Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 11:27 am 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Chci se zeptat, jestli je tu někdo, kdo má zkušenost s touto metodou a mohl by se podělit o poznatky. Mám dlouhodobě boreliózu a nejspíš i kandidu a toto je prý účinná metoda posílení imunitního systému.

V nemocnicích tuto metodu k léčbě boreliózy prý zatím neprovádějí.

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 1:07 pm 
Offline

Registrován: pon srp 19, 2013 12:38 pm
Příspěvky: 44
Jsem zdravotní sestra a lidem pomáhám s čištěním střeva pomocí domácích hydrocolonů. Sady na domácí hydrocolon lze využít i na transplantaci střevní mikroflóry (transplantace stolice) v domácích podmínkách, s čímž jsem také mnohokrát pomáhala. Většina pacientů využívala TSM zejména na léčbu chronické kandidózy, dost jich mělo Crohnovu chorobu, RS nebo RA, ale zkušenost mám i se třemi pacienty trpícími boreliózou.
Co vím, tak jeden z nich se úplně uzdravil, což se potvrdilo i na vyšetření. Borelióza u něho úplně zmizela z krve. Ale ti dva další plánují další transplantace, takže zdraví zatím nejsou. Myslím, že o úspěchu především rozhoduje kvalitní dárce, který je majitelem perfektní střevní mikroflóry. Když je dárce zdravý a má perfektní imunitu, tak se uzdraví lidé i tzv. neléčitelných autoimunitních chorob. Zažila jsem několik přímo zázračných uzdravení díky TSM. Ovšem najít dnes zdravého dárce s perfektním imunitním systémem, to není snadné. A mimochodem, TSM nefunguje tak, že by imunitní systém příjemce posílil, ale přímo ho od základů změní. Budete mít po transplantaci imunitní systém svého dárce. Tak, jak je zdravý dárce, tak bude zdravý pacient po transplantaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 2:28 pm 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
vero píše:
Chci se zeptat, jestli je tu někdo, kdo má zkušenost s touto metodou a mohl by se podělit o poznatky. Mám dlouhodobě boreliózu a nejspíš i kandidu a toto je prý účinná metoda posílení imunitního systému.

V nemocnicích tuto metodu k léčbě boreliózy prý zatím neprovádějí.

Děkuji.

Pokud vím, tak pokud si neseženete vlastního dárce, tak Vám v nemocnici transplantaci neprovedou. Oni Vám ho shánět nebudou. Ale četla jsem, že transplantace střevní mikroflóry je doopravdy velice účinná na prakticky všechny problémy s imunitou včetně dnes tolik rozšířené potravinové alergie a intolerance na různé potraviny. Je to metoda skoro bez rizika, jediný problém je, že ve střední Evropě má asi 2 procenta lidí nějakého parazita, takže je vhodné vyšetření dárce, pro jistotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 9:31 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
Nečasová píše:
Pokud vím, tak pokud si neseženete vlastního dárce, tak Vám v nemocnici transplantaci neprovedou. Oni Vám ho shánět nebudou. Ale četla jsem, že transplantace střevní mikroflóry je doopravdy velice účinná na prakticky všechny problémy s imunitou včetně dnes tolik rozšířené potravinové alergie a intolerance na různé potraviny. Je to metoda skoro bez rizika, jediný problém je, že ve střední Evropě má asi 2 procenta lidí nějakého parazita, takže je vhodné vyšetření dárce, pro jistotu.

To vím, že si musím dárce najít sama... Nevíte, kolik takové vyšetření stojí a kam se případně obrátit?
Dnes jsem zkoušela psát jednomu doktorovi od sv. Anny a opět ten jejich přístup: člověk aby se nechal rozřezat a jednotlivé své části rozeslal k tzv. odborníkům. Navíc mají na internetu 4 roky neaktuální informace, takže se stalo, že jsem zrovna napsala člověku, který tam už 4 roky nepracuje. Jsme v ČR.

Hlavně mě zajímalo, jeslti by ten zákrok provedli i v případě boreliozy, doktor vůbec nevěděl, o co jde (psala jsem na internu), prý se to zatím provádí pouze i nemocí jako Cronova choroba, tedy přímo spojených se střevem, ne obecně s imunitou.


Naposledy upravil vero dne úte čer 17, 2014 9:41 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 9:38 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
sestřička píše:
Jsem zdravotní sestra a lidem pomáhám s čištěním střeva pomocí domácích hydrocolonů. Sady na domácí hydrocolon lze využít i na transplantaci střevní mikroflóry (transplantace stolice) v domácích podmínkách, s čímž jsem také mnohokrát pomáhala. Většina pacientů využívala TSM zejména na léčbu chronické kandidózy, dost jich mělo Crohnovu chorobu, RS nebo RA, ale zkušenost mám i se třemi pacienty trpícími boreliózou.
Co vím, tak jeden z nich se úplně uzdravil, což se potvrdilo i na vyšetření. Borelióza u něho úplně zmizela z krve. Ale ti dva další plánují další transplantace, takže zdraví zatím nejsou. Myslím, že o úspěchu především rozhoduje kvalitní dárce, který je majitelem perfektní střevní mikroflóry. Když je dárce zdravý a má perfektní imunitu, tak se uzdraví lidé i tzv. neléčitelných autoimunitních chorob. Zažila jsem několik přímo zázračných uzdravení díky TSM. Ovšem najít dnes zdravého dárce s perfektním imunitním systémem, to není snadné. A mimochodem, TSM nefunguje tak, že by imunitní systém příjemce posílil, ale přímo ho od základů změní. Budete mít po transplantaci imunitní systém svého dárce. Tak, jak je zdravý dárce, tak bude zdravý pacient po transplantaci.

Jsem moc ráda za Vaši reakci, alespoň nějaké povzbuzení. I když nevím, kde a jak hledat tu případnou dárkyni, je to přeje jen trapná záležitost. Taky neznám nikoho úplně zdravého a ono se to od pohledu nepozná...
Trochu mě vyděsil příběh, který tu někdo citoval: paní se vyléčila z kandidy tímto způsobem, ale TSM prováděla se svojí sestrou 5x - vždy po dvou dnech. Nedovedu si představit, že bych k takovému podniku někoho měla přemluvit; i jednou je dost. (Vidíte, i na to hledání zdravotní sestričky jsem myslela, neméně ožehavé..)

Kolikrát a s jakým odstupem jste případně Vy prováděla opakovanou transplantaci?
A měl by to být tentýž dárce?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř čer 18, 2014 5:46 pm 
Offline

Registrován: pon srp 19, 2013 12:38 pm
Příspěvky: 44
Milá Vero, mám zkušenost, že například na Crohnovu chorobu obvykle zabere i jediná TSM. Transplantace při tzv. mimostřevních chorobách se však bohužel musí několikrát opakovat. Na vyléčení atopického ekzému, roztroušené sklerózy, revmatoidní artritidy nebo boreliózy opakujeme TSM minimálně čtyřikrát, ideálně s pětidenními pauzami. Celá procedura tedy obvykle trvá měsíc. Ale v případě vhodného dárce se pak často dějí zázraky, pacientům s artritidou přestávají bolet klouby a v jejich krvi již nejsou přítomny zánětlivé aktivity ve smyslu počtu bílých krvinek a koncentrace látky CRP. U dvou mých pacientů s roztroušenou sklerózou bylo zhruba rok po TSM na magnetické rezonanci potvrzeno zmizení lézí na mozku. Jsou to zázraky, ale opakuji, že je nutné najít ideálního dárce, jinak efekt není stoprocentní. A co se týče principu provedení TSM v nemocnici, tak musím říct, že není ideální. V nemocnici Vám totiž přenesou obvykle jen pár gramů dárcovy stolice do konečníku, což funguje tak maximálně u Crohnovy choroby nebo ulcerózní kolitidy, nikoliv však u mimostřevních chorob. Při domácí transplantaci střevní mikroflóry se obvykle přenese celý obsah tlustého střeva dárce do hydrocolonem vyčištěného tlustého střeva příjemce. Je opravdu nutné, aby příjemcovo tlusté střevo bylo před přenosem dokonale vyčištěno hydrocolonem a následně celé zaplněno střevním obsahem od dárce. Když to má fungovat, musí se prostě kompletně vyměnit celá střevní mikroflóra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: čtv čer 19, 2014 4:36 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Vzhledem k tomu, že naše imunita sídlí především ve střevě, transplantace střevní mikroflóry se mi logicky jeví jako geniální terapie autoimunitních chorob. Pevně věřím, že při využití kvalitního zdravého dárce budou výsledky terapie velmi dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: úte čer 24, 2014 7:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
vero píše:
Jsem moc ráda za Vaši reakci, alespoň nějaké povzbuzení. I když nevím, kde a jak hledat tu případnou dárkyni, je to přeje jen trapná záležitost. Taky neznám nikoho úplně zdravého a ono se to od pohledu nepozná...
Trochu mě vyděsil příběh, který tu někdo citoval: paní se vyléčila z kandidy tímto způsobem, ale TSM prováděla se svojí sestrou 5x - vždy po dvou dnech. Nedovedu si představit, že bych k takovému podniku někoho měla přemluvit; i jednou je dost. (Vidíte, i na to hledání zdravotní sestričky jsem myslela, neméně ožehavé..)

Kolikrát a s jakým odstupem jste případně Vy prováděla opakovanou transplantaci?
A měl by to být tentýž dárce?

Děkuji.

Informace, které vám píše členka sestřička mohu pouze potvrdit, několik mých klientů si tím prošlo a vždy byl výsledek výborný a pokud se zcela neodstranil problém, tak se stav kllienta minimálně zásadně zlepšil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř srp 06, 2014 4:18 pm 
Offline

Registrován: pon srp 19, 2013 12:38 pm
Příspěvky: 44
NÁVOD NA DOMÁCÍ FEKÁLNÍ TRANSPLANTACI
Je nutno zakoupit COLONCLEAN- výplachová sada pro domácí hydrocolon, ke kterému během kompletace nepřiděláme napouštěcí vak s hadičkou, přiděláme pouze vypouštěcí 3 litrový vak, který v případě zákroku bude současně současně sloužit i jako napouštěcí.
Pacient, tedy příjemce střevní mikroflóry, podstoupí nejprve důkladný výplach střev, minimálně 4 klystýry po sobě.
Dárce si lehne na lůžko umístěné minimálně 40 cm na podlahou, je mu do konečníku zaveden modrý tubus a injekční stříkačkou napuštěn zajišťovací balonek, aby tubus nevyklouznul. Do vypouštěcího 3 litrového vaku (v tomto případě i napouštěcího) dáme 2 litry vody o teplotě 40 stupňů celsia a napojíme na tlustou hadici spojenou s tubusem zavedeným do rekta dárce. Vak poté nadzdvihneme asi půl metru nad tělo dárce, aby voda samospádem natekla do dárcova střeva. Dárce podrží tekutinu minimálně 5 minut ve střevě, poté sáček dáme na podlahu pod tělo dárce, takže fekálie z něj samospádem vytečou. V případě, že voda ve vaku, která vytekla ze střev dárce, obsahuje málo fekálií, znovu vak zvedneme na pár minut na tělo dárce a celý obsah mu napustím zpět do střeva.. Opět počkáme několik minut a pak opět vak položíme na zem a necháme do něj znovu vytéct obsah dárcových střev. Vyloučení fekálií též podpoříme jemnou masáží dárcova břicha (z pravé strany doleva). Postup lze opakovat tolikrát, dokud není obsah sáčku dostatečně zahuštěný fekáliemi.
Jakmile je vak naplněn dostatečně hustými fekáliemi, necháme ho ležet na zemi a vyjmeme z dárcova konečníku modrý tubus. Nyní na lůžko umístíme pacienta (příjemce) a modrý tubus a a injekční stříkačkou napustíme zajišťovací balonek, aby tubus nevyklouznul. Vak s dárcovými fekáliemi poté nadzdvihneme asi půl metru nad tělo dárce, aby jeho obsah samospádem natekl do příjemcova střeva. Po napuštění vyjmeme tubus z příjemcova konečníku, přičemž příjemce by měl zaujmout polohu, ve které udrží transplantovanou střevní mikroflóru co nejdéle ve svém střevě. Je též velmi vhodné, pokud mění polohu a několikrát si lehne na pravý bok, aby se transplantované fekálie dostaly do celého tlustého střeva, včetně vzestupné části. Ideální je, pokud příjemce udrží transplantát aspoň 15 minut.


Naposledy upravil sestřička dne sob led 21, 2017 9:16 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: stř srp 06, 2014 5:52 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Sestřičko, ten Váš návod je geniálně jednoduchý, to se mi líbí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob srp 16, 2014 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
sestřička píše:
NÁVOD NA DOMÁCÍ FEKÁLNÍ TRANSPLANTACI
Je nutno zakoupit COLONCLEAN- výplachová sada pro domácí hydrocolon, ke kterému během kompletace nepřiděláme napouštěcí vak s hadičkou, přiděláme pouze vypouštěcí 3 litrový vak, který v případě zákroku bude současně současně sloužit i jako napouštěcí.
Pacient, tedy příjemce střevní mikroflóry, podstoupí nejprve důkladný výplach střev, minimálně 4 klystýry po sobě.
Dárce si lehne na lůžko umístěné minimálně 40 cm na podlahou, je mu do konečníku zaveden modrý tubus a injekční stříkačkou napuštěn zajišťovací balonek, aby tubus nevyklouznul. Do vypouštěcího 3 litrového vaku (v tomto případě i napouštěcího) dáme 2 litry vody o teplotě 40 stupňů celsia a napojíme na tlustou hadici spojenou s tubusem zavedeným do rekta dárce. Vak poté nadzdvihneme asi půl metru nad tělo dárce, aby voda samospádem natekla do dárcova střeva. Dárce podrží tekutinu minimálně 5 minut ve střevě, poté sáček dáme na podlahu pod tělo dárce, takže fekálie z něj samospádem vytečou. V případě, že voda ve vaku, která vytekla ze střev dárce, obsahuje málo fekálií, znovu vak zvedneme na pár minut na tělo dárce a celý obsah mu napustím zpět do střeva.. Opět počkáme několik minut a pak opět vak položíme na zem a necháme do něj znovu vytéct obsah dárcových střev. Vyloučení fekálií též podpoříme jemnou masáží dárcova břicha (z pravé strany doleva). Postup lze opakovat tolikrát, dokud není obsah sáčku dostatečně zahuštěný fekáliemi.
Jakmile je vak naplněn dostatečně hustými fekáliemi, necháme ho ležet na zemi a vyjmeme z dárcova konečníku modrý tubus. Nyní na lůžko umístíme pacienta (příjemce) a modrý tubus a a injekční stříkačkou napustíme zajišťovací balonek, aby tubus nevyklouznul. Vak s dárcovými fekáliemi poté nadzdvihneme asi půl metru nad tělo dárce, aby jeho obsah samospádem natekl do příjemcova střeva. Po napuštění vyjmeme tubus z příjemcova konečníku, přičemž příjemce by měl zaujmout polohu, ve které udrží transplantovanou střevní mikroflóru co nejdéle ve svém střevě. Je též velmi vhodné, pokud mění polohu a několikrát si lehne na pravý bok, aby se transplantované fekálie dostaly do celého tlustého střeva, včetně vzestupné části. Ideální je, pokud příjemce udrží transplantát aspoň 15 minut.

Opravdu jednoduchý a snadno a dobře proveditelný postup, paráda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 1:31 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 6:19 pm
Příspěvky: 29
tiež hľadám darcu. najlepšie by bolo z Brna alebo blízkeho okolia alebo z Prahy a okolia.. nebolo by to zadarmo. Doohodli by sme sa na odmene.


Naposledy upravil kenotaurus dne čtv srp 21, 2014 5:47 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 5:04 pm 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
Super návod, podle kterého zvládne transplantaci střevní mikroflóry v domácích podmínkách každý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 7:45 pm 
Offline

Registrován: úte lis 12, 2013 10:13 pm
Příspěvky: 122
@ sestřička

Hezké, že jste si dala tu práci. Uvažuju o tom, že bych udělala nějaké primitivní stránky o TSM, třeba by se zvýšila šance, že se někdo ozve, tady je to pravděpodobně zabité.
Vadilo by Vám, kdybych ten Váš návod použila (třeba i s obrázkem)? Uvedla bych tam autora "sestřička z Prahy" nebo něco podobného, nebo to bude všecko anonymní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon srp 18, 2014 2:21 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Nechci nijak snižovat informace zde podané, ale na boreliózu, která je zalezlá až v buňkách obávám se, fekální transplantace
stačit nebude.
U autoimunitních onemocnění bych úspěšnosti i věřil.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 575 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz