Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: stř říj 26, 2011 10:06 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 10, 2011 9:39 am
Příspěvky: 5
Moc děkuji za rady. Zajímavé, dokonce existují stránky masaz-prostaty.cz \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv říj 27, 2011 9:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Gauntess píše:
Moc děkuji za rady. Zajímavé, dokonce existují stránky masaz-prostaty.cz \":D\"

Tak vidíte jak dobré je se občas zeptat, nikdo neví všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 10:45 am 
Offline

Registrován: úte úno 08, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den, dnes jsem si na sirnou patlaninu koupila jinou značku lněného oleje než obvykle a když jsem četla etiketu, nestíhala jsem se divit. Prý: nevhodné v těhotenství, používá se nejdříve až od 35. týdne těhotenství kvůli tomu, že vyvolává stahy. Jelikož jsem teprve v začátku těhotenství, tak jsem se poněkud lekla. Co si o tom myslíte Vy prosím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 8:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ellaquebrilla píše:
Dobrý den, dnes jsem si na sirnou patlaninu koupila jinou značku lněného oleje než obvykle a když jsem četla etiketu, nestíhala jsem se divit. Prý: nevhodné v těhotenství, používá se nejdříve až od 35. týdne těhotenství kvůli tomu, že vyvolává stahy. Jelikož jsem teprve v začátku těhotenství, tak jsem se poněkud lekla. Co si o tom myslíte Vy prosím?

Tak já myslím, že větší problém je omega 3 mastné kyseliny mít deficitní, protože to může být dost velké ohrožení vývoje plodu a pokud vím, tak mnoho žen je v těhotenství bere a zatím jsem o konkrétním problému neslyšel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 8:12 pm 
Offline

Registrován: úte úno 08, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 8
Jarda píše:
Tak já myslím, že větší problém je omega 3 mastné kyseliny mít deficitní, protože to může být dost velké ohrožení vývoje plodu a pokud vím, tak mnoho žen je v těhotenství bere a zatím jsem o konkrétním problému neslyšel.

Děkuji, já si to myslela, jen mě zaskočilo to upozornění na etiketě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: pát črc 13, 2012 3:08 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 8:45 pm
Příspěvky: 60
dobry den, jsem v uplnem zacatku tehotenstvi a chtela bych se zeptat, zda byste doporucil brat tehotenske vitaminy jako je napriklad mamavit (http://www.mamavit.cz/p/o-mamavitu) nebo si to radeji poskladat z jednotlivych vitaminu a mineralu. Jde mi o to, ze nevim, zda v produktu mamavit jsou pouzity organicka nebo anorganicka forma, atd....

Zatim beru od swansona :
B-100 - 1 tabletu mam na nekolik dnu
Horcik - 225 mg
vit. E - 400IU
selen - 100 mcg
EPA - 107 mg
DHA - 93 Mg

od Vas vitam C (kys. askorbova)
jeste rasy morske

Predem dekuji za vas nazor, hezky den \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2012 8:28 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zvanc píše:
dobry den, jsem v uplnem zacatku tehotenstvi a chtela bych se zeptat, zda byste doporucil brat tehotenske vitaminy jako je napriklad mamavit (http://www.mamavit.cz/p/o-mamavitu) nebo si to radeji poskladat z jednotlivych vitaminu a mineralu. Jde mi o to, ze nevim, zda v produktu mamavit jsou pouzity organicka nebo anorganicka forma, atd....

Zatim beru od swansona :
B-100 - 1 tabletu mam na nekolik dnu
Horcik - 225 mg
vit. E - 400IU
selen - 100 mcg
EPA - 107 mg
DHA - 93 Mg

od Vas vitam C (kys. askorbova)
jeste rasy morske

Predem dekuji za vas nazor, hezky den \":D\"

To máte těžké, organické budou pouze ty mořské řasy a jinak patrně jde o prakticky stejný produkt vyrobený většinou v Číně. Pak je to spíše otázkou peněz a lenosti jednotlivce, za chce spolknout jednu drahou tabletu, nebo si skládat více levných, což já osobně vidím vhodnější. Tak se dá totiž dávka jednotlivých látek optimalizovat na míru konkrétních potíží a to se vám u komplexního přípravku určitě nepovede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 11:29 am 
Offline

Registrován: čtv zář 06, 2012 8:12 am
Příspěvky: 2
Pan Jarda.
Chcela by som sa Vás spytat. Mám problemy s trávenim preto beriem Betain HCL od swansonu a digestive enzymy tiez od swansonu velmi mi to pomaha na travenie. Teraz som sa dozvedela ze som tehotna a podla vyrobcu tieto doplnky by tehotne a dojciace zeny nemali uzivat. Ale na druhej strane sa bojim aby dieta nebolo podvyzivene kedze nemam v poriadku travenie. Moziem to uzivat aj nadalej, alebo mam to uplne vynechat? Viete mi poradit? Dakujem Vám pekne dopredu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: ned pro 16, 2012 11:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
gucciok85 píše:
Pan Jarda.
Chcela by som sa Vás spytat. Mám problemy s trávenim preto beriem Betain HCL od swansonu a digestive enzymy tiez od swansonu velmi mi to pomaha na travenie. Teraz som sa dozvedela ze som tehotna a podla vyrobcu tieto doplnky by tehotne a dojciace zeny nemali uzivat. Ale na druhej strane sa bojim aby dieta nebolo podvyzivene kedze nemam v poriadku travenie. Moziem to uzivat aj nadalej, alebo mam to uplne vynechat? Viete mi poradit? Dakujem Vám pekne dopredu.

Dle mého názoru by ani jeden uvedený přípravek vadit neměl, nejde o léčivo v pravém slova smyslu, ale suplement nedostatku dané látky v těle, čili pokud by vše fungovalo normálně, tak by jste v těle uvedené látky pochopitelně stejně měla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: úte led 29, 2013 8:09 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Dobrý deň, chcem vás srdečne požiadať o radu.
Manželka je v 5.týždni tehotenstva.
-odšťavujeme denne mrkvu, cviklu, jablko,... 0.2-0.7 l denne
-patlaninu na sladko aj na slano, max. 2pl oleja
- chia 0.5 pl
- vit. C 1000mg/denne
Poradíte mám ďalšie veci vhodné pre toto obdobie?
Aké by boli ideálne šťavy?
Ako získať dostatok Kyseliny listovej, železa atd .
Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv led 31, 2013 5:11 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
dushan74 píše:
Dobrý deň, chcem vás srdečne požiadať o radu.
Manželka je v 5.týždni tehotenstva.
-odšťavujeme denne mrkvu, cviklu, jablko,... 0.2-0.7 l denne
-patlaninu na sladko aj na slano, max. 2pl oleja
- chia 0.5 pl
- vit. C 1000mg/denne
Poradíte mám ďalšie veci vhodné pre toto obdobie?
Aké by boli ideálne šťavy?
Ako získať dostatok Kyseliny listovej, železa atd .
Ďakujem.

v lekární som jej kúpil 800 ku kyselinu listovú,
2xdenne ako píšu bude ok alebo je možné pridať?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 2:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
dushan74 píše:
Dobrý deň, chcem vás srdečne požiadať o radu.
Manželka je v 5.týždni tehotenstva.
-odšťavujeme denne mrkvu, cviklu, jablko,... 0.2-0.7 l denne
-patlaninu na sladko aj na slano, max. 2pl oleja
- chia 0.5 pl
- vit. C 1000mg/denne
Poradíte mám ďalšie veci vhodné pre toto obdobie?
Aké by boli ideálne šťavy?
Ako získať dostatok Kyseliny listovej, železa atd .
Ďakujem.

Tak naprostá většina věcí na které se ptáte je zde popsána, čili stačí číst, nemohu to stále dokola opisovat. Pokud si nebudete něčím jisti, stačí mě zavolat a já dotazy zodpovím. Kyselinu listovou můžete klidně v uvedeném objemu dodávat, nejde o žádnou velkou dávku, pro ilustraci, třeba na srovnání homocysteinu se dává denně 5000 mcg a to po dobu 60 dní. Stav jde pochopitelně testovat v laboratoři z krve, což vidím jako mnohem vhodnější než dodávání na slepo a možná vás to vyjde i levněji. Také si nechte zjistit hladinu vitamínu D3, ta je hodně důležitá pro správné zásobení vápníkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Neplodnost
PříspěvekNapsal: sob srp 10, 2013 11:01 pm 
Offline

Registrován: sob srp 10, 2013 10:22 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer pane Jardo. Prosím o radu, proč se mi nedaří už čtyři roky otěhotnět. Je mi 31. Antikoncepci jsem brala jen dva roky, ale je to už deset let zpátky. Dva roky nejím maso,ale každý den musím mít sladkosti a vlastně jím celý den, někdy i noc, protože pracuji i v noci. Spiš bych řekla, že nejím, ale s odpuštěním žeru.Mám prostě pořád hlad a chuť k jídlu. Menstruaci mívám velmi bolestivou.Neberu žádné doplňky stravy.Od puberty trpím na akné a tim mám taky velmi nízký sebevědomí a nerad chodím mezi lidi, vždycky hrožně zflekatim na dekoltu(červený fleky). Četla jsem už hodně z Vaši diskuse, ale nějak nevím, kde začít. Děkuji moc za případnou odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neplodnost
PříspěvekNapsal: stř srp 21, 2013 8:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ebbi píše:
Dobrý večer pane Jardo. Prosím o radu, proč se mi nedaří už čtyři roky otěhotnět. Je mi 31. Antikoncepci jsem brala jen dva roky, ale je to už deset let zpátky. Dva roky nejím maso,ale každý den musím mít sladkosti a vlastně jím celý den, někdy i noc, protože pracuji i v noci. Spiš bych řekla, že nejím, ale s odpuštěním žeru.Mám prostě pořád hlad a chuť k jídlu. Menstruaci mívám velmi bolestivou.Neberu žádné doplňky stravy.Od puberty trpím na akné a tim mám taky velmi nízký sebevědomí a nerad chodím mezi lidi, vždycky hrožně zflekatim na dekoltu(červený fleky). Četla jsem už hodně z Vaši diskuse, ale nějak nevím, kde začít. Děkuji moc za případnou odpověď.

Již se to zde určitě probíralo a ta bolestivá menstruace vše potvrzuje, prostě tělo máte zanesené a příroda tedy sama brání početí, protože by se mohl vyskytnout problém s donošením plodu. Jednoznačně začněte od střev a jater, vyřaďte ze stravy sladké šmejdy, jezte rozumě, klidně normální racionální stravu a snažte se eliminovat stres. Také bych viděl vhodné trochu si nastudovat nadledvinky a věnovat jim zvýšenou pozornost, tam většinou vznikají problémy hormony a to může být druhý zdroj vašeho problému. Již toto by mělo minimálně zmírnit problémy s menstruací a předpokládám dát i tělo do takového stavu, že by otěhotnění nemělo být problémem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Těhotenství
PříspěvekNapsal: čtv srp 22, 2013 11:50 am 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
Pan Jarda má pravdu. Dokud jsem měla zanesený organismus škodlivinami, taky jsem měla bolestivou menstruaci. S přechodem na zdravou stravu tyto bolesti zmizely a o menstruaci skoro ani nevím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz