Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 3:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát led 17, 2020 6:03 pm 
Offline

Registrován: stř úno 09, 2011 3:18 pm
Příspěvky: 4
Peto píše:
Tak som dal navratovku po 4 dnoch sucheho na kacacom vyvare a potom kefire. Teda boli 2 rozne kefiry. A prehnalo ma na wc 2x riedka zlta stolica. Mal som pocit ze prva stolica bude husta. Teraz neviem, ci je to v poriadku, alebo mi proste ten kefir nesadol. Robieval som volakedy z kozieho mlieka, ale teraz som kupoval z obchodu.
4 dni viac menej diety a zakoncil som to sankou. Taky pohodovy priebeh som snad este nemal. Dal som dokopy asi 8 litrov slanej vody a od stredy som zase na suchom poste. Presne pocet dni stanoveny nemam, uvidim podla toho ako sa budem citit. Dnes este len druhy den, no citim sa nejak poslabsie.

Sůl a cukr po půstu= dva bílé jedy do těla. Nedoporučuji. Dal jsem suchý max. 7 dní a návrat dle Filonova a funguje to dokonale. Je to rychlejší a efektivnější očista


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: sob led 18, 2020 10:27 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Adam Bernau píše:
Sůl a cukr po půstu= dva bílé jedy do těla. Nedoporučuji. Dal jsem suchý max. 7 dní a návrat dle Filonova a funguje to dokonale. Je to rychlejší a efektivnější očista

Tak neviem o akom cukre hovoríš. Z kefíru alebo kačacieho vývaru? 4 dni som dal navratovu dietu a az piaty som dal šanku, ktorú som ukončil litrom kamilkoveho čaju a niekoľkými porciami bielej ryže s kokosovým olejom. Môžeš tu popísať konkrétnu návratovku od filanova?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2020 8:26 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Tak dnes mám piaty deň pôstu. Momentálne 71 kg v podstate ideálna váha z pôvodných 80 a pas 86cm z pôvodných 93. Momentálne sa citim celkom v pohode. Asi ta šánka po prvom pôste pomohla. Dám ešte pár dni podľa toho, ako sa budem cítiť. Jednoznačne 60kg je môj spodný limit alebo keď mi bude prudko búšiť srdce alebo nebodaj by som opadával. Jediné, čo mi je divné, že stále mi je zima. A zatiaľ sa ani nepotím. Urina je tmavožltá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv bře 05, 2020 7:36 am 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Prosím vás měl bych dotaz. Při sedmidennim půstu jsem si měřil dýchacím alcohol testerem hladinu alkoholu, a normálně jsem nadýchal. Dočetl jsem se, že při půstu a např. Keto dietě se rozkládá v těle aceton na nějakou formu alkoholu. Máte s tím zkušenost nebo znalosti? Jak dlouho lze takto při půstu nadychat a taky, lze popřípadě v tomto stavu detekovat alkohol i v krvi? Jde mi o to jestli se člověk v delším půstu může v práci při náhodně dýchací kontrole odvolat na to, že se posti nebo je na keto dietě a jít při nejhorším na krev s tím, že z krve se pozná, že není opilý? Nebo v tu dobu v podstatě opilý je? Budu moc rád za každou odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv bře 05, 2020 8:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Abstinující Bojovník píše:
Prosím vás měl bych dotaz. Při sedmidennim půstu jsem si měřil dýchacím alcohol testerem hladinu alkoholu, a normálně jsem nadýchal. Dočetl jsem se, že při půstu a např. Keto dietě se rozkládá v těle aceton na nějakou formu alkoholu. Máte s tím zkušenost nebo znalosti? Jak dlouho lze takto při půstu nadychat a taky, lze popřípadě v tomto stavu detekovat alkohol i v krvi? Jde mi o to jestli se člověk v delším půstu může v práci při náhodně dýchací kontrole odvolat na to, že se posti nebo je na keto dietě a jít při nejhorším na krev s tím, že z krve se pozná, že není opilý? Nebo v tu dobu v podstatě opilý je? Budu moc rád za každou odpověď.

Na to neznám jistou odpověď a myslím si že to bude záviset na stavu jater jak rychle jsou schopna alkohol a jiné deriváty odbourávat. Každopádně bych v takovém případě odmítl dechový test a trval na krevním vzorku, což vám policie nemůže odmítnout a ničeho se nedopouštíte a vy pak při případném soudu myslím celkem snadno prokážete že při půstu asi nechlastáte balantinku, ale vodu. Pokud danému lékaři řeknete že půstujete není problém udělat test i na jiné látky které stav potvrdí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv bře 05, 2020 9:22 am 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Jarda píše:
Na to neznám jistou odpověď a myslím si že to bude záviset na stavu jater jak rychle jsou schopna alkohol a jiné deriváty odbourávat. Každopádně bych v takovém případě odmítl dechový test a trval na krevním vzorku, což vám policie nemůže odmítnout a ničeho se nedopouštíte a vy pak při případném soudu myslím celkem snadno prokážete že při půstu asi nechlastáte balantinku, ale vodu. Pokud danému lékaři řeknete že půstujete není problém udělat test i na jiné látky které stav potvrdí.

Děkuju za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv bře 05, 2020 9:32 am 
Offline

Registrován: čtv úno 27, 2020 3:52 pm
Příspěvky: 32
Abstinující Bojovník píše:
Prosím vás měl bych dotaz. Při sedmidennim půstu jsem si měřil dýchacím alcohol testerem hladinu alkoholu, a normálně jsem nadýchal. Dočetl jsem se, že při půstu a např. Keto dietě se rozkládá v těle aceton na nějakou formu alkoholu. Máte s tím zkušenost nebo znalosti? Jak dlouho lze takto při půstu nadychat a taky, lze popřípadě v tomto stavu detekovat alkohol i v krvi? Jde mi o to jestli se člověk v delším půstu může v práci při náhodně dýchací kontrole odvolat na to, že se posti nebo je na keto dietě a jít při nejhorším na krev s tím, že z krve se pozná, že není opilý? Nebo v tu dobu v podstatě opilý je? Budu moc rád za každou odpověď.

Pokud by člověk nadýchal při řízení, tak se určitě nemůže odvolávat na půst, to by policie brala jako výmluvu. Je to pro policii stejné, jako když se alkoholici za volantem vymlouvají, že měli ovocný kompot. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv bře 05, 2020 12:42 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
kate.gru píše:
Pokud by člověk nadýchal při řízení, tak se určitě nemůže odvolávat na půst, to by policie brala jako výmluvu. Je to pro policii stejné, jako když se alkoholici za volantem vymlouvají, že měli ovocný kompot. \":D\"

Šlo spíš o směnu v normální práci, ikdyz s pyrotechnikou, kde jsou na nadychani hodně haklivi... Když jsem to ještě nevěděl, dal jsem při práci normálně 15tku, a jelikož mě nevybrali na dýchání, vše v pohodě prošlo, práce se udělala... Ale teď bych rád věděl, jak se věci mají, jestli můžu třeba říct, že jsem při půstu na keto dietě a kdybych náhodou dýchal, zda vlastně budu mít i v krvi alkohol, zda v podstatě budu opilý...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte dub 07, 2020 7:31 am 
Offline

Registrován: sob říj 10, 2015 10:04 am
Příspěvky: 24
Dobrý den, jsem dnes 7.den na (pustu), první dny jsem pil jen kokosovou vodu, pak jsem na to přestal mít chuť, tak jsem přešel jen na čistou vodu. Již několik dní mám zvýšenou horecku. Do včerejška jsem mel hlad a chute ná všelijaka jídla, dnes nemám vůbec chuť k jídlu, cítím se slabý a nemocný. Nevím co se mi tělo snaží říct, mám začít jist, nebo pokračovat v pustu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte dub 07, 2020 8:17 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Stopkaeu píše:
Dobrý den, jsem dnes 7.den na (pustu), první dny jsem pil jen kokosovou vodu, pak jsem na to přestal mít chuť, tak jsem přešel jen na čistou vodu. Již několik dní mám zvýšenou horecku. Do včerejška jsem mel hlad a chute ná všelijaka jídla, dnes nemám vůbec chuť k jídlu, cítím se slabý a nemocný. Nevím co se mi tělo snaží říct, mám začít jist, nebo pokračovat v pustu?

Já bych v půstu pokračoval. Při půstu se člověk občas cítí slabý, ale o to líp se cítí po jeho ukončení. Horečka je příznak, že se tělo z něčeho léčí. Když ji někdy dostanu, tak okamžitě nasazuji půst, aby tělo neztrácelo energii na trávení a mohlo se věnovat té léčbě. Takže já bych půst nepřerušoval, ale je to na vás. Držím vám palce. \":D\" \":D\" \":D\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte dub 07, 2020 8:27 am 
Offline

Registrován: sob říj 10, 2015 10:04 am
Příspěvky: 24
pv33 píše:
Já bych v půstu pokračoval.
Při půstu se člověk občas cítí slabý, ale o to líp se cítí po jeho ukončení. Horečka je příznak, že se tělo z něčeho léčí. Když ji někdy dostanu, tak okamžitě nasazuji půst, aby tělo neztrácelo energii na trávení a mohlo se věnovat té léčbě. Takže já bych půst nepřerušoval, ale je to na vás. Držím vám palce. \":D\" \":D\" \":D\"

Dekuji:) * Otázkou ale je jestli na to tělo energii má po 6ti dnech hladovění. Kazdopadne můžu v tomto tělo něčím podpořit? Je lépe zůstat ležet, nebo to naopak překonat a hýbat se?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: úte dub 07, 2020 2:58 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Stopkaeu píše:
Dekuji:) * Otázkou ale je jestli na to tělo energii má po 6ti dnech hladovění. Kazdopadne můžu v tomto tělo něčím podpořit? Je lépe zůstat ležet, nebo to naopak překonat a hýbat se?

6 dní hladovění obecně nic není. Hodně lidí hladovělo 3 týdny a hodně i 40 dní. Pokud máte vyšší BMI https://www.bodymassindex.cz/ než 15-16 tak nevidím problém, ale to musíte zvážit sám.
Na pohyb nebo ležení jsou různé názory. Asi nejznámější USA guru na půsty, Herbert Shelton, doporučoval ležet a neztrácet tak energii, kterou může tělo využít na léčbu a regeneraci. Lidi u něj drželi půsty i přes 50 dní. A jsou zas jiní, kdo při půstu nějaký pohyb doporučují. Jinak vyšší únava při půstu je normální. A při půstu nastává takzvaná acidotická krize, první a druhá, a v průběhu těch krizí je na tom člověk pocitově hůř a po jejich překonání se cítí mnohem lépe. Vy můžete být na začátku první acidotické krize. \":D\" \":D\" \":D\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: stř dub 08, 2020 10:30 am 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, chcel by som sa spýtat je možné užívať melatonin 5-10 mg na spanie pri hladovke ? Som na hladovke už 19. deň ale vôbec sa mi nezlepšil spánok.. vylúčil som všetky suplementy so stravy aby som nahodou nerozbehol trávenie no vkuse proste počas noci vobec neni potreba spánku.. vždy nejak nad ránom alebo až ráno.. a naopak pred svitaním mam energie asi najviac.. normálne z toho zošediviem už.. jediné čo mi pred hladovkou pomáhalo bol melatonin vtedy som chodil spávať okolo 23-1 ráno čo mi celkom sedelo. Dnes som si šiel lahnut naschval o 1 ráno 1-2 hodiny som nejak driemal a potom som sa do 6 rána točil v posteli a obracal nakoniec som to vzdal a vstal som... teraz je 10 hodín a konečne cítim potrebu ísť spať... normálne ma ide z toho slušne povedné šlahnút... som mladý človek a mam takto pokrutený spankový cyklus .. to už snad neni ani insomnia.. Ked rozpusitim ten melatonin vo vode ? nemože mi to naštartovat trávenie?

Trošku k hladovke.. Začal som spontánne... ešte v den ked som začal som si spravil vajíčka ktoré som nakoniec nezjedol... namotivovali ma príbehy ludí ktorí si dali dokopy svoj život a mohli žit zase kvalitne ako osatný zdraví ludia.. Ako človeku ktorý skúsil už fakt všeličo aby som zase bol zdravý ( mám 23 rokov.... ) mi neostala iná možnosť než to proste na sebe skúsiť... Aj ked mám rád jedlo, proste musím..

Nevážím sa pretože váhu neriešim a čo schudnem priberiem čiastočne alebo celkovo nazad po skončení. Ale všimol som si ako sa mi krásne zvýraznili rysy tela.. najme oblasť brucha a pásu.. Mam 175 cm a váhu pred hladovkou tipujem tak na 70-75kg trošku bruško maličke som mal.. teraz mam uplne pekne "krivky" čo sa mi celkom pozdáva \":D\" Samozrejme aj z iných oblasti hlavne počas asi prých 7 dni zmizlo vizualne vela hmoty. Potom už som si takmer nič nevšimol. Kedže som predtým bol rok na ketodiete tak som problem rozbehnut hladovu nemal a už prakticky prvý den som pálil tuky a nie glykogen uložený.... z toho hladiska sa mi možno aj posunula prvá acidobazická kríza či jak sa to volá.. Napriek tomu prvé 2 dni silne bolesiti kostí.. (stehenné a kolená) Potom 5-8 den nejake komplikácie...
Často mam horucu hlavu na dotyk. Ako keby tam bolo niečo čo si telo dáva dokopy.. nejaká nervová citlivosť.. neviem to poriadne ani popísať ale celkovo citlivý na "rámus" alebo ked rýchlo pohnem očami tak ako keby sa vo mne niečo "myklo" toto sa občas deje..
Dalej.. žalúdok... tam toho je strašne veľa.. Od 7 dna cca až do teraz! vkuse cítim lavu stranu pod rebrom (asi žaludok) najme ked sedím a nakloním sa trochu na lavo tak hned to cítit... niektoré dni silná bolest nad pupkom (naposledy asi včera) dokonca nechutenstvo a pocit na zvracanie... asi od 10 dna žlčník... a pečeň.. to čo pri žaludku sa deje aj so žlčníkom až na to že ten začne boliet hocikedy a nemusím sa ani naklonit na pravu stranu.. je to sila.. Ked si robím klystíry tak sa zvykne žlčník tak trochu ozvať nejakými "zašklbmi"
Energia.. v podstate som na tom lepšie ako ked som jedol ale nie o moc.. pár krát som šiel na prechádzku.. občas si zacvičím jogu ale inak na nič nemam moc chuť.. často myslím aj na jedlo motivácia mi je že po tom všetkom može byť moj život lepší a konečne to nebude polovičný život... Citim velke zmeny v mojom tele.. ešte neviem aké to bude ked budem jesť ale dúfam že budem schopny aspon fungovať ako normálna ludska bytosť..
Psychika.. hned prvý den som sa citil pozitívne a všetko depresívne išlo do uzadia.. bohužial dokonca aj na hladovke občas cítim smutok, napríklad dnes to isté aj trochu paniku alebo strach z toho že čo ak to nevide a tie problémy budu furt.. ale celkovo psychická odolnosť mi stúpla na uplne iný level hned zo začiatku a drží sa v podstate stále len sa bojím že ked začnem jest že to príde znova ten kolotoč problémov .. spánok sa napriklad nezlepšuje vôbec.. to isté si všímam agresivitu a podráždenosť ktorú som celu dobu prisudzoval problémom že stále mám.. mam proste pasivno agresívne myšlienky a dakedy si ich ani neuvedomujem ako v mojej hlave zvádzam nejake vnutorne konverzácie ako mi niekto ubližuje a ja sa nejak utončne bránim.. nechapem prečo to tak mám.. dúfam že to zmizne lebo takto nemožem fungovať normálne v spoločnosti.. celu dobu som to prisudzoval pečeni a žlčníku uvidíme..
Popri tejto hladovke som si dal 1 den suchý pôst bez vody a potom pár dni na to 2 dni suchý pôst... viac nedám potom som už nemohol zaspať.. tak som sa na to vykašlal... do toho klystíry každý druhý den, a teplé kupele so solou. Od 10 dna cca pijem pravidelne svoju moč po ktorej sa cítim menej hladny alebo mi je až zle ale cítim že ma najviac čistí.. často sa mi pustí krv.. Dnes a predvčerom sa mi spontáne pustí krv znosa ked vypijem moč.. Chut na jazyku je prišerná... je to ta najotravnejšia vec spolu s hladom na celej hladovke... a dych... V dychu cítim nejaky alkohol.. čo je hnus totálny pretože počas hladovky mi je už pri pomyslení nan zle.. jazyk celý zašpinený čo chápem ale ta chut.. raz sladká.. raz horko kyslá... k tomu mam furt pocit že mi ako keby z dasna odchádza nejaký hnus pritom nič odtial nejde.. a furt preglgam sliny.. je to neprijemné a pravdepodobne mi to zvyšuje chut na jedlo... včera t.j. 18. a dnes 19. deň... su asi najtažšie dni a začínam skutočne bojovať s mojou podstatou o to aby som nejedol... mam výhodu že bývam sam a nič doma nemám ale stále cítim hlad a to ma nuti mysliet na jedlo... snažím sa hrat hry rôzne nech nemyslím na to.. a kukat filmy ale filmy moc dobre niesu ked tam začnu jesť.. viem že silný pocit hladu znamená koniec hladovky.. no ja ten hlad silný nemám a jazyk ma vela povlaku na sebe.. + mam nejake tuky na sebe stači sa chytit niektorých miest.. a viem že má telo dostatok ešte aby spalovalo nejaku dobu + som videl dokument kde hovorili že priemerný 70kg človek ma zásoby na cca 40 dni.. čo je v podstate takmer moj prípad.. úprímne neviem kolko vydržím.. ciel bol na začiatku 21 čo mam za 2 dni hotové ale čo sa týka zdravia necítim vôbec že by som si dal všetko dokopy... trávenie potrebuje minimalne dalších 10 dni ale to neviem či dám... ak ten pocit hladu bude stále takýto tak to bude hrozné tažké.. napríklad v 17. den som absolutne nepocitoval hlad a bol to velmi prijemný den čo sa týka znášania hladu.. asi najlahší.. neviem prečo som raz hladný a raz nemam vobec chuť.. len sa modím že to je druha acidokríza a po nej ten pocit hladu zmizne až do doby ukončenia hladovky...

Návratovka... čítal som všeličo... a najviac mi sedí pár dni zelenina varená/parená (3 den možno aj surová) a potom nejake tie vývary ako človek čo ide keto už vyše roka sa stotožnujem s par uživatelmi tunák a pride mi nelogické držať tolko dni kolko som hladovla nizkokaloricku dietu kde mam v podstate strádať ked telo naopak práve vtedy potrebuje opak. V skratke nabiehať na normalnu stravu budem asi cca 7 dni s tým že to bude skor o vývare a parenej a varenej zelenine ... uvažujem aj nad kapusnicou \":D\" ale to možno tak 6-7 den.. čisto len kapusta domáca bez mäsa \":D\" a potom si doprajem nejake jedlá na ktoré myslím furt.. držte mi palce čo najviac vydržať... nechcem si určovať ciel 40 dni aby ma to neodradilo ale čim viac vydržím tým lepšie s tým že 40 je pre mna proste koniec. tých 21 dni dam aj keby neviem čo.. chcem aspon skúsiť ako sa budem cítit po druhej acido kríze a ak to bude v pohode pojdem dalej.. ak nie asi sa nebudem trízniť..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: pát dub 17, 2020 11:59 am 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Ještě jednou ohledně dýchacích alkohol testeru a půstu... Našel jsem někde info, že prý pouze levné dýchací testery nedokáži odlišit aceton od etanolu... Myslíte, že v nadnárodní japonské firmě budou mít dostatečně kvalitní testery, aby to odlisily? Aby aceton z dechu nevyvolal vůbec falešnou pozitivitu?Máte s tímto někdo zkušenost??? S dýcháním do alkohol testeru při půstu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Půst
PříspěvekNapsal: čtv dub 23, 2020 6:32 pm 
Offline

Registrován: stř úno 03, 2016 12:09 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den, jedu poprvé 7 denní půst, teď den třetí. Veškeré příznaky pročišťování do mě uhodily vší mírou.

Bolest hlavy, malátnost, slabší pocity na zvracení, ledové ruce. Nechci to vzdávat, ale už je to celý den a rád bych nějaké ujištění, že do zítřka přejde. Nic se mi nechce, jen ležím v posteli. Předchozí 3 denní půsty byly v pohodě, možná v tom hraje psychika, že jsou přede mnou ještě 4 dny.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz