Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob čer 09, 2018 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
DepresivniSlecna píše:
Dnes jsem v rámci léčby deprese podstoupila transplantaci střevní mikroflóry. Spolykala jsem 6 kapslí s acidorezistentním obalem (zakoupeno z eshopu z Anglie) a současně mi bylo aplikováno klystýrem 100 gramů stolice, která byla rozmixována se 400 ml vody, toto ředění 1:4 je použito dle amerických návodů na domácí TSM. Asistentka, kterou jsem si najala má bohaté zkušenosti a říkala, že v případech, kdy dárkyně není ochotna podstoupit klystýr, tak se používá americká metoda ředění 1:4 a že i přes menší objem to funguje, pokud před TSM podstoupím důkladnou očistu střeva (bylo mi podáno 6 očistných klystýrů) a budu po aplikaci dělat cviky jako stojka nebo svíčka. Zaplatila jsem dárkyni 30 000 Kč a asistentce 8000 Kč, takže doufám, že mi vše bylo provedeno dobře a že mi to v léčbě deprese pomůže. Mám za sebou totiž už 3 pokusy o sebevraždu a jelikož antidepresiva mi vůbec nezabírají, tak tohle je moje poslední naděje. Myslíte, že se mi darovaná mikroflóra v mých střevech uchytí a namnoží?

Na takto položený dotaz vám patrně nikdo nedá jednoznačnou odpověď. Většinou se doporučuje TSM několikrát opakovat, ale to vůbec neznamená že není na netu dost případů kdy již první TSM odstranila letitý problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob čer 09, 2018 8:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Reakce na částky zveřejněné členem DepresivniSlecna: potvrdilo se moje podezření, že transplantaci střevní mikroflóry tlačí zlatokopové. Můj pes provádí bezplatnou TSM snězením slepičince. Co už tak rád u něj nevidím, je koprofilie s kočičími výkaly, kde reálně hrozí parazitální přenos.

To máte pravdu, já to nyní sleduji u našeho nového pesna. Dcera si přivezla štěně francouzského buldočka a to je tedy asi převtělený Holanďan protože po sobě žere i vlastní hovna o těch cizích ani nemluvím. Jinak ho pozoruji jak žere trávu, sedmikrásky, hlínu a spoustu dalších věcí a u každé z nich lze předpokládat snahu o úpravu střevního mikrobiomu. Člověk by při letmém pozorování řekl že to je hrozné prase, ale když se nad tím zamyslí, je vidět že instinkt mu jasně říká co potřebuje a tak to dělá. Dcera mu vždy po takové akci vyčistí tlamu zubním kartáčkem, ale ani tato nepříjemnost ho od dalšího konaní nijak neodrazuje. Jinak pomalu 40000,-Kč za darování stolice je podle mě hrozná supařina, můj názor je že 5000,-Kč by to mělo bohatě spravit, plus náklady na přepravu, nebo testy a to bych viděl ještě slušné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob čer 09, 2018 2:06 pm 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
DepresivniSlecna píše:
Dnes jsem v rámci léčby deprese podstoupila transplantaci střevní mikroflóry. Spolykala jsem 6 kapslí s acidorezistentním obalem (zakoupeno z eshopu z Anglie) a současně mi bylo aplikováno klystýrem 100 gramů stolice, která byla rozmixována se 400 ml vody, toto ředění 1:4 je použito dle amerických návodů na domácí TSM. Asistentka, kterou jsem si najala má bohaté zkušenosti a říkala, že v případech, kdy dárkyně není ochotna podstoupit klystýr, tak se používá americká metoda ředění 1:4 a že i přes menší objem to funguje, pokud před TSM podstoupím důkladnou očistu střeva (bylo mi podáno 6 očistných klystýrů) a budu po aplikaci dělat cviky jako stojka nebo svíčka. Zaplatila jsem dárkyni 30 000 Kč a asistentce 8000 Kč, takže doufám, že mi vše bylo provedeno dobře a že mi to v léčbě deprese pomůže. Mám za sebou totiž už 3 pokusy o sebevraždu a jelikož antidepresiva mi vůbec nezabírají, tak tohle je moje poslední naděje. Myslíte, že se mi darovaná mikroflóra v mých střevech uchytí a namnoží?

Mylsím, že technika TSM, kterou jste podstoupila, byla správná. A pokud dárkyně měla zdravotní testy, nebere hormonální antikoncepci a dodržuje bezlepkovou dietu, tak cena 30 000 Kč je adekvátní. Mnoho lidí si neuvědomuje, že dárci dodržují bezlepkovou dietu, podstupoují pravidelně spoustu drahých zdravotních testů. A ještě musíme vzít v úvahu, že většina českých dárců jezdí darovat stolici do zahraničních klinik v Britnii, Německu či Švýcarsku a tam dostávají za stolici 2000 až 3000 EUR, což je při momentálním kruzu 50 000 až 75 000 Kč, takže když v ČR dělají dárcovství za 30 000 až 40 000 Kč, tak vlastně už dělají velkou slevu. Já rozhodně dárcům jeich peníze nezávidím a neodsuzuji je za to, protože dělají dobrou věc, tedy pokud se opravdu jedná o zdravé dárce, kteří nezatajují třeba nějakou chorobu, nebo podku se nejedná o dárce, který nedodržuje bezlepkovou dietu. Ale pokud je dárce 100 procentně zdravý, dodržuje zdravou dietu, má zdravotní testy, tak si ty peníze zaslouží. Já jim ty peníze nezávidím a myslím si, že proti farmaceutitckému průmyslu jsou dárci mikroflóry užiteční.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob čer 09, 2018 3:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lukopren píše:
Mylsím, že technika TSM, kterou jste podstoupila, byla správná. A pokud dárkyně měla zdravotní testy, nebere hormonální antikoncepci a dodržuje bezlepkovou dietu, tak cena 30 000 Kč je adekvátní. Mnoho lidí si neuvědomuje, že dárci dodržují bezlepkovou dietu, podstupoují pravidelně spoustu drahých zdravotních testů. A ještě musíme vzít v úvahu, že většina českých dárců jezdí darovat stolici do zahraničních klinik v Britnii, Německu či Švýcarsku a tam dostávají za stolici 2000 až 3000 EUR, což je při momentálním kruzu 50 000 až 75 000 Kč, takže když v ČR dělají dárcovství za 30 000 až 40 000 Kč, tak vlastně už dělají velkou slevu. Já rozhodně dárcům jeich peníze nezávidím a neodsuzuji je za to, protože dělají dobrou věc, tedy pokud se opravdu jedná o zdravé dárce, kteří nezatajují třeba nějakou chorobu, nebo podku se nejedná o dárce, který nedodržuje bezlepkovou dietu. Ale pokud je dárce 100 procentně zdravý, dodržuje zdravou dietu, má zdravotní testy, tak si ty peníze zaslouží. Já jim ty peníze nezávidím a myslím si, že proti farmaceutitckému průmyslu jsou dárci mikroflóry užiteční.

O tom zda je to užitečné já nediskutuji, je to svým způsobem řehole a netvrdím že je s tím spojeno spousty příjemných zážitků, tedy si nadstandardní odměnu určitě zaslouží, ale mělo by to být trochu úměrné místním možnostem. Rozhodně nelze srovnávat cenu této služby ve státech kde je plat mnohonásobkem místního platu a kde i podpora sociálně slabého je stále daleko vyšší než místní velice slušný plat. Každopádně i při zvládnutí deseti darování za měsíc při ceně 15000,-Kč, tedy částku poloviční než paní zaplatila, dárci zajistí 150000,-Kč čistého, protože jsem ještě neslyšel o tom že by tuto službu šlo oficiálně provozovat jako živnost a tedy i zdanit. Takovou částku v čistých si tu vydělají pouze hodně vysoko postavení a pokud to hodně zlehčím tak ji určitě nedostanou za hovno i když třeba ve sněmovně ano, ale trochu jinak. Prostě můj názor je že to je přepálené, ovšem chápu že tento stav se neúprosně řídí zákonem Klondajku, kde nejmodernější vzor vinčestrovky stál dolar a svazek ředkviček dva dolary. Tento paradox vznikl z aplikace jednoduché logiky že vinčestrovek je prostě více než ředkviček. Zde to tedy může vyřešit vyšší zájem o nabídku této služby a tím automaticky klesne cena, tedy snad se i zde dočkáme slušné možnosti si svůj zdravotní stav svépomocí upravit do normálu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2018 11:15 am 
Offline

Registrován: úte úno 20, 2018 4:56 pm
Příspěvky: 34
Jarda píše:
Lukopren píše:
Mylsím, že technika TSM, kterou jste podstoupila, byla správná. A pokud dárkyně měla zdravotní testy, nebere hormonální antikoncepci a dodržuje bezlepkovou dietu, tak cena 30 000 Kč je adekvátní. Mnoho lidí si neuvědomuje, že dárci dodržují bezlepkovou dietu, podstupoují pravidelně spoustu drahých zdravotních testů. A ještě musíme vzít v úvahu, že většina českých dárců jezdí darovat stolici do zahraničních klinik v Britnii, Německu či Švýcarsku a tam dostávají za stolici 2000 až 3000 EUR, což je při momentálním kruzu 50 000 až 75 000 Kč, takže když v ČR dělají dárcovství za 30 000 až 40 000 Kč, tak vlastně už dělají velkou slevu. Já rozhodně dárcům jeich peníze nezávidím a neodsuzuji je za to, protože dělají dobrou věc, tedy pokud se opravdu jedná o zdravé dárce, kteří nezatajují třeba nějakou chorobu, nebo podku se nejedná o dárce, který nedodržuje bezlepkovou dietu. Ale pokud je dárce 100 procentně zdravý, dodržuje zdravou dietu, má zdravotní testy, tak si ty peníze zaslouží. Já jim ty peníze nezávidím a myslím si, že proti farmaceutitckému průmyslu jsou dárci mikroflóry užiteční.

O tom zda je to užitečné já nediskutuji, je to svým způsobem řehole a netvrdím že je s tím spojeno spousty příjemných zážitků, tedy si nadstandardní odměnu určitě zaslouží, ale mělo by to být trochu úměrné místním možnostem. Rozhodně nelze srovnávat cenu této služby ve státech kde je plat mnohonásobkem místního platu a kde i podpora sociálně slabého je stále daleko vyšší než místní velice slušný plat. Každopádně i při zvládnutí deseti darování za měsíc při ceně 15000,-Kč, tedy částku poloviční než paní zaplatila, dárci zajistí 150000,-Kč čistého, protože jsem ještě neslyšel o tom že by tuto službu šlo oficiálně provozovat jako živnost a tedy i zdanit. Takovou částku v čistých si tu vydělají pouze hodně vysoko postavení a pokud to hodně zlehčím tak ji určitě nedostanou za hovno i když třeba ve sněmovně ano, ale trochu jinak. Prostě můj názor je že to je přepálené, ovšem chápu že tento stav se neúprosně řídí zákonem Klondajku, kde nejmodernější vzor vinčestrovky stál dolar a svazek ředkviček dva dolary. Tento paradox vznikl z aplikace jednoduché logiky že vinčestrovek je prostě více než ředkviček. Zde to tedy může vyřešit vyšší zájem o nabídku této služby a tím automaticky klesne cena, tedy snad se i zde dočkáme slušné možnosti si svůj zdravotní stav svépomocí upravit do normálu.

Také mám pocit, že je to jen o penězích a spousty příspěvků na netu jsou od dárců a ne vyléčených. Já znám vyléčené reálné opravdu jen 2. A ty měly to štěstí, že to měly jedna doma zadarmo od kamarádky, která ji chtěla pomoci a jedna v nemocnici podvodem - pokaždé jiné množství, dárce - kamarádky - a zabralo na dost zásadní věc . Znám je reálně . Mě to bohužel nezabralo....a snaha byla obrovská. Zkusím ještě ten klystýr i od dárce - ale 2 l po dárci rozhodně nechci a vím, že to musí být někdo, kdo to udělá pro mne. Abych si alespoň byla jistá, že drží dietu, jeho zdravotní testy jsou reálné.. Jinak od "profesionálních" dárců jsem dostala nabídek 8.....7 z nich to opravdu mělo jako jako rychle vydělat a nepracovat......a o třech vím bohužel už jistě, že lhaly až se jim kolem úst prášilo....on člověk co je na skočení z okna kvůli svému zdravotnímu problémů je totiž lehce manipulovatelný....ono , když máte bolesti každý den , tak pro vyléčení uděláte hodně.....zkusím znovu, ale spíš se bojím,abych tu poslední šanci neztratila. A orientovat se ve všech těch diskuzích....ono to je bohužel tak , jak Jarda píše. Škoda, že v mé rodině nemůže být nikdo dárcem, ti by pro mne po těch letech trápení dietu dodržovali, udělali klystýr, cokoliv, aby to peklo konečně skončilo. Kamarádky také, ale nejsou vhodnými dárkyněmi, bohužel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2018 6:22 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Isabelle2018 píše:
Škoda, že v mé rodině nemůže být nikdo dárcem, ti by pro mne po těch letech trápení dietu dodržovali, udělali klystýr, cokoliv, aby to peklo konečně skončilo. Kamarádky také, ale nejsou vhodnými dárkyněmi, bohužel.

To přece není možné, že se v celé rodině ani mezi kamarádkami nenajde jediná zdravá dárkyně. Nutno podotknout, že dárkyně by neměla brát hormonální antikoncepci a týden před darováním by neměla jíst lepek a cukr, ale píšeš, že rodinní příslušníci by dietu kvůli Tobě dodržovali, tak kde je problém? Jsou opravdu úplně všichni kolem Tebe nemocní? Pokud nikoho nenajdeš, tak potom to chce najít kliniku, kde se transplantace střevní mikroflóry provádí, třeba Bratislava už prý něco má a pár Čechů už tam jelo, ale levné to prý není. Pak je několik klinik v Británii, Německu, tak taky někteří Češi jezdí. Prostě pokud nenajdeš někoho zdravého ve své rodině nebo mezi kamarádkami, tak jedině navštívit nějakou kliniku, kde je zdraví dárců garantováno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2018 2:32 pm 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
DepresivniSlecna píše:
Dnes jsem v rámci léčby deprese podstoupila transplantaci střevní mikroflóry. Spolykala jsem 6 kapslí s acidorezistentním obalem (zakoupeno z eshopu z Anglie) a současně mi bylo aplikováno klystýrem 100 gramů stolice, která byla rozmixována se 400 ml vody, toto ředění 1:4 je použito dle amerických návodů na domácí TSM. Asistentka, kterou jsem si najala má bohaté zkušenosti a říkala, že v případech, kdy dárkyně není ochotna podstoupit klystýr, tak se používá americká metoda ředění 1:4 a že i přes menší objem to funguje, pokud před TSM podstoupím důkladnou očistu střeva (bylo mi podáno 6 očistných klystýrů) a budu po aplikaci dělat cviky jako stojka nebo svíčka. Zaplatila jsem dárkyni 30 000 Kč a asistentce 8000 Kč, takže doufám, že mi vše bylo provedeno dobře a že mi to v léčbě deprese pomůže. Mám za sebou totiž už 3 pokusy o sebevraždu a jelikož antidepresiva mi vůbec nezabírají, tak tohle je moje poslední naděje. Myslíte, že se mi darovaná mikroflóra v mých střevech uchytí a namnoží?

Mohu se zeptat, jestli už máte nějaké výsledky co se týče změny psychiky po 12 dnech od TSM? Příspěvek jste psala 8.června, to už byste možná mohla posoudit, jestli to měla nějaký smysl. Docela dost mě to zajímá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2018 6:27 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 27, 2018 7:15 pm
Příspěvky: 23
Lukoprene, asi od třetího dne od transplantace začaly deprese pomalu ustupovat a dneska už mám jen lehčí úzkost, ale úplně zmizely moje myšlenky na sebevraždu. Jsem na tom mnohem líp, ale ještě je brzy na nějaké konečné závěry, může to být taky třeba náhoda, že se mi ulevilo. Deprese už nemám a jestli zmizí i ta úzkost, tak pak můžu říct, že se stal naprostý zázrak. Uvidíme během dalších následujících dní, co se bude dít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2018 7:50 pm 
Offline

Registrován: úte úno 27, 2018 4:34 pm
Příspěvky: 123
DepresivniSlecna píše:
Lukoprene, asi od třetího dne od transplantace začaly deprese pomalu ustupovat a dneska už mám jen lehčí úzkost, ale úplně zmizely moje myšlenky na sebevraždu. Jsem na tom mnohem líp, ale ještě je brzy na nějaké konečné závěry, může to být taky třeba náhoda, že se mi ulevilo. Deprese už nemám a jestli zmizí i ta úzkost, tak pak můžu říct, že se stal naprostý zázrak. Uvidíme během dalších následujících dní, co se bude dít.

Tak to začíná vypadat velmi dobře, pravděpodobně se transplantace vydařila. Jsem velmi zvědavý, jak se to bude dál vyvíjet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2018 9:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
DepresivniSlecna píše:
Lukoprene, asi od třetího dne od transplantace začaly deprese pomalu ustupovat a dneska už mám jen lehčí úzkost, ale úplně zmizely moje myšlenky na sebevraždu. Jsem na tom mnohem líp, ale ještě je brzy na nějaké konečné závěry, může to být taky třeba náhoda, že se mi ulevilo. Deprese už nemám a jestli zmizí i ta úzkost, tak pak můžu říct, že se stal naprostý zázrak. Uvidíme během dalších následujících dní, co se bude dít.

Pomalu to vypadá že jste uspěla, což je ve vašem stavu hodně dobré na jediný pokus, tak snad se to nepokazí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2018 4:51 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 08, 2018 11:11 am
Příspěvky: 18
DepresivniSlecna píše:
Lukoprene, asi od třetího dne od transplantace začaly deprese pomalu ustupovat a dneska už mám jen lehčí úzkost, ale úplně zmizely moje myšlenky na sebevraždu. Jsem na tom mnohem líp, ale ještě je brzy na nějaké konečné závěry, může to být taky třeba náhoda, že se mi ulevilo. Deprese už nemám a jestli zmizí i ta úzkost, tak pak můžu říct, že se stal naprostý zázrak. Uvidíme během dalších následujících dní, co se bude dít.

Tiež ma veľmi zaujíma tvoj progres , tak dávaj ak sa dá priebežne info., inak pisal som ti súkromnú správu .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2018 12:47 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 27, 2018 7:15 pm
Příspěvky: 23
canonmp150, svoje uzdravení považuji tak trochu za zázrak. Je to necelý měsíc od TSM (podstoupila sem ji 8. června) a stal se ze mě po psychické stránce úplně jiný člověk. Nejen, že zmizely deprese, ale dokonce už občas cítím pocit štěstí a radosti. Třeba jen když je venku hezky a svítí sluníčko, tak cítím radost a štěstí. Přitom ještě před měsícem jsem počasí vůbec nevnímala, pocit radosti jsem vůbec neznala, jenom jsem neustále přemýšlela, jako to skončit, myšlenky na sebevraždu mě pronásledovaly do rána do večera. Díky uzdravení se ze mě stal opravdu úplně jiný člověk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2018 5:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
DepresivniSlecna píše:
canonmp150, svoje uzdravení považuji tak trochu za zázrak. Je to necelý měsíc od TSM (podstoupila sem ji 8. června) a stal se ze mě po psychické stránce úplně jiný člověk. Nejen, že zmizely deprese, ale dokonce už občas cítím pocit štěstí a radosti. Třeba jen když je venku hezky a svítí sluníčko, tak cítím radost a štěstí. Přitom ještě před měsícem jsem počasí vůbec nevnímala, pocit radosti jsem vůbec neznala, jenom jsem neustále přemýšlela, jako to skončit, myšlenky na sebevraždu mě pronásledovaly do rána do večera. Díky uzdravení se ze mě stal opravdu úplně jiný člověk.

To je krásný výsledek, blahopřeji k úspěchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv črc 05, 2018 7:24 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 08, 2018 11:11 am
Příspěvky: 18
DepresivniSlecna píše:
canonmp150, svoje uzdravení považuji tak trochu za zázrak. Je to necelý měsíc od TSM (podstoupila sem ji 8. června) a stal se ze mě po psychické stránce úplně jiný člověk. Nejen, že zmizely deprese, ale dokonce už občas cítím pocit štěstí a radosti. Třeba jen když je venku hezky a svítí sluníčko, tak cítím radost a štěstí. Přitom ještě před měsícem jsem počasí vůbec nevnímala, pocit radosti jsem vůbec neznala, jenom jsem neustále přemýšlela, jako to skončit, myšlenky na sebevraždu mě pronásledovaly do rána do večera. Díky uzdravení se ze mě stal opravdu úplně jiný člověk.

To je super, buď taká láskavá a dávaj priebežne info ako sa ti ďalej vodi, ps: idem tiež do toho môžeš mi pls napísať správu, zaujímali by ma niektoré detaily čo sa týka prevedenia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pát črc 06, 2018 8:42 am 
Offline

Registrován: ned kvě 27, 2018 7:15 pm
Příspěvky: 23
canonmp150, detaily provedení TSM jsem popsala na straně 18 v této diskuzi, můžeš si to přečíst.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz