Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát říj 19, 2018 10:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2018 11:10 am 

Zdravím pana Jardu a všechny návštěvníky těchto výborných stránek. Mohli by jste mi prosím poradit, co ještě se ještě teď v květnu dá zasadit a do konce roku sklidit? Nemusí to být nutně plodina zrovna na květen, ten je jen nejideálnější, protože je teď xD... Mám solidně velkou terasu a chtěl bych nejlpépe něco zdravého z čeho bude i slušná úroda pro mne, rodinu, známe atd... Případně i jaké tak nejlépe bylinky. Jsem řekl bych učenlivý amatér a nemám moc peněz, takže bych nejraději něco kde je malá finanční investice kterou člověk může mnohem lépe kompenzovat dobrou prací a šikovností. Slunce na terásku svítí skoro celý den a já bych ji chtěl co nejživější, tak prosím raďte, určitě to přivítá více lidí. Díky

PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2018 8:52 pm 
Administrátor
Administrátor

Ouroboss píše:
Zdravím pana Jardu a všechny návštěvníky těchto výborných stránek. Mohli by jste mi prosím poradit, co ještě se ještě teď v květnu dá zasadit a do konce roku sklidit? Nemusí to být nutně plodina zrovna na květen, ten je jen nejideálnější, protože je teď xD... Mám solidně velkou terasu a chtěl bych nejlpépe něco zdravého z čeho bude i slušná úroda pro mne, rodinu, známe atd... Případně i jaké tak nejlépe bylinky. Jsem řekl bych učenlivý amatér a nemám moc peněz, takže bych nejraději něco kde je malá finanční investice kterou člověk může mnohem lépe kompenzovat dobrou prací a šikovností. Slunce na terásku svítí skoro celý den a já bych ji chtěl co nejživější, tak prosím raďte, určitě to přivítá více lidí. Díky

Já s tímto zkušenosti nemám, mám obrovskou zahradu 3500 m2 a zdaleka ji nevyužívám tedy neumím říci co bych pěstoval na terase. Každopádně pokud tam moc lidí nečumí asi bych dal nějaké CBD konopí na to je nyní ideální čas a pokud se dá vybrat odrůda tak Futura 75, je schválená a vysoce výnosná.

PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2018 9:15 pm 

3500 m2 prý obrovská zahrada .... :D . To je na vsi běžný plácek za domem, tak na badminton ..... To mám taky. O to nejde.
Na slunné terase můžete mít v podstatě cokoliv. Nemusíte se ptát na zdravovýživovém foru. Prostě si zasaďte vše, na co máte chuť, živte to tak, jak je v návodu (na pytlíčku či na netu) .... a dle počasí se zadaří či nikoliv. Za rok budete moudřejší ....
pro horké léto bych především volil mátu a meduňku, ze kterých si s limetkou stvoříte hektolitry osvěžujího pití. Dále bazalku - tu potřebujete v podstatě na veškeré slušné vaření a jídlo. A dál dle vaší chuti. Můžete mít v podstatě jakoukoliv zeleninu typu rajče, paprika, paprička .... Šnytlík, tymián, kopr, ředkvičky, salátky, polmíček, řeřichu ....

PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2018 9:41 pm 

Prakticky jakákoliv "drobná" zelenina lze ještě zasadit jako ředkvičky, kopr, salát akorát zrovna tihle jmenovaní nemají rádi dlouhé slunce, tj. aby na ně svítilo celý den, takže buď vybrat odrůdu co nevybíhá do květu, nebo do částečného stínu, semínka koupíte v každém supermarketu za pár korun. Nebo můžete i někde koupit sazenice tj. mladé rostliny rajčat, paprik, okurek. Z bylinek doporučuji meduňku, mátu je to v podstatě nenáročná plevel.

PříspěvekNapsal: úte kvě 22, 2018 8:55 pm 
Administrátor
Administrátor

ctihodnymuz píše:
3500 m2 prý obrovská zahrada .... :D . To je na vsi běžný plácek za domem, tak na badminton ..... To mám taky. O to nejde.
Na slunné terase můžete mít v podstatě cokoliv. Nemusíte se ptát na zdravovýživovém foru. Prostě si zasaďte vše, na co máte chuť, živte to tak, jak je v návodu (na pytlíčku či na netu) .... a dle počasí se zadaří či nikoliv. Za rok budete moudřejší ....
pro horké léto bych především volil mátu a meduňku, ze kterých si s limetkou stvoříte hektolitry osvěžujího pití. Dále bazalku - tu potřebujete v podstatě na veškeré slušné vaření a jídlo. A dál dle vaší chuti. Můžete mít v podstatě jakoukoliv zeleninu typu rajče, paprika, paprička .... Šnytlík, tymián, kopr, ředkvičky, salátky, polmíček, řeřichu ....

Tak na vesnici určitě ano, ale já to mám v lázeňském městě cca 3 minuty od náměstí. Na místní podmínky je to extrémní plocha a sousední domy stojí i na parcelách desetinového rozměru. Velice slušná parcela zde prakticky nepřesahuje 1000 m2, protože by ji nikdo vzhledem k místní ceně pozemků ani nebyl schopen zaplatit.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]