Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 20, 2024 3:42 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ztráta čichu
PříspěvekNapsal: pon říj 26, 2009 10:09 pm 
Offline

Registrován: úte črc 07, 2009 8:26 pm
Příspěvky: 7
Dobrý večer Jardo,
již asi 15 let mám velmi slabý čich. Dá se říct, že téměř žadný. Zatím jsem nepřišel na to ,čím je to způsobeno a jak řešit obnovení funkce čichu. Napadá vás k čím by to mohlo být?

Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztráta čichu
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2009 8:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="KarelK":2r3tn4sw]Dobrý večer Jardo,
již asi 15 let mám velmi slabý čich. Dá se říct, že téměř žadný. Zatím jsem nepřišel na to ,čím je to způsobeno a jak řešit obnovení funkce čichu. Napadá vás k čím by to mohlo být?

Děkuji za odpověď.[/quote:2r3tn4sw]
Z toho co jste napsal, by asi nevydedukoval nikdo nikdy nic. To je opravdu velmi slabé zadání, aby se dalo určit z čeho vaše problémy pocházejí. Obecně se dá říct, že čichové buňky velice souvisí se stavem zanesení organismu a pokud je organismus masivně zahleněn zpravidla se čích značně sníží. Doporučím vám obecně jednu věc a to zinek ve velkých dávkách, tak 50-100 mg denně. Také užívání MMS razantním způsobem zvyšuje právě citlivost receptorů čichových buněk a u mě zásadním způsobem čich zlepšilo, ač jsem to naprosto k ničemu nepotřeboval. Ty samé výhody, respektive spíše někdy nevýhody, zaznamenali i jiní uživatelé, takže si myslím, že by to pro vás mohla být cesta ke zlepšení vašeho problému. Problematiku si můžete nastudovat zde,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztráta čichu
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2009 9:22 am 
Offline

Registrován: úte črc 07, 2009 8:26 pm
Příspěvky: 7
Mě to bylo jasné hned, že je to velice strohá informace... tak nějak jsem si řekl, že tu otázku střelím od boku a uvidím co z toho vzejde \":-)\"
Děkuji za informaci, budu zkoušet a uvidím.... předpokladám, že k nějaké přesnější diagnostice by bylo třeba osobního setkaní, případně se alespoň rozepsat více o sobě. Co byste potřeboval vědět, abyste získal ucelenější pohled na mě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztráta čichu
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2009 11:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
KarelK píše:
Mě to bylo jasné hned, že je to velice strohá informace... tak nějak jsem si řekl, že tu otázku střelím od boku a uvidím co z toho vzejde \":-)\"
Děkuji za informaci, budu zkoušet a uvidím.... předpokladám, že k nějaké přesnější diagnostice by bylo třeba osobního setkaní, případně se alespoň rozepsat více o sobě. Co byste potřeboval vědět, abyste získal ucelenější pohled na mě?

To osobní setkání je samozřejmě nejvhodnější. Moje dotazování trvá opravdu dlouho a převažující otázky se týkají hlavně defekace a trávení. Důležité je, jak vám vlastně všechno toto probíhá. Ostatní dotazy se týkají životosprávy, hlavně typu vaší stravy, psychohygieny a pitného režimu. Na to abyste to popsal, byste musel napsat knížku takže nevím, zkuste něco a uvidíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztráta čichu
PříspěvekNapsal: úte říj 27, 2009 10:07 pm 
Offline

Registrován: úte črc 07, 2009 8:26 pm
Příspěvky: 7
Ještě se chci zeptat na ten zinek. Vyplatí se podle Vás investovat více peněz do bioaktivního zinku nebo stačí pořídit "normální" zinek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ztráta čichu
PříspěvekNapsal: stř říj 28, 2009 10:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="KarelK":1ay6uq34]Ještě se chci zeptat na ten zinek. Vyplatí se podle Vás investovat více peněz do bioaktivního zinku nebo stačí pořídit "normální" zinek.[/quote:1ay6uq34]
Ten zinek je potřeba brát v chelátové vazbě. Je to zinek, který má velmi dobrou vstřebatelnost do organismu a tím pádem utratíte i podstatně méně peněz s podstatně vyšší využitelností léku, který kupujete. Jako příklad uvedou tento,

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz