Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:01 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Blood Clots - Krevni srazenina
PříspěvekNapsal: stř úno 18, 2015 10:28 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Tchan zkolaboval predevcirem a zjistili mu ve spitale, ze ma 3 krevni srazeniny (blood clots, plice a nohy). Ted mu redi krev, videla jsem tam zaveseny heparin, dostava nejake infuze a domu pry pujde asi za 3 dny, tady v USA je to pokazde rychlovka ...next!
Kdyz ho doktor prohlizel, byla jsem u toho a slysela jsem na co se ho doktor pta. Kourite? Ne. Mate cukrovku? NE. Posedavate delsi dobu? Ne. Doktor kladl ruzne otazky a tchan popravde na vsechno odpovidal a snad vsechno bylo NE. On je hrozne moc aktivni clovek, ktery se nezastavi, stale nekde poletuje, hraje pravidelne golf kazdy tyden a taky bowling a nema ani cas zajit k nam na navstevu, jak je vytizeny. Pane Jardo muzete mi prosim vas rict, jak a nebo z ceho se ta krevni srazenina vytvari a ceho je potreba se vyvarovat? Dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blood Clots - Krevni srazenina
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 5:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Tchan zkolaboval predevcirem a zjistili mu ve spitale, ze ma 3 krevni srazeniny (blood clots, plice a nohy). Ted mu redi krev, videla jsem tam zaveseny heparin, dostava nejake infuze a domu pry pujde asi za 3 dny, tady v USA je to pokazde rychlovka ...next!
Kdyz ho doktor prohlizel, byla jsem u toho a slysela jsem na co se ho doktor pta. Kourite? Ne. Mate cukrovku? NE. Posedavate delsi dobu? Ne. Doktor kladl ruzne otazky a tchan popravde na vsechno odpovidal a snad vsechno bylo NE. On je hrozne moc aktivni clovek, ktery se nezastavi, stale nekde poletuje, hraje pravidelne golf kazdy tyden a taky bowling a nema ani cas zajit k nam na navstevu, jak je vytizeny. Pane Jardo muzete mi prosim vas rict, jak a nebo z ceho se ta krevni srazenina vytvari a ceho je potreba se vyvarovat? Dekuji za odpoved.

Tak jsou potraviny, které krev zahušťují a to i zdravé, jako třeba kopřiva a které krev ředí, jako kurkuma nebo acylpirin, respektive kyselina salicylová, která je v mnoha potravinách, třeba grepy. Prostě by se měl zaměřit na krev ředící složky stravy a mělo by to předpokládám bohatě stačit. Pokud to nechce řešit jídlem, tak denně stačí cca 100 mg acylpirinu a mělo by vše fungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Blood Clots - Krevni srazenina
PříspěvekNapsal: ned kvě 10, 2015 8:08 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
miram píše:
Tchan zkolaboval predevcirem a zjistili mu ve spitale, ze ma 3 krevni srazeniny (blood clots, plice a nohy). Ted mu redi krev, videla jsem tam zaveseny heparin, dostava nejake infuze a domu pry pujde asi za 3 dny, tady v USA je to pokazde rychlovka ...next!
Kdyz ho doktor prohlizel, byla jsem u toho a slysela jsem na co se ho doktor pta. Kourite? Ne. Mate cukrovku? NE. Posedavate delsi dobu? Ne. Doktor kladl ruzne otazky a tchan popravde na vsechno odpovidal a snad vsechno bylo NE. On je hrozne moc aktivni clovek, ktery se nezastavi, stale nekde poletuje, hraje pravidelne golf kazdy tyden a taky bowling a nema ani cas zajit k nam na navstevu, jak je vytizeny. Pane Jardo muzete mi prosim vas rict, jak a nebo z ceho se ta krevni srazenina vytvari a ceho je potreba se vyvarovat? Dekuji za odpoved.

No z mého pohledu je velmi podezřelá tato věc:
"On je hrozne moc aktivni clovek, ktery se nezastavi, stale nekde poletuje, hraje pravidelne golf kazdy tyden a taky bowling a nema ani cas zajit k nam na navstevu, jak je vytizeny."

Být aktivní je samozřejmě v mhoha ohledech fajn, podle toho co píšete však bude spíše hyperaktivní či workholický a to už může produkovat problémy.
Být v neustálém zápřahu bez zastavení je jak kdybyste měl auto a jel na 5000otáček bez servisu a to se musí projevit větším opotřebením nebo selháním nějaké součástky.

A také jakákoli přehnaná aktivita je z mé zkušenosti zastíracím manévrem jak zakrýt neřešené věci uvnitř. Pokud má člověk v sobě potlačené neřešené věci z minulosti - vzpomínky, vnitřní zranění, tramata, pocity viny či jiné - udělá podvědomě cokoli, aby zaměstnal svoji mysl a nemusel je řešit.
Pokud by se měl totiž zastavit, hrozilo by reálné riziko, že tyto věci začnou vyplouvat na povrch a budou se hlásit o slovo.

Tohle jsou však mechanismy, které zpravidla běží mimo úroveň běžného vědomí, a daný člověk si jich vůbec nemusí být bežně vědom.

Co se týče potravin, tak na velmi dobře ředí krev také omega3, tedy především lněný a rybí olej.
Nicméně pokud je správná moje teorie o autě, které jede na 5000otáček, tak dodávat doplňky je jako lít do tohoto auta špičkový motorový olej. Možná to sníží nějvětší škody, ale neodstraní to problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz