Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2019 3:19 pm 
Offline

Registrován: úte led 01, 2019 6:58 pm
Příspěvky: 41
Dnes 18tý den hladovky,často se motám a mám pocit na zvraceni,co mně ale vadí tak to že mám stašně citlivé dásně ,štípou a bolí,nevím co s tím.Nejraději bych se nadopoval ascorutinem ale to nejde.. \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2019 4:32 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Rosta69 píše:
Dnes 18tý den hladovky,často se motám a mám pocit na zvraceni,co mně ale vadí tak to že mám stašně citlivé dásně ,štípou a bolí,nevím co s tím.Nejraději bych se nadopoval ascorutinem ale to nejde.. \":(\"

Jsi borec. Jinak jedna známá má dnes 23. den a přesně 18. a 19. den měla největší problémy a už ji napadalo i to ukončit. Bolela ji záda, cítila kyselinu v krku, zvyšoval se jí tep, měla kašel a nedokázala to odkašlat. Nejhorší to měla 19. den. A pak 20. den začla odkašlávat, i když ještě kašle, nebolí záda, skončila kyselina a spadnul tep. A dodneška celkem v pohodě, jen včera odpoledne větší únava. Takže to asi byla druhá acidotická krize a po ní je jí mnohem líp, přesně jak se leckde píše.
Je možné, že ta krize teď probíhá i u tebe, i když s jinými příznaky. A že se to rovněž zítra nebo pozítří výrazně zlepší.
Držím ti palce.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2019 5:30 pm 
Offline

Registrován: úte led 01, 2019 6:58 pm
Příspěvky: 41
děkuji moc..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2019 6:15 pm 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
Dobrý den
Dnes jsem měl dopravní nehodu na scooteru. Neni to podle doktora velmi závažné nic zlomeného jen mi povyskocilo a zase se vrátilo rameno protože právě na něj jsem spadnul. Je pochroumane odřené a bolí dost ale myslím že to bude okay. Myslíte že je vhodný v tomto případě půst pro rekonvalescenci?
Byl jsem na ambulanci a asi 20 lety doktor mi řekl že to vypadá dobře ale že mám jisté zajít k ortopedovi. Vtipné je že bydlím v Sydney a ne privátní ortopedie na kterou mě objednal je otevřena až příští středu.. Coz je přesně týden..
Takže asi počkám pár dní a uvidím jestli to bude či nebude bolet \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2019 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Karl":3bjhg07y]Dobrý den
Dnes jsem měl dopravní nehodu na scooteru. Neni to podle doktora velmi závažné nic zlomeného jen mi povyskocilo a zase se vrátilo rameno protože právě na něj jsem spadnul. Je pochroumane odřené a bolí dost ale myslím že to bude okay. Myslíte že je vhodný v tomto případě půst pro rekonvalescenci?
Byl jsem na ambulanci a asi 20 lety doktor mi řekl že to vypadá dobře ale že mám jisté zajít k ortopedovi. Vtipné je že bydlím v Sydney a ne privátní ortopedie na kterou mě objednal je otevřena až příští středu.. Coz je přesně týden..
Takže asi počkám pár dní a uvidím jestli to bude či nebude bolet \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2019 8:25 pm 
Offline

Registrován: úte led 01, 2019 6:58 pm
Příspěvky: 41
19tý den hladovky a dáseň hrozně citlivá bolí a štípe ,chci se zeptat,hodně by to narušilo pruběh hladovky pokud bych pil vodu s ascorutinem?

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2019 9:15 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Rosta69 píše:
19tý den hladovky a dáseň hrozně citlivá bolí a štípe ,chci se zeptat,hodně by to narušilo pruběh hladovky pokud bych pil vodu s ascorutinem?

Děkuji

Zkuste si vyplachovat ústa urinou.Je lepší nic nebrat,ale já jsem tak dlouhou hladovku ještě nedržela,tak nemám žádné osobní zkušenosti.A to chcete hladovět 40 dní?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2019 10:02 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Rosta69 píše:
19tý den hladovky a dáseň hrozně citlivá bolí a štípe ,chci se zeptat,hodně by to narušilo pruběh hladovky pokud bych pil vodu s ascorutinem?
Děkuji

Nestacilo by ti jen si usta a dasne tou vodou s ascorutinem vyplachovat? Jinak urcite je lepsi delat pust s ascorutinem nez zadny. Tedy ne, ze bych toho moc o ascorutinu vedel.
A nekde se bere jako "legalni" zuzlani oleje pri pustu. Samozrejme pak vyplyvnout. Mozna by ti to pomohlo i na ty dasne.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob dub 20, 2019 1:55 pm 
Offline

Registrován: úte led 01, 2019 6:58 pm
Příspěvky: 41
Dnes je to 21 dní hladovky..dáseň se zdá zatím ok kloktal sem šalvěj medunku a heřmánek.Hlava se mi dost motá když se rychle zvednu ze židle a v noci mám v puse brutální sucho a váha šla dolu o 14 kg ale ted se to nějak zaseklo,uvidíme co bude dál.No a co víc..ráno klystýr zase ze mně šel ten hnusnej černej mazlavej kentus


Ps..Prosím vás jakou radíte návratovku? chtěl bych ji šetrně držet tak dlouho jako hladovku ale mám obavu že štáv které jsou plné dusičnanů \":(\"

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob dub 20, 2019 9:58 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Rosta69 píše:
Dnes je to 21 dní hladovky..dáseň se zdá zatím ok kloktal sem šalvěj medunku a heřmánek.Hlava se mi dost motá když se rychle zvednu ze židle a v noci mám v puse brutální sucho a váha šla dolu o 14 kg ale ted se to nějak zaseklo,uvidíme co bude dál.No a co víc..ráno klystýr zase ze mně šel ten hnusnej černej mazlavej kentus
Ps..Prosím vás jakou radíte návratovku? chtěl bych ji šetrně držet tak dlouho jako hladovku ale mám obavu že štáv které jsou plné dusičnanů \":(\"
Děkuji

Je dobre se zvedat pomalu, at uz z postele nebo ze zidle. A kdyz se ti i tak hodne zatoci hlava, tak pomuze hlavu sklopit nebo se cely na par vterin ohnout abys sebou neprastil.

Mozna uz mas za sebou druhou acidotickou krizi a pak muze jit vaha dolu velice pomalu. Nekdy muzes mit dokonce vahu trochu vyssi nez predchozi den.

Pokud si pises nejaky denik nebo aspon zapisujes vahu, tak by mohlo byt pro ostatni uzitecny nebo zajimavy, kdybys to tu zverejnil. A rovnez kdybys napsal, jaky vliv ma pust na tvuj zdravotni stav.

Co se tyka navratovky na stavach a tech dusicnanu, za prve je urcita moznost, ze toho zustane vetsina v odpadu z odstavnovani, trochu obdobne jak pise Norman Walker. A at uz je to tak nebo ne, co je dneska bez nejakyho chemickyho svinstva? Vymysli si klidne jinou navratovku a kdyz to poradne zvazis, tak zjistis, ze tam toho mas asi jeste vic, jen to bude hur stravitelny a nebudou tam v optimalni forme mineraly, vitaminy, enzymy a dalsi uzitecne latky, ktere jsou v tech stavach. Navic tam treba tolik dusicnanu ani nebude. Pro zajimavost, jednou mi nekdo rikal ohledne mrkve, ze je lepsi nase nez holandska, protoze Holandani maji povolena vyssi mnozstvi dusicnanu.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2019 8:21 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
pv33 píše:
Vymysli si klidne jinou navratovku a kdyz to poradne zvazis, tak zjistis, ze tam toho mas asi jeste vic, jen to bude hur stravitelny a nebudou tam v optimalni forme mineraly, vitaminy, enzymy a dalsi uzitecne latky, ktere jsou v tech stavach.

A to su ktore tie dalsie uzitocne latky ? Lebo ja tam vidim len par gramov sacharidov a ZIADNE bielkoviny a tuky... \":D\"
Mimochodom, enzymy zo stavy nikto nepotrebuje... Enzymy v zelenine su potrebne LEN na travenie surovej zeleniny, ktora sa konzumuje vcelku, neodstavnena. Tekze enzymy mozeme skrtat, nic z nich v pripade stavy nikto nevytazi, lebo nedopomozu straveniu stavy.
Vitaminy... Betakaroten ? No...nic moc, A vitamin zo zivocisnych potravin je ovela hodnotnejsi... Mineraly ? ... Pokial nema DOMACU mrkvu, a aj to nejaku staru kvalitnu odrodu, tak mineralov tam vela nebude...
V takom mäsovo-kostno-kožom dlho varenom vyvare by mal tych prospesnych latok OVELA VIAC, nez v stave z mrkvy. A taky vyvar by sa mu krasne vstrebaval......
Tu sa proste (HOCI V DOBROM) siria HOAXY ohladom navratovky.... Boha jeho, samotna stava zo surovej mrkvy je dokonca pre niektorych ludi alergen.... Je X nasobne agresivnejsia, nez kvalitny zivocisny vyvar... A ovela menej vyzivna.
Nerozumiem tej logike .... Davat vitariansku/vegansku navratovku........ Nema to ziadny realny dovod...... Ked niekoho zsbila alebo poskodila absencis navrslatovjy, bolo to z dovodu skonzumovania prilis velkeho mnozstva SACHARIDOV tesne po skonceni dlhej hladovky. Tie sacharidy nemas v ziadnom zivocisnom vyvare.... Ani vo vajicku... Ani v domacom jogurte ci kefire....

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2019 9:34 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Rosta69 píše:
Dnes je to 21 dní hladovky..dáseň se zdá zatím ok kloktal sem šalvěj medunku a heřmánek.Hlava se mi dost motá když se rychle zvednu ze židle a v noci mám v puse brutální sucho a váha šla dolu o 14 kg ale ted se to nějak zaseklo,uvidíme co bude dál.No a co víc..ráno klystýr zase ze mně šel ten hnusnej černej mazlavej kentus


Ps..Prosím vás jakou radíte návratovku? chtěl bych ji šetrně držet tak dlouho jako hladovku ale mám obavu že štáv které jsou plné dusičnanů \":(\"

Děkuji

Držela jsem jen 3denní suchý půst a návratovka představovala kromě pomalého pití vody,trochu domácího kefíru a vývaru z ryby.Vše v malém množství.Pak vařená zelenina a trochu později v troubě pečený kousek chleba,kvůli kvasnicím..
Já osobně bych tak dlouhou hladovku začala mírně dušenou zeleninou a druhý den přidala malé množství čerstvé šťávy,po lžících a ne po litrech.Hlavně se nenechte zblbnout dodáním velkého množství okurkových a melounových šťáv nebo se stanete taky tak vodnatým.Není problém si udělat slabý nálev třeba z pampeliškového kořene a sníst občas trochu jejích listů.Pampeliška je nezničitelný nezmar a tyto vlastnosti je schopná na vás přenést.
Pak bych klidně přidala pár lžic doma udělanýho kefíru či jogurtu.Mléko musí být kvalitní.Doporučují se také vodové kaše z obilovin.Všeho malé množství.Myslím si,že literatury je k tomu dost a hlavně poslouchejte své tělo.To by mělo dost citlivě reagovat . Hlavně jíst málo nebo probudíte tkzv.hladové geny ,atavismus z dob,kdy zdaleka nebylo normální se každý den pořádně nacpat.
S těmi dusičnami to tak hrozné není ,daleko horší je ta chemie a těžké kovy v zelenině.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte dub 23, 2019 3:20 pm 
Offline

Registrován: úte led 01, 2019 6:58 pm
Příspěvky: 41
Jednorazovy_Nick píše:
A to su ktore tie dalsie uzitocne latky ? Lebo ja tam vidim len par gramov sacharidov a ZIADNE bielkoviny a tuky... \":D\"
Mimochodom, enzymy zo stavy nikto nepotrebuje... Enzymy v zelenine su potrebne LEN na travenie surovej zeleniny, ktora sa konzumuje vcelku, neodstavnena. Tekze enzymy mozeme skrtat, nic z nich v pripade stavy nikto nevytazi, lebo nedopomozu straveniu stavy.
Vitaminy... Betakaroten ? No...nic moc, A vitamin zo zivocisnych potravin je ovela hodnotnejsi... Mineraly ? ... Pokial nema DOMACU mrkvu, a aj to nejaku staru kvalitnu odrodu, tak mineralov tam vela nebude...
V takom mäsovo-kostno-kožom dlho varenom vyvare by mal tych prospesnych latok OVELA VIAC, nez v stave z mrkvy. A taky vyvar by sa mu krasne vstrebaval......
Tu sa proste (HOCI V DOBROM) siria HOAXY ohladom navratovky.... Boha jeho, samotna stava zo surovej mrkvy je dokonca pre niektorych ludi alergen.... Je X nasobne agresivnejsia, nez kvalitny zivocisny vyvar... A ovela menej vyzivna.
Nerozumiem tej logike .... Davat vitariansku/vegansku navratovku........ Nema to ziadny realny dovod...... Ked niekoho zsbila alebo poskodila absencis navrslatovjy, bolo to z dovodu skonzumovania prilis velkeho mnozstva SACHARIDOV tesne po skonceni dlhej hladovky. Tie sacharidy nemas v ziadnom zivocisnom vyvare.... Ani vo vajicku... Ani v domacom jogurte ci kefire....

Asi máš pravdu s tím vývarem,ten bude lepší,žena dělá v masně takže kostí mužu mít kolik chci a buddu popíjet jen čistej vývar.Ale zeptím se,mohu u návratovky denně vypít i několik sklinek vody z citronem nebo čistým ascorutinem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte dub 23, 2019 3:34 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Škodlivost dusičnanů lze eliminovat zajištěním přísunu vitamínu C, aspoň tak se to kdysi ukázalo v testech dělaných na králících.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2019 8:49 pm 
Offline

Registrován: úte led 01, 2019 6:58 pm
Příspěvky: 41
To je dobře vědět...žena mi koupila řepu,řapíkatej celer+ mrkev,nadělám štávy a budu pít dva dny 1:1 s vodou a od třetího dne vývary,dnes jsem koupil pomalej hrnec tak jej naláduju kostma a hovězím a budu polévkovat


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz