Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 1:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2012 9:25 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Zdravím. Mohli by jste mi prosím poradit, jak co nejlépe regenerovat svalstvo po každodenní celkem dost drsné fyzické zátěži (konkrétně dělám na střechách 8-9h denně). Svaly se asi nestíhají regenerovat a tak jsou dost zatuhlé. (aspoň je protahuji jógou) Je to čím dál tím horší a obávám se že za chvilku to přestanu zvládat. Pomáhám si aspoň guaranou, která mi aspoň odstraňuje to subjektivní vnímání únavy a bolesti, ale je mi jasné, že to není žádné řešení... Předem děkuji za odpovědi.

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 11:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Filip08 píše:
Zdravím. Mohli by jste mi prosím poradit, jak co nejlépe regenerovat svalstvo po každodenní celkem dost drsné fyzické zátěži (konkrétně dělám na střechách 8-9h denně). Svaly se asi nestíhají regenerovat a tak jsou dost zatuhlé. (aspoň je protahuji jógou) Je to čím dál tím horší a obávám se že za chvilku to přestanu zvládat. Pomáhám si aspoň guaranou, která mi aspoň odstraňuje to subjektivní vnímání únavy a bolesti, ale je mi jasné, že to není žádné řešení... Předem děkuji za odpovědi.

Patrně by pomohlo dodávat kolagen a každopádně si spočítejte zda jíte dost bílkovin, za takových podmínek bych navýšil dávku rozhodně nad 1 g na kilo váhy a den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 10:33 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 12, 2012 9:54 pm
Příspěvky: 3
Zdravím, udělám tu pár bodů, na které bych dostat rád odpověď. Chodím 3x týdně do posilovny a mým cílem je nabírání svalové hmoty na nějakou rozumnou úroveň, před 2 roky jsem byl na dobré cestě, poté jsem ale musel cvičení přerušit a teď začínám skoro "od znova".

1) Jedinou sportovní výživu kterou piji po tréninku a někdy i ráno je gainer - http://www.fitness.cz/nutrend/gainery/n ... s186673862
v kterém by snad neměl být žádný problém, je dobře stravitelný a žádné nebezpečné látky také doufám neobsahuje.

2) Je mi 23let, vážím 65kg a měřím 176cm. Užívám vitamin C, B-komplex, E, Omega 3, Zinek, Lecithin. Denní příjem bílkovin také nepřeháním, v den kdy netrénuji to je kolem 1,2g na 1kg tělesné váhy a v den tréninku tak 1,5g. Někdy mám ovšem problém se dostat i na tento počet bílkovin. Chci se zeptat z čeho ty bílkoviny převážně brát, aby to mému tělu co nejméně uškodilo. Většinou je dostávám z gaineru, vařených vajíček, cotagge sýr, ťuňák rio-mare/maso.
S gainerem a vajíčky by snad neměl být problém, problém bude nejspíš v tom sýru a masu, z čeho jiného je ale brát, abych neškodil tělu?

3) Nevím jak moc jste znalý co se týče posilovaní, ale řadím se do skupiny ektomorf (skupina lidí těžko přibírající na váze) a proto je pro mě velice důležité držet větší denní dávku sacharidů.
Někdy mám ale problém dostat do sebe dost sacharidů, hodně jich je v rýži, těstovinách, ovesných vločkách, ale zde na webu píšete, že nejsou zdravé, u těstovin bych to chápal, protože jsou z mouky jako bílé rohlíky. Samozřejmě, že ovoce a zeleninu jím, ale to mě nestačí na pokrytí denní dávky. Je tedy velký problém jíst rýži, těstoviny, ovesné vločky...?

4) Nejím/nepiju - bílé rohlíky, mléko, tavené sýry, sladkosti, sladké pití
Co bych měl přestat jíst/pít, ale nevím čím to nahradit - plátkové sýry, jogurty, maso

5) Od mala od rodičů slyšíme, aby jsme jedli jogurty, jsou zdravé, ale opak je pravdou, je v nich mléko, které zdravé není. Čím jogurt nahradit, je nějaký jogurt, který neškodí? Kefíry jsou zdravé?
Občas si koupím kozí sýr, ale z důvodu ceny si to nemohu často dovolit a tak konzumuji obyčejné sýry plátkové.

Předem děkuji moc za odpověď, otázek budu mít určitě více.


Michal


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2012 10:16 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
caw snowrico , nikto ti tu neodpovedal tak to skusim ja ... radit ti budem podla mojho osobneho nazoru a skusenosti .....

1, gainer je predrazeny cukor a urcite by som zan nedal take peniaze a zlozenie neni urcite idealne ...casto kombynuje nejake zlozite cukry z jednoduchymi , pomerne casto podporuje kvasenie , mne osobne jeden lacny gainer slusne pokazil travenie .... ked tak velmi chces sportovu vyzivu racej kup nejaky kvalitny protein najlepsie hydrolizovany ..... namiesto gainera si mozes robit pohanku ....pozri daval som sem recept ...( uz ho robim trosku inak ale to by ti nechutilo lebo to nedochucujem koli lepsiemu traveniu \"8)\" ... )

2, bielkoviny zo zivocisnich zdrojov su z mojho pohladu nevhodne a telu neprospesne takze ak ti ide aj o to aby si tvoje jedlo bol aj tvoj liek tak sa im striktne vyhybaj !!! ... rastline bielkoviny su naopak prospesne a nemusis sa ich bat.

3, papaj uz spominanu pohanku (domaci gainer ) , zarad do jedalnicka vela bananu neboj sa ich zjest kludne aj 15 -20 denne pokial na to mas peniaze ( zrele ) , ovsene vlocky nie lebo maju tendenciu plesniet a o bsahuju lepok ... pohanka ti ich nahradi vynikajuco ....

4, zameraj sa na tepelne nespracovane potraviny ( raw ) a snaz sa aby ich podiel bol minimalne 51 % ! , preferuj vegansku stravu .... vyhybaj sa zivocisnym produktom a spracovanym produktom ...

5 , kefir je ok , a miesto jogurtou mozes jest jogurty domace z nejakou probiotickou kulturou ....pozri jarda tu ma v nabytke zbozi super probioticku kulturu \":)\" ...



este by som dodal ze toto neni jedalnicek na to najrychlejsie nabratie svalovej hmoty po ktorej tak "vseci" tuzia .... je to jedalnicek ktori ti doda dostatok zivin a telu bude prospesny ... je to na tebe ake mas priority ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2012 9:48 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 12, 2012 9:54 pm
Příspěvky: 3
Zdravím, díky za odpověď.

Ano v gaineru je cukr a ty jednoduché cukry tam jsou potřeba, protože ty jsou po tréninku důležité pro doplnění. Dále jsou v něm bílkoviny a desítky jiných důležitých věcí. Asi máš zkušenosti s nějakým levným gainerem jak píšeš, ale ten co jsem zde uvedl od firmy NUTREND, z mého hlediska patří k těm nejlepším a žádné problémy s trávením nemám, beru ho už docela dlouho. A právě proto, že gainer je tekutá strava, která se během půl hodiny stráví, tak si myslím že je určitě vhodnější než se cpát masem a určitě má gainer i dobré vstřebávání živin.

Ano Vím, že maso, mléko není zdravé, ale snad ty vajíčka na tom tak špatně nebudou.
Co se týče banánů, tak těch momentálně jím tak 4 denně, takže dávku zvednu:)
Co se týče toho kefíru, tak máš nějaké doporučení od jaké firmy?
Jinak s tou pohankou díky zaměřím se na ni, mohl by si mě prosim tě ten recept hodit sem ?


Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř kvě 16, 2012 6:24 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
potrebujete : pohanku , vodu , skoricu , granko -ale lepsie by bol kakaovi prasok , a niekedy zamixujem aj banan ...
navod: pohanku nechate zamocit den vopred , takuto pohanku date do mixera aj z vodou v ktorej bola namocena , pridate granko-kakao , skoricu a podla potreby dolejete vodou , rozmychujete .... po chvilke mozte prihodit celi banan ... mixujte pokym to nebude vyzerat ako kremovity koktejl ... osobne to uz nedochucujem zvykol som si na chut pohanky a je to lepsie stravitelne lebo z tim bananom alebo grankom to moze kvasit.....

k tomu gainer .... tak ze je mrtva strava bez enzimov ( pokial tam niesu nejake pridane "umelo ), pokial ti to nevadi , ok ....

a gainer obsahuje bielkoviny ...a sacharidy ....precitaj si clanok o delenej strave na zaciatku stranky ..lepsie sa tieto veci travia odelene ....


este rychlejsi a urcite lepsi zdroj cukru po treningu je med .... glikogenovi index okolo 90 a je uz predstiepeny takze je to okamzite v zilach ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř kvě 16, 2012 8:50 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 12, 2012 9:54 pm
Příspěvky: 3
Děkuji Ti moc za návod, co nejdříve se do toho pustím, konečně velký a zdravý zdroj sacharidů:-)

1) O dělené stravě jsem četl, je to zajímavé a nikdy by mě to nenapadlo. Ale, už nemohu najít kde jsem to našel, ale pro vstřebávání cukru do svalů je prý potřeba i nějaké množství bílkovin, proto gainer obsahuje jak cukry, tak bílkoviny. A nebo to je naopak, bílkoviny potřebují ke vstřebání cukry, už přesně nevím, z toho důvodu by asi nebylo vhodné bílkoviny a cukry oddělovat, alespoň ne po tréninku. Nevíš o tom něco ?

2) Pokud budu jíst normální jídlo na oběd maso+brambory/rýže tak mám sníst prvně maso a zbytek kdy, za půl hodiny? Nikde jsem nenašel když se dělí strava, tak jak dlouho se má čekat než jíst tu druhou část.

3) Dobře, ale kolik toho cukru v medu je v jedné polévkové lžíci? Jinak med si dávám dost často do ovocných čajů.

4) Ještě bych potřeboval vědět jaké ty kefíry jsou vhodné, jaký výrobci, třeba MADETA, MILLER?

Předem děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř kvě 16, 2012 10:35 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
1 ., myslim ze to moze byt aj nemusi byt pravda ale ked si vsimnes tak matka priroda stvorila vsetky plodny tak aby obsahovali aj bielkoviny aj cukri takze ked sa na to pozres takto nic ti nechyba aj keby ten gainer nemas \":)\" ...len to musis nahradit ... usetris peniaze aracej si za to pokupuj banany a pohanku ....

2 , http://www.zdravi-az.cz/Potraviny_jako_ ... eky_01.php , a maso neni dobri zdroj bielkovin z mojho pohladu alebo minimalne diskutabilny zo zdravotnich dvovodov .... ale ked tak tak si ho daj a k nemu velke mnozstvo listovej zeleniny .... na tu prilohu sa uplne vyser priloha bude ta listova zelenina ....

3, google kamo !

4 domaci ej najlepsi z tibeskej huby ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř kvě 16, 2012 10:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
borisek píše:
potrebujete : pohanku , vodu , skoricu , granko -ale lepsie by bol kakaovi prasok , a niekedy zamixujem aj banan ...

Granko ne! To je asi ze 75 % cukr.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv kvě 17, 2012 11:25 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
ja osobne ho uz nepouzivam \":)\" ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob čer 02, 2012 1:50 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 21, 2011 12:06 pm
Příspěvky: 3
Ono je v podstatě složité zkombinovat zdravou stravu a zároveň dodávat tělu "kulturistickou" stravu. Ono ty bílkoviny jako stavební hmota se v podstatě nedají ničím jiným nahradit. Pokud člověk dře v posilovně s cílem nabrání svalové hmoty se bez dostatečného množství bílkovin nedočká kýženého výsledku, spíše naopak, bude docházet ke katabolickému efektu. Pokud to člověk myslí se cvičením vážně, tak je nesmysl vyhýbat se sacharidům a živočišným bílkovinám. Rostlinné bílkoviny nemají kompletní spektrum aminokyselin, takže dodat do sebe rostlinnou stravou potřebnou dávku využitelných!!! bílkovin není možné. Ono ty bílkoviny se štěpí jen do té doby, pokud jsou k dispozici všechny aminokyseliny. Ano dá se to řešit pestrou stravou, ale byly by to kvanta, popřípadě dodáváním aminokyselin v tabletách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 12:00 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
ty budes asi nejaky " expert od pocitaca " \":D\" ...poviem ti len tak ze zivocisne bielkoviny nejem uz nejaku domu ( len veeelmi sporadicky ) a predstav si neubuda so mna a idem pekne hore ...eni to az take vyrazne ale idem pekny rys na rozdiel od tich "zaliatich " ludi co vobec nevyzeraju prirodzene ....suhlasim ze na "zdravej strave sa tazsie vymakas "do objemu " ....ale to ani neni prirodzene da sa bez problemou vymakat vysportovana postava ...pevna , zdrava atd \":)\" ... a na margo tich rastlinich bielkovyn .... mas aj bohate zdroje trebars take konopne semeno ich obsahuje viac ako taky reze a su komplexne \"8)\" velkeee mnozstvo velne rastucej zelene obsahuje komplexne bielkoviny .... mozes ich odstavit a vypit dene aj pol litra aj viac a to ej pre tolo taka supe ze az .... a vyuzitelnost rastlinich je niekde uplne inde ako tepelne spracovane zivocisne bielkoviny ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 1:46 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Jo, taky mi to připadá, jak kdyby štíreček prolítl pár reklamních článků na kulturistických stránkách zaměřených na prodej doplňků, a teď tady dělá chytrého...
Ale borisku, bacha na to konopí, to je zase jen reklamní trik. Konopné semínko má ve skutečnosti nejhorší aminokyselinový profil ze všech semínek, což je dost vtipné vzhledem k tomu co se o něm říká \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 8:15 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
Filip08 píše:
Zdravím. Mohli by jste mi prosím poradit, jak co nejlépe regenerovat svalstvo po každodenní celkem dost drsné fyzické zátěži (konkrétně dělám na střechách 8-9h denně). Svaly se asi nestíhají regenerovat a tak jsou dost zatuhlé. (aspoň je protahuji jógou) Je to čím dál tím horší a obávám se že za chvilku to přestanu zvládat. Pomáhám si aspoň guaranou, která mi aspoň odstraňuje to subjektivní vnímání únavy a bolesti, ale je mi jasné, že to není žádné řešení... Předem děkuji za odpovědi.

Vedle úpravy stravy bych zkusil saunu, páru, max. vědomé uvolňování dle jogy.. Tohle je nepříjemný stav, který když nebudeš řešit, svalová vlákna se přestaví a vytvoří odpovídající – tuhou strukturu, což se podepíše na jejich schopnosti okamžité svalové kontrakce a uvolnění. S takhle vybudovanou svalovou hmotou už není snadné něco dělat.

Musíš prostě ubrat, domluv se s mistrem, že je to na tebe prostě moc velká počáteční zátěž, ať tě nechá třeba chvíli doma aby se svaly zregenerovaly. Peníze nejsou všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2012 8:47 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
borisek píše:
ty budes asi nejaky " expert od pocitaca " \":D\" ...poviem ti len tak ze zivocisne bielkoviny nejem uz nejaku domu ( len veeelmi sporadicky ) a predstav si neubuda so mna a idem pekne hore ...eni to az take vyrazne ale idem pekny rys na rozdiel od tich "zaliatich " ludi co vobec nevyzeraju prirodzene ....suhlasim ze na "zdravej strave sa tazsie vymakas "do objemu " ....ale to ani neni prirodzene da sa bez problemou vymakat vysportovana postava ...pevna , zdrava atd \":)\" ... a na margo tich rastlinich bielkovyn .... mas aj bohate zdroje trebars take konopne semeno ich obsahuje viac ako taky reze a su komplexne \"8)\" velkeee mnozstvo velne rastucej zelene obsahuje komplexne bielkoviny .... mozes ich odstavit a vypit dene aj pol litra aj viac a to ej pre tolo taka supe ze az .... a vyuzitelnost rastlinich je niekde uplne inde ako tepelne spracovane zivocisne bielkoviny ....

která zeleň obsahuje bílkoviny? děkuji za info

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 102 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz