Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:02 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 586 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 40  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv srp 09, 2018 2:49 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
zu_za_na píše:
Když mám TSH 3,770 a hladiny kortizolu ze slin ráno pod normou a přes den naopak nad... Co s tím můžu dělat? Neporadíte někdo? Adrenalin cortex beru tak obden ráno jeden.

TSH samo o sobě říká jen to, že tělo požaduje víc hormonu T3, než se mu dostává. Aby se TSH dalo nějak interpretovat, jsou potřeba i další informace - minimálně FT4 a ideálně i FT3, viz vlákno Štítná žláza, kde jsem psal:

pefi píše:
1) U hormonů se rozlišuje normální rozmezí a funkční (optimální) rozmezí. Takže podle lékařů je normální TSH je od 0,5 do 5,5 mU/L, ale funkční je spíš 1,8 až 3,0. A podobně je to i s ostatními. Navíc pro vyhodnocení je dobré porovnat i vzájemné poměry některých hormonů.
Zajímavé proto bývá např. TSH současně s FT4 a FT3 případně i rT3, protože TSH samo o sobě pouze říká, že tělo požaduje víc FT3, které však vzniká konverzí z FT4.
FT3 naši lékaři obvykle nedělají, byť ho laboratoře umí.

Celá baterie testů je TSH, FTO, FT4, FT3, resin T3 uptake, FT3, rT3, TBG a protilátky - aspoň takto praví má moudrá kniha o štítné žláze.

2) Štítná žláza souvisí s trávením a to z jedné strany souvisí s dostatkem kyseliny v žaludku (test na HCL) a s dostatečnou produkcí kvalitní žluče. Pokud nefunguje trávení, dá se mu pomoci: Betain HCL, trávící enzymy, podpora tvorby žluče nebo dodání žluče.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 12, 2018 7:35 am 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
pefi píše:
Jestli vám už ji dělali a nic vám tam nenašli, tak by mělo stačit jen TSH, FT4, FT3, rFT3.
TSH a FT4 je docela levné, FT3 a rT3 bude stát víc. Až budete mít výsledek, tak se mrkněte třeba sem:
http://www.tiredthyroid.com/optimal-labs.html
Na obrázku to červené ukazuje kde by to ideálně mělo být vůči tomu, jak mají lékaři stanovenu normu.
Jen tak z hlavy (mohu se mýlit) TSH, které na obrázku není, by mělo být někde poblíž jedné, tedy mezi 0,5 a 1,5, ale ruku do ohně za to teď nedám.

Pokud máte pocit, že vám kyselina nepomáhala a dodával jste ji správně ve správném množství, tak to odhaduji na problém s játry a žlučníkem.
100 mg B1 není zrovna málo, ale kde má vaše tělo když tak vzít ostatní B-čka, když vám to moc netráví ?
Ono by možná bylo dobré brát párkrát týdně b-komplex - z těch běžných jsem si kupoval RosenPharma B-komplex, máte-li peníze, tak lepší jsou takové, které obsahují bioaktivní formy B-vitamínů.

Já to dělám tak, že abych nemusel moc přemýšlet, tak si párkrát týdně nasypu při snídani do bílého jogurtu jednu odměrku tohoto prášku:
http://www.lifeextension.com/Vitamins-S ... Mix-Powder

Jedna odměrka je jedna třetina jejich doporučení, ale mi to přijde tak akorát, ničím se nepředávkuji a navíc třetinová spotřeba kompenzuje vysokou cenu prášku.

Ondrejk píše:
S pancreolanem jsem taky nezaznamenal změnu k lepšímu.

Wobenzym jste zkoušel ? Začít od 3 tablet 3x denně a nenastoupí-li do tří dnů průjem, tak postupně tak stoupat k 8 tabletám 3x denně ? není to levné, ale mi to docela dobře čistí trubky a nejen je.
30 minut před jídlem, nebo minimálně 2 hodiny po jídle, aby se tablety rychle dostaly do střev a nerozložily se v žaludku, ale až ve střevech.
Musí se to hodně zapít vodou. Průjem znamená, že vám jde z těla bordel: nebrat víc, než cca 3 týdny v kuse - přečtěte si příbalový leták, toto píšu z hlavy.
Cílem není průjem, spíš řidší stolice a častejší vylučování - nemá vás to zničit a vysílit, má vás to čistit. Není to tak úplně podpora trávení, ale snaha rozhýbat trávení.

Tak jsem zkoušel Wobenzym, průjem mám po dvou dnech na 3x3 denně zhruba hodinu před jídlem jsem dával. Točí a bolí mě z toho i hlava, nic nedělám jinak než obvykle takže to bude z tohodle. Upraví se to nějak nebo mám přestat? Dřív jsem měl v hlavě nějakou cystu, která někdy bolela, teď mám pocit jak kdyby začla bolet znovu a způsobuje pak to bolení a točení.

Výsledky jater a štítné bych měl mít v úterý, tak je sem pak dám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 12, 2018 9:43 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Ondrejk píše:
Tak jsem zkoušel Wobenzym, průjem mám po dvou dnech na 3x3 denně zhruba hodinu před jídlem jsem dával. Točí a bolí mě z toho i hlava, nic nedělám jinak než obvykle takže to bude z tohodle. Upraví se to nějak nebo mám přestat? Dřív jsem měl v hlavě nějakou cystu, která někdy bolela, teď mám pocit jak kdyby začla bolet znovu a způsobuje pak to bolení a točení.

Výsledky jater a štítné bych měl mít v úterý, tak je sem pak dám.

Vypadá to, že wobenzym dělá to co má - čistí, ale na vás je to moc rychlé. Pokud na vás 3x3 působí tak silně, že je vám to nepříjemné, tak snižte dávkování - podle toho co vám přijde lepší 3x2 nebo 2x3, 2x2, případně dejte tělu den pauzu ať se dá dohromady ... Pokud máte problém s 3x3, tak je vaše tělo asi solidně zanesené a čistit se musí tak, aby se "neucpala nějaká jiná trubka na odtoku".

Jak jsem psal výše, nemá vás to vyřadit, má vám to pomoci. Ideální je řídká stolice, nikoliv průjem - jde o to, aby člověk mohl normálně fungovat. Nadávkovat si to musíte sám podle potřeb svého těla.

Wobenzym může být schopný rozpustit a zlikvidovat cysty, ať už je v nich zapouzdřeno cokoliv, protože to funguje jednak na podporu trávení, ale jsou to primárně systémové enzymy, které čistí všude, kam se krví dostanou.

Po třech týdnech je dobré dát si týden nebo dva pauzu, aby tělo nezapomnělo jak si enzymy vyrábět samo.

Snažte se dostatečně pít, jednou z chyb při užívání wobenzymu je nedostatek tekutin a tělo pak nezvládá wobenzymem uvolněný bordel vylučovat.

Podle mé osobní zkušenosti, až se tělo vyčistí, tak se vám ani 3x6 na stolici nijak neprojeví. Já si dávám wobenzymovou kůru a začínám rovnou od 3x8, menší dávka se mnou už nic nedělá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 12, 2018 10:10 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
pefi : Keď si taký odborník, mal by si vedieť, že to červené farbivo na Wobenzyme spôsobuje zdravotné ťažkosti, hlavne pre pečeň... A mal by si vedieť, že sa tomu dá do značnej miery predísť tak, že sa wobenzym skrátka umyje vo vode tak, aby celé farbivo (alebo aspoň jeho väčšina) bolo odstránené.
Ty tak nerobíš ? PEKNE SI ŠKODÍŠ.... \":shock:\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 12, 2018 10:37 am 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
JednorazovyNICK píše:
pefi : Keď si taký odborník, mal by si vedieť, že to červené farbivo na Wobenzyme spôsobuje zdravotné ťažkosti, hlavne pre pečeň... A mal by si vedieť, že sa tomu dá do značnej miery predísť tak, že sa wobenzym skrátka umyje vo vode tak, aby celé farbivo (alebo aspoň jeho väčšina) bolo odstránené.
Ty tak nerobíš ? PEKNE SI ŠKODÍŠ.... \":shock:\"

Tahle metoda odstranění povrchu umytím ve vodě se doporučuje u mnoha tabletek, protože velmi často jsou používány jedovaté barviva. Zajímavé například je, že dokonce někteří výrobci tablet nystatinu (například výrobce STADA), mají na povrchu cukr!!! \":D\" Přitom nystatin léčí candidu, při které se cukr vůbec nesmí jíst. Tedy nejen barvivo může být důvodem k umývání tabletek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 12, 2018 11:36 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
JednorazovyNICK píše:
pefi : Keď si taký odborník, mal by si vedieť, že to červené farbivo na Wobenzyme spôsobuje zdravotné ťažkosti, hlavne pre pečeň... A mal by si vedieť, že sa tomu dá do značnej miery predísť tak, že sa wobenzym skrátka umyje vo vode tak, aby celé farbivo (alebo aspoň jeho väčšina) bolo odstránené.
Ty tak nerobíš ? PEKNE SI ŠKODÍŠ.... \":shock:\"

Tak za odborníka se nepovažuji, pouze za poměrně zkušeného uživatele. Toto je pro mě novinka, byť jsem si všiml, že oranžové barvivo ochotně pouští, protože jsem si ho párkrát nasypal do dlaně, když jsem měl mokré ruce. Proč ho tam výrobce strká opravdu nechápu. Ovšem pozitivní účinky, které na sobě i lidech ve svém okolí pozoruji, podle mě převažují. Umývat tabletky? Ostatně proč ne, pokud to odlehčí mým játrům ...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 12, 2018 12:17 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Tak za odborníka se nepovažuji, pouze za poměrně zkušeného uživatele. Toto je pro mě novinka, byť jsem si všiml, že oranžové barvivo ochotně pouští, protože jsem si ho párkrát nasypal do dlaně, když jsem měl mokré ruce. Proč ho tam výrobce strká opravdu nechápu. Ovšem pozitivní účinky, které na sobě i lidech ve svém okolí pozoruji, podle mě převažují. Umývat tabletky? Ostatně proč ne, pokud to odlehčí mým játrům ...

Přidávání různých sajrajtů do léčiv ani nemusí být naschvál, může jít pouze o technologický krok. Prostě třeba jim tablety nedrží pohromadě tak se obalí v nějakém sajrajtu a vypadají dobře a že to něco ještě navíc likviduje to se zase tak moc neřeší, hlavně že to sype. Je to podobný postup jako když máte mizerný beton a aby se nevydroloval natáhnete ho lepidlem nebo na něj nalepíte dlaždičky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 12, 2018 12:24 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Modrovous píše:
Zajímavé například je, že dokonce někteří výrobci tablet nystatinu (například výrobce STADA), mají na povrchu cukr!!! \":D\" Přitom nystatin léčí candidu, při které se cukr vůbec nesmí jíst. Tedy nejen barvivo může být důvodem k umývání tabletek.

Ten cukr může zvyšovat účinnost nystatinu podobným mechanismem jako je tomu při konzumaci cukru s terpentýnem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 13, 2018 9:33 am 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
pefi píše:
Ten cukr může zvyšovat účinnost nystatinu podobným mechanismem jako je tomu při konzumaci cukru s terpentýnem.

To určitě ne. Cukr a jedovatá barviva se používají na povrch tablet jen z důvodu, aby tablety hezky vapadaly a pokud je člověk bude cumlat, tak by byly sladké a dobře chutnaly. Je to všechno jen takové pozlátko.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 14, 2018 3:54 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Chtěla bych se zeptat, co všichni jíte v práci. Už jsem z toho zoufalá. \":-(\" Ať dělám jakoukoliv práci, nemůžu v ní skoro jíst. \":-(\" Skoro každý můj kolega jede celý den na kafi, redbulech nebo čokoládě. Chtěla jsem si sestavit zdravý jídelníček, kde bude stejný poměr tuku a sacharidů, protože jsem vždy měla ve stravě moc sacharidů a kvůli tomu jsem tloustla a lítal mi cukr atd. V práci jsem rozlítaná, nebo ve stresu, nebo mám krátkou dobu na jídlo, musím jíst když je zrovna pauza a já nemám hlad atd. a pak mi je špatně od žaludku, někdy mě zlobí i žlučník a pak samozřejmě střeva z toho mají taky dost. \":-(\" Myslím si, že HCl asi tento problém nevyřeší, pokud jsem někdy ve stresu a mám stažený žaludek? Co byste mi prosím poradili? Jíst musím, když nejím, je mi špatně, lítá mi dost cukr a jsem bez energie. Takto si ale zničím úplně zažívání. \":-(\" A nepiště mi prosím, ať se nestresuju nebo nepracuju, to je nereálné. Někdy v té práci ten stres prostě trochu je. Spíše mi jde o to, zdali si nejde udělat třeba nějaký zdravý drink, který by nezatěžoval trávení. Nebo já opravdu nevím, jak toto řešit. \":-(\" \":-(\" Ve stresu pravděpodobně kvůli nedostatku HCl vadí asi každý tuk, i olivový a kokosový? Pokud do práce nechodím, zažívání mám ok. Prostě to nějak potřebuji v té práci vychytat. Se snídaní a večeří doma problém nemám, ale přes den mi to jídlo mimo domov prostě dělá zle. Dříve jsem přes den vůbec nejedla a vyhovovalo mi to, jenže později mi začal lítat cukr a bylo mi bez jídla zle, hypoglykémické stavy. :-O


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 15, 2018 7:04 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Myslím, že by se nic nestalo, pokud už teď jíte dvakrát denně, abyste si v práci, kde máte nervy, dala než banán, jablko, popřípadě během krize med s máslem nebo zmiňovaný kokosový tuk. Tuky se středně dlouhým řetězcem totiž poskytují okamžitý zdroj energie. Prostě něco lehčího, po čem nebudete unavená. V úvahu by přicházel i zeleninový salát se sýrem, ztraceným vejcem, atd. a přílohou, např. zrníčkovým bochníkem, pokud chcete dodržovat přesný poměr sacharidů, bílkovin a tuků, ale to byste již musela mít v pořádku trávení.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne pát pro 21, 2018 1:44 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2018 1:32 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Jaké je nejlepší q dostupné užívání rakytníku kromě čaje? Rád bych doplnil vitamíny.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 19, 2018 2:55 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Jaké je nejlepší q dostupné užívání rakytníku kromě čaje? Rád bych doplnil vitamíny.

Sušený rakytník mám na e-schopu a ideální je rozmixovat ho v tříštivém kávomlýnku na prášek a třikrát denně lžičku prášku do úst a zapít lehce vodou. Nic snazšího asi ani vymyslet nejde pouze ho kousat, ale to jde blbě a ta vysoká kyselost může i ničit zuby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 20, 2018 4:33 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
krasnagadgetka píše:
Chtěla bych se zeptat, co všichni jíte v práci. Už jsem z toho zoufalá. \":-(\" Ať dělám jakoukoliv práci, nemůžu v ní skoro jíst. \":-(\" Skoro každý můj kolega jede celý den na kafi, redbulech nebo čokoládě. Chtěla jsem si sestavit zdravý jídelníček, kde bude stejný poměr tuku a sacharidů, protože jsem vždy měla ve stravě moc sacharidů a kvůli tomu jsem tloustla a lítal mi cukr atd. V práci jsem rozlítaná, nebo ve stresu, nebo mám krátkou dobu na jídlo, musím jíst když je zrovna pauza a já nemám hlad atd. a pak mi je špatně od žaludku, někdy mě zlobí i žlučník a pak samozřejmě střeva z toho mají taky dost. \":-(\" Myslím si, že HCl asi tento problém nevyřeší, pokud jsem někdy ve stresu a mám stažený žaludek? Co byste mi prosím poradili? Jíst musím, když nejím, je mi špatně, lítá mi dost cukr a jsem bez energie. Takto si ale zničím úplně zažívání. \":-(\" A nepiště mi prosím, ať se nestresuju nebo nepracuju, to je nereálné. Někdy v té práci ten stres prostě trochu je. Spíše mi jde o to, zdali si nejde udělat třeba nějaký zdravý drink, který by nezatěžoval trávení. Nebo já opravdu nevím, jak toto řešit. \":-(\" \":-(\" Ve stresu pravděpodobně kvůli nedostatku HCl vadí asi každý tuk, i olivový a kokosový? Pokud do práce nechodím, zažívání mám ok. Prostě to nějak potřebuji v té práci vychytat. Se snídaní a večeří doma problém nemám, ale přes den mi to jídlo mimo domov prostě dělá zle. Dříve jsem přes den vůbec nejedla a vyhovovalo mi to, jenže později mi začal lítat cukr a bylo mi bez jídla zle, hypoglykémické stavy. :-O

Pokud nemáte problém snídat, tak zkuste energeticky vydatnou snídani s nízkým glykemickýcm indexem, tedy místo sacharidů proteiny a tuky.
a) Míchaná vejce + slanina + máslo + paprika / mrkev/ salát,
b) tučný (nikoliv nízkotučný) jogurt + proteinový prášek
c) ovesné vločky + amarantové vločky (kaše)

Pokud se ráno nějak takto snídám a vejde-li se toho do mě dost, tak pak vydržím až do večera bez oběda.
Pokud se hodně najím večer, tak ráno zvládnu jen tu zeleninu, takže základ u mě je nepřecpat se večer. Když mám stresy, mám problém nenacpat se sacharidy, což řeším tak, že doma nemám pečivo.

V práci přes den - zvládnete sníst třeba jablko, grepfruit, mrkev ?
Zdravý drink - jogurtové/kefírové mléko ? Bylinkový čaj ? Pokud nemůžete vařit, tak čistá voda.
Pokud jste na kafe, tak zkuste nějakou varaiantu buletproof coffee (kafe s kokosovým olejem a máslem), ale nezapomeňte pít i vodu.

Pokud vám vadí každý tuk, tak problém nebude jen v HCl, ale i v produkci žluči. S tím by vám pomoci GB-3.
Já ho bral ze: https://www.biocoherence.eu/en/shop/gb3/
Bohužel mají vyprodáno, já jsem vybral jedno balení a budu doobejdnávat, jakimile mi ho naskladní.
Když jsem se ve velkém ládoval tresčími játry a olejem, házel jsem pro jistotu do sebe GB-3 a žlučník ani trochu nezazlobil.

Žlučníku také pomáhá taurin, zinek a vitamín A.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 20, 2018 8:09 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
sparcoo píše:
Jaké je nejlepší q dostupné užívání rakytníku kromě čaje? Rád bych doplnil vitamíny.

Rakytník je naprosto božský ve formě šťávy, džusu. Na podzim ho kupuji a chlastám po litrovkách. Je běžně k dostání, na trzích. A jistě ve flaškách nějaký čas vydrží. Já ho mám na zahradě, ale výtěžnost je strašlivánsky malá, kupuju. Jinak, je to hezká kytka, mějte ho též.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 586 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 40  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz