Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:49 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv dub 12, 2018 12:14 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
drumTom píše:
kov píše:
Narazil jsem na toto téma, které mě zajímá. Nemůžu souhlasit, že je to úplné prd. První den mám jen chutě, druhý den to začíná být horší. Jdou na mě deprese. třetí den mám depku jak z praku, třesou si mi kolena, ruce a jsem hodně slabý. Protože se v takovém stavu nedá chodit do práce, tak jsem třetí den půst vždy ukončil. Ale půjdu do toho znovu neb jsem přesvědčen o propěšnosti.
pic kolego \":)\" to co popisuješ jsou jen běžný příznaky detoxu a každej to má jinak, pro někoho je i den problém, někdo dá tři ze startu...
nevzdávej to \":)\"

Roky som robil derivacny kupel, roky npouzival chemiu v kozmetike (teraz akurat deoxorant par dni, alw uy ho nechcem, bude fingovat asi borovicka podpazuchu), aspon sto klystirov, aspon 100 sankhapraksalan, asi 15 ocist pecene, asi 2 roky denne mlganie oleja, 3 roky IF 23/1 - 22/2 (teraz som presiel na IF 21/3, nech prijimam viac bielkovin...), mesacne mam 1-2x 45-46 hodinovu hladovku, mam za sebou protiparazitne kury (trojcatko, bobkovy list, atd), spickova strava.... 3x 84 hodinova SUCHA HLADOVKA, Asi 20x 36 hodinova sucha hladovka, 3x 7 dnova klasicka/urinova hladovka.....NO A AJ TAK BY SOM NEVEDEL UTIAHNUT FYZICKY PRACOVNU SMENU (praca v obchode na ploche, v sklade...), KEBY SOM BOL NAPR. 3. DEN BEZ JEDLA (a to nevravim o viacerych dnoch)... Pricom cvicim kazdy den rano aj vecer, dokopy tak 75-80 minut/den.
A u mna to, ze nesrsim energiou treti a dalsi den postu, rozhodne nebude zapricinene detoxom.... \":-)\" ... Ide tu aj o ine cinitele, NEVIEM VSAK AKE. ASI HLAVNE O ZASOBY TUKU V TELE, a o vrodenu konstituciu...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned zář 30, 2018 7:06 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Dva krát mesačne som robieval 40 hodinové klasické pôsty...
Chcel by som ich však vymeniť za 20 hodinový suchý pôst + 3 hodinový klasický (a potom skorá večera). Tiež 2x mesačne.
Otázka znie : Vyrovná sa podľa vás 20 hodinový suchý pôst (+3 hodiny trvajúci pitný režim ... cca 1,5-2L vody) 40 hodinovému klasickému pôstu ?

Ďakujem za názor/názory \":)\"

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2018 9:37 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Myslim si, ze suchy pust dokaze vycistit telo lip nez klasicky. Myslim si ale, ze muze byt pro nektere lidi rizikovejsi. Myslim lidi, kteri maji sklon k cevnim problemum nebo lidi trpici lajdenskou mutaci. Co treba cukrovkari si netroufnu rict. Mne osobne je, pokud zapomenu pit, hodne mizerne uz po par hodinach. Mozek mi uplne vypina, nejsem schopny normalne myslet a jsem desne unaveny. Proto si myslim, ze by se do toho nemel poustet slepe a bez rozmysleni kazdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2018 10:27 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
kov píše:
Myslim si, ze suchy pust dokaze vycistit telo lip nez klasicky. Myslim si ale, ze muze byt pro nektere lidi rizikovejsi. Myslim lidi, kteri maji sklon k cevnim problemum nebo lidi trpici lajdenskou mutaci. Co treba cukrovkari si netroufnu rict. Mne osobne je, pokud zapomenu pit, hodne mizerne uz po par hodinach. Mozek mi uplne vypina, nejsem schopny normalne myslet a jsem desne unaveny. Proto si myslim, ze by se do toho nemel poustet slepe a bez rozmysleni kazdy.

Urcite nie kazdy by sa mal do sucheho postu pustat... To je pravda. Ja mam vsak 3 skusenosti s 84 hodinovym suchym postom. Zvlastne, ze je ti mizerne uz po par hodinach bez pitia... Mozno mas malo sodiku ? Ja som pred rokom a nieco asi mesiac a pol fungoval na DRY IF 20/4 ... Ale to uz bolo na mna proste prilis... Teraz fungujem na IF 16/8 + DRY IF 14/10-15/9. Ale to preto, lebo uz nie je leto... Takto budem fungovat len od jesene do jari. Akonahle budu buduce leto horucavy (napr 28 stupnov +), tak nebudem riesit denne "DRY IF", a pockam znovu na jesen. Proste prisposobovat sa aj rocnemu obdobiu...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte říj 23, 2018 2:10 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Zdravim vsechny!
Zacala jsem pust, prvni 2 dny namokro, kdy jsem mohla delat spoustu klystyru, takze strevo bylo docela dobre procisteny. Pak jsem presla na suchy pust a prvni 3 dny vicemene v pohode - az na nejakou tu slabost a obcasne, ale hodne kratkodobe bolesti.
Ted jedu 4. den a zitra hodlam ukoncit suchac a prejit zpatky na mokry pust.
Mam otazku: uz odvcera mam neustale studeny nos. Neni to zimou, jinak spis vyhledavam chladek a dokonce obcas i zapinam klimatizaci, ackoli se normalne obejdu bez ni. Ale ten nos, ten mi dava! Studenej jak psi cumak. \":)\"
Cim to muze byt?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte říj 23, 2018 10:45 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Vibola píše:
Zdravim vsechny!
Zacala jsem pust, prvni 2 dny namokro, kdy jsem mohla delat spoustu klystyru, takze strevo bylo docela dobre procisteny. Pak jsem presla na suchy pust a prvni 3 dny vicemene v pohode - az na nejakou tu slabost a obcasne, ale hodne kratkodobe bolesti.
Ted jedu 4. den a zitra hodlam ukoncit suchac a prejit zpatky na mokry pust.
Mam otazku: uz odvcera mam neustale studeny nos. Neni to zimou, jinak spis vyhledavam chladek a dokonce obcas i zapinam klimatizaci, ackoli se normalne obejdu bez ni. Ale ten nos, ten mi dava! Studenej jak psi cumak. \":)\"
Cim to muze byt?

Za prvé gratuluju, že jsi se vrhla do suchého půstu. \":D\" Máš nějaké zdravotní problémy nebo to chceš jen ze zvědavosti zkusit? A proč chceš zítra suchý přerušit? Já ho většinou končím, když mám delší dobu hodně blbý pocit v puse, ale to není po 3 dnech. Jinak při suchém bývá obecně teplo, na rozdíl od mokrého. Studený nos jsem asi nikdy neměl a ani jsem o tom nikde nečetl.
Kdysi jsem zabil trochu času výcucem z jedné knihy o suchém, nechal jsem to dát do druhé části povídání na http://www.vitazdroje.eu/post/suchy-pos ... skusenosti - Výťah z knihy dr. Filonova, třeba tě tam něco zaujme. \":D\" \":D\" \":D\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2018 4:11 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
pv33 píše:
Za prvé gratuluju, že jsi se vrhla do suchého půstu. \":D\" Máš nějaké zdravotní problémy nebo to chceš jen ze zvědavosti zkusit? A proč chceš zítra suchý přerušit? Já ho většinou končím, když mám delší dobu hodně blbý pocit v puse, ale to není po 3 dnech. Jinak při suchém bývá obecně teplo, na rozdíl od mokrého. Studený nos jsem asi nikdy neměl a ani jsem o tom nikde nečetl.
Kdysi jsem zabil trochu času výcucem z jedné knihy o suchém, nechal jsem to dát do druhé části povídání na http://www.vitazdroje.eu/post/suchy-pos ... skusenosti - Výťah z knihy dr. Filonova, třeba tě tam něco zaujme. \":D\" \":D\" \":D\"

Ahoj pv33, dekuju za odpoved i vycuc z Filonova, skvele info! Tak tedy trochu vysvetleni: je mi 60, pustuju poslednich asi 10 let a kdyz jsem narazila na povidani o suchem pustu, neco ve mne zajasalo - jo, to je ono! No a tak jsem se do toho dala.
Jenze, pri suchaci krome sanky (kterou nijak zvlast nemiluju) je problem s ocistou strev, proto mi prislo jako nejlepsi reseni zacit "mokrysem" s klystyry \":)\" Pak jsem presla na suchac a opravdu, je daleko snadnejsi ho drzet. Aspon tedy prvni 3 dny. Pak prisla acidoticka krize a od te doby uz je to dost souboj moji vule s predstavou frtana krasne rozmrazene vody.
Vidim tu par problemu: ziju v tropech, kde je prumerna vlhkost vzduchu ~80%. Mozna i proto jeste ctvrty den vycuram cca 0,8 l denne. Urina nijak zvlast netmavne, je jantarova, ale jak jdou dny, je v ni vic a vic usazenin.
Jinak nejsem nijak zvlast nemocna, ale protoze ziju na vecne dovolene, tak je snadne se "zvrhnout" s kamarady na kazdodenni popijeni (i kdyz jenom piva) a ne zrovna nejzdravejsiho jidla. Normalne pustuju s vodou aspon tak 3 dny v mesici, ono to tak nejak vybalancuje vsechno ve mne a vrati me to k lepsim navykum zivotniho stylu.
Na ty posledni asi 2 dny mokryse jsem si pujcila od kamarada destilator, a protoze spoleham na fraktalni schopnosti vody, tak budu pridavat par kostek premrzle destilky do sklenicky s nepremrzlou, ona uz si to nejak prebere.
Jaterku jsem delala asi pred mesicem, ta me moc netrapi. Ale pred par tydny me pekne zabolely ledviny, bolely snad 3, 4 dny, nez mi doslo, ze jsou to ledviny! Tak jsem popila neco morske soli a poradne je proplachla vodou a ony prestaly.
Jinak ziju uz pres 20 let bez zdr. pojisteni, zubare si vzdycky zaplatim a s nicim jinym nez se zlomenou kosti bych k tem kriminalnikum nesla. Domaci lekar = HCl, morska (himalajska) sul, Zdravi-AZ, a prijemnej, stress-free zivotni styl v zemi, kde dnesek znamena predminule stoleti... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv říj 25, 2018 10:09 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
pv33, Vibola.... Mam na vas oboch otazku...
Asi nebudete stihli, ze ? Ale niekde medzi stihlymi a plnostihlymi, alebo plnostihli...tak je ?
Ja ked si dam (uz sa nestalo tusim 3 roky ?) 3apol dnovy suchy post, tak vyzeram ako podvyziveny...s chuduckou tvarou... Vas mozno suchy post zatraktivni, mna spravi horsie vyzerajucim... A po 3apol dnovom postd mi trva aspon mesiac, kym naberiem spät na moju vahu, A TO DENNE ZJEM OKOLO 180G SACHARIDOV, 250G TUKOV A 140G BIELKOVIN (v dvoch jedlach)... Strasne ma to stve... Rad by som daval 2dnovy suchy post kazdy mesiac, ale...vyzeral by som po nom aj dva tyzdne hrozne... Darmo, ked je niekto ektomorf, tak...ma smolu. Najlepsia je asi "zlata stredna cesta" = byt mezomorf... Lenze to sa neda ovplyvnit... Jedine mozno prezieranim a obmädzenim pohybu = dakujem, neprosim...
Staci mi dat 36hod suchac, a uz aspon trosicku zaoblena (hovorim o glykogene vo svaloch tvare, nie o tuku) tvar, ktora takto vyzera dobre, sa zmeni na "vyfuknutu"... Ano, zial... No a naspät budem dobre vyzerat tak za 10 dni po 36hod suchaci.. SERIE MA TO !!!!!
Vy obaja ten problem urcite nemate... Ved co by ostalo z Pavla alebo Viboly po 4 ci viac dnoch sucheho postu, keby boli pred zacatim sucheho postu stihli ? Sat Marga zacina suchac chudy, a konci ho chudy... No ani po X suchych postoch nevyzera dobre, ani mesiace po ich ukonceni... Tam bude chyba v jeho mizernej vyzive... Vzhladom vobec nevyzera atraktivne, zdravo, mlado...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv říj 25, 2018 12:21 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 25, 2018 12:13 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň prajem,

chcela by som sa spýtať - v piaty deň pôstu ma začal bolieť žalúdok, bolesť trvala celý deň a pokračuje aj dnes - v šiesty deň. Je to bežné? Máte s tým niekto skúsenosti? Čím to môže byť spôsobené (keďže som 5 dní do žalúdka dala iba vodu) a ako sa toho zbaviť? Pri predchádzajúcich pôstoch sa mi to nikdy nestalo.

Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv říj 25, 2018 2:04 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Jednorazovy_Nick píše:
pv33, Vibola.... Mam na vas oboch otazku...
Asi nebudete stihli, ze ? Ale niekde medzi stihlymi a plnostihlymi, alebo plnostihli...tak je ?
Ja ked si dam (uz sa nestalo tusim 3 roky ?) 3apol dnovy suchy post, tak vyzeram ako podvyziveny...s chuduckou tvarou... Vas mozno suchy post zatraktivni, mna spravi horsie vyzerajucim... A po 3apol dnovom postd mi trva aspon mesiac, kym naberiem spät na moju vahu, A TO DENNE ZJEM OKOLO 180G SACHARIDOV, 250G TUKOV A 140G BIELKOVIN (v dvoch jedlach)... Strasne ma to stve... Rad by som daval 2dnovy suchy post kazdy mesiac, ale...vyzeral by som po nom aj dva tyzdne hrozne... Darmo, ked je niekto ektomorf, tak...ma smolu. Najlepsia je asi "zlata stredna cesta" = byt mezomorf... Lenze to sa neda ovplyvnit... Jedine mozno prezieranim a obmädzenim pohybu = dakujem, neprosim...
Staci mi dat 36hod suchac, a uz aspon trosicku zaoblena (hovorim o glykogene vo svaloch tvare, nie o tuku) tvar, ktora takto vyzera dobre, sa zmeni na "vyfuknutu"... Ano, zial... No a naspät budem dobre vyzerat tak za 10 dni po 36hod suchaci.. SERIE MA TO !!!!!
Vy obaja ten problem urcite nemate... Ved co by ostalo z Pavla alebo Viboly po 4 ci viac dnoch sucheho postu, keby boli pred zacatim sucheho postu stihli ? Sat Marga zacina suchac chudy, a konci ho chudy... No ani po X suchych postoch nevyzera dobre, ani mesiace po ich ukonceni... Tam bude chyba v jeho mizernej vyzive... Vzhladom vobec nevyzera atraktivne, zdravo, mlado...

Nevim, mozna bude odpoved vedet pv33. Ja jsem v obliceji jenom splaskla, asi kdyz se mi vycistily dutiny. I kdybych zhubla, moc bych to neresila, pro me je dulezitejsi zdravi nez vizaz, ale ono to nakonec jde ruku v ruce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv říj 25, 2018 2:10 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Lýdia_8 píše:
Dobrý deň prajem,

chcela by som sa spýtať - v piaty deň pôstu ma začal bolieť žalúdok, bolesť trvala celý deň a pokračuje aj dnes - v šiesty deň. Je to bežné? Máte s tým niekto skúsenosti? Čím to môže byť spôsobené (keďže som 5 dní do žalúdka dala iba vodu) a ako sa toho zbaviť? Pri predchádzajúcich pôstoch sa mi to nikdy nestalo.

Ďakujem.

Neznam te, ale obvykle bolest pri pustu znamena, ze telo se snazi cosi "opravit". Kdyz vydrzis, budes mit o problem min, kdyz zacnes ukoncovat, pri dalsich pustech se k tomu telo vrati, ale mozna uz se snizenou intenzitou. Rozhodne bych se toho nebala, ale zase - neznam te a nevim, kolik a jakych mas zdr. problemu, to si musis vycitit sama. Preju hodne pevne vule a vydrz! \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob říj 27, 2018 3:02 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Tak sem jeste dam "pustovy denicek", treba se nekomu budou hodit informace z prvni ruky:

18.10.2018
1. den mokry pust
2 klystyry s jab. octem, citim se dobre.
Ruka - karpal se mi spravil hned prvni den hladovky, proste v ni zapraskalo a pak uz se bolest vytracela az zmizela…

2. den mokry pust
Zase 2 klystyry (s domacim jabl. octem), leze ze me plisen. Hlavobol hnedka presel a je mi fajn. Kupodivu mam i energii!

3. den 1. suchy pust
Vecer - prvni den suche hladovky a je to snadnejsi, nez jsem myslela. Porad mam v puse sliny (a prisernou chut) a byla jsem 2x curat. Celkove 4x za celej den. Nakonec i to popijeni bude asi jenom zvyk… Jsem jenom lehce unavena.
Zmizely zarudliny, o ruce uz ani nevim, ze by mela nejaky potize.

4. den 2. suchy pust
Tak druhy den sucheho pustu. Vzbudila jsem se se spoustou energie, ktera ale sla na 0 po kratkem a neprilis namahavem cviceni…
Je rano, 9:30 a uz jsem sla 2x curat, urina je porad svetla. Mozna je to tou vysokou vlhkosti tady. Predstavuju si to tak, ze telo taha vlhkost ze vzduchu bez nejake namahy, no a z mych speku uz si jen tak pricucava…. Na to, ze tu lilo posledni 2, 3 dny, hlasi “jenom” 80% humidity. Hm, rekla bych, ze je to vic…
Jinak se citim fajn, myslim, ze suchy pust je snadnejsi nez mokry. V puse mam jak v polepsovne, ale kartacek to trosku polepsi, ne moc. Na vyplach miniaturni cuc vody.

V ocich se mi shromazdila spousta smejdu, tak jsem dala 1 kapku koloid. stribra do kazdeho.
Vecer: uz jsem byla 4x curat, urina lehce tmavne, ale nic moc. Jenom tmave zluta. 0.8 litru.
Neni mi ani zima, ani horko, tedy pokud jede vetrak. Jinak spis horko, ale to je mi porad, takze nic noveho. Stale mam dost slin, telo evidentne nestrada.
Trosku me poboliva v krizi, mozna ledviny?

5. den 3. suchy pust
Pri probuzeni citim ledviny, slabe. V 10 uz jdu podruhy curat, urina je oproti vcerejsku svetlejsi!?!
Ani jsem rano necvicila; stacilo par minut denodenniho souboje s kudzu na patiu a mam toho dost, musim si sednout. Jsem slaba a sliny v puse se mi tak nejak “zahustily”. Chvilema mi tece z nosu.
Zeby acidoticka krize? Uz???

Zacaly me bolet kycle, kolena a nohy od kolen dolu. Pripravila jsem se na dlouhe utrpeni (mam s tim uz zkusenost; pred cca rokem to taky prislo a trvalo to pres 2 dny, az jsem to nakonec zabila brufenem \":(\". Neskutecna bolest, co se neda zaspat), ale tentokrat to preslo po 2 - 3 hodinach! Skutecne suchy pust funguje neuveritelne rychle!!!

Po vycisteni zubu se trosku zmirnila ta polepsovna v mych ustech, ale porad zadna slava. Ledviny uz necitim. Jazyk se po celou dobu cisti na etapy, chvili je cista predni prava, pak predni leva pulka, ale od prostredka dozadu se povlak drzi.

15:00 Vyrazila jsem k rece. Tj. skocila jsem na moji minimotorku a dojela jsem asi 300-400 m k rece, tam se trosku (opravdu malinko) prosla, pak chvilku posedela a jela domu. Po prijezdu jsem se citila vycerpana - a prehrata. A tak jsem vlezla do postele, jenze i tam mi bylo horko, musela jsem pustit na chvili klimatizaci, kterou bezne nepouzivam.

U reky se mi zacalo styskat po prijmu vody, v jakekoli forme. I takovy klystyr uz se mi zdal jako vrchol blaha, a to ho bezne nijak neprozivam \":)\" Dat si tak poradny lok krasne rozmrazene vody!!!
Jenze to bych zabila ten uzasny proces ve mne; uz jsem byla dneska 3x curat, takze zrejme ma telo jeste hodne zdroju asi z ruznych otoku (= zanetu), speku a nejspis je nezanedbatelny i prijem kuzi v nasi ~80% vllhkosti vzduchu. Urina byla poranu svetla, az odpoledne lehce ztmavla, ale jenom asi jako vcera, na tmave zlutou.

Vecer: jsem slaba ale jinak se citim docela dobre. Dala bych si panaka premrazene vody \":)\")
Taky mi dnes doslo, ze jsem se prestala potit, co jsem na suchem pustu! Ackoli okolni teplota je stale ~30C, moje telo je tak chytre, ze se nepoti.

Mam studeny nos, jako mivam kdyz je mi zima, ale to neni… Taky mam dve bolava mista na hlave, kde predtim byla hnizda lupu nebo co to bylo.
Jinak chvilkama utoci lehkej hlad, nic velkyho. Frtanek premrazeny vody mi prijde byt to nejkrasnejsi, co do sebe muzu dat \":)\")
Zacla jsem kapat kol. stribro do oci, nejak se mi tam namnozili smejdi, asi se stahujou za jedinou vlhkosti v cele oblasti dutin.

Nasla jsem par testu na dehydrataci: vzit do prstu kuzi a zvednout, pak pustit a sledovat, jak dlouho to trva, nez se vrati zpatky. Hm, tak moji to trvalo ani ne dve vteriny. Nebo zmacknout nehet, az je bily, pak pustit a zase sledovat. Tak muj se vratil k puvodni barve behem vteriny. Takze kdyz se clovek domluvi s telem, tak ani po trech dnech bez vody evidentne neni dehydrovany.
4x curat = 0.8 litru.

6.den 4. suchy pust
Budicek v 6, chtela jsem zajet na rybi trh, ale najednou prudka bolest v levem kolenu, ktera za chvilku zase zmizela. Dekuju ti, telicko moje! A tak jsem nikam nejela… Porad mam studeny nos, nejspis se cisti dutiny.
Po setrvani v “aktivni” poloze asi 1 hodinu jsem se prestehovala zpatky do loznice, kde mam klimatizaci. Ta tam dodava lepsi vzduch s nizsi vlhkosti a prijatelnou teplotou. Nejak to ted potrebuju, je zajimave, ze normalne ji vubec nepouzivam, vetrak mi staci.
Jsem slaba a pri predstave loku dobre vody se mi chce brecet, ale musim vydrzet, jazyk je jeste stale potazeny.
Fyzicky jsem OK, jenom sleduju jak ruzna bebicka prichazeji a (velmi rychle) zase odchazeji. Sucha hladovka opravdu pusobi v porovnani s mokrou jako rychlik v porovnani s courakem. Oba dojedou do cile, ale rychlik za 5 dni, kde courak za 15 - 20. Je to ohromna motivace k tomu vydrzet, i kdyz je to den ode dne tezsi. Ven uz se docela bojim jit, jsem slaba a nikdy nevim, jestli sebou neseknu. A tak drepim doma, kde mam sice prijemne patio, ale na prochazku to neni.

Odpoledne: Boleni na hlave zvolna slabne, zato v trislech jine zacina - na leve strane se mi loupe bila kuze a na prave to svedi. Hm, dalsi cistka! Jede to jak na dratku a tak trochu me to smiruje s tim, ze jeste dneska a zitra ani kapka vody. Uz jsem tak daleko, ze bych si nejradsi stoupla ven na dest a otevrela pusu.
Zizen je cim dal vetsi (zatimco prvni 2 dny nebyla kupodivu vubec a vcera jenom chvilkama, ale nic velkeho) a chvilemi se ozyva i hlad! Neni vlci, ale citim ho. Na jazyku zadne zmeny, jenom se stridaji strany bile a ruzove…
A muj nos porad mrzne, zajimalo by me, co to znamena?

Vecer: spustila se poradna burina, fucelo, blyskalo a lilo - a me se najednou ulevilo a jsem bez problemu schopna jet dal. Vsechny bebicka presly, ale kapu koloidni stribro do oci. Najednou znicehonic zacnou palit - predpokladam, ze smejdi jedou za vlhkosti.
Taky si obcas vyplachnu pusu vodou, je cim dal tezsi ji nepolknout. Celkove jsem curala 4x, 0.8 litru curiny. Kde se to ve mne bere?

7. den 5. suchy pust
Citim se o trosku lip, kupodivu nikde nic neboli, ani ty hnizda lupu na hlave uz necitim.
Odpoledne: cistim zuby a uz i vyplachuju vodou. Chvilkama se hlasi i hlad, zatim nic moc, ale prichazi to casteji. Uz jsem dala tibetskou houbu do mleka, zitra by mela byt hotova.
Zatim jsem curala jenom 2x brzo rano, pak uz ne. Na dne asi 400ml sklenicky je 2 cm vysoka usazenina z tvrdych a ostrych krystalu, to je dilo!
Vecer: tak urina jde konecne dohneda, nijak vyrazne nepachne a zda se mi cistsi nez ty predchozi.

8. den 1.navratovka
Tak jsem se dockala a zacala pit. A jak jsem se na prvni dousky tesila (ale presto dodrzela 1/4 l na 15minut), tak pri ctvrte sklenicce uz jsem mela pocit, ze mam misto zaludku buben. A tak jsem zpomalila, on asi taky bude rozdil mezi 80kg muzem a ani ne 60kg zenou… Po zpomaleni uz mi to slo lip. Po 1,5 litru me konecne prestal zabst nos. Skutecne jsem od tretiho dne “suchace” mela pocit kusu ledu misto nosu. Napada me, jestli se necistily dutiny, nejak jsem v obliceji splaskla.

Jidelnicek:
kefir z tibetske houby s laktobacily

9. den 2. navratovka
Po probuzeni jsem citila hlad, a tak jsem dala misticku kefiru, cca 100ml. Kamarad mi privezl 2 morske ryby a tak do jidelnicku pribyl rybi vyvar. Na prvni ochutnani nic moc, na druhe to bylo dobre a po tretim jsem si ho zamilovala. Mezitim opet destilka. Uz se tesim na kaficko, ale to si jeste pockam! \":)\"
Zatim jednou curani, urina je tmave jantarova s vysokym podilem usazenin, ktere se nabaluji i na steny sklenice a jsou tvrde a ostre, nejdou umyt, musim je oskrabavat. Hm, soli?
Pozdeji kefir s troskou prirodniho medu, telo zatim komunikuje dobre a tahle kombinace ho rozjasala. Zato po posledni misticce vyvaru jsem najednou zacla skytat - mam dost.
Porad piju dost destilky, ale stejne odpoledne prisla lehka bolest hlavy. Tak jdu na klystyr.
Po klystyru se lzickou domaciho jabl. octa bolehlav zmizel - a ja usnula. Asi jsem unavena z jidla…
Nasla jsem malinky exem v obliceji, cisteni jeste stale probiha. Taky jsem dostala prvni komari stipanec. \":)\"

Dnesni jidelnicek:
kefir + kefir s trosickou medu
rybi vyvar
mrkvova stava 1/1 s destilkou

10. den 3. navratovka
Prvni prirodni defekace, malinko, ale prece. Vsechno funguje!

Jidelnicek:
mrkvova stava 1/1 s destilkou
kefir
rybi vyvar
kokosova voda
melounova stava + kousek duziny

11. den 4. navratovka
Ctvrty den, citim se docela dobre, ale porad si musim hlidat jidlo. Jakmile zapomenu a poradne neprozvykam, citim zaludek. Vraci se mi energie.

Jidelnicek:
kefir
meloun
okurkova stava
2 varena vejce
1 varena brambora
kefir s okurkou, koprem a zdibkem morske soli
___________________________________________________

Vysledky a poznatky:
Komari me “nevidi” pokud jsem na suchem pustu (neciti pach me krve?).
Vsechny bolesti spojene s cistenim organizmu mizi behem par hodin, nekdy i jenom minut.
Pokud zijete sami, je dobre mit na telefonu dobreho kamarada, ktery okamzite prijede.
Suchy pust zatocil i se zamorenymi dutinami, ktere jsem se uz nekolik let marne snazila vycistit. Ucinnejsi nez koloidni stribro, mokry pust, morska sul/neti a dalsi.
Po celou dobu je nejlepsi naslouchat svemu telu a byt k sobe jemni, obzvlast pri navratovce.
Priste se pustim jen do 3denniho sucheho pustu, citim, ze tech 5 dni bylo nadoraz mych schopnosti.
Zhubla jsem neuveritelnych 6 cm v pase (vahu nemam).
Co se tyka ledvin - zlobily me pred par tydny a ted ani nevim, ze nejake mam.

Celkove: drzet suchy pust je o hodne snadnejsi, nez mokry, zato navratovka je opravdu tezka. Sebemensi chybicka a uz je citit.

A jeste jednou chci podekovat pv33 za vycuc z Filonova, provazel me celym pustem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2018 10:01 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Jednorazovy_Nick píše:
pv33, Vibola.... Mam na vas oboch otazku...
Asi nebudete stihli, ze ? Ale niekde medzi stihlymi a plnostihlymi, alebo plnostihli...tak je ?
Ja ked si dam (uz sa nestalo tusim 3 roky ?) 3apol dnovy suchy post, tak vyzeram ako podvyziveny...s chuduckou tvarou... Vas mozno suchy post zatraktivni, mna spravi horsie vyzerajucim... A po 3apol dnovom postd mi trva aspon mesiac, kym naberiem spät na moju vahu, A TO DENNE ZJEM OKOLO 180G SACHARIDOV, 250G TUKOV A 140G BIELKOVIN (v dvoch jedlach)... Strasne ma to stve... Rad by som daval 2dnovy suchy post kazdy mesiac, ale...vyzeral by som po nom aj dva tyzdne hrozne... Darmo, ked je niekto ektomorf, tak...ma smolu. Najlepsia je asi "zlata stredna cesta" = byt mezomorf... Lenze to sa neda ovplyvnit... Jedine mozno prezieranim a obmädzenim pohybu = dakujem, neprosim...
Staci mi dat 36hod suchac, a uz aspon trosicku zaoblena (hovorim o glykogene vo svaloch tvare, nie o tuku) tvar, ktora takto vyzera dobre, sa zmeni na "vyfuknutu"... Ano, zial... No a naspät budem dobre vyzerat tak za 10 dni po 36hod suchaci.. SERIE MA TO !!!!!
Vy obaja ten problem urcite nemate... Ved co by ostalo z Pavla alebo Viboly po 4 ci viac dnoch sucheho postu, keby boli pred zacatim sucheho postu stihli ? Sat Marga zacina suchac chudy, a konci ho chudy... No ani po X suchych postoch nevyzera dobre, ani mesiace po ich ukonceni... Tam bude chyba v jeho mizernej vyzive... Vzhladom vobec nevyzera atraktivne, zdravo, mlado...

Ahoj JN. Máš pravdu, teď nejsem moc štíhlý, ale ani ne moc tlustý, většinou něco kolem 184/85, ale trochu to lítá oběma směry, a asi mezomorf. Delší půst mě rozhodně nezatraktivní \":D\" , při 7 dnech suchého dost shodím a objeví se mi vrásky a tu a tam mi někdo řekne, jak blbě vypadám \":D\" a jestli nejsem nemocný. Nicméně návrat na normální vzhled a váhu mi trvá jen pár dní. V podstatě se vzhled dost upraví už po vypití pár litrů vody.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2018 10:24 am 
Offline

Registrován: úte lis 28, 2017 9:38 pm
Příspěvky: 18
Čau, chci se zeptat, jestli si myslíte, že můžu zkusit suchý půst. Chtěl bych držet dva dny mokrý půst a pak přejít na suchý. Chtěl bych vydržet aspoň tři dny suchý půst.

Od ledna se průběžně čistím, šankaprakšalany, očisty jater. Každý týden jeden den mokrý půst. Od ledna třikrát 3 dny mokrý půst. Suchý půst mě hodně láká, ale nevím jestli na něho není potřeba větší příprava. Samozřejmě se budu řídit pocity a když to nebudu zvládat, tak to ukončím.

Jen se ptám, jestli to třeba někdo nezkoušel s podobnou "historií". Četl jsem, že suchý půst je lepší zkusit, až má člověk za sebou víc delších mokrých půstů. Na www.pust.cz se doporučuje dokonce až když člověk má za sebou 21 dní mokrého půstu.

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2018 12:43 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Lobo : ja som mal za sebou 2x 7dnovy mokry...a uz som sisl do sucheho... Najprv 36hod, niekolko krat. Potom 60hodinovy jeden, a 3x 84hodinovy....

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz