Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 23, 2024 6:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ekzém pouze v zimním období
PříspěvekNapsal: sob črc 30, 2011 7:56 pm 
Offline

Registrován: sob črc 30, 2011 6:59 pm
Příspěvky: 11
Dobrý den,
mám ještě jeden dotaz, ale na to jsem si založila forum \":)\" Jako malá jsem trpěla ekzémy, celoročně - ruce, nohy. V období puberty mi tyto problémy zmizely, ovšem kolem 16. roku se zase vrátili to v ohybu na ruce - většinou jen pravé a na krku po obou stranách... někdy i vzadu na zádech poblíž podpaží a dále na ruce u prstů. Doktorka mi dala kortikoidy, které jsem ani jednou nepoužila - jako malou mě mazala mamka na ruce a zůstaly mi bílé skvrny. Vysazuju mléčné výrobky - jen s Activíí je problém, ta furt zůstává. Pečivo nejím vůbec, jen celozrnné cereálie ráno k snídani, snažím se jíst hodně zeleniny, ovoce, rýže, čajů a ted jsem přešla na kozí mléko. Ovšem pokaždé ekzém přijde v období říjen-listopad a přetrvává až do dubna nebo května (teda s prvním silnější sluníčkem). Bojím se, až se mi to letošní zimu zase vrátí. Myslíte si, že je něco, co by toto mohlo změnit?

Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekzém pouze v zimním období
PříspěvekNapsal: ned črc 31, 2011 7:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
michelle2622 píše:
Dobrý den,
mám ještě jeden dotaz, ale na to jsem si založila forum \":)\" Jako malá jsem trpěla ekzémy, celoročně - ruce, nohy. V období puberty mi tyto problémy zmizely, ovšem kolem 16. roku se zase vrátili to v ohybu na ruce - většinou jen pravé a na krku po obou stranách... někdy i vzadu na zádech poblíž podpaží a dále na ruce u prstů. Doktorka mi dala kortikoidy, které jsem ani jednou nepoužila - jako malou mě mazala mamka na ruce a zůstaly mi bílé skvrny. Vysazuju mléčné výrobky - jen s Activíí je problém, ta furt zůstává. Pečivo nejím vůbec, jen celozrnné cereálie ráno k snídani, snažím se jíst hodně zeleniny, ovoce, rýže, čajů a ted jsem přešla na kozí mléko. Ovšem pokaždé ekzém přijde v období říjen-listopad a přetrvává až do dubna nebo května (teda s prvním silnější sluníčkem). Bojím se, až se mi to letošní zimu zase vrátí. Myslíte si, že je něco, co by toto mohlo změnit?

Děkuji za odpověď

Ekzémy mají vždy souvislost se stavem střeva, ale zde bych viděl i nějakou vazbu na dostatečnou dávku vitamínu D3, což si můžete nechat vyšetřit. Jedná se o vyšetření 25-hydroxyvitamín D3 a stojí cca 1800,-Kč, pokud vám ho nenapíše lékař. Nechte si výsledky přepočítat na ng/ml a pokud výsledek bude nižší, než 35 ng/ml je nutné déčko suplementovat a srovnat výsledek na hodnotu cca 60 ng/ml. Mimo toto je potřeba obnovit špičkovou defekaci a střeva zbavit kvasinek pomocí pravidelných očist.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekzém pouze v zimním období
PříspěvekNapsal: ned črc 31, 2011 8:15 am 
Offline

Registrován: sob črc 30, 2011 6:59 pm
Příspěvky: 11
Takže vlastně se jedná o to, že v zimně sluníčko není a není jak vitamin D3 získávat. Já jsem vloni ke konci začala brát rybí tuk v tabletách a lehce se to zlepšilo. Tak letos pojedu nepřetržitě přes zimu. Nevíte, kolik je tak doporučená denní dávka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekzém pouze v zimním období
PříspěvekNapsal: ned črc 31, 2011 9:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
michelle2622 píše:
Takže vlastně se jedná o to, že v zimně sluníčko není a není jak vitamin D3 získávat. Já jsem vloni ke konci začala brát rybí tuk v tabletách a lehce se to zlepšilo. Tak letos pojedu nepřetržitě přes zimu. Nevíte, kolik je tak doporučená denní dávka?

V těch tabletkách se nedoplatíte, to je nesmysl, který nic vyřešit nemůže, normálně si v lékárně kupte rybí tuk, ale ne malé skleničky, to vyjde také draho, kupte si litrovku za cca 400,-Kč a užívejte minimálně dvě lžíce denně, nebo i více, to ničemu škodit nebude. Pokud se týká dávkování tak vše potřebné jsem vám napsal v minulém příspěvku, musíte si dát udělat to vyšetření 25-hydroxyvitamín D3 a dle deficitu dávkovat, ovšem to patrně budete ten rybí olej muset pít jako vodu, já vidím jako vhodnější ty tablety.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekzém pouze v zimním období
PříspěvekNapsal: ned črc 31, 2011 9:20 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
To že je ekzém v zimě horší je poměrně častá záležitost. U mě byl v zimě často v kritickém stavu a v létě se lepšil nebo dočasně zcela mizel a to i v době, kdy jsem se nevěnoval očistám a jedl klasickou stravu.

Teorie o vitamínu D je zajímavá a určitě stojí za to prozkoumat. Za zhoršeným ekzémem v zimě stojí ale i další faktory.

- psychika: v zimě i z nedostatku světla se často horší nálada, zvyšuje se množství depresí a tím i stav kůže
- v zimě nepřijímáme zpravidla tolik minerálů a vitamínů jako v létě v čerstvé stravě
- máme na sobě několik vrstev oblečení, kůže nemůže tak dobře dýchat, navíc se mikroskopicky potí a pot na těle zasychá čímž může kůži dráždit
- zpravidla se v zimě méně hýbeme, méně dýcháme
- slunce podle mne na kůži funguje jako jakási desinfekce, pokud kůži slunci v přiměřené formě vystavujeme, často ekzém mizí
- v zimě se často hrbíme, snažíme se do sebe jaksi schoulit abychom se zahřáli - méně pak dýcháme, blokujeme proudění energie a celkově negativně působíme na psychiku

Jednoduchým řešením je odjed od listopadu do března někam k rovníku k moři, tady můžete jíst co chcete a ekzém se neobjeví. Pro běžného ekzemtika ale jenom toužebný sen.
V našich podmínkách může pomoci:
- otužovat se, chodit do sauny a tak lépe psychicky i fyzicky zimu zvládat
- jíst sice trochu více vařené stravy aby se tělo prohřálo, ale také nezapomínat na syrové věci
- hodně se hýbat - dobře se obléci a vyrazit do lesa, hor ...
- když to jde, shodit ze sebe oblečení, aby se kyslík dostal ke kůži a celkově se provětrala, prostě chodit co nejvíce nahý
- brát vitamíny a minerály v syntetické podobě ve větším množství než v létě
- hlídat si pozici těla, nehrbit se, raději se více obléci, provádět zahřívající dechová cvičení (jóga jich nabízí několik
- zkusit nějakou světlo léčbu - biolampy apod.
- pozitivně myslet, těšit se z toho že i zima nabízí nějaké radosti a případně odjet na týden do Afriky k moři


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekzém pouze v zimním období
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 12:32 am 
Offline

Registrován: sob črc 30, 2011 6:59 pm
Příspěvky: 11
No myslíte, že bych k tomu moři nejela? \":D\" to víte, že bych jela! Ale nehodí se to, bohužel. V létě sem i kezém právě úplně "vyléčí", zmízí, ani známka... Ale jakmile je chladněji, tak mám i po sprše po těle takové ty jakože alergické pupínky, co se rychle udělají a také rychle zmizí. A na tom krku vlastně nenosím vrstvy oblečení a mam tam dvě obrovské mapy nalevo i napravo.

Pokusím se doktorkou domluvit vyšetření, uvidím, co mi na to poví


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekzém pouze v zimním období
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 7:37 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
michelle2622 píše:
No myslíte, že bych k tomu moři nejela? \":D\" to víte, že bych jela! Ale nehodí se to, bohužel. V létě sem i kezém právě úplně "vyléčí", zmízí, ani známka... Ale jakmile je chladněji, tak mám i po sprše po těle takové ty jakože alergické pupínky, co se rychle udělají a také rychle zmizí. A na tom krku vlastně nenosím vrstvy oblečení a mam tam dvě obrovské mapy nalevo i napravo.

Pokusím se doktorkou domluvit vyšetření, uvidím, co mi na to poví

Prozkoumejte i alergii na chlad. Tak jako tak se ale budete muset pustit do změny stravy, vyčištění střev a jater a určitě bych suplementoval deficitní látky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekzém pouze v zimním období
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 8:17 am 
Offline

Registrován: sob črc 30, 2011 6:59 pm
Příspěvky: 11
Já si myslím, že jsem stravu už dost radikálně změnila. V zimě nejím ani citrusy, pokouším se nejíst žádné kyselé věci, protože kdysi se mi to po nich akorát zhoršilo. Kožařka mi řekne, že to je z toho důvodu, že kůže v zimě vysychá (no určitě tohle je ten jeden jediný důvod). Nevědí vůbec nic, hlavně že si pak pořádá o 30 korun a já odcházím s třemi kortikoidovými mastičkami.
Na tu očištu střeva se chystám, ale mám furt z toho obavy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekzém pouze v zimním období
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 9:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
michelle2622 píše:
Já si myslím, že jsem stravu už dost radikálně změnila. V zimě nejím ani citrusy, pokouším se nejíst žádné kyselé věci, protože kdysi se mi to po nich akorát zhoršilo. Kožařka mi řekne, že to je z toho důvodu, že kůže v zimě vysychá (no určitě tohle je ten jeden jediný důvod). Nevědí vůbec nic, hlavně že si pak pořádá o 30 korun a já odcházím s třemi kortikoidovými mastičkami.
Na tu očištu střeva se chystám, ale mám furt z toho obavy

To jsou nesmysly, kůže vůbec nevysychá, pokud máte tělo čisté a dostatek omega 3 mastných kyselin, přičemž vás nechápu, takové svinstvo jako kortikoidy jste ochotná risknout a klystýr, který nemůže nikomu uškodit vás trápí a zbytečně nad ním spekulujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekzém pouze v zimním období
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 5:07 pm 
Offline

Registrován: sob črc 30, 2011 6:59 pm
Příspěvky: 11
Já neřekla, že je používám. Ty mi nesmějí na kůži, nechci je ani vidět... ale napsala mi asi tři recepty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekzém pouze v zimním období
PříspěvekNapsal: úte srp 30, 2011 8:12 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jardo, na základě Vaší poznámky o ekzému a vitamínu D jsou trochu zkoumal a zjistil jsem, že opravdu existují studie, které prokazují souvislost s jednak nedostatkem vitamínu D u matek a následného vyššího výskytu ekzému u dětí ale také toho, že nedostatek déčka ekzém může zhoršovat.

Troufáte si odhadnou kolik déčka suplementovat v jarním a letním období (a jestli vůbec) u člověka, který se pohybuje na slunci přiměřeně a také v zimě?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekzém pouze v zimním období
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2011 7:35 am 
Offline

Registrován: sob črc 30, 2011 6:59 pm
Příspěvky: 11
Ještě bych se chtěla zeptat, jestli například neškodí konzumace oříšků...? Mám dojem, že mi to jako malé taky škodilo. Teď jsem se dala na jezení mandlí. Začíná se mi ekzém opět objevovat na jedno prstu na ruce a kousek od spánků na hlavě. Takže se budu snažit jíst hodně rybího tuku a snad se tomu vyvaruju trochu více jak v předchozích letech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekzém pouze v zimním období
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2011 8:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Jardo, na základě Vaší poznámky o ekzému a vitamínu D jsou trochu zkoumal a zjistil jsem, že opravdu existují studie, které prokazují souvislost s jednak nedostatkem vitamínu D u matek a následného vyššího výskytu ekzému u dětí ale také toho, že nedostatek déčka ekzém může zhoršovat.

Troufáte si odhadnou kolik déčka suplementovat v jarním a letním období (a jestli vůbec) u člověka, který se pohybuje na slunci přiměřeně a také v zimě?

Děkuji

To se blbě odhaduje a vyšetření stojí cca 1600-1800,-Kč, nicméně třeba já v letních měsících jsem na slunci co mě povinnosti dovolí a minimálně 14 dní to jedu u moře naprosto natvrdo celé dny, jak slunce přestane smažit, tak dávám 2-400 I.U. denně, což bych viděl rozumné pro naprostou většinu lidí, někdo by snesl dlouhodobě i mnohem více a krátkodobě klidně jde brát 10000 I.U. denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekzém pouze v zimním období
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2011 8:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
michelle2622 píše:
Ještě bych se chtěla zeptat, jestli například neškodí konzumace oříšků...? Mám dojem, že mi to jako malé taky škodilo. Teď jsem se dala na jezení mandlí. Začíná se mi ekzém opět objevovat na jedno prstu na ruce a kousek od spánků na hlavě. Takže se budu snažit jíst hodně rybího tuku a snad se tomu vyvaruju trochu více jak v předchozích letech

Ořechy nijak zásadně neškodí, vše je pouze o plísních a spíše je krmí obiloviny a hlavně cukry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ekzém pouze v zimním období
PříspěvekNapsal: sob zář 17, 2011 11:31 am 
Offline

Registrován: sob zář 17, 2011 11:16 am
Příspěvky: 1
Ořechy škodlivé nejsou, nemáte-li na mysli arašídy, ty fakticky nebrat. Jinak Váš ekzém opravdu souvisí s chladem a možná i vlhkem. Je na to vhodná léčba tradiční čínskou medicínou, trvá to déle, ale úspěch je většinou zaručený. Tabletky MUDr.Hoffmanna bývají dostupné ve zdravých výživách. Info najdete na www.patentnimedicina.cz Lze si tam vybrat podle druhu onemocnění, pokud byste si nevěděla rady, napište mi mailík, tabletky Vám doporučím. Hezký den, Hanka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz