Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:55 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát črc 08, 2016 6:41 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Abstinující Bojovník píše:
Dle toho, co jsem zatím nastudoval, je stejně nejideálnější na suchý půst najet , až po minimálně druhé dokončené 40tce, jako to dělal Pavel Mácha... Sám se o to pokusil až při druhé 40tce a to se mu ještě povedlo ,až na podruhé... Na poprvé ho přemohly bolesti, které značily , že čakry na to ještě neměl zcela úplně připravené, tak najel zas tři dny na destilku a pak zkusil znovu... A povedlo se... Oproti tomu je ovšem myslím nějaké kombinování jedno dne suchého půstu , jednoho dnu mokrého a jednoho dne s jídlem jenom nějaká šílená chaotická dieta... proč člověk musí ve všem hledat mermomocí nějaké special postupy, když ty nejbezpečnější a nejprověřenější ještě ani nezvládl... a kdyby je zvládl, tak víc by nepotřeboval a tohle by šlo úplně mimo něj... toď můj postoj...

Blabla \":-)\" ........ Ja mám za sebou len 2 urinové "sedmičky" (ako najdlhšie moje pôsty, plus vaicero "trojek" a množstvo 42 hodinoviek), a dal som tri krát 84hodinové suché hladovky BEZPROBLÉMOV. Akurát tretí krát som ukončil suchú hladovku o pár hodín neskôr, lebo som sa dehydroval dennými nie teplými, ale horúcimi kúpeľmi. Prvé dve suché 84hodinovky (to je 3,5dňa) som zvládol úplne bez problémov, bez bolesti čohokoľvek. Tak ja neviem čo je to za prípad ten Mácha....... On proste robil/robí klasické hladovky a myslí si, že tým ako ich robí on, tým vytvára (ne)písané zákony pre celý svet......... Je to klaun........

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát črc 29, 2016 3:10 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
SemTamTuPrídem píše:
Blabla \":-)\" .......Je to klaun........[/u]

Jedna věc je, že dokáže svými stránkami pomoci lidem se k půstu odhodlat. \":idea:\"
Potvrzuji na sobě, u mě dostává 1/3 o další 2/3 se postaraly Jardovy stránky a kniha od Malachova \":!:\"
Já jeho Půstovací kalendář trochu přeskočil, jelikož po 1 testovacím dni a zjištěném účinku šel rovnou na 28čku \":lol:\"

Druhá věc je jeho komedie kolem návratovky, kdy on sám nutí lidem zeleninu a to po dobu stejně dlouho jako půst sám (taky jsem se ,,trápil,, zeleninou, musím říct, že jsem si saláty užíval) a on zná a používá 1 denní návratovku i po 40 denním půstu. Když by šel s pravdou ven, tak by mohl dát za pravdu tobě a celé logice věci \":!:\" \":wink:\"
Já už v návratovce zeleninu nejím, končím půst kefírem nebo smetanou ke šlehání 33%. Můj nejdelší ukončený půst smetanou ke šlehání, přesněji řečeno, udělal jsem si rovnou šlehačku a posypal lehce kakaem, je aktuálně 14 dní a jediný nežádoucí účinek byl, že jsem se cítil po snědení poloviny šlehačky z celkových 200ml jen prostě přežraný \":mrgreen:\"
STTP já vím vývar, ale nechtělo se mi vařit \":wink:\"
7 denní půst končím v klidu 0,5l kefíru zakoupeným v obchodě, to vypiji po zaplacení za pokladnou a jakmile dorazím domů, tak za cca 1/2h - 3/4h si dám 1/2 čerstvě grilovaného kuřete, taktéž zakoupeného v obchodě spolu s kefírem a účinek je k nezaplacení a to spokojenost a úsměv na rtu \":)\" ....na vše ostatní je tady VISA \":lol:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát črc 29, 2016 8:31 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Taknějak, Zdravé tělo a dobrá mysl totiž funguje přesně takhle. Je to fysiologické, lidé již miliony let takhle fungují a zas tak rychle se nemění.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob črc 30, 2016 12:22 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Nickname, Martina72 .............. Vidíte.........a stále sú tu ovce, čo keď si dajú napr. 7 dňový pôst, tak 7 dní majú návratovku....... A TRPIA, lebo väčšina pri takej návratovke trpí........A TO EŠTE NEVRAVÍM PRI NEJAKEJ 20-40 DŇOVEJ....... Napr. ja keby som mal jesť nejaké dni len zeleninu, to akoby som nejedol NIČ.... A rozhodne radšej nejem NIČ, ako by som mal jesť len zeleninu a ovocie... \":D\" .... Darmo, v lesoch zelenina a ovocie nerastú.......Trochu hnusne kyslých jabĺk na lúkach.... Ale to už som mimo témy...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob črc 30, 2016 7:39 am 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
SemTamTuPrídem píše:
Nickname, Martina72 .............. Napr. ja keby som mal jesť nejaké dni len zeleninu, to akoby som nejedol NIČ.... ..

To je pravda, jíst jen zeleninu je z hlediska makroživin jako hladovka, protože skoro neobsahuje žádné sacharidy, tuky ani bílkoviny. Zelenina je zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny, ale jako potrava pro člověka není použitelná. Je však nutná jako doplněk potřebných látek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob črc 30, 2016 8:06 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Tišková píše:
To je pravda, jíst jen zeleninu je z hlediska makroživin jako hladovka, protože skoro neobsahuje žádné sacharidy, tuky ani bílkoviny. Zelenina je zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny, ale jako potrava pro člověka není použitelná. Je však nutná jako doplněk potřebných látek.

KRISTEPANE, NUTNÁ NIE JE....... Nutné sú živočíšne bielkoviny a živočíšne tuky.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob črc 30, 2016 11:42 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Upřímně, lze být desítky let pouze na zelenině. Otázkou jesti, zda za zeleninu považujeme ty mikroorganismy (tedy živočichy - zvířata), které nutně obsahuje, které s rostlinou žije v symbiose, ať již jako parťák či jako parazit. A stejně tak má lidské tělo v sobě zas rostliny, resp. nějaké mikroorganismy z této říše. Tělo se přizpůsobí, ovšem bude jiné. Musí se změnit metabolismus (a on se změní), tělo se ale u většiny lidí přetvaruje. Což může být pro někoho i žádoucí.
Onen stařecký vzhled, na který STTP často upozorňuje, přece není zas tak strašně důležitý, tělo je jen schránkou pro duši. Ta když je mladá a svižná a spokojená, je vzhled fukajs. A délka života také není rozhodující. Opět jde o člověka samého, o jeho JÁ, které délku života pociťuje hlavně množstvím a intenzitou prožitků, ne podle kalendáře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2016 7:12 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Niekde na tomto fóre som čítal, že pred začatím hladovky je dobré vypiť niečo kyslé (ale nie kyslý mliečny výrobok, a len niečo s čo najmenšou kalorickou hodnotou), napr. tam autor toho príspevku spomenul VODU ZMIEŠANÚ S CITRÓNOVOU ŠTAVOU..... Že vraj vtedy sa niečo rýchlejšie naštartuje, niečo s acidózou myslím........ALE ČO ? ........Neviem to tu nájsť...
Možno by mi vo výsledku pridalo efektu aj 2 hodín to, keby som po poslednom jedle dňa vypil asi o 3 hodiny vodu s citrónom........A z 19 hodinovej dennej lačňovky by mohla byť EFEKTOM taká 21 hodinová (ten čas len tak "strieľam").......... Vie niekto kde bol ten príspevok ? Pokiaľ viem, starší ako mesiac nebude, no v tomto topicu "Pôst" som ho nenašiel...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob zář 03, 2016 12:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nickname píše:
Jedna věc je, že dokáže svými stránkami pomoci lidem se k půstu odhodlat. \":idea:\"
Potvrzuji na sobě, u mě dostává 1/3 o další 2/3 se postaraly Jardovy stránky a kniha od Malachova \":!:\"
Já jeho Půstovací kalendář trochu přeskočil, jelikož po 1 testovacím dni a zjištěném účinku šel rovnou na 28čku \":lol:\"

Druhá věc je jeho komedie kolem návratovky, kdy on sám nutí lidem zeleninu a to po dobu stejně dlouho jako půst sám (taky jsem se ,,trápil,, zeleninou, musím říct, že jsem si saláty užíval) a on zná a používá 1 denní návratovku i po 40 denním půstu. Když by šel s pravdou ven, tak by mohl dát za pravdu tobě a celé logice věci \":!:\" \":wink:\"
Já už v návratovce zeleninu nejím, končím půst kefírem nebo smetanou ke šlehání 33%. Můj nejdelší ukončený půst smetanou ke šlehání, přesněji řečeno, udělal jsem si rovnou šlehačku a posypal lehce kakaem, je aktuálně 14 dní a jediný nežádoucí účinek byl, že jsem se cítil po snědení poloviny šlehačky z celkových 200ml jen prostě přežraný \":mrgreen:\"
STTP já vím vývar, ale nechtělo se mi vařit \":wink:\"
7 denní půst končím v klidu 0,5l kefíru zakoupeným v obchodě, to vypiji po zaplacení za pokladnou a jakmile dorazím domů, tak za cca 1/2h - 3/4h si dám 1/2 čerstvě grilovaného kuřete, taktéž zakoupeného v obchodě spolu s kefírem a účinek je k nezaplacení a to spokojenost a úsměv na rtu \":)\" ....na vše ostatní je tady VISA \":lol:\"

To se s tím moc nepářete, ale pokud nevzniká problém, tak proč ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv zář 29, 2016 8:25 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Čítal som si nejaké ruské stránky o suchom pôste, a píšu tam, že prípravné obdobie pred suchým pôstom má byť 2 týždne, a treba pri tom vylúčiť (okrem iných potravín aj) mäso (kuracie, hovädzie, bravčové...)...
To je čo za blud ??? ... Prečo sa šíria také nezmysly ??? Podľa mňa je to to isté ako s Máchom ..... On s učením o pôstoch na našom území (ČR, SR) proste začal (cez internet), a niektorí ľudia sú presvedčení, že napr. po 7 dňovom pôste je nevyhnutná 7 dňová návratovka, po 40 dňovom 40 dňová, atď..... ALE TO JE MÝTUS.
A ďalší mýtus, tentoraz z pera napr. rusov je to, že pred suchým pôstom sa treba na 2 týždne vzdať mäsa (a tuším aj mliečnych výrobkov - hoci aj kefíru...ale tu si nie som istý, čítal som dávnejšie, len až teraz o tom píšem)... Ja som držal 3x 84 hodinové suché pôsty, a pár hodín pred ich začatím som vždy jedol hovädzie mäso s tukom a zeleninou....... NIKDY ŽIADEN PROBLÉM (akurát pri treťom pôste bol - lebo som sa dehydroval horúcimi kúpeľmi)....... DOKNOCA ANI BOLESŤ HLAVY, NIČ.......... Prečo sa teda šíria také fámy o mäse ???? ........ ČLOVEK MUSÍ ZAPNÚŤ MOZOG, NIE LEN SLEPO VERIŤ.......

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2016 1:20 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Mám od stredy večera hnačky........ veľa.......Od včera poobedia držím hladovku, ale od dnešného rána som si dal pár krát Smectu (čistený íl) a horčíkové tabletky, aby som zamädzil nežiadúcim účinkom hnačkovania...... Naruší to hladovku ? Nie je to ani sacharid, ani bielkovina, ani tuk......a je to začiatok hladovky. Zajtra už nechcem nič z toho brať, a chcem pokračovať v hladovke (som na PN-ke), ale s tým, že ako hladovka sa počíta už dnešok....... Počíta sa ? ... Čistený íl a horčík mi predsa nenaštartujú trávenie... či ? ...
Ďakujem za odpoveď.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2016 2:15 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
SemTamTuPrídem píše:
Mám od stredy večera hnačky........ veľa.......Od včera poobedia držím hladovku, ale od dnešného rána som si dal pár krát Smectu (čistený íl) a horčíkové tabletky, aby som zamädzil nežiadúcim účinkom hnačkovania...... Naruší to hladovku ? Nie je to ani sacharid, ani bielkovina, ani tuk......a je to začiatok hladovky. Zajtra už nechcem nič z toho brať, a chcem pokračovať v hladovke (som na PN-ke), ale s tým, že ako hladovka sa počíta už dnešok....... Počíta sa ? ... Čistený íl a horčík mi predsa nenaštartujú trávenie... či ? ...
Ďakujem za odpoveď.

Tak byl to jen zacatek, takze ti to nic nenarusilo a podle mne to nabeh na endogenni vyzivu nezdrzelo nebo jen nepatrne. Z fatickeho hlediska bych to jako prvni den pustu bral. Ale jestli s nekym nebo sam se sebou soutezis, kolik dni udelas, tak jde o to, jak si pust specifikujes. Pokud jako Pavel Macha voda + NIC, tak to prvni den nebyl. Ale to je jen muj nazor \":D\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2016 10:39 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
[quote="pv33":3oliaz5c]Tak byl to jen zacatek, takze ti to nic nenarusilo a podle mne to nabeh na endogenni vyzivu nezdrzelo nebo jen nepatrne. Z fatickeho hlediska bych to jako prvni den pustu bral. Ale jestli s nekym nebo sam se sebou soutezis, kolik dni udelas, tak jde o to, jak si pust specifikujes. Pokud jako Pavel Macha voda + NIC, tak to prvni den nebyl. Ale to je jen muj nazor \":D\" .[/quote:3oliaz5c]
Trefná poznámka s Máchom... \":D\" ...Takže, bol to pôst, aj keď tam padlo trochu ílu a magnézia \</div

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2016 12:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Mám od stredy večera hnačky........ veľa.......Od včera poobedia držím hladovku, ale od dnešného rána som si dal pár krát Smectu (čistený íl) a horčíkové tabletky, aby som zamädzil nežiadúcim účinkom hnačkovania...... Naruší to hladovku ? Nie je to ani sacharid, ani bielkovina, ani tuk......a je to začiatok hladovky. Zajtra už nechcem nič z toho brať, a chcem pokračovať v hladovke (som na PN-ke), ale s tým, že ako hladovka sa počíta už dnešok....... Počíta sa ? ... Čistený íl a horčík mi predsa nenaštartujú trávenie... či ? ...
Ďakujem za odpoveď.

Podle mě je to jak vám píše člen pv33 a o jídlo v pravém slova smyslu určitě nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2016 11:40 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
Jarda píše:
To se s tím moc nepářete, ale pokud nevzniká problém, tak proč ne.

Nepářu to máte pravdu \":)\"
Když nás pan Mácha tahá za nos a asi ho platí zeleninová loby tak si k tomu musím dojít sám \":idea:\" \"8)\"
On má i po 40ce půstu jednodenní návratovku a radí druhým 40 dní ,,zeleninu,, \":roll:\"
Ale jak jsem již napsal, k půstu mi pomohl, takže svůj díl mého úspěchu má \"8)\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz