Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 9:20 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 12:49 am 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 12:50 pm
Příspěvky: 39
V pondeli po praci v odpolednich hodinach se ozvu,zatim dekuji...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 9:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
monako píše:
Dobry den,muj pritel ma uz nekolik let vred na dvanacterniku k tomu se mu pridaly hemeroidy a nedavno mu zjistili polipy v nose.Myslim si ze by to vse mohlo spolu souviset.Lecil vredy antiobiotiky [asi tri druhy] ale bez vysledku .Rodice pritele{take vredy] byli antibiotiky vyleceni.Jaky je vas nazor nebo jak zjistit kde je pricina.dekuji

Příčina je většinou v nedostatku kyseliny chlorovodíkové v žaludku, což si můžete vytestovat krkacím testem a pak bude patrně muset kyselinu dodávat. Velice dobře také funguje lékořice, ale ta se dá aplikovat pouze u lidí bez problémů s krevním tlakem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 6:35 pm 
Offline

Registrován: ned dub 03, 2011 12:29 am
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Příčina je většinou v nedostatku kyseliny chlorovodíkové v žaludku, což si můžete vytestovat krkacím testem a pak bude patrně muset kyselinu dodávat. Velice dobře také funguje lékořice, ale ta se dá aplikovat pouze u lidí bez problémů s krevním tlakem.

dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: pát dub 15, 2011 3:35 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 12:50 pm
Příspěvky: 39
Dobrý den,neustále mě brní ruce asi z nedostatku hořčíku,slinivka už je ok po nasazení Pancreolanu v pohodě,snad tedy,aspoň už nebolí.Mám trošku plynatost asi zase pročistit že?Každopádně ten třes rukou je velice nepříjemný,poslal by jste mi prosím v pondělí chlorid hořečnatý s popiskem jak mám dávkovat? Velice děkuji,zatím nashledanou,těším se na shledání...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: sob dub 16, 2011 8:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
KosmasJ píše:
Dobrý den,neustále mě brní ruce asi z nedostatku hořčíku,slinivka už je ok po nasazení Pancreolanu v pohodě,snad tedy,aspoň už nebolí.Mám trošku plynatost asi zase pročistit že?Každopádně ten třes rukou je velice nepříjemný,poslal by jste mi prosím v pondělí chlorid hořečnatý s popiskem jak mám dávkovat? Velice děkuji,zatím nashledanou,těším se na shledání...

Adresy do fóra nepište, nevíte kdo to může číst a zneužít. Jinak manželka vám zboží v pondělí pošle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: sob dub 16, 2011 1:56 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 12:50 pm
Příspěvky: 39
Děkuji za upozornění,a za odeslání taky,jeste bych si chtel ujasnit jak je to s jidlem,neco sem tady cetl,ale jestli to dobre chapu tak po a pred jidlem by se nemelo pul hodiny pit?Dekuji za odpoved...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 8:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
KosmasJ píše:
Děkuji za upozornění,a za odeslání taky,jeste bych si chtel ujasnit jak je to s jidlem,neco sem tady cetl,ale jestli to dobre chapu tak po a pred jidlem by se nemelo pul hodiny pit?Dekuji za odpoved...

S tím pitím je to pravda, tím se silně ředí žaludeční šťávy a zhoršuje trávení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: ned dub 17, 2011 10:02 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
KosmasJ píše:
Děkuji za upozornění,a za odeslání taky,jeste bych si chtel ujasnit jak je to s jidlem,neco sem tady cetl,ale jestli to dobre chapu tak po a pred jidlem by se nemelo pul hodiny pit?Dekuji za odpoved...

Je ale vhodné nějakou tekutinu, byť ve stravě do žaludku dostat. Musí se ta strava taky v něčem vařit. Můžete si to představit, že máte v žaludku stejný hrnec na vaření jaký používáte v kuchyni. Jakékoliv jídlo se musí v žaludku znovu uvařit. Tekutina je nutná k dobrému uvaření \":)\" Ale samozřejmě, že ne moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 4:33 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 12:50 pm
Příspěvky: 39
Dobrá tedy,děkuji za odpovědi,kolik tak tekutiny by to mohlo být?A mám pár otázek na Pana Zajíčka,vaše hořčíková bomba v receptari prima napadu zni dobre,jak ale odstredím to mléko když mam odstavnovac champion?Potom by me zajimalo jestli muzu jist susene rozinky se smesi orechu?Cetl sem ze ovoce se nema michat s nicim?Potom by me zajimalo jestli si muzu ke snidani udelat syrovatka 200 ml s ovesnymi vlockami,a dat si k tomu salat ve stylu co uvadite na vasich strankach?A posledni dotaz je na toto mleko:25 mandlí,nasekat na hrubo,3 lzice slunecnice,3 lzice sezamu namlet,rozmixovat ve 2 dcl vody a pridat treba 4 datle a 2 fiky,pote dolit 4 dcl vody a mame mleko o objemu skoro 7 dcl,k tomu ovesne vlocky jako snidaně třeba?Tohle vsechno by me moc zajimalo.Jinak dnes davam pust o vode prevarene a klystyry 2*,zatim celkem pohoda.Zkusim zase od zacatku,dekuji za odpoved...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 6:43 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
KosmasJ píše:
Dobrá tedy,děkuji za odpovědi,kolik tak tekutiny by to mohlo být?A mám pár otázek na Pana Zajíčka,vaše hořčíková bomba v receptari prima napadu zni dobre,jak ale odstredím to mléko když mam odstavnovac champion?Potom by me zajimalo jestli muzu jist susene rozinky se smesi orechu?Cetl sem ze ovoce se nema michat s nicim?Potom by me zajimalo jestli si muzu ke snidani udelat syrovatka 200 ml s ovesnymi vlockami,a dat si k tomu salat ve stylu co uvadite na vasich strankach?A posledni dotaz je na toto mleko:25 mandlí,nasekat na hrubo,3 lzice slunecnice,3 lzice sezamu namlet,rozmixovat ve 2 dcl vody a pridat treba 4 datle a 2 fiky,pote dolit 4 dcl vody a mame mleko o objemu skoro 7 dcl,k tomu ovesne vlocky jako snidaně třeba?Tohle vsechno by me moc zajimalo.Jinak dnes davam pust o vode prevarene a klystyry 2*,zatim celkem pohoda.Zkusim zase od zacatku,dekuji za odpoved...

1/3 tekutiny, 1/3 jídlo a 1/3 vzduch.... to je ideální poměr \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 6:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
KosmasJ píše:
Dobrá tedy,děkuji za odpovědi,kolik tak tekutiny by to mohlo být?A mám pár otázek na Pana Zajíčka,vaše hořčíková bomba v receptari prima napadu zni dobre,jak ale odstredím to mléko když mam odstavnovac champion?Potom by me zajimalo jestli muzu jist susene rozinky se smesi orechu?Cetl sem ze ovoce se nema michat s nicim?Potom by me zajimalo jestli si muzu ke snidani udelat syrovatka 200 ml s ovesnymi vlockami,a dat si k tomu salat ve stylu co uvadite na vasich strankach?A posledni dotaz je na toto mleko:25 mandlí,nasekat na hrubo,3 lzice slunecnice,3 lzice sezamu namlet,rozmixovat ve 2 dcl vody a pridat treba 4 datle a 2 fiky,pote dolit 4 dcl vody a mame mleko o objemu skoro 7 dcl,k tomu ovesne vlocky jako snidaně třeba?Tohle vsechno by me moc zajimalo.Jinak dnes davam pust o vode prevarene a klystyry 2*,zatim celkem pohoda.Zkusim zase od zacatku,dekuji za odpoved...

Pokud vím tak na něm se to dělat nedá. U každého jídla je potřeba si vysledovat dvě věci, jednak jak bude reagovat kvašení a tedy i pH a pak zda se dá, nebo nedá pohodlně vykadit.
Naprostá většina lidí ovesné vločky kadí blbě a přesto je do sebe cpe půl národa v domnění jak jsou neuvěřitelně zdravé. Docela se nedivím, že je vám blbě, protože takovéto kombinace to zvládne opravdu málokdo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 8:08 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 12:50 pm
Příspěvky: 39
Tak co si treba osobne delate ke snidani vy?To asi nereknete protoze to musi kazdy sam ze?Nebo co by jste pozmenil,popr. vynechal z mych uvedenych receptu?At uz v tom mam aspon trosku jasno..\":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: pon dub 18, 2011 8:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
KosmasJ píše:
Tak co si treba osobne delate ke snidani vy?To asi nereknete protoze to musi kazdy sam ze?Nebo co by jste pozmenil,popr. vynechal z mych uvedenych receptu?At uz v tom mam aspon trosku jasno..\":-(\"

Například dnes jsem měl trochu drtě, která vzniká při odšťavňování mrkve, nějaké borůvky, kokosovou moučku, dýňová semínka, lněný olej a na chuť nepražené kakao. Běžně to sice nejím, ale měl jsem tu řemeslníka a musel jsem to tedy udělat rychle, což vyžadovalo nic nezkoumat. Je to směs celkem chutná a velice sytá, která vydrží tělo zásobovat skoro celý den. Určitě bych z těch vašich nápadů zapomněl na ty ovesné vločky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: ned dub 24, 2011 12:02 am 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 12:50 pm
Příspěvky: 39
Mohou vlivem užívání chloridu hořečnatého hodně začít bolet ledviny?Začalo mě dost bolet vzádu v bederní části zad,je to tím že by se rozpouštěl anorganický vápník?Děkuji za odpověď?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista tlusteho streva a stravovani
PříspěvekNapsal: ned dub 24, 2011 7:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
KosmasJ píše:
Mohou vlivem užívání chloridu hořečnatého hodně začít bolet ledviny?Začalo mě dost bolet vzádu v bederní části zad,je to tím že by se rozpouštěl anorganický vápník?Děkuji za odpověď?

Není to sice běžné, ale možné ano. Důležité je užívat součastně vitamín B6, který ledviny celkem dobře chrání, nebo si občas udělat ledvinovou kůru pomocí melounů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 66 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz