Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 10:41 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2019 7:10 am 
Offline

Registrován: pát pro 20, 2019 4:43 pm
Příspěvky: 3
Díky za reakce. Tak jsem to už dogooglil a máte tak nějak pravdu oba. \":D\"

Velmi stručně a nepřesně: Fungují tedy 2 nebezpečné jevy. V podstatě oba do velké míry závislé na sacharidech.

1. První vzniká až při hodně dlouhých období bez výživy nebo špatné výživy a při obyč delší hladovce z plné síly se většinou nemůže stát. Jde o to, že dojde k vyčerpání minerálů (zejména fosfór, ale i další) a opětovné jezení způsobí to, že při velkém množství po období bez příjmu jsou všechny tyto klíčové minerály transportovány spolu s výživou z krve do buněk a to může být až smrtící, protože při vyčerpaných zásobách tělo už nemá kde další vzít, zůstane to v buňkách a v krvi se rozvrátí elektrolyty. Takže jde spíše o množství potravy, při malém se nepřesune tak velká část, aby to mělo smrtící následky. Nicméně výskyt jevu je velmi malý (pod 1% z nějaké statistiky u anorexie či co to tam bylo).

2. Otoky - vznikají kvůli příjmu sacharidů, kdy náhle zvýšená hladina inzulínu najednou způsobí zadržování vody a soli (ledviny sníží vylučování soli na minimum). Z toho vznikají ty oteklé nohy, ale tato kondice se většinou sama vylepší do několika desítek dní a nebývá fatální.

Docela zajímavé... Nikdy jsem o tom v knížkách nečetl (byť uznám, že jsem jich nepřečetl zas tolik). Tzn. pomalej start se hodí pro oslabené a opatrnost je na místě kvůli otokům, ale že by to muselo být vitariánské, šťávové a extrémně dlouhé, to asi většinou nemusí. Na druhou stranu je to jistota pro ty, co se necítí. \":)\"

Koho to zajímá více, zkuste anglicky zagooglit: refeeding syndrome, refeeding edema


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2019 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Poltergeist píše:
Díky za reakce. Tak jsem to už dogooglil a máte tak nějak pravdu oba. \":D\"

Velmi stručně a nepřesně: Fungují tedy 2 nebezpečné jevy. V podstatě oba do velké míry závislé na sacharidech.

1. První vzniká až při hodně dlouhých období bez výživy nebo špatné výživy a při obyč delší hladovce z plné síly se většinou nemůže stát. Jde o to, že dojde k vyčerpání minerálů (zejména fosfór, ale i další) a opětovné jezení způsobí to, že při velkém množství po období bez příjmu jsou všechny tyto klíčové minerály transportovány spolu s výživou z krve do buněk a to může být až smrtící, protože při vyčerpaných zásobách tělo už nemá kde další vzít, zůstane to v buňkách a v krvi se rozvrátí elektrolyty. Takže jde spíše o množství potravy, při malém se nepřesune tak velká část, aby to mělo smrtící následky. Nicméně výskyt jevu je velmi malý (pod 1% z nějaké statistiky u anorexie či co to tam bylo).

2. Otoky - vznikají kvůli příjmu sacharidů, kdy náhle zvýšená hladina inzulínu najednou způsobí zadržování vody a soli (ledviny sníží vylučování soli na minimum). Z toho vznikají ty oteklé nohy, ale tato kondice se většinou sama vylepší do několika desítek dní a nebývá fatální.

Docela zajímavé... Nikdy jsem o tom v knížkách nečetl (byť uznám, že jsem jich nepřečetl zas tolik). Tzn. pomalej start se hodí pro oslabené a opatrnost je na místě kvůli otokům, ale že by to muselo být vitariánské, šťávové a extrémně dlouhé, to asi většinou nemusí. Na druhou stranu je to jistota pro ty, co se necítí. \":)\"

Koho to zajímá více, zkuste anglicky zagooglit: refeeding syndrome, refeeding edema

Ono je dost těžké tvrdit že u návratovky existuje pouze konkrétní forma když při studování zjistíte že co autor to názor a existují návratovky natolik rozdílné že aby se v tom čert vyznal. Předpokládám že hlavní problém je startovní množství stravy a ani tolik nezáleží o jakou stravu přímo jde i když určitě se vyplatí být zpočátku hodně při zdi a moc nehýřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2019 1:55 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Jak jsem tu tehdy psal ty dotazy, tak jsem nakonec udělal jen 4 denní půst. Měl jsem k dispozici jen kohoutkovou vodu a ta mi poslední dny vůbec nechutnala a ještě mi po celou dobu půstu bylo mírně špatně (mám za sebou pár očist jater ale poslední jsem dělal asi před rokem, dokonce i jednu očistu bobkovým listem a cítil jsem se během ní úplně normálně, tak nevím čím to bylo). Návratovku jsem měl 4 dny (2 dny jen napařené rajče a další dnypak ovoce, vařenou bramboru) a asi jsem jeden z mála, ale horší pro mě byl ten půst než návratovka. Jak tu řešíte tu návratovku, tak myslím, že u zdravého člověka stačí i kratší návratovka, ale pak se připraví o možnost další regenerace, která by nastala tou delší návratovkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2019 2:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Jak jsem tu tehdy psal ty dotazy, tak jsem nakonec udělal jen 4 denní půst. Měl jsem k dispozici jen kohoutkovou vodu a ta mi poslední dny vůbec nechutnala a ještě mi po celou dobu půstu bylo mírně špatně (mám za sebou pár očist jater ale poslední jsem dělal asi před rokem, dokonce i jednu očistu bobkovým listem a cítil jsem se během ní úplně normálně, tak nevím čím to bylo). Návratovku jsem měl 4 dny (2 dny jen napařené rajče a další dnypak ovoce, vařenou bramboru) a asi jsem jeden z mála, ale horší pro mě byl ten půst než návratovka. Jak tu řešíte tu návratovku, tak myslím, že u zdravého člověka stačí i kratší návratovka, ale pak se připraví o možnost další regenerace, která by nastala tou delší návratovkou.

Tak s tím nelze než souhlasit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob pro 21, 2019 5:02 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Igi píše:
Jak jsem tu tehdy psal ty dotazy, tak jsem nakonec udělal jen 4 denní půst. Měl jsem k dispozici jen kohoutkovou vodu a ta mi poslední dny vůbec nechutnala a ještě mi po celou dobu půstu bylo mírně špatně (mám za sebou pár očist jater ale poslední jsem dělal asi před rokem, dokonce i jednu očistu bobkovým listem a cítil jsem se během ní úplně normálně, tak nevím čím to bylo). Návratovku jsem měl 4 dny (2 dny jen napařené rajče a další dnypak ovoce, vařenou bramboru) a asi jsem jeden z mála, ale horší pro mě byl ten půst než návratovka. Jak tu řešíte tu návratovku, tak myslím, že u zdravého člověka stačí i kratší návratovka, ale pak se připraví o možnost další regenerace, která by nastala tou delší návratovkou.

Co ja viem, tak clovek regeneruje hlavne na bazi bielkovin, a tie prakticky v ovoci a zelenind nie su. Dalej regeneruje prijmom dostatku kcal, a navratovka riesi minimum kcal.
Mimochodom nezabudaj na fakt, ze hladovku si davaju aj stihli ludia.... 4 dnova hladovka so 4 dnovou "ovocno-zeleninovou" navratovkou = 8 dni chudnutia... Ak si plnostihly alebo obezny, tak to neriesis. Ale ak po 4 dnovej hladovke so 4 dnovou ovocno-zeleninovou navratovkou vyzeras schudnuty ako po dvojtyzdnovej horucke, tak ti to jedno nie je....
Podla mna tie dlhe rastlinne navratovky vymyslel niekto od prirody plnostihly alebo obezny. Tam je pes zakopany. Pritom ABSOLUTNE nie su nutne.

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon pro 23, 2019 3:45 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Manželka po 42 dnech breusse dala návratovku jen dva dny a bylo jí pak trochu blbě. Já po třech dnech hned normálně jím, po deseti dnech na šťávách(plus jedno kafe denně,což není čistý půst), jsem začal ráno vývarem, na oběd jablečný kompot a večer už ovoce a zeleninu a další den normálně. Mám taky dojem, že 21 dní půstu a 21 návratovky je až moc vyhrocená věc.
Jinak Pomeje neměl po chemce. Ta přišla až ho probrali na té IP-ce a ukecali ho na ni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2019 7:29 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Dajte si pozor, mnohe pripady su falosne, teda dotycni nemali plnohodnotnu hladovku, iba sa nou vystatovali, machrovali. Niekedy su az taki schizofrenici, ze oklamu aj samych seba. Upozornoval na tento jav aj Pavel z pustu.cz.
Z realneho zivota mozem povedat, ze som mnoho krat nacapal niekoho ciganit (vacsinou ked som bol v niecom odborne tak znaly, a on o tom nevedel, vtedy ho viete otazkami nacapat tak, ze to ani nezisti, ze viete, ze si vymysla). Teda, mnoho z tych 21 - 40 dnovych hladoviek, ktorymi ludia machruju, sa v skutocnosti nikdy nestalo.

Co sa tyka klamania, tak politici ukazuju, kam sa to az da dotiahnut.
Ja len, ze budte opatrni a neriskujte kvoli tomu, su dokonca taki ludia, ktori sa potom bavia na tom, co si vymysleli (teda cielene rozosievaju klamstvo a nemaju ziadnu moralnu zabranu, bavia sa potom na tom, ako ludia reaguju - viz niektori siritelia konspiracnych teorii a hoaxov)

U navratovky je aj ta prospesna vec, ze ozdravny proces pokracuje, prave pocas navratovky, sa totiz mnozia nove bunky, stare ktore zmizli, nahradzaju novymi, teda to co vam narastie za tychto 20-40 dni je velmi podstatne. Teda, navratovku pokladajte za sucast postu, toho celeho ozdravneho cyklu. Teda nepokladajte ju len za taku nutnost, aby ste sa nezabili, totiz ked ju zanedbate, odpadava aj velka cast celeho ozdravneho procesu, kvoli ktoremu ste post robili. Mnohi dokonca tvrdia, ze zdravotny zisk v tomto obdobi este prevysuje samotnu hladovku, ze ta je len predpriprava - odstranenie stareho a uvolnenie miesta pre nove.

Ja patrim teda k tym, ktory obhajuju navratovku, minimalne 1/2 toho, co trval post, tam byt co najviac dosledny. A ak sa podari aj druha polovica aspon setrna dieta, tak ozdravny ucinok celeho postu sa zvysi, pokladam za rozumne pokusit sa teda aj o to.

Tito ludia, co sa nacpu bocikom, po hladovke, nielen ze riskuju, lebo nemozu vediet, ako to dopadne, ale cele to bolo len o ich egu... dosiahnut urcity pocet dni, a potom bum. Vobec to nieje o hlbsej mudrosti, dotiahnut cely ozdravny proces, a navyse, znizit riziko komplikacii. Teda hladovka bez navratovky, a prerusenie sposobom BUM = ego, nevedomost... neschopnost rezistencie, vydrzat. Lajdactvo - nedotiahnutie veci do uplneho konca. Riskovanie.
Hladovka s plnou navratovkou = mudrost, odriekanie, spiritualna vyzrelost, dotiahnut veci do uplneho konca. Zvysenie efektivity na maximalnu moznonu uroven. Nevyhovarat sa a nevyhybat sa veciam, ktore su dolezite, zvysuju bezpecnost, aj ked su neprijemne a tazke. Teda spolahlivost a zodpovednost.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon pro 30, 2019 1:21 pm 
Offline

Registrován: stř úno 09, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 19
Dobrý den,
prosím o radu opět zkouším půst kam až to půjde, tentokrát lépe než minule se šankou na začátku, ale teď jsem v šestném dni a cítím, že ve střevech opět něco vězí a nejde to ven. vím, že poradíte klystýr, ale ten jsem párkrát zkoušel a nějak to nedávám. Teď jsem studoval na netu a našel příspěvěk, kde dotyčný sedmý den dává na vyčištění střev zaječickou hořkou, případně mě napadl roztok z epsomky. A můj dotaz když to naleju vrchem neukončí mi to půst a nenastartuje žaludek?
díky moc za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon pro 30, 2019 1:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
martinberan3994 píše:
Dobrý den,
prosím o radu opět zkouším půst kam až to půjde, tentokrát lépe než minule se šankou na začátku, ale teď jsem v šestném dni a cítím, že ve střevech opět něco vězí a nejde to ven. vím, že poradíte klystýr, ale ten jsem párkrát zkoušel a nějak to nedávám. Teď jsem studoval na netu a našel příspěvěk, kde dotyčný sedmý den dává na vyčištění střev zaječickou hořkou, případně mě napadl roztok z epsomky. A můj dotaz když to naleju vrchem neukončí mi to půst a nenastartuje žaludek?
díky moc za odpověď

No nevím ono to aplikování vysoce mineralizovaných roztoků může při půstu také dost rozházet ionty v těle, tedy zda se tím stopne půst a nahodí trávení to nevím, ale i tak si myslím že je to zvláště po delším půstu celkem riskantní počínání. Nechápu moc výraz klystýr nějak nedávám, to vám nejde nálev napustit, nebo jak nedávám. Určitě musíte bez problémů dát půl litru, což by mělo stačit k vyčištění koncové části střeva která většinou zlobí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon pro 30, 2019 4:47 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Xion píše:
U navratovky je aj ta prospesna vec, ze ozdravny proces pokracuje, prave pocas navratovky, sa totiz mnozia nove bunky, stare ktore zmizli, nahradzaju novymi, teda to co vam narastie za tychto 20-40 dni je velmi podstatne.

Aha, takže bunky ktoré sú vytvorené hlavne z bielkovín a tukov (hlavne cholesterol), máme "kvalitne vyživiť a pomnožiť" prostredníctvom vegánskej či vitariánskej stravy ? Dobrý JOKE... \":lol:\"

Xion píše:
Hladovka s plnou navratovkou = mudrost, odriekanie, spiritualna vyzrelost, dotiahnut veci do uplneho konca.

To akože znak spirituálnej vyzrelosti je to, že keď "plačem od hladu" po XY dňovej hladovke, tak aj tak sa budem trápiť tým, že počas návratovky budem jesť denne tak málo jedla, že nepriberiem ani deko, a ak sa podarí, tak aspoň prestanem ďalej chudnúť ? Máš to nejaké pomýlené, ale ani sa nedivím, si odchovaný (alebo si sa "samoochočil" v tomto zmysle) na tom, že sme od narodenia hriešnici, atď, takže sa ti páči, keď si človek nejakým spôsobom ubližuje...
Mimochodom, pravidelný denný smiech (terapia smiechom) už dokázal človeka vyliečiť z rakoviny (pán Jarda to spomenul tuším včera v topicu ktorý som založil, ale ja som o tom čítal niekedy pred mesiacom, keď som sa začal zaujímať o terapiu smiechom). Nie je to 1000x krajšie liečenie, než nasadiť 40 dňový pôst ? Nepoviem, kebyže ho nasadí 120 kilový tučko, ktorý by zdravo vyzeral pri hmotnosti 70-80kg, ale keď 20 a viac dňové pôsty podstupujú ľudia ktorí už PRED PôSTOM sú skrátka ŠTÍHLI, tak si jednoducho vybrali ZLÝ SPôSOB ozdravnej terapie. Dlhé pôsty (nad dva týždne) sú pre moletných ľudí, nie pre štíhlych. A keď nejaký tučko (aj viac než 120kg, kľudne 160kg...) nebude mať po 40 dňovom pôste problém s rovnako dlho trvajúcou návratkou, z dôvodu, že stále bude páliť svoj telesný tuk (a teda bude pociťovať oveľa menší hlad, než štíhly až VYZIABNUTÝ človek počas návratovky), tak to je už jeho výhoda (asi jediná výhoda obezity), ktorú štíhly človek NEMÁ. A hladovku si treba ordinovať SO ZRETEĽOM NA TELESNÚ KONŠTITÚCIU - tučný dlhšiu hladovku, štíhly krátku hladovku. Píše o tom aj Malachov (od ktorého naši "čecho-slováci" opisujú). Ja by som po 40 dňovej hladovke vyzeral doslova ako z koncentráku. Čoby po 40, už po 21 dňovej. A uškodila by mi, tomu VER. Mimo iného aj z dôvodu, že by som nemal odvahu sa pozrieť do zrkadla, so strachom by som umýval svoje vyziabnuté telo, a z celkom logického dôvodu (pohľady zdesenia na mňa) by som po týždni či po desiatich dňoch nevyšiel na ulicu. To, aký by som bol zoslabnutý (kvôli tomu, že by som už nečerpal energiu z tukov), to hádam ani netreba spomínať.

EŠTE RAZ, A VEĽKÝM................ JE BRUTÁLNY ROZDIEL MEDZI TÝM ČI DLHÚ HLADOVKU DRŽÍ ČLOVEK, KTORÝ JU ZAČAL S KILAMI NAVYŠE (čím viac kg, tým paradoxne lepšie), ALEBO TEN, KTORÝ JU ZAČAL ŠTÍHLY AŽ CHUDÝ.
Ten prvý (tučný) bude každý deň hladovky vyzerať lepšie a možno sa aj lepšie cítiť, ten druhý (štíhly, chudý) bude každý deň vyzerať horšie, a drvivou väčšinou sa aj horšie cítiť.

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon pro 30, 2019 5:48 pm 
Offline

Registrován: pát pro 20, 2019 4:43 pm
Příspěvky: 3
Proces autofágie při hladovce je už docela popsaný (byla za něj ta Nobelova cena v roce 2016) a je tam řečeno, že nemoci se ničí už hladovkou, tzn. nízkokalorický návrat podle mě pomáhá v čištění hlavně tam, kde zbyl tuk a tělo se úplně dočistit nemohlo, takže tak nějak souhlasím s předchozím příspěvkem. Znovu postavit buňky podle mě tělo zvládne z čehokoliv, jen některé varianty snáší dobře všichni univerzálně a některé někomu mohou dělat drobné neplechy. Pokud člověk nesní nic tvrdého a nepřežene sacharidy, tak opravdu nevím, co by se mohlo stát. Vyvolání alergií živočisnými produkty, které je popsáno v některých knihách, to jsem z reálného světa nikdy nesylšel, jen z knížky. Tzn. pokud to existuje, zase to bude individuální minoritní záležitost. A věřil bych tomu asi jen u kravského mléka, to je dle mých pocitů takové trochu pochybné a radši ho dávám až později.

Že si někdo může vymyslet hladovky je super, ale to si může někdo vymyslet až příliš přistřižené návratovky a strašit lidi, protože u některých lidí, co se potřebují pořád čistit duchovně i fyzicky, je odpírání si čehokoliv až moc velice oblíbené, jako by to z nich dělalo lepší lidi a mohli se pak vytahovat na ostatní (jestli není ego spíš v tom, než v přezkoumávání 70-90 let starých poznatků o návratovkách). Podle mě je pravda někde uprostřed a ještě pro každého trochu jinak... Tím nechci nikomu brát to, jak mu to dělá dobře, nebo někoho odrazovat od bezpečnějších postupů, ale mně se osvědčily i ty míň učebnicové půsty. K cíli prostě vede hodně cest.

Zároveň učïnnost. Já první delší hladovku (14) před lety začínal už s podváhou a vyléčilo se mi vše, co šlo (kromě alergií) a to jsem měl několik věcí, které medicína léčit neumí. Návratovce jsem také moc nedal. Bylo to na tvrdé vodě z kohoutku a bez klystýrů, takže vodu a klystýr taky vnímám jako hlavně podpůrnou věc a ulehčení. Je to s tím lehčí, asi o něco účinnější, ale hlavní účinek je v té hladovce. Kromě toho tělo se za 21 dní v podstatě propláchne samo. U mě jednou někdy v prvním týdnu a pak v posledním týdnu pár dní před koncem.

Co se týče těch minerálů, tak pokud vím, tak hladovky o stovkách dní u velice obézních pod lékařským dozorem byly s dodáváním minerálů a snad i vitamínů, jenže je rozdíl rozumná míra a napít se na férovku minerálky. Taky nevím, co to může dělat, podle mě start asi přímo ne, ale je to zvláštní. Podle mě je rozumnější to buď nechat, až to půjde samo, nebo použít ten klystýr, než ty minerály dráždit a nechat hladiny skákat.

Jinak návrat jsem z 21 teď udělal za 7 dní, od 4. dne jsem jedl živočišné věci (nejdřív kefír a pak měkké sýry, např. kozí) a úplně neskutečně mi z nich nabíhala energie. 8. den jsem dal štědrovečerní večeři a v pohodě. Když je v knížkách, že do 7 dní je trávení obnovené, tak jsem to plně otestoval a je to ok... Ale nechci někoho navádět, jen říkám, jak mi to funguje. Určitě se první týden nikdy nepřejím a to tak nějak vnímám jako základ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv led 02, 2020 3:29 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Ještě k té návratovce tu nikdo nezmínil, že Pavel Mácha (nebo jak se jmenuje z pust.cz) říká, že existuje nějaké jedno speciálně připravené jídlo, které když se sní ihned po ukončení půstu, tak se pak už může jíst ihned cokoliv... nevím co je na tom pravdy.
Jinak Jednorazovy_Nick prosím tě popsal bys tu jak jsi dělal suchý půst? Rád bych ho někdy zkusil, ale nikde o něm není napsáno moc zkušeností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv led 02, 2020 5:46 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Igi píše:
Ještě k té návratovce tu nikdo nezmínil, že Pavel Mácha (nebo jak se jmenuje z pust.cz) říká, že existuje nějaké jedno speciálně připravené jídlo, které když se sní ihned po ukončení půstu, tak se pak už může jíst ihned cokoliv... nevím co je na tom pravdy.
Jinak Jednorazovy_Nick prosím tě popsal bys tu jak jsi dělal suchý půst? Rád bych ho někdy zkusil, ale nikde o něm není napsáno moc zkušeností.

Ano, rychlostartovací jídlo mám někde v jeho skriptech, ale není to legrace. viz http://www.pust.cz/frame.php?load=80_2010 dole
o odstranění budhaefektu.. předpokladem je zvládnutí vyšších (nebo hlubších) dimenzí půstu, především notoricky podceňovaného duchovního rozměru.. rozhodně není pro začínající.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv led 09, 2020 4:30 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Zdravim, dlho som tu nebol. Dnes 4. den sucheho postu a zacinam mat mensie zavrate pri rychlom vstavani. Ukoncil niekto suchy post namiesto rybacieho vyvaru vyvarom z kacky? Ide tam o mastne zivocisne tuky alebo aj o prijatie omega3 z ryby? Samozrejme zacnem vodou 15 minut jeden pohar 2 hodiny, potom vyvar a potom kefir/podmaslie. Akurat si stale niesom isty ako pokracovat ostatne dni, co je povolene a co vyslovene zakazane. Psoriaza sa mi neskutocne zlepsila (95% zlepsenie) odkedy som prestal pit alkohol a 2 mesiace som bral nake vitaminy A plus masticky. Takisto som bol na lieceni v Smrdakoch ale nake extra zlepsenie som tam nepostrehol.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát led 17, 2020 12:14 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Tak som dal navratovku po 4 dnoch sucheho na kacacom vyvare a potom kefire. Teda boli 2 rozne kefiry. A prehnalo ma na wc 2x riedka zlta stolica. Mal som pocit ze prva stolica bude husta. Teraz neviem, ci je to v poriadku, alebo mi proste ten kefir nesadol. Robieval som volakedy z kozieho mlieka, ale teraz som kupoval z obchodu.
4 dni viac menej diety a zakoncil som to sankou. Taky pohodovy priebeh som snad este nemal. Dal som dokopy asi 8 litrov slanej vody a od stredy som zase na suchom poste. Presne pocet dni stanoveny nemam, uvidim podla toho ako sa budem citit. Dnes este len druhy den, no citim sa nejak poslabsie.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz