Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 4:00 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pukanie v kĺboch
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 3:53 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Má tu niekto taký problém s kĺbami, že mu v nich často puká ? často mi puká v ľavom ramene, v kotníkoch, niekedy v kolene, prípadne v lakti ( nie je to zo športu )... niekedy mám dokonca pocit, že mi celá chrbtica pukla ( ale nie je to nepríjemný pocit - nebolí to ).
Čoho mám nedostatok ? Zase mi vychádza, že to bude nejaká duchovná príčina... Lebo mám nedostatok b12-tky, železa.... ako každý, kto nekonzumuje mäso, resp. nie je silne prečistený, a zároveň nekonzumuje trochu "špinavú" zeleninu a ovocie, prípadne nezje sem-tam červíka... Takže som teda ako vegán & "makrobiovitarián" odkázaný na pukanie kĺbov ( pár krát denne, možno 10 krát ), keď budem pokračovať takým štýlom jedenia, ale nebudem užívať drahý tabletkový vitamín B12, alebo železo v chelátovej forme ? Omg... prosím, dementujte môj pohľad na vec, lebo ak je to tak, tak... potom začnem jesť dážďovky a hmyz z lesa... mám dosť tuku, dosť bielkovín ( asi 0,8 - 0,9 g/kg hmotnosti ), tak tomu absolútne nerozumiem. Ak niekto napíše že som prekyslený, tak mu to hneď vyvrátim, nakoľko 99 ľudí zo sto ( prekyslení či chorobne alkalickí ) má kyseliny a zásady v menšej rovnováhe ako ja, a problém sa týka možno jednej tretiny ( ak vôbec ) z toho počtu...
Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pukanie v kĺboch
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 7:25 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
S tymto pukanim Ti neporadim, len chcem povedat, ze s tou B12 by si sa divil, ale aj ludia konzumujuci casto maso byvaju v deficite. Rata sa len to, co sa vstrebe.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pukanie v kĺboch
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 9:45 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Xion : Takže si mám kúpiť B12 ? Ty užívaš B12, Xion ? Čo tak značka Natures Bounty ( 100+20 tabliet á 500mcg - 8 Eur ) - môže byť ? Chcem pocítiť nejakú zmenu... zmenu pocítenú po "nasadení" asi 4-6g vit. C denne + 12 tabliet pangamínu + 1tabletku ( 20mg ) B6 ... Neviem, či som zmenu zaznamenal vedome, i keď stopercent prebehla ( inak, už ma po aplikácií dvoch klystírov po pangamíne nenafukuje \":)\" ). Totiž mi to extra strpčovalo "pobyt doma" s mamou a sestrou. \":D\" .
B12 teda zlepšuje absorbciu železa ( ktoré si nemôžem dovoliť kúpiť ), preto položím jednu otázku Jardovi v inej téme. Díky Xion za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pukanie v kĺboch
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 9:03 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
B12 zatial neberem, ale budem. \":-)\" Nemas za co. \</div

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pukanie v kĺboch
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2013 11:15 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát kvě 17, 2013 11:00 am
Příspěvky: 21
Pro NOWOCAYN

Nevím jestli jde o to samé co popisuješ, ale ve mně při větších pohybech taky slušně lupe – nejspíš to bude hlavně v páteři. Když se ohýbám, otáčím trupem, nebo kroužím rameny. Také to nebolí. Děje se to již mnoho let, nyní je mi 42. Doposavad jsem se stravoval běžným, lehce zdravějším způsobem, masu a zakysaným mléčným výrobkům jsem se nijak nevyhýbal.
Až nyní po studiu nejen těchto stránek jsem maso omezil a jím hodně živé stravy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pukanie v kĺboch
PříspěvekNapsal: pát kvě 17, 2013 3:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned úno 26, 2012 8:52 am
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Tak oficialne vysvetlenie je asi taketo:
"Príčinou puknutia je únik nahromadeného vzduchu v medzikĺbovom priestore. Kĺby sú premazávané a zvlhčované synoviálnou tekutinou, ak jej nie je úplný dostatok, zvyšný priestor vypĺňa vzduch vo forme bublín. Keď potom kĺb ohnete tento vzduch sa prudko vytlačí, čo sa prejaví hlasným, či menej hlasným zvukom puknutia.
Je to úplne bežná a prirodzená vec, netreba sa preto až tak obávať. Opakované pukanie je však znakom nedostatku maziva v kĺbe. Čiže objem synoviálnej tekutiny nie je v istej miere dostatočný. Synoviálnu tekutinu vytvára kĺbové tkanivo. Jej produkcia sa zvyšuje pohybom, najlepšie neagresívnym pravidelným behom a dostatočným príjmom niektorých látok z potravy. Veľmi vhodné je podávanie výživových doplnkov- kĺbovej výživy, najlepšie preventívne. To zvýši nielen objem a kvalitu maziva, ale aj pružnosť a odolnosť chrupaviek a šliach.
Ak kĺbom dlhšie nehýbete, kĺbové plochy sa v tom čase navzájom nepremazávajú. Dostáva sa medzi ne vzduch. Kĺb stuhne. Preto pozor na prudké pohyby, ak telo ešte nie je dostatočne zahriate a postupne rozhýbané."
http://www.parkour.sk/preco-klby-pukaju-c30.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pukanie v kĺboch
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 12:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
Gabriel píše:
Tak oficialne vysvetlenie je asi taketo:
"Príčinou puknutia je únik nahromadeného vzduchu v medzikĺbovom priestore. Kĺby sú premazávané a zvlhčované synoviálnou tekutinou, ak jej nie je úplný dostatok, zvyšný priestor vypĺňa vzduch vo forme bublín. Keď potom kĺb ohnete tento vzduch sa prudko vytlačí, čo sa prejaví hlasným, či menej hlasným zvukom puknutia.
Je to úplne bežná a prirodzená vec, netreba sa preto až tak obávať. Opakované pukanie je však znakom nedostatku maziva v kĺbe. Čiže objem synoviálnej tekutiny nie je v istej miere dostatočný. Synoviálnu tekutinu vytvára kĺbové tkanivo. Jej produkcia sa zvyšuje pohybom, najlepšie neagresívnym pravidelným behom a dostatočným príjmom niektorých látok z potravy. Veľmi vhodné je podávanie výživových doplnkov- kĺbovej výživy, najlepšie preventívne. To zvýši nielen objem a kvalitu maziva, ale aj pružnosť a odolnosť chrupaviek a šliach.
Ak kĺbom dlhšie nehýbete, kĺbové plochy sa v tom čase navzájom nepremazávajú. Dostáva sa medzi ne vzduch. Kĺb stuhne. Preto pozor na prudké pohyby, ak telo ešte nie je dostatočne zahriate a postupne rozhýbané."
http://www.parkour.sk/preco-klby-pukaju-c30.html

Tak pohyb je vždy základní opatření při jakékoliv kloubní problematice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pukanie v kĺboch
PříspěvekNapsal: sob pro 28, 2013 9:26 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 22, 2013 12:04 pm
Příspěvky: 23
Jarda píše:
Tak pohyb je vždy základní opatření při jakékoliv kloubní problematice.

U mna to zacalo pukanim v pravom ramene, potom lave.
Neskor si pridali kolena a teraz aj panva,krk,priehlavky.

Beriem na to MSM+ vitamin C (vela citrusov), serrapeptazu, kurkumu.
Aktivne posilujem, vegancim cca 2 roky, schudol som 12kg.

Mozem mat v 26r. opotrebovane klbove mazivo?
Nedostatok omega 3?

Necitim bolest pri puknuti, ale je to neprijemny pocit ktoreho by som sa rad zbavil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pukanie v kĺboch
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 6:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
ivko píše:
U mna to zacalo pukanim v pravom ramene, potom lave.
Neskor si pridali kolena a teraz aj panva,krk,priehlavky.

Beriem na to MSM+ vitamin C (vela citrusov), serrapeptazu, kurkumu.
Aktivne posilujem, vegancim cca 2 roky, schudol som 12kg.

Mozem mat v 26r. opotrebovane klbove mazivo?
Nedostatok omega 3?

Necitim bolest pri puknuti, ale je to neprijemny pocit ktoreho by som sa rad zbavil.

No hodně citrusů asi nebude, co se týká kloubů, ideální nápad v nich obsažené organické kyseliny dovedou velice dobře odbourat vápník z těla a tkání a mohou paradoxně i problém přímo způsobovat, přičemž bych si určitě nedovolil tvrdit, že je v nich hodně vitamínu C.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pukanie v kĺboch
PříspěvekNapsal: čtv led 15, 2015 6:49 am 
Offline

Registrován: stř led 14, 2015 2:53 pm
Příspěvky: 1
na ten jsem úplně zapomněl \":wink:\"
Nejlépe s bez hliníkovou sodou a ještě do rozmixovaných rajčat a nebo Liposom, ale to už je na delší přípravu a vybavení.

_________________
http://www.examvce.com/
www.unimib.it
www.ulpgc.es


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pukanie v kĺboch
PříspěvekNapsal: pát led 16, 2015 8:17 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Me zase dost casto krupalo v prave chrupavce, tam kde je trislo a bolelo to taky pekne pri tom krupnuti. Nekdy se to sprajclo, jakoby to na moment zahuhlo a ja jsem nemohla udelat krok, bala jsem se ho udelat, vedela jsem, ze to hrozne zaboli, kdyz to udelam na silu. Pak jsem zacala denne pouzivat od listopadu citrony (az do dnesniho dne je pouzivam, mame jich stale spoustu na strome, jsou sladoucke uz jsou skoro jako pomerance), delam si denne citronovou vodu, vyjidam z nich tu duzinu a kuru si strouham do jogurtu, salatu, dokonce si ji davam i ho hummusu a proste vsude kam to jde, jsou to citrony neosetrene, z nasi zahrady. A ejhle! Ja jsem na muj problem s krupanim uplne zapomela a az ted, kdyz to tady ctu co pisete, tak jsem si na muj problem s krupanim vzpomela. Obcas se me stalo, ze jsem nemohla ani vstat ze zidle, jakoby se me to tam bloklo a ja to na silu zkousela ...a kraaap! Takze ja si myslim, ze u me to spravily ty citrony. A nebo co jineho? Nic jsem nezmenila, nepridala jsem ani neubrala zadne mineraly ani vitaminy, jidlo jim taky stale stejne, jenom ty citrony do sebe valim uz od listopadu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pukanie v kĺboch
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 10:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Me zase dost casto krupalo v prave chrupavce, tam kde je trislo a bolelo to taky pekne pri tom krupnuti. Nekdy se to sprajclo, jakoby to na moment zahuhlo a ja jsem nemohla udelat krok, bala jsem se ho udelat, vedela jsem, ze to hrozne zaboli, kdyz to udelam na silu. Pak jsem zacala denne pouzivat od listopadu citrony (az do dnesniho dne je pouzivam, mame jich stale spoustu na strome, jsou sladoucke uz jsou skoro jako pomerance), delam si denne citronovou vodu, vyjidam z nich tu duzinu a kuru si strouham do jogurtu, salatu, dokonce si ji davam i ho hummusu a proste vsude kam to jde, jsou to citrony neosetrene, z nasi zahrady. A ejhle! Ja jsem na muj problem s krupanim uplne zapomela a az ted, kdyz to tady ctu co pisete, tak jsem si na muj problem s krupanim vzpomela. Obcas se me stalo, ze jsem nemohla ani vstat ze zidle, jakoby se me to tam bloklo a ja to na silu zkousela ...a kraaap! Takze ja si myslim, ze u me to spravily ty citrony. A nebo co jineho? Nic jsem nezmenila, nepridala jsem ani neubrala zadne mineraly ani vitaminy, jidlo jim taky stale stejne, jenom ty citrony do sebe valim uz od listopadu.

Tak citrón odstraní hodně usazeného vápníku, tedy fungovat to může, ale co funguje u vás se zralým citrónem utrženým ze stromu nemusí fungovat zde a citrónem nedozrálým.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pukanie v kĺboch
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2018 12:46 am 
Offline

Registrován: ned úno 18, 2018 8:11 pm
Příspěvky: 3
Zdravím. Má někdo nějakou radu na pukání v kloubech? Tedy kromě pohybu.

Rozlezlo se mi to na klouby na rukou i na oba kotníky. Nebolí, neotéká, ale moc zdravé to asi nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pukanie v kĺboch
PříspěvekNapsal: úte dub 03, 2018 6:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28233
Bydliště: Poděbrady
zdenek0123 píše:
Zdravím. Má někdo nějakou radu na pukání v kloubech? Tedy kromě pohybu.

Rozlezlo se mi to na klouby na rukou i na oba kotníky. Nebolí, neotéká, ale moc zdravé to asi nebude.

Nemusí to představovat žádný problém, někdy jsou kloubní pouzdra volnější a prostě to občas cvakne, což není žádná komplikace pouze to může být nepříjemné. Hodně často se toto chrastění objevuje na páteři kde bych si dovolil tvrdit že jde spíše o výhodu než problém, protože pokud jsou pouzdra zatvrdlá a hybnost omezená tak právě v tom momentě problém vzniká.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz