Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 3:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte lis 10, 2020 11:06 am 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
zrzka108 píše:
Budu u nich postupně zjišťovat, zda některá provádí velkoobjemový klystýr v kombinaci s kapslovou metodou a za jakou cenu.


Díky

Jdete na to dobře, protože pokud se dělá transplantace klystýrem, dárkyně by měla pojmout velkoobjemový klystýr, aspoň 3 litry vody, aby vypláchlo úplně celé její tlusté střevo. Mimochodem, nejkvalitnější dárkyně byly v dětství aspoň rok kojené a za celý život nebrali nikdy žádné antibiotikum. Pokud jste tento případ, cenu si klidně můžete zdvojnásobit, protože mikroflóra takových dárkyní (kojených a celoživotně bez antibiotik) je prakticky zázračným lékem na většinu chorob.
A pokud by ta dárkyně měla být opravdu ve špičkové kvalitě, měla mít maximálně 25 let.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 15, 2020 11:13 am 
Offline

Registrován: čtv úno 27, 2020 3:52 pm
Příspěvky: 32
Daryl píše:
Jdete na to dobře, protože pokud se dělá transplantace klystýrem, dárkyně by měla pojmout velkoobjemový klystýr, aspoň 3 litry vody, aby vypláchlo úplně celé její tlusté střevo. Mimochodem, nejkvalitnější dárkyně byly v dětství aspoň rok kojené a za celý život nebrali nikdy žádné antibiotikum. Pokud jste tento případ, cenu si klidně můžete zdvojnásobit, protože mikroflóra takových dárkyní (kojených a celoživotně bez antibiotik) je prakticky zázračným lékem na většinu chorob.
A pokud by ta dárkyně měla být opravdu ve špičkové kvalitě, měla mít maximálně 25 let.

Budete se možná divit, ale já jsem se uzdravila z únavového syndromu, depresí, padání vlasů, candidy a bolestí kloubů bez klystýrového přenosu mikroflóry, brala jsem pouze 6 kapslí dvakrát týdně celý měsíc, to je dohromady 8 dávek kapslí a to stačilo. Určitě pravdu s Vámmi souhlasím, že dárkyně by měla být mladá, v dětství kojená a neměla by v životě brát antibiotika. Mně se takovou podařilo sehnat, nebyla to profesionální dárkyně, ale 18 letá dcera jedné mé kamarádky. Jedinou nevýhodou bylo, že ta holka nechtěla podstoupit klystýr, což se ale nakonec ukázalo, že není až takový problém. Já si po téhle mé zkušenosti myslím, že není až tolik důležité, jestli se mikroflóra při transplantaci aplikuje do pacienta spodem nebo vrchem, ale záleží hodně na kvalitě dárkyně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv pro 24, 2020 4:32 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 24, 2020 4:23 pm
Příspěvky: 12
Dobrý den , máte nějaké zkušenosti výsledky s léčbou chronické Boreliozy ?

Popřípadě jakou metodu FMT použít a jaké by mělo být kritérium dárce ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv pro 24, 2020 7:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
neo_beck píše:
Dobrý den , máte nějaké zkušenosti výsledky s léčbou chronické Boreliozy ?

Popřípadě jakou metodu FMT použít a jaké by mělo být kritérium dárce ?

Ono je otázkou zda něčí zkušenosti vám k něčemu budou když každý má jinak selhávající imunitu a proto má ta borelie šanci člověka otravovat. Pokud se povede jakoukoliv cestou dostat imunitu do plné formy měl by se poměr sil obrátit a borelie začne ustupovat protože ji tělo bude schopno trvale napadat a blokovat. Jedna z cest je pochopitelně kvalitní mikrobiom střeva tedy pomoci by to mělo i když další podstatná veličina je plná funkčnost brzlíku, nadledvin a tvorby HCl, to se zde již ve vlákně o borelióze probíralo. Čím kvalitnější dárce tím většinou lepší výsledek, tedy ideálně mladý plně zdravý člověk v dětství delší dobu kojený a který nikdy nebral antibiotika.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv pro 24, 2020 8:07 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 24, 2020 4:23 pm
Příspěvky: 12
Jarda píše:
Ono je otázkou zda něčí zkušenosti vám k něčemu budou když každý má jinak selhávající imunitu a proto má ta borelie šanci člověka otravovat. Pokud se povede jakoukoliv cestou dostat imunitu do plné formy měl by se poměr sil obrátit a borelie začne ustupovat protože ji tělo bude schopno trvale napadat a blokovat. Jedna z cest je pochopitelně kvalitní mikrobiom střeva tedy pomoci by to mělo i když další podstatná veličina je plná funkčnost brzlíku, nadledvin a tvorby HCl, to se zde již ve vlákně o borelióze probíralo. Čím kvalitnější dárce tím většinou lepší výsledek, tedy ideálně mladý plně zdravý člověk v dětství delší dobu kojený a který nikdy nebral antibiotika.

Děkuji a metoda je vhodná kapslová ?Jak důležité je jestli dárce jí lepek , maso atd?

popřípadě existuje nějaké riziko nebo se maximálně nestane nic ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pát pro 25, 2020 9:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
neo_beck píše:
Děkuji a metoda je vhodná kapslová ?Jak důležité je jestli dárce jí lepek , maso atd?

popřípadě existuje nějaké riziko nebo se maximálně nestane nic ?

Myslím že odpověď na všechny položené otázky vám dá pohled do dávných časů kdy tento druh imunitní transplantace fungoval trochu jinak, což by sice šlo aplikovat i dnes ovšem asi by to dal jenom málo kdo. Původní záznamy jsou zhruba 5000 let staré a dokládají že v Číně se na zázračné léčení používala tak zvaná žlutá polévka. Pod stejným názvem lze dohledat záznamy o samoléčení vojáků v zákopech první světové války a tam lze i dohledat jak celý ten zázrak probíhal. Pokud voják měl to štěstí že byl dosud živý, ale dostal průjem, což bylo za daných okolností prakticky vždy smrtelné, měl v zásadě jedinou možnost jak přežít. Prostě požádal kolegu který dosud průjem neměl, ten se mu vykadil do ešusu, exkrement zalil vlažnou vodou, rozkvrdlal lžící a žlutou polévku vypil. V naprosté většině případů během pár hodin střeva naskočila do normálu a jeho šance přežít ta lidská jatka ze zásadně zvýšila. Ne všem to ovšem pomohlo nadlouho než je dostala zubatá třeba na průstřel měkkých tkání, což by nyní po aplikaci antibiotik každý přežil, ale tehdy sepse kosila většinu z nich až do doby kdy doktor Ferguson přišel na nápad léčit ty průstřely krytím gázou napuštěnou v rozředěné kyselině chlorovodíkové. Jak vidíte lidstvo se k velkým objevům stále vrací a vlastně nic jiného nikdo neobjevil, je to staré tisíce let. Nakonec si všimněte u zvířat že třeba pes každé hovno očuchá a jenom některé zblajzne, což mu evidentně svědčí i když změkčilým páníčkům to dnes obrací žaludek. A nyní se zamyslete nad tím zda měl ten voják v těch zákopech možnost volit jak stará, jak zdravá a jak se konkrétně stravující bude osoba jeho dárce a víte všechno. Pochopitelně pokud tu možnost si vybrat máte pak si vyberte to nejlepší, ale jak vidíte vše je jinak a nic není jasně definováno. Bohužel ani konkrétní výsledek, tedy někomu to pomůže hned, někomu po nějaké době a více aplikacích a někomu nikdy protože jsou i další důvody proč jeho imunita nefunguje jak má. V extrémním případě lze mít i velkou smůlu a nasadit si do organizmu i nějaké parazity, nicméně takový je život. Nakonec silnici asi také denně přecházíte a přitom jde o velice nebezpečnou činnost na kterou umírá každoročně obrovské množství lidí jenom proto že je postihla smůla. Život není o jistotách, ale o životních šancích, nebo smůle, což lze do určité míry ovlivnit, ale osud stejně neoblafnete tomu se nedá vyhnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob pro 26, 2020 5:08 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
ja vím že to asi nebude dobrý nápad, ale co někde na procházce v lese, zblajznout nějaký čerstvý zdravě vypadající, srnčí bobek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob pro 26, 2020 10:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
ja vím že to asi nebude dobrý nápad, ale co někde na procházce v lese, zblajznout nějaký čerstvý zdravě vypadající, srnčí bobek.

No nevím, to jednak neodpovídá mikrobiální skladbou protože jelení zvěř má jiné trávení než člověk tedy vůbec netuším zda by něco takového vůbec mohlo fungovat. Navíc by šlo o extrémně rizikovou činnost vzhledem k případnému zamoření nějakým parazitem, což bych viděl pomalu jako téměř jisté i na jeden pokus.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon pro 28, 2020 5:26 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 27, 2020 3:52 pm
Příspěvky: 32
Souhlasím s Jardou, risk je zisk. Mně TSM rozhodně pomohla a nelituji toho, že jsem do toho šla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon pro 28, 2020 7:03 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 24, 2020 4:23 pm
Příspěvky: 12
kate.gru píše:
Souhlasím s Jardou, risk je zisk. Mně TSM rozhodně pomohla a nelituji toho, že jsem do toho šla.

Dobrý den, pomohla vám konkrétně s Boreliozou ?Jak dlouho jste mela problémy ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv pro 31, 2020 5:44 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 27, 2020 3:52 pm
Příspěvky: 32
neo_beck píše:
Dobrý den, pomohla vám konkrétně s Boreliozou ?Jak dlouho jste mela problémy ?

Já jsem žádnou boreliozu neměla, jak Vás to napadalo? Uzdravila jsem transplantancí z únavového syndromu, depresí, padání vlasů, candidy a bolestí kloubů. Ta bolest kloubů u mě souvisela dle doktorů s únavovým syndromem a EB virem, který transplantaci zmizel. Boreliozu jsem ale neměla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv pro 31, 2020 6:54 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 24, 2020 4:23 pm
Příspěvky: 12
kate.gru píše:
Já jsem žádnou boreliozu neměla, jak Vás to napadalo? Uzdravila jsem transplantancí z únavového syndromu, depresí, padání vlasů, candidy a bolestí kloubů. Ta bolest kloubů u mě souvisela dle doktorů s únavovým syndromem a EB virem, který transplantaci zmizel. Boreliozu jsem ale neměla.

Užasný výsledek .Omluvám se psal jsem to ohledně Boreliozy tak jsem myslel ze jste ji také měla. Kolikrát jste aplikovala ?A jak se vám podařilo najít zdravého dárce co nejí lepek ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2021 7:52 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 24, 2020 4:23 pm
Příspěvky: 12
Jarda píše:
Myslím že odpověď na všechny položené otázky vám dá pohled do dávných časů kdy tento druh imunitní transplantace fungoval trochu jinak, což by sice šlo aplikovat i dnes ovšem asi by to dal jenom málo kdo. Původní záznamy jsou zhruba 5000 let staré a dokládají že v Číně se na zázračné léčení používala tak zvaná žlutá polévka. Pod stejným názvem lze dohledat záznamy o samoléčení vojáků v zákopech první světové války a tam lze i dohledat jak celý ten zázrak probíhal. Pokud voják měl to štěstí že byl dosud živý, ale dostal průjem, což bylo za daných okolností prakticky vždy smrtelné, měl v zásadě jedinou možnost jak přežít. Prostě požádal kolegu který dosud průjem neměl, ten se mu vykadil do ešusu, exkrement zalil vlažnou vodou, rozkvrdlal lžící a žlutou polévku vypil. V naprosté většině případů během pár hodin střeva naskočila do normálu a jeho šance přežít ta lidská jatka ze zásadně zvýšila. Ne všem to ovšem pomohlo nadlouho než je dostala zubatá třeba na průstřel měkkých tkání, což by nyní po aplikaci antibiotik každý přežil, ale tehdy sepse kosila většinu z nich až do doby kdy doktor Ferguson přišel na nápad léčit ty průstřely krytím gázou napuštěnou v rozředěné kyselině chlorovodíkové. Jak vidíte lidstvo se k velkým objevům stále vrací a vlastně nic jiného nikdo neobjevil, je to staré tisíce let. Nakonec si všimněte u zvířat že třeba pes každé hovno očuchá a jenom některé zblajzne, což mu evidentně svědčí i když změkčilým páníčkům to dnes obrací žaludek. A nyní se zamyslete nad tím zda měl ten voják v těch zákopech možnost volit jak stará, jak zdravá a jak se konkrétně stravující bude osoba jeho dárce a víte všechno. Pochopitelně pokud tu možnost si vybrat máte pak si vyberte to nejlepší, ale jak vidíte vše je jinak a nic není jasně definováno. Bohužel ani konkrétní výsledek, tedy někomu to pomůže hned, někomu po nějaké době a více aplikacích a někomu nikdy protože jsou i další důvody proč jeho imunita nefunguje jak má. V extrémním případě lze mít i velkou smůlu a nasadit si do organizmu i nějaké parazity, nicméně takový je život. Nakonec silnici asi také denně přecházíte a přitom jde o velice nebezpečnou činnost na kterou umírá každoročně obrovské množství lidí jenom proto že je postihla smůla. Život není o jistotách, ale o životních šancích, nebo smůle, což lze do určité míry ovlivnit, ale osud stejně neoblafnete tomu se nedá vyhnout.

Máte pravdu , ještě se chci zeptat jak je to s tou bezlepkovou dietou dárce ?Jaký je tam důvod ?Protože mě překvapilo že žádné zahraniční zdroje toto kritérium vůbec neuvádí .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob led 02, 2021 9:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
neo_beck píše:
Máte pravdu , ještě se chci zeptat jak je to s tou bezlepkovou dietou dárce ?Jaký je tam důvod ?Protože mě překvapilo že žádné zahraniční zdroje toto kritérium vůbec neuvádí .

Mnoho lidí má lehkou intoleranci na lepek a ani o ní neví tedy je určitě vhodné se takovému zbytečnému problému vyhnout. Ani pro toho případného dárce tento požadavek neznamená zásadní problém tedy pokud ta možnost existuje určitě ji lze doporučit i když já bych v tom nějaké absolutní omezení zrovna neviděl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned led 03, 2021 8:53 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 24, 2020 4:23 pm
Příspěvky: 12
neo_beck píše:
Máte pravdu , ještě se chci zeptat jak je to s tou bezlepkovou dietou dárce ?Jaký je tam důvod ?Protože mě překvapilo že žádné zahraniční zdroje toto kritérium vůbec neuvádí .

Studie ukazují že dieta dárce nerozhoduje:

Role stravy v FMT není stanovena.

Několik studií ukázalo, že úspěch FMT závisí na změně metabolismu žlučových kyselin [1], a to je do značné míry v souladu s mými vlastními zkušenostmi. Nezaznamenal jsem zásadní dopad dárcovské stravy, kromě případů, kdy jeden dárce jedl ořechy (které mi škodí), nebyly plně tráveny a nestrávené ořechy ve stolici mi také ublížily.

V tomto článku z roku 2017 se uvádí, že OpenBiome uvádí, že „jejich vlastní data naznačují, že strava nemá žádný vliv na to, zda jinak zdravý jedinec dává nebo nemá úspěšnou stolici“. Data byla prezentována na této konferenci DDW a poté publikována v tomto abstraktu.

Malá studie z roku 2016 dospěla k závěru, že pacienti s úspěšnou FMT pro c. diff hlásil vyšší spotřebu ovoce a vlákniny ve srovnání s pacienty, u nichž selhaly FMT.

Prebiotika a jiná celá jídla, která mi ublížila před FMT, mi také ublížila během a po FMT s neúčinnými dárci. Nemyslím si, že byste měli / mohli zavádět dříve nebezpečné potraviny, dokud nebudete v naprostém uzdravení. Moje zkušenost s tím říká, že je zavádějící pokusit se nakrmit nové bakterie z FMT. Podle mého názoru byste měli i nadále jíst potraviny, které pro vás byly před FMT nejpřínosnější. Uvědomte si také, že dárci nízké kvality mohou způsobit, že se u vás objeví nová potravinová intolerance.

V případě problémů s metabolizmem žlučových kyselin (které mohou způsobit řadu věcí včetně průjmů) byl určitý dárce schopen to napravit / výrazně vylepšit, aniž by udělal něco zvláštního, když ostatní dárci neměli žádný dopad. Kvalita dárce se zdá být faktorem číslo 1 pro všechno.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz