtv zář 12, 2013 10:28 am 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Pavel323 píše:
Mam casto svetlou stolici a nekdy v ni jsou kousky hnede normalni barvy. Nevite cim by to mohlo byt? Trpim na prujmy. Zkousel jsem klistyr s urinou, shanku, ted popijim kefir s tibestskych houbicek a nic nepomaha.

Takhle to vypadá u mně, když mám přemnoženou kvasinku .Ráno řídká světlá stolice , často jakoby průjem.Měla jsem to celé roky a považovala jsem to za dráždivý tračník.
Pokud nasadím protikvasinkovou dietu , hned se to srovná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvastni stolice
PříspěvekNapsal: čtv zář 12, 2013 11:46 am 
Offline

Registrován: sob dub 20, 2013 10:28 am
Příspěvky: 9
Dekuji za odpoved. Existuje nakej spusob jak se tech kvasinek zbavit jinak, nez kvasinkovou dietou? Bohuzel jsem pracovne hodne vytizen a kdyz ze stravy vynecham pecivo, tak uz vlastne nemam co jist. Co jite vy v prubehu dne? Jestli se mohu zeptat??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvastni stolice
PříspěvekNapsal: čtv zář 12, 2013 11:56 am 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Pavel323 píše:
Dekuji za odpoved. Existuje nakej spusob jak se tech kvasinek zbavit jinak, nez kvasinkovou dietou? Bohuzel jsem pracovne hodne vytizen a kdyz ze stravy vynecham pecivo, tak uz vlastne nemam co jist. Co jite vy v prubehu dne? Jestli se mohu zeptat??

Tady je celé vlákno o protikvas.dietě , tak to chce pročíst.
Bohužel je skutečně potřeba nahradit pečivo i mléko něčím jiným .
Já se teda přiznám , že úplně dietu nedodržuju , protože při přísné dietě jsem měla prudkou reakci, bylo mi hrozně špatně několik dní......i když stolice se hned srovnala.
Myslím, že kdybyste jedl hlavně maso a zeleninu a sýry a hodně nepřátelů kvasinek .........a k tomu laktobacily, že by se to zastavilo.
Samotné laktobacily nestačí, to jsem vyzkoušela ......pokud jím hodně pečiva( i tmavého nebo i špaldu atd) a k tomu lakto, průjem se stejně objeví.
Ale já jsem naprostý laik v téhle oblasti .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvastni stolice
PříspěvekNapsal: čtv zář 12, 2013 2:35 pm 
Offline

Registrován: sob dub 20, 2013 10:28 am
Příspěvky: 9
Markétuše píše:
Tady je celé vlákno o protikvas.dietě , tak to chce pročíst.
Bohužel je skutečně potřeba nahradit pečivo i mléko něčím jiným .
Já se teda přiznám , že úplně dietu nedodržuju , protože při přísné dietě jsem měla prudkou reakci, bylo mi hrozně špatně několik dní......i když stolice se hned srovnala.
Myslím, že kdybyste jedl hlavně maso a zeleninu a sýry a hodně nepřátelů kvasinek .........a k tomu laktobacily, že by se to zastavilo.
Samotné laktobacily nestačí, to jsem vyzkoušela ......pokud jím hodně pečiva( i tmavého nebo i špaldu atd) a k tomu lakto, průjem se stejně objeví.
Ale já jsem naprostý laik v téhle oblasti .

No maso, zeleninu + laktobacili jim. Syry jsem myslel ze jsou negativni. Zkusim ted vysadit cukry, co to udela. Kdybych vysadil pecivo, tak nevim co bych jedl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvastni stolice
PříspěvekNapsal: čtv zář 12, 2013 2:38 pm 
Offline

Registrován: sob dub 20, 2013 10:28 am
Příspěvky: 9
Jinak mam doma oresak americky, ma na candidu nejaky vliv? Mam taky moznost pujcit si Zapper. Muze Zapp nicit candidu? Frekvence tam na to jsou, ale jestli to neni jen strata casu tyto zapry a pod.
Taky mam moznost jit na plazmu. Co na to rikate pane Zajicek ma to cenu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvastni stolice
PříspěvekNapsal: čtv zář 12, 2013 2:54 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Já to spíš zkouším zkusmo, po čem to mám a po čem né.
Ty cukry samozřejmě v první řadě vysadit , to jsem zapomněla .....já mám i šílenou kvasinkovou reakci na umělé cukry , třeba v nápojích . Cukr vůbec .
Mně třeba hodně chutná knackebrot a ten snad bude mít míň sacharidů .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvastni stolice
PříspěvekNapsal: pát zář 13, 2013 9:46 am 
Offline

Registrován: sob dub 20, 2013 10:28 am
Příspěvky: 9
Tak vcera jsem nemel zadnej cukr a bez rozdilu. Mel jsem zrovna jednu z tech horsich stolic. Ted jsem si udelal plivaci test a provazky sli dolu za par vterin. Zajimavy ze kdyz jsem si ho delal pred asi mesicem, tak slina zustala na hladine.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvastni stolice
PříspěvekNapsal: pát zář 13, 2013 11:15 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Pavel323 píše:
Tak vcera jsem nemel zadnej cukr a bez rozdilu. Mel jsem zrovna jednu z tech horsich stolic. Ted jsem si udelal plivaci test a provazky sli dolu za par vterin. Zajimavy ze kdyz jsem si ho delal pred asi mesicem, tak slina zustala na hladine.

To bude tím, že plivací test nejni taknějako směroplatnej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvastni stolice
PříspěvekNapsal: pát zář 13, 2013 12:12 pm 
Offline

Registrován: stř srp 28, 2013 9:19 pm
Příspěvky: 93
Pavel323 píše:
Tak vcera jsem nemel zadnej cukr a bez rozdilu. Mel jsem zrovna jednu z tech horsich stolic. Ted jsem si udelal plivaci test a provazky sli dolu za par vterin. Zajimavy ze kdyz jsem si ho delal pred asi mesicem, tak slina zustala na hladine.

Pokud jíte pečivo, jíte dál cukr........ta dieta se nedá ošidit , prostě kvasinky žerou cukr .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zvastni stolice
PříspěvekNapsal: pát zář 13, 2013 2:03 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Pavel323 píše:
Mam casto svetlou stolici a nekdy v ni jsou kousky hnede normalni barvy. Nevite cim by to mohlo byt? Trpim na prujmy. Zkousel jsem klistyr s urinou, shanku, ted popijim kefir s tibestskych houbicek a nic nepomaha.

http://www.gewo.info/health/fecal_questions.htm

Barva stolice
Normální barva výkalů je hnědá, asi jako tmavá mléčná čokoláda, protože obsahují mrtvá tělíčka baktérií obývajících tlusté střevo. Kromě zbytků baktérií způsobuje hnědé zbarvení žluč, vyměšovaná játry do tenkého střeva za účelem trávení tuků.
Barva fekálií se den ode dne mění podle toho co jíte a pouze dramatické, trvalé změny barvy jsou důležité. Výměšek například může být jeden den červený nebo černý, protože jste snědli hrst borůvek nebo řádnou porci červené řepy, masa, čokolády, koláčků, lékořice nebo nějaké léky, jako Bismol nebo vitamínové pilulky obsahující železo. Ale pokud vaše stolice důsledně zůstává černá, může se jednat o krvácení do horního gastrointestinálního traktu. Příležitostné jasné krvavé pruhy na povrchu stolice jsou většinou způsobeny hemeroidy nebo dočasným análním zánětem. Jestliže se ovšem krvácení jeví jako trvalé a krev je do stolice vmísena, může jít o krvácení do dolního gastrointestinálního traktu. Každopádně byste měli navštívit vašeho doktora.

Žlutá nebo nazelenalá stolice, pokud jste ovšem nejedli hodně zeleniny nebo kapslí s vysokým obsahem chlorofylu, je obvykle znamením blízkého průjmu. Nejezděte raději nikam... Pokud ovšem berete antibiotika déle než týden, je možné, že sterilizovala vaše střevo, takže musíte obnovit střevní flóru o užitečné baktérie (potřebné přípravky jsou k dostání v lékárnách).

Jestliže musíte na toaletu více než 4× denně a vaše stolice je vodnatá a "rychlá", máte zřejmě diarheu. Zůstaňte radši doma a pijte hodně tekutin, abyste zabránili dehydrataci organizmu. Pokud se to během 2 dnů nesrovná, promluvte si s vaším doktorem (může to být kolitida, infekční choroba vyvolaná baktériemi E-Coli).

Tříslová nebo jílová barva může indikovat, že jste buď snědli příliš mnoho tuků, nebo máte zablokovaný žlučovod nebo nedostatečnou produkci zažívacích enzymů.

Má-li stolice barvu slonové kosti, nebo je téměř bílá, je pachatelem antacid, berete nadbytek doplňků obsahujících vápník nebo jíte příliš moc kokosových ořechů či mandlí.

Když psi požerou kosti, mají světlou až bílou stolici, to samé je u hadů, kteří to mají navíckrát v barevných rázech, možná to souvisí nějak s tím vápníkem, že se špatně vstřebává \":?:\"

Bílá - světlá stolice svedčí o tom, že žlučové kyseliny nepřecházejí do střeva. Je to například při vrozené poruše žlučových cest, pri nádorech a nebo i žlučových kamenech

Světlá stolice může znamenat i alergii na lepek (Celiakie), někde se píše o možné poruše jater.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz