Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:54 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon srp 13, 2018 3:33 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
zu_za_na píše:
Omlouvám se za trochu hloupý dotaz, ale je nutné provádět dříve zmiňované testy u dárce, který nejeví absolutně žádné známky onemocnění? Nebo jinak řečeno, které testy byste nechali udělat určitě? Candida? Helicobacter? Chlamydie?

Tak za prvé, kvalitní a spolehlivé testy na candidu v ČR neexistují, na test na candidu můžete rovnou zapomenout. Za druhé, že dárce nejeví známky onemocnění, nemusí znamenat, že je zdravý. Proto test na HIV, žloutenku a syfilis by měl být samozřejmostí. Ale jestli je to třeba člen rodiny, například partner nebo sourozenec, kterého výborně znáte, víte, že nestřídá sexuální partnery, tak jsou testy zbytečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon srp 13, 2018 4:40 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Modrovous píše:
Tak za prvé, kvalitní a spolehlivé testy na candidu v ČR neexistují, na test na candidu můžete rovnou zapomenout. Za druhé, že dárce nejeví známky onemocnění, nemusí znamenat, že je zdravý. Proto test na HIV, žloutenku a syfilis by měl být samozřejmostí. Ale jestli je to třeba člen rodiny, například partner nebo sourozenec, kterého výborně znáte, víte, že nestřídá sexuální partnery, tak jsou testy zbytečné.

Přesně o tom mluvím, dárcem by byl manžel, tedy syfilis a HIV je beezpředmětné testovat \":D\" jasně, právě přemýšlím, jestli ho někam hnát nebo ne... případně nějaké tipy, co může dělat zcela zdravý člověk ("zcela" protože nikdy není nic 100%, ale snad chápete jak to myslím), aby svoji střevní mikroflóru ještě nějak vylepšil pro účely darování a maximálního léčebného účinku? Probiotika? preventivně nějakou dobu hodně fungicidů? nějaké byliny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon srp 13, 2018 8:04 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
zu_za_na píše:
Přesně o tom mluvím, dárcem by byl manžel, tedy syfilis a HIV je beezpředmětné testovat \":D\" jasně, právě přemýšlím, jestli ho někam hnát nebo ne... případně nějaké tipy, co může dělat zcela zdravý člověk ("zcela" protože nikdy není nic 100%, ale snad chápete jak to myslím), aby svoji střevní mikroflóru ještě nějak vylepšil pro účely darování a maximálního léčebného účinku? Probiotika? preventivně nějakou dobu hodně fungicidů? nějaké byliny?

Profesionální dárci drží týden před transplantací bezlepkovou dietu, která výrazně zlepšuje složení střevní mikroflóry. Též by měl dárce naprosto abstinovat od alkoholu. Tohle v podstatě stačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon srp 13, 2018 8:24 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
zu_za_na píše:
případně nějaké tipy, co může dělat zcela zdravý člověk ("zcela" protože nikdy není nic 100%, ale snad chápete jak to myslím), aby svoji střevní mikroflóru ještě nějak vylepšil pro účely darování a maximálního léčebného účinku? Probiotika? preventivně nějakou dobu hodně fungicidů? nějaké byliny?

Prošel jsem větišnu tohoto vlákna a poznámky, které jsem si udělal:

- Stačí, aby dárce dodržoval bezlepkovou a bezmléčnou stravu cca týden před TSM. Delší doba není nutná.

- Muž může být dárcem ženě, pokud bere saw palmetto, které sníží DHT. (DHT je zřejmě dihydrotestosteron)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon srp 13, 2018 8:43 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
pefi píše:
Prošel jsem větišnu tohoto vlákna a poznámky, které jsem si udělal:

- Stačí, aby dárce dodržoval bezlepkovou a bezmléčnou stravu cca týden před TSM. Delší doba není nutná.

- Muž může být dárcem ženě, pokud bere saw palmetto, které sníží DHT. (DHT je zřejmě dihydrotestosteron)

Můžu se zeptat, odkud máte tu informaci ohledne saw palmetto (netuším ani, co to je a kde se to případně sehnat...) ??

K tomu mě napadá možná zbytečně, ale má jinou krevní skupinu i Rh faktor... (to je asi blbost v případě stolice, ale hážu to tu k diskuzi).

Ad Modrovous, ano, manžel je celý život abstinent, nekuřák, sportující, nikdy neměl problémy s váhou, má všechny mandle i slepé střevo, mladý (:D) a netrpí žádnou nám známou chorobou (HIV, syfilis...), je subjektivně naprosto zdráv, ALE napadly mě některé ALE... pošlu ho na KO a jaterní testy, štítnou asi taky, ALE cca před půl rokem měl asi týden atb kvůli angíně... (narvala jsem do něho probiotik, co to šlo a nakázala česnek každý den \":D\") vadí to? Od té doby nebyl nemocný ani nijak nachlazený, vyprazdňování pravidelné. Měl by třeba dva týdny před TSM jíst fungicidy? Pro jistotu? Ale říkám si, že na tom nemůže být hůř než já, když jsem na atb už měsíc...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon srp 13, 2018 9:52 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Ad Saw Palmetto - někdo to uvedl na tomto fóru a já si to poznamenal k TSM. Nic víc o tom nevím.
Saw Palmetto je toto:
https://shopbuilder.cz/saw-palmetto-ser ... kaps-q9735


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 14, 2018 7:53 am 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
zu_za_na píše:
Můžu se zeptat, odkud máte tu informaci ohledne saw palmetto (netuším ani, co to je a kde se to případně sehnat...) ??

Ta informace, že pokud je dárcem mikrolfóry muž a příjemcem žena, že by dárce měl brát saw palmetto je poměrně známá. Například zde na těchot stránkách o TSM se to taky uvádí, konkrétně zde doporučují 6 bobulí denně 14 dní před přenosem:

https://tsm.webnode.cz/otazky-a-odpovedi/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 14, 2018 8:33 am 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Lukopren píše:
Ta informace, že pokud je dárcem mikrolfóry muž a příjemcem žena, že by dárce měl brát saw palmetto je poměrně známá. Například zde na těchot stránkách o TSM se to taky uvádí, konkrétně zde doporučují 6 bobulí denně 14 dní před přenosem:

https://tsm.webnode.cz/otazky-a-odpovedi/

Aha , děkuji, tak jsem zase chytřejší! Teď nevím, jestli nás ve škole zase neučili kdoví co, ale pokud hladina testosteronu opravdu souvisí s množstvím ochlupení a dalších pohlavních znaků muže, pak ho má manžel na rozdávání... \":D\" Máte s tím saw palmetto někdo zkušenost přímo? Bude stačit 14 dní nebo raději brát déle?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte srp 14, 2018 8:48 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Zu_za_na : nie vzdy suvisi dostatok testosteronu s ochlpenim - hlavne fuzami... Poznam chalanov/chalanovmuzov co na tvari zarastaju OVELA viac nez ja, pritom vsak ich telo uklada tuk ma bruchu a na bokoch, sirku bokov a ramien maju takmer rovnaku, prsia casto trochu spicate... Zato ja mam ovela sirsie ramena nez boky, dobre rozvinutu svalovinu...no zarastam najmä od pasa dole, hrud a brucho zarasta tiez, ale o cosi menej, a odjakziva som mal (a mam) nie huste, a hlavne POMALY rastuce fuzy... Mam 31 rokov, zakrpatene "tam dole" rozhodne nic nemam. Takze ochlpenie nie je vzdy znakom vysokej hladiny testosteronu, a jeho "nie tak vyrazny kvantitativny vyskyt" zas znakom nizkej hladiny...
Nijak inak nez takto mi to nevychadza... Jedine, zeby niektori muzi mali vela testosteronu a sucasne vela estrogenu....no to sa mi nezda...
Neviem si vysvetlit baculatych "cickosov" zaroven zarastenych "ako opice".... Tvar tela a tuk poukazuje na prebytok estrogenu, ochlpenie poukazuje na dostatok testosteronu...
Kazdopadne mi celkom vyhovuje, ze sa mi staci holit raz tyzdenne...a po tyzdni neholenia vyzeram ako stryko (39r., mlady stryko) po 24 hodinovom neholeni... \":D\" On zas zarasta extremne, ale hlas ma podstatne tensi ako ja, a to ja nemam ziadny hruby hlas (ale ani tenky), a tiez ma stryko tendenciu priberat v zenskych oblastiach ked ma prezieracie obdobie (az na prsia)...
JEDEN ABY SA V TOM BEZ LABORATORNYCH TESTOV VYZNAL... \":D\" \":D\" \":D\" ...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte srp 14, 2018 9:57 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Ještě by mě zajímalo, jaký vliv má transplantace střevní mikroflóry na přítomnost parazitních prvoků, kteří v tlustém střevě ty bakterie požírají (říká se tomu výživa fagocytózou), tak jestli by se k tomu některý ze zdejších propagátorů TSM a zároveň zuřivých odpůrců haléřového odčervení mohl vyjádřit. Přijde mi totiž, že nějakou výraznější nárazovou změnu prostředí jde docílit pouze masivním klystýrem a ta orální mikrotransplantace formou tobolek s dvojitým obalem by byla vhodná pouze u jiné příčiny - např. potvrzené vymlácení části střevní mikroflóry baktericidními antibiotiky, ale třeba se mýlím.

A co v případě reinfekce parazitů z nepřevařené vody, zahradní půdy, oblíbené polosyrové stravy, od lidí a zvířat v domácnosti, TSM donekonečna opakovat - na jak dlouho pak taková profesionální stolice tlačená za 30 tisíc, jak zde bylo podstoupivší členkou prezentováno, zabere?

https://docplayer.cz/14578768-Adaptace-tenke-strevo-tluste-strevo-paraziticti-prvoci-extracelularne-nebo-intracelularne-vyziva-pinocytozou.html

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne čtv srp 16, 2018 5:45 pm, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte srp 14, 2018 10:23 am 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
JednorazovyNICK píše:
Zu_za_na : nie vzdy suvisi dostatok testosteronu s ochlpenim - hlavne fuzami... Poznam chalanov/chalanovmuzov co na tvari zarastaju OVELA viac nez ja, pritom vsak ich telo uklada tuk ma bruchu a na bokoch, sirku bokov a ramien maju takmer rovnaku, prsia casto trochu spicate... Zato ja mam ovela sirsie ramena nez boky, dobre rozvinutu svalovinu...no zarastam najmä od pasa dole, hrud a brucho zarasta tiez, ale o cosi menej, a odjakziva som mal (a mam) nie huste, a hlavne POMALY rastuce fuzy... Mam 31 rokov, zakrpatene "tam dole" rozhodne nic nemam. Takze ochlpenie nie je vzdy znakom vysokej hladiny testosteronu, a jeho "nie tak vyrazny kvantitativny vyskyt" zas znakom nizkej hladiny...
Nijak inak nez takto mi to nevychadza... Jedine, zeby niektori muzi mali vela testosteronu a sucasne vela estrogenu....no to sa mi nezda...
Neviem si vysvetlit baculatych "cickosov" zaroven zarastenych "ako opice".... Tvar tela a tuk poukazuje na prebytok estrogenu, ochlpenie poukazuje na dostatok testosteronu...
Kazdopadne mi celkom vyhovuje, ze sa mi staci holit raz tyzdenne...a po tyzdni neholenia vyzeram ako stryko (39r., mlady stryko) po 24 hodinovom neholeni... \":D\" On zas zarasta extremne, ale hlas ma podstatne tensi ako ja, a to ja nemam ziadny hruby hlas (ale ani tenky), a tiez ma stryko tendenciu priberat v zenskych oblastiach ked ma prezieracie obdobie (az na prsia)...
JEDEN ABY SA V TOM BEZ LABORATORNYCH TESTOV VYZNAL... \":D\" \":D\" \":D\" ...

Tak vás popis pasuje na mého manžela. Teď to bude znít že je Diskobolos ale skoro... Sportuje celý život, má atletickou postavu, ramena podstatně širší než boky, tuk se mu nikdy nikam neukládal (nikdy ho neměl víc), svalové hmoty má taky dost, ano, chlupatý je hlavně od pasu dolů \":D\" \":D\" hlas má mužský jednoznačně, už nevím jak jinak vám předložit, že mu nejspíš testosteron nechybí. Do dalších detailů snad není třeba zabíhat.
Jsou ty testy drahé? Jako možná to moc hrotím a důležitější by bylo vytestovat jiné věci, o kterých nemusíme vědět, že by mohl mít... Chlamydie? Ale to snad zcela bezpříznakové není, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte srp 14, 2018 10:26 am 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Alopat píše:
Ještě by mě zajímalo, jaký vliv má transplantace střevní mikroflóry na přítomnost parazitních prvoků, kteří v tlustém střevě ty bakterie požírají (říká se tomu výživa fagocytózou), tak jestli by se k tomu některý ze zdejších propagátorů TSM a zároveň zuřivých odpůrců haléřového odčervení mohl vyjádřit. Přijde mi totiž, že nějakou výraznější nárazovou změnu prostředí jde docílit pouze masivním klystýrem a ta orální mikrotransplantace formou tobolek s dvojitým obalem by byla vhodná pouze u jiné příčiny - např. potvrzené vymlácení střevní mikroflóry baktericidními antibiotiky.

A co v případě reinfekce parazitů z nepřevařené vody, zahradní půdy, oblíbené polosyrové stravy, od lidí a zvířat v domácnosti, TSM donekonečna opakovat - na jak dlouho pak taková stolice za 30 tisíc, jak zde bylo členkou prezentováno, zabere?

Haléřovým odparazitováním myslíte co? Opravdu mě to zajímá, nemám tady zdaleka pročtené všechno, ale snažím se. Momentálně řeším boreliózu a jsem měsíc na ATB... Dostatečná indikace k TSM? Stolici mám pravidelnou, formovanou, většinou třikrát denně... Ale jestliže má TSM zabrat na boreliózu, jsem ochotná jít do čehokoliv (příznaky boreliózy jsem neměla téměř žádné, tedy patrně nějaké počáteční stadium, ikdyz samozřejmě ne týden po kousnutí klíštětem).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte srp 14, 2018 10:44 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Odpovídal jsem Vám přeci v SZ nebo Vám přijde Jardovo trojčátko, antiparazitární koření a ostatní tam zmiňované odmořovací látky drahé?

Už jenom ta Modrovousova zákeřná lež a nenávist dává tušit, že se v případě terpentýnu (nahrazuje oxidační terapie) bude jednat o něco důležitého, co této prozatím anonymní skupině velmi leží v žaludku a můžeme se z jejich strany do budoucna těšit na ještě agresivnější útoky, pomluvy a podlosti. Heřtí bludné balvany se napříště nebudou předávat, ale přivazovat na krk a kulturní fronta rudých karet zaútočí na autoritu básníka Sýse a zpěváka Gotta, poté Smrťák Hutka označí terčem další oběť běsnění havloidních fašistů.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte srp 14, 2018 4:15 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 25, 2018 3:18 pm
Příspěvky: 87
Alopat píše:
Odpovídal jsem Vám přeci v SZ nebo Vám přijde Jardovo trojčátko, antiparazitární koření a ostatní tam zmiňované odmořovací látky drahé?

Už jenom ta Modrovousova zákeřná lež a nenávist dává tušit, že se v případě terpentýnu (nahrazuje oxidační terapie) bude jednat o něco důležitého, co této prozatím anonymní skupině velmi leží v žaludku a můžeme se z jejich strany do budoucna těšit na ještě agresivnější útoky, pomluvy a podlosti. Heřtí bludné balvany se napříště nebudou předávat, ale přivazovat na krk a kulturní fronta rudých karet zaútočí na autoritu básníka Sýse a zpěváka Gotta, poté Smrťák Hutka označí terčem další oběť běsnění havloidních fašistů.

Ano, odpovídal, a doufám že ještě odpovíte \":)\"

A opravdu se jen snažím udělat maximum a jsem ochotná vyzkoušet všechno, neříkám že se vrhám po hlavě do tsm, ale jelikož i tuto možnost pan Jarda navrhoval, začala jsem si zjišťovat informace. Po hlavě se vrhám po antiparazitárních kůrách, které spočívají v konzumaci něčeho (teď momentálně jedu hřebíček, skořici a muškátový oříšek, kurkumu...)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 14, 2018 7:18 pm 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
zu_za_na píše:
Máte s tím saw palmetto někdo zkušenost přímo? Bude stačit 14 dní nebo raději brát déle?

Většinou se uvádí, že 14 by mělo stačit, ale pokud chcete mít jistotu a pokud bude dárce-manžel ochoten to brát déle, určitě se tím nic nepokazí. Někteří chlapi berou saw palmetto v rámci boje proti padání vlasů celé dlouhé roky, takže to uškodit nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz