Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:27 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned lis 20, 2016 2:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Roryna píše:
co dekat pri pustu se zapachajicim dechem kdyz je clovek ve styku s lidma a ani zvykacku nemuzete vzit poraste prosim

Dobře vám radí člen SemTamTuPrídem a asi by šlo použít i aromatická koření, třeba hřebíček, nebo anýz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned lis 20, 2016 2:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
zdar , p. Jarda,

cely cas pocas postu stale citim taky tlak na zaludku ako keby som bol hladny nonstop, rano alebo vecer to oddide ale vp odstate asi stale,, co to moze byt ? zmensuje sa zaludok alebo nieco ?

a este jedna vec, citim na prsnych svaloch ako sa mi vlnia svaly same ak sa nejak natiahnem s rukami a takisto do lytok pri chodi citim ze takmer do krca,, znamenia ze nedostatok horcika? robievam vela klikov a vela chodim po lese na tury, tak mozu tie najviac nahamane svaly sa takto ozyvat?

vdaka

Tak žaludek pokud není na půsty trénovaný dost často stávkuje, ale to by neměl být problém a pokud jde o ty křeče to může dělat jak hořčík tak sodík, ale při půstu se to moc řešit nedá prostě si to tělo musí nějak porovnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned lis 20, 2016 2:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
EASYK píše:
Dobrý den,

mám problém se zahleněním, nicméně jsem nenašel nikde odpověď, tak zkusím zde.

držím poprvé 7-denní půst a mám značný problém se zahleněním. Spouští se mi velké množství hlenů do krku a jelikož je neumím ze sebe vychrchlat ven, tak je polikám spolu se slinami.

Momentálně mi pomalu končí 4. den půstu a dnes bych již měl mít trávící ústrojí uzavřené a měl by zmizet pocit hladu. Bohužel však pocit hladu je prakticky stejný jako v předchozích třech dnech. Žaludek sice již téměř nekručí, ozývá se jen příležitostně, ale cítím ho. Obávám se, že právě díky těmto hlenům se mi trávící ústrojí ani neuzavře a nezačne hlavní detox organizmu \":(\"

Včera se mi dokonce při nalévání vody do sebe u klystýrů v předkloněné pozici udělalo od žaludku tak špatné (z hlenů), že jsem málem vyvrhl jeho obsah. Občas pociťuji tuto lehkou nevolnost a tvorbu slin před zvracením i v průběhu dne - ale je to jen lehká varianta.

Co byste mi nyní doporučili? Zkoušel jsem vychrchlat hleny z krku ven včera skoro půl hodiny, ale bohužel se mi to nepovedlo - zkrátka to neumím, nikdy jsem to nedělal \":(\" Navíc je tam cítím téměř při každém polknutí, tedy bych místo práce musel trávit veškerý čas na záchodě, i kdybych je vychrchlat dokázal.

Mám přesto v půstu pokračovat nebo byste doporučili třeba džala néti - očista nosních dutin nebo cokoliv jiného?

Předem moc děkuji za jakoukoliv radu.

Hezký zbytek dne,

Jirka

Dobře vám radí člen pv33, prostě to nějak vydržet, jde o vylučování bordelu z těla, což je mnohdy velice nepříjemné, ale člověk by to měl chápat jako maximální dobro, protože čím více toho sajrajtu z vás vyjde a je jedno kudy, tím lépe. Ten průplach nosu by vadit nijak neměl, ten klidně dělejte i když asi zásadní výhodu to znamenat patrně nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned lis 20, 2016 2:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
zdar,

ako dlho po 14tke st este chudli ? ja sa stale drzim na 67-69 piaty den po post,, na wc nechodim stale,,,,dnes bol prvy den ked som po ranajkach nebol hladny do hodiny ale az o par hodin,,,zaludo uz sa asi prebral ale creva nejako stoja ... zajtra dam uz probio nejake..

dik

Většinou váha ještě trochu klesá dokud se nenajede zpět na normální stravu kdy si tělo naváže vodu a začne normálně fungovat, tedy větší část návratovky, ale je to dost individuální a záleží i na tom z jaké startovní váhy se začalo, ti hubení zpravidla ztrácejí výrazně méně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned lis 20, 2016 11:42 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
jop, dnes posledny den navratovky, uz jem normalne a energia vsetko ok a vaha sa drzi na 70,,,mal som 78 ale to som bol tucniak \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř lis 30, 2016 10:19 am 
Offline

Registrován: stř lis 30, 2016 10:01 am
Příspěvky: 3
Dobrý den,

jsem začínající "půstař" a rád bych využil zdejších zkušeností. Mám za sebou pouze dva kraťoučké půsty, takže zkušenosti pouze nabírám a vstřebávám. K tomu se snažím vzdělávat na zdejším fóru na pust.cz a i jinde na netu. Bohužel infa je tolik, že jsem z toho i trochu zmaten. Snažím se co nejvíce při i po půstu poslouchat tělo a musim říci, že i rady z tohoto fóra mi dost pomáhají ho pochopit, za což děkuji.
Je pro mě poměrně těžké se oprostit od špatných návyků, které u se mnou byly po většinu života, ale pomalými krůčky to sna půjde - protože motivace sílí.

aktuálně řeším jak s vodou na pití - piji odstátou vodu z kohoutku - dle toho co jsem vyčetl by to u kratkých půstů (do třech dnů) nemělo být na škodu.
a pak klystýr - zatím ho nepraktikuji a ještě nějaký čas asi bude trvat, než k němu dospěji - (mám trochu strach z obnovy střevní mikroflóry, protože jaksi již nevlastním slepé střevo)

děkuji za případné podměty

Ať se daří Tvardi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv pro 01, 2016 11:43 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
tvardi: urinove klystiry ti nijak nenarusia mikrofloru...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát pro 02, 2016 8:03 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
Dotaz pro vsechny: Je dobry napad udelat jaterni ocistu a na to navazat tydenim pustem?

Z meho pohledu tam je vyhoda vyborneho vyprazdneni strev a jater. Zatim sem v nenasel zadnou zminku proc to nezkusit.

Ma nekdo zkusenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát pro 02, 2016 1:09 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Tom Kořenek píše:
Dotaz pro vsechny: Je dobry napad udelat jaterni ocistu a na to navazat tydenim pustem?

Z meho pohledu tam je vyhoda vyborneho vyprazdneni strev a jater. Zatim sem v nenasel zadnou zminku proc to nezkusit.

Ma nekdo zkusenosti?

Na ruských stránkách podle kterých dělám suché půsty berou jako podmínku udělat nejdřív očistu jater a střev. A na jiných webech začínají půst šank prakšalánou. To, že jsi čistý před půstem je asi přínosem. Jen jde asi o to, jestli pořádně vypláchneš sajrajt z jaterky ze střev. Jinak já, když to chci dělat co nejlíp, dám jaterku pár dní předem a půst začínám jen šankou. Ale asi ti to fungovat bude.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob pro 03, 2016 11:54 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Tom Kořenek píše:
Dotaz pro vsechny: Je dobry napad udelat jaterni ocistu a na to navazat tydenim pustem?

Z meho pohledu tam je vyhoda vyborneho vyprazdneni strev a jater. Zatim sem v nenasel zadnou zminku proc to nezkusit.

Ma nekdo zkusenosti?

Nezabudaj, ze rovnako dolezite ako telo cistit, je telo kvalitne vyzivovat... Poznam jedneho precisteneho, ale zostarnuteho... Starnutie sa da spomalit (viditelne) len kombinaciou cistenia a vyzivovania.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pôst
PříspěvekNapsal: stř pro 07, 2016 4:52 pm 
Offline

Registrován: sob úno 20, 2016 4:13 pm
Příspěvky: 4
Bydliště: slovensko
môžem navštíviť saunu počas krátkeho pôstu /3 dni/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pôst
PříspěvekNapsal: stř pro 07, 2016 8:37 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
ano


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pôst
PříspěvekNapsal: čtv pro 08, 2016 11:46 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Pokial to nie je suchy pôst, tak ano.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte led 03, 2017 11:33 am 
Offline

Registrován: úte led 03, 2017 11:21 am
Příspěvky: 2
Prosím vás, čo mám robiť?
1.1.2017 som začala s pôstom, celý deň som pila čerstvo vyšťavené ovocné šťavy (pomaranč, jablko).
2.1. 2017 som prešla na vodu a celý deň som pila len vodu, že si dám 3 dni na vode. Stekali mi aj hlieny, ktoré som nevedela vypľuť, musím ich len prehĺtať, ako tu už niekto písal....
3.1.2017 dnes ráno mi som sa cítila dosť malátne a keď som vstala z postele, musela som utekať na WC: zvracať....dávila som asi 5x, potom mi bolo lepšie, šla som si ľahnúť. No opäť keď som vstala, tak som šla zvracať. Asi 4x...Teraz mi je opäť dobre, aj som pila vodu a zatiaľ som OK.
Čo mám robiť? Ostať na pôste alebo pôst prerušiť a začať postupne niečo ľahké jesť? Alebo piť šťavy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte led 03, 2017 11:46 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Eliškazemlejna píše:
Prosím vás, čo mám robiť?
1.1.2017 som začala s pôstom, celý deň som pila čerstvo vyšťavené ovocné šťavy (pomaranč, jablko).
2.1. 2017 som prešla na vodu a celý deň som pila len vodu, že si dám 3 dni na vode. Stekali mi aj hlieny, ktoré som nevedela vypľuť, musím ich len prehĺtať, ako tu už niekto písal....
3.1.2017 dnes ráno mi som sa cítila dosť malátne a keď som vstala z postele, musela som utekať na WC: zvracať....dávila som asi 5x, potom mi bolo lepšie, šla som si ľahnúť. No opäť keď som vstala, tak som šla zvracať. Asi 4x...Teraz mi je opäť dobre, aj som pila vodu a zatiaľ som OK.
Čo mám robiť? Ostať na pôste alebo pôst prerušiť a začať postupne niečo ľahké jesť? Alebo piť šťavy?

Je smutné, že niektorí ľudia si myslia, že bez ovocných/zeleninových štiav to nejde.... Je smutné, že niektorí ľudia si myslia, že bez naparanej mrkvy či paradajky to nejde.... Pritom tí ľudia si neuvedomujú, že v prírode človek často držal pôst, a nemal tam ani paradajky, ani mrkvu, a šťavy už vôbec nie... Ale len mäso a vývar z neho. Alebo kefír.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz