Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:07 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2021 11:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
minko79 píše:
vybral som si synovca 11 rokov, snáď to bude ok, uvidím ako to dopadne

Tak pak dejte vědět inspirace v tomto tématu není nikdy dost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2021 2:42 pm 
Offline

Registrován: ned led 10, 2021 8:02 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Tak pak dejte vědět inspirace v tomto tématu není nikdy dost.

- v sobotu ráno idem na to, na lačno, snáď nič nebude stáť v ceste a sobotu to dorazí ku mne
- v sobotu to nedorazilo ku mne
- aplikované 14.2.2021 v nedeľu 80 g, 3:1
- pridané 19.2.2021 v piatok 56 g, 2:1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pát dub 16, 2021 8:07 am 
Offline

Registrován: ned bře 14, 2021 4:21 pm
Příspěvky: 31
minko79 píše:
- v sobotu ráno idem na to, na lačno, snáď nič nebude stáť v ceste a sobotu to dorazí ku mne
- v sobotu to nedorazilo ku mne
- aplikované 14.2.2021 v nedeľu 80 g, 3:1
- pridané 19.2.2021 v piatok 56 g, 2:1

Podle čeho jste určil poměr stolice a vody 3:1 a 2:1 a čím to s vodou rozmícháte, mixérem? O žluté polévce není moc záznamů a informací. Já sice bude pro sebe používat asi metodu kapslí a klystýru, ale i tak se chci zeptat, protože téma žluté polévky mě zajímá, četla jsem, že ve starověku a středověku se s ní lidé nejen léčili, ale soužila prý i jako prostředek k návratu mládí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pát dub 16, 2021 5:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lekorka píše:
Podle čeho jste určil poměr stolice a vody 3:1 a 2:1 a čím to s vodou rozmícháte, mixérem? O žluté polévce není moc záznamů a informací. Já sice bude pro sebe používat asi metodu kapslí a klystýru, ale i tak se chci zeptat, protože téma žluté polévky mě zajímá, četla jsem, že ve starověku a středověku se s ní lidé nejen léčili, ale soužila prý i jako prostředek k návratu mládí.

Nějaký přesný poměr neexistuje nebo o tom nevím, ale obecně platí že bakterie se dají vodou utopit, tedy ředit co nejméně aby šlo ten mix použít buď pro aplikaci irigátorem nebo vypít. Zrovna tak mixér jich dovede při vysokých otáčkách dost zničit tedy ideální je pomaloběžný nebo mixovat pokud možno krátce. Myslím že nejlepší by bylo použít takový ten ruční šlehač na kličku, ten je schopen vše dobře homogenizovat a otáčky si reguluje člověk sám. I dnes jde o prostředek návratu mládí protože člověk je v takovém zdravotním stavu jak zdravý má střevní mikrobiom. Tohoto efektu pokud vím využívá velká většina celebrit v USA i když určitě ten mix nepijí, prostě jim ho zavedou nosní sondou až za žaludek tedy efekt je zaručen a odpor k cizímu exkrementu není třeba překonávat. Pochopitelně taková sranda nějakou pětku stojí, ale to so mohou dovolit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2021 4:40 pm 
Offline

Registrován: ned bře 14, 2021 4:21 pm
Příspěvky: 31
Mám 14 od první dávky (klystýrem i kapslemi současně) a vypadá to, že transplantát se ujal, protože zdravotní problémy jsou jakoby na ústupu. Šla jsem do toho kvůli revmatoidní artritidě, depresím, ekzému a endometrióze. První tři problémy jsou o dost lepší, pouze endometriózu nejsem schopna objektivně posoudit. Příští transplantaci bych měla mít o víkendu. Chci se zeptat, pokud je tady někdo zkoušenější, kolik těch dávek mikroflóry bych měla do své dárkyně přijmout? Vzhledem k tomu, kolik těch zdravotních problémů mám, mi bylo řečeno imunologem, že aspoň 6 dávek. Bude to stačit? A zbavím se i té endometriózy? Má někdo zkušenost s touto nemocí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2021 5:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Reumatickou artritídou a neznesiteľnou depresiou trpela aj Mikhaela Peterson a dostala obe do remisie carnivore stravovaním. Samozrejme to nie je panacea (liek na všetko) pre každého a je to dosť drahý špás, ale zase za vyskúšanie to stojí. Naozaj sa ukazuje, že mikrobióm je alfou-omegou zdravia a moja skúsenosť je, že stravovanie výrazne ovplyvní jeho zloženie. Takže vám transplantácia môže pomôcť, ale keď do seba budete pchať potraviny v nezmenenej podobe, tak skôr či neskôr osídlia tráviací systém pôvodné baktérie. Môže vás inšpirovať príbeh Petr Mára (youtube)...

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv kvě 06, 2021 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lekorka píše:
Mám 14 od první dávky (klystýrem i kapslemi současně) a vypadá to, že transplantát se ujal, protože zdravotní problémy jsou jakoby na ústupu. Šla jsem do toho kvůli revmatoidní artritidě, depresím, ekzému a endometrióze. První tři problémy jsou o dost lepší, pouze endometriózu nejsem schopna objektivně posoudit. Příští transplantaci bych měla mít o víkendu. Chci se zeptat, pokud je tady někdo zkoušenější, kolik těch dávek mikroflóry bych měla do své dárkyně přijmout? Vzhledem k tomu, kolik těch zdravotních problémů mám, mi bylo řečeno imunologem, že aspoň 6 dávek. Bude to stačit? A zbavím se i té endometriózy? Má někdo zkušenost s touto nemocí?

Tak podstatný postřeh vám napsal člen neti a to že máte takové střevní bakterie jaké si dobře krmíte. Pochopitelně pokud těch dávek bude více dojde k lepšímu zakotvení přijatého mikrobiomu a o to déle by mělo vše fungovat, ale i tak bych stravu viděl jako zcela zásadní. Mnohdy stačí jedna transplantace vše se vrací do normálu, ale záleží co vám ve střevě chybělo a co se dodalo, což je vzhledem k šíři kmenové skladby ve zdravém střevě docela těžké odhadovat. Endometrióza je poměrně specifický zdravotní problém, ale mohlo by to pomoci i s ní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned kvě 09, 2021 9:55 am 
Offline

Registrován: ned bře 14, 2021 4:21 pm
Příspěvky: 31
Jarda píše:
Tak podstatný postřeh vám napsal člen neti a to že máte takové střevní bakterie jaké si dobře krmíte. Pochopitelně pokud těch dávek bude více dojde k lepšímu zakotvení přijatého mikrobiomu a o to déle by mělo vše fungovat, ale i tak bych stravu viděl jako zcela zásadní. Mnohdy stačí jedna transplantace vše se vrací do normálu, ale záleží co vám ve střevě chybělo a co se dodalo, což je vzhledem k šíři kmenové skladby ve zdravém střevě docela těžké odhadovat. Endometrióza je poměrně specifický zdravotní problém, ale mohlo by to pomoci i s ní.

Vím, že strava příjemce mikroflóry je také důležitá a proto dodržuji bezlepkovou stravu a nejím skoro žádný cukr. Dárkyně tohle dodržuje taky, takže by se její mikroflóra měla v mých střevech dobře množit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned kvě 09, 2021 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lekorka píše:
Vím, že strava příjemce mikroflóry je také důležitá a proto dodržuji bezlepkovou stravu a nejím skoro žádný cukr. Dárkyně tohle dodržuje taky, takže by se její mikroflóra měla v mých střevech dobře množit.

To máte pravdu mikrobiom se většinou nejlépe vyvíjí na proteinech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2021 4:22 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Toto odporucam pozriet kazdemu, kto sa zacne zahravat s fekaliami a pchat si ich do creva od inych bytosti. Od cca 8:00 dalej.
https://youtu.be/MV_HPjcp5jo?t=476

Mozno nejake problemy sa zdanlivo zlepsia, ale z dlhodobeho hladiska sa vyskytnu ine. Je to proste loteria, a hazard, ako to dopadne. Taky postup, urcite nieje dobry... Samozrejme, narast novych problemov za dalsie roky , si uz dotycny nespoji s tym, ze si nainstaloval inu mikrofloru do tela.
Naopak, z experimentu vyplyva, ze pomahaju hladovky, aj zredukovanie stravy, urcite aj uprava stravy. To je teda lepsia a bezpecnejsia cesta. Teda aj zaradit striedave/prerusovane hladovanie, co jednoznacne z experimentu ukazalo svoje nespochybnitelne ucinky.

Ja by som sa s fekaliami nezahraval, prijde mi to ako loteria, ako to nakoniec dopadne. Nehovoriac, o moznosti nachytat nove druhy parazitov, ktore po rokoch mozu spravit takisto svoje. Je jasne, ze kradnut detom stolicu je lahsia cesta, ako hladovky, uprava stravy, prerusovanie hladovanie, a uzivanie probioticky bohatych potravin, plus antiparazitalne kury a zit s nejakou prevenciou proti parazitom v mysli. Ale i tak v nej vidim zmysel, je to tazsi boj, ale oplati sa ho vyhrat tymto sposobom, nez pouzivat zazracne elixiri, ktore s nejakou pravdepodobnostou nieco napravia (a zase nieco mozu pokazit).
Telo si crevo upravi samo, ked dostane k tomu vhodne podmienky.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2021 5:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Xion píše:
Mozno nejake problemy sa zdanlivo zlepsia, ale z dlhodobeho hladiska sa vyskytnu ine. Je to proste loteria, a hazard, ako to dopadne... pomahaju hladovky, aj zredukovanie stravy, urcite aj uprava stravy. To je teda lepsia a bezpecnejsia cesta.

S týmto súhlasím aj ja. Ak by som mal veľký budget, tak by som si dal urobiť gen. testy (me23.com ap) a podľa toho radikálne upravil stravovanie - pričom by som sa zameral na všeobecné pravdy typu vláknina je dôleživá a vyskúšal presný opak (min. vlákniny) a ďalšie odporúčania, ktoré pre väčšinu môžu fungovať. A hlavne doplnil by som elektrolyty (veľkú 4ku) a základné stopové prvky (I2, Se, B). Ja napríklad teraz skúšam vyradiť všetku zeleninu okrem cibule, cesnaku a fermentovanej červenej repy - aj kapustu vyradím, pretože ma tak zapchala, že som sa skoro priotrávil (brainfog, únava, ruminácia). Tiež by som prehodnotil konzumáciu sachrov a vyradil cukor, fruktózu. A samozrejme zaradenie primeraného množstva živočíšnych bielkovín (nie mlieko ale jogurt, ja pijem kefír... hlavne vajcia sú svätý grál... a mäso 2 krát týždenne, vnútornosti 1-2 krát týždenne).

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob srp 07, 2021 8:50 am 
Offline

Registrován: ned bře 14, 2021 4:21 pm
Příspěvky: 31
Nechápu tu ustrašenost některých lidí, tu vyděšenost z přírodní metody přenosu střevní mikroflóry od zdravého člověka. Já se díky tomu vyléčila z mnoha chorob, mimo jiné dokonce i endometriózy, která je oficiálně nevyléčitelná. Ono když je člověk zdravotně úplně na dně, tak nic neriskuje. Nechápu, proč se tolik lidí i tady a v této diskuzi klepete strachem před transplantací střevní mikroflóry, ale klidně si necháte u doktora například píchnout experimentální genetickou vakcínu. \":shock:\" Kde se bere ten strach z přírodní metod a naopak neomezené důvěra ve zdravotnický systém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob srp 07, 2021 8:45 pm 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
Lekorka píše:
Nechápu tu ustrašenost některých lidí, tu vyděšenost z přírodní metody přenosu střevní mikroflóry od zdravého člověka. Já se díky tomu vyléčila z mnoha chorob, mimo jiné dokonce i endometriózy, která je oficiálně nevyléčitelná. Ono když je člověk zdravotně úplně na dně, tak nic neriskuje. Nechápu, proč se tolik lidí i tady a v této diskuzi klepete strachem před transplantací střevní mikroflóry, ale klidně si necháte u doktora například píchnout experimentální genetickou vakcínu. \":shock:\" Kde se bere ten strach z přírodní metod a naopak neomezené důvěra ve zdravotnický systém?

Ta ustrašenost je prostě typicky česká povaha. Ve světě se domácí transplantace nikdo tolik nebojí, tam se to děla docela běžně, hlavně v Americe je to oblíbené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř srp 25, 2021 11:02 pm 
Offline

Registrován: pát lis 17, 2017 9:52 am
Příspěvky: 8
Zdravíme. Poptáváme asistentku, která by nam za financni odměnu pomohla s aplikaci TSM. Dekujeme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte dub 05, 2022 11:20 pm 
Offline

Registrován: pát úno 16, 2018 1:35 pm
Příspěvky: 23
Dobry den je tu nekdo, kdo se diky tsm vecil ue strevnich zanetu a uz se mu to nevratilo? Treba 5 let po tsm? Jinak z me zkusenosti s tsm v Bratislave stalo me to 90 tis a me bricho je nyni neste horsi nez lred tim. Jedine co mi zmizel ekzém. Jinak mam daleko castejsi prujmy nadymani atd. Samozrejme že kolonoskopie nic neukazala... Premyslim nad domaci tsm, protoze jak ksem se pozdeji douvedel v Bratislave pouzivaji , tak malo transplantatu ze se neni cemu divit...
Byla to procedure 5 dni kdy kazdy den rano jsem dostal transplantal cca 400 mililitru tusim. Predek dekuji za reakce. A radsi si jdejte domaci tsm nez vyhodit hromadu penez a budete na tom jeste hure jako ja.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz