Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 2:54 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2011 11:15 pm 
Offline

Registrován: stř lis 30, 2011 9:09 am
Příspěvky: 13
Jarda píše:
Tak si udělejte stejné tyčinky, ale zdravé. Stačí rozemlít seznam, nebo nějaké ořechy, do toho přidat třeba datle, nebo rozinky, kokosový tuk a kakaový prášek. Vzniklá směs se zpracovává za teploty tak 35-40 °C a ještě teplá se natlačí do formiček a nechá ztuhnout. Vydrží vám ovšem velice krátkou dobu, protože jsou tam dobré, že je sníte asi ještě před výletem.

Vyzkoušel jsem tento recept,sezamové semínko jsem rozemlel na makovém mlýnku(některá semena asi prošla celá),kokosového tuku jsem asi přehnal,na půl kila sezamu jsem dal cca 6 - 7 lžiček tuku,pak dvě lžičky kakaa a rozinky a také trochu medu,nebylo to špatné,jen dost mastné a trochu syté,ale taky trochu hořké,nevíte proč?Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: domaci gainer
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 12:31 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
mam pre vas tip ako si spravit doma vlasneho zdraveho gainera \":P\"
potrebujete : pohanku , vodu , skoricu , granko -ale lepsie by bol kakaovi prasok , a niekedy zamixujem aj banan ...
navod: pohanku nechate zamocit den vopred , takuto pohanku date do mixera aj z vodou v ktorej bola namocena , pridate granko-kakao , skoricu a podla potreby dolejete vodou , rozmychujete .... po chvilke mozte prihodit celi banan \":P\" ... mixujte pokym to nebude vyzerat ako kremovity koktejl ...\":P\"

skuste a potom dajte vediet \":)\" ja si ho robim denne a je to dobra vec \":P\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 10:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
LTP80 píše:
Vyzkoušel jsem tento recept,sezamové semínko jsem rozemlel na makovém mlýnku(některá semena asi prošla celá),kokosového tuku jsem asi přehnal,na půl kila sezamu jsem dal cca 6 - 7 lžiček tuku,pak dvě lžičky kakaa a rozinky a také trochu medu,nebylo to špatné,jen dost mastné a trochu syté,ale taky trochu hořké,nevíte proč?Děkuji

Tak potravina s vysokým obsahem hořčíku, musí být také trochu hořká, na tom nic nevymyslíte a dá se dát víc sladíku, pak to je sladké, pouze to má hořký ocásek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: domaci gainer
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 10:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
mam pre vas tip ako si spravit doma vlasneho zdraveho gainera \":P\"
potrebujete : pohanku , vodu , skoricu , granko -ale lepsie by bol kakaovi prasok , a niekedy zamixujem aj banan ...
navod: pohanku nechate zamocit den vopred , takuto pohanku date do mixera aj z vodou v ktorej bola namocena , pridate granko-kakao , skoricu a podla potreby dolejete vodou , rozmychujete .... po chvilke mozte prihodit celi banan \":P\" ... mixujte pokym to nebude vyzerat ako kremovity koktejl ...\":P\"

skuste a potom dajte vediet \":)\" ja si ho robim denne a je to dobra vec \":P\"

To nezní špatně, ale kvasinku to bude slušně krmit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 3:46 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
pan Jarda mam na vas otazku ... ktore vitaminny , minerali ... by ste odporucali doplnit cvicencovi ktori naozaj podstupuje tazke dreningy ktorimi chce docielit co najlepsie prirastky svalovej hmoty ? \":)\" ...papam chlorelu , snazim sa nejest vela varenej stravi, orechy,semienka ... ale asi to nestaci ... tak sa pitam ktore veci by bolo dobre este suplemovat ?:)
viem aky je vas nazor na posilovanie ale kazdy ma svoje priority ...tak mi skusete poradit \":)\" dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 11:10 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
ahoj Borisek

ak mozem do toho nieco povedat skusim.

Sam som asi 6 rokov posilnoval a aj teraz si sem tam zamakam a mozem ovedat jednu vec, uz samotny tvrdy trening prekysluje telo, prekyslenim dochadza vlastne k udumieraniu vsetkeho ziveho v tele, trpia cievy mozog oblicky pecen kazda bunka tela. Mojim 6 rocnym pravidelnym cvicenim som docielil to ze som mal akurat kopec zubnych kazov z prekyslenia, tazky zaludok, suchu plet, slabe oblicky, citlive oci na svetlo a kadejake ine problemy ktore si nikto nechce pocas cvicenia pripustit ale ano su z posilnovania a nasledneho prekyslenia ci uz tvrdym treningom tak aj samotnou sacharidovou stravou ktora opat prekysluje telo. Ten tvoj gainer je skvela vec ale vies ako si sladkymi zradlami gainerami pecivom kadecim nicis telo a prekyslujes ho? Za par rokov budes ma z toho problemy a zistis ze zo silneho cloveka budes slabucky chory jedinec.

No ale k veci, ved ja ja si rad zacvicim ale u to neprehanam ako kedysi \":)\" takze:

Velmi dobra mineralova bomba je mumio: obsahuje snad 80 roznych mineralov a roznych enzymov a dolezitych latok , nieco viac o nom si precitaj na tejto stranke:

http://mumio.sk/co-je-mumio.html

mumio je take male cierne gulate ako smola, su to tablety v blistroch zakupis ich v kazdej lepsej lekarni a je to mineralova bomba z ruskych hor. Mumio je cito prirodna zmes vyvretych hornin a roznych vykrystalzovanych latok ako aj zivocisnych.

Takze ak hladas nieco na regeneraciu a mineralizaciu tela mumio by mal byt zaklad.

Inak spominas ze papas chlorellu, ak chces pribrat rozhodne konzumaciu chlorelly to nedosiahnes, ta prav naopak posobi ako detoxikator a pri nej schudnes co ale nie je na skodu ak ide o zdravie. Chlorela je podla mna stejne viac reklama ako skutocne fungujuca zazracna vec, kde mas dokaz ze ta chloeralla ktoru kupuejs nie je nejako neznehodnotena roznym zamorenim mora kde sa pestuje. Myslis ze tych par zelenych tabliet je nejaky zazrak, isto nie, ja som chlorellu tiez papal bola to jedna z prvych veci na ktore som nadabil pri citani o detoxikacii. Teraz postupzo casu zistujem ze staci jest par jablk denne a ich jablcna vlaknina ma precisti ovela kvalitnejsie ako draha chlorella. Takze tak, ale ak mas prachy ok, chlorella neposkodi tak snad pomoze.

Co sa tyka vitaminov, v bio shopoch dostat ovocie zvane amalaki

http://biocare.sk/eshop/produkt/amalaki


amalaki je indcky egres a jedna bobulka ma viac vitaminu C ako pomaranc, odporucam teda ak peniaze nie su problem.

Inak pod pojmom tvrdy trening sa mi hned vyjavi potreba jest vela sacharidov ale tadial cesta nevedie, jedine ak tak do zahuby

sam rad cvicim ver mi, ale uz som to rapidne eliminoval a tak si raz za cas skoci md oposilky vybit zlost \":)\" ale to je vsetko


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát pro 16, 2011 10:01 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
diyk za rady \":)\" co sa tika prekyslenia tak to je jasne ze momentalne som prekysleny ale neplanujem na taktomto stravovaciom rezime ostat ...teras mam nieco ako objemovku ..cize sa snazim vela papat ...aj jacharidou , aj bielkovin ...ale myslem ze keby napisem nejakemu "profi" bodybuilderovi moj jedalnicek tak sa tak najskvor zasmeje a povie ze s toho nepriberiem \":D\"
Co sa tika tej chloreli a chudnutia tak to mi vobec nevadi ked zo mna vykinozi nejake toxiny ktore mi sposobia ubytok na vahe ...ved kto by chel sajrajt v tele ? \":)\" ....neberem to tak zufalo ze chem co najviac kg...vaha podla mna neni adekvatny ukazovatel vysledkou \":)\" ... proste sa to snazim na kvalitu ... takto pojdem nejak 4-5 mesiacou a ked to zacne vonku vsetko kvitnut a rast tak tu "objemovku" stopnem ...dam si "Tazky" 2 tiznovi detox, vela klistirou,mms,co najviac zelenich napúojov , odstavenich bilin atd \":)\" ...a po tich 2 tiznov nasadim taky udrzovaci trening , zacnem behat a zlepsovat kondiciu \":)\" ...

a to mumino co si mi poradil asi vyskusam ,vyzeraju dobre \":)\" ...ale mam taky tusak ze za menej penazi mi hymalajska sol poskitne rovnake sluzby ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát pro 16, 2011 10:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
pan Jarda mam na vas otazku ... ktore vitaminny , minerali ... by ste odporucali doplnit cvicencovi ktori naozaj podstupuje tazke dreningy ktorimi chce docielit co najlepsie prirastky svalovej hmoty ? \":)\" ...papam chlorelu , snazim sa nejest vela varenej stravi, orechy,semienka ... ale asi to nestaci ... tak sa pitam ktore veci by bolo dobre este suplemovat ?:)
viem aky je vas nazor na posilovanie ale kazdy ma svoje priority ...tak mi skusete poradit \":)\" dakujem

V tom vám poradit nedovedu, při velké zátěži se pálí naprosto jiné dávky, něž při běžném životě a toto téma neovládám, to musíte na někoho od kulturistů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát pro 16, 2011 10:51 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
Jarda píše:
V tom vám poradit nedovedu, při velké zátěži se pálí naprosto jiné dávky, něž při běžném životě a toto téma neovládám, to musíte na někoho od kulturistů.

a co hovorite na to mumino ? \":)\" ... da sa to porovnat s hymalajskou solou ? ...leob ta mi pride podstatne lacnejsia a vlasnosti podobne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát pro 16, 2011 11:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
a co hovorite na to mumino ? \":)\" ... da sa to porovnat s hymalajskou solou ? ...leob ta mi pride podstatne lacnejsia a vlasnosti podobne

To porovnat nedovedu, mumio jsem osobně nezkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát pro 16, 2011 10:36 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
\":)\" cau Borisek

No ja mumio uzivam skoro pravidelne a poviem ti pomaha vo vsetkom, ci uz na doplnenie mineralov na energiu na potenciu na ladviny na kosti na pecen na vsetko. Nie je to ziadna drahota, ja osobne kupujem 10 tabletove balenie za nejakych 1,79 eur a davam jednu dve tablety denne, ked to prepocitas tak zistis ze jedna tableta stoji 17,9centa a to je ako zadara. Mozno himalajska sol je lepsia neuzival som ju neviem, ale viem ze mumio je dobra vec, overena tisicrociami ludmi v azii a na zahranicnych strankach najdes o mumiu ktore sa inak vola - shilajit - kopec odbornych a zaujimavych clankov. Nie je to droga ze si das tabletu a budes terminator, normalne to je ako prevencia super vec a aj na doplnenie mineralov, normalna vec prirodna proste taky stimulator a doplnovac mineralov enzymov. Osobne mozem povedat sam za seba ze ja citim zlepsenie zdravia odkedy mumio uzivam. necakaj ale zazraky za dva dni, ja mumio uzvam s prestavkami uz rok aj pol.

Ono ta objemovka co pises ti akurat zase.rie telo, kopec sacharidov a kadecoho pojes a potom si myslis ze to zachranis na jar klystirmi? Nemyslim si to, ja som roky cvicil a nikdy som nepraktizoval ziadne objemovky alebo drasticke diety, vzdy som jedol ako som citil a ako som chcel, samozrejme jedol som viac ako bolo zdrave ale aj som viac pil a vymakal to v posilke takze telo tie sacharidy spalilo. Tak ci onak pri dlhodobom akomto prezierani telo predsa len trpelo a trpelo dost, ja som ektomorfna postava cize mozem jest ako slon a nepriberiem ani gram, takze som s tym presilovanim v posilovni sekol a cvicim len ked mam chut raz za cas proste to udrziavam tu postavu svoju.

Zbytocne inak ak mas objemovku popri tom papas chlorelu, to je ako keby si jednou lopatou hadzal uhlie do kotla a niekto by ti stale pridaval dalsie uhlie kym ty nevidis a hadzes lopatou, Proste mozes hadzat donekonecna, takisto sa ty mozes takto cistit donekonecna a stale budes zasra.ty svinstvom. Ked uz papas chlorelu tak skus aspon mesiac necvicit a dat si nejaky cas na ten detox. Momentalne ak cvicis a zeries ako slon tak su prachy investovane do chlorely vlastne uplne vyhoene do vzduchu a vacsi uzitok by z tych prachov bol keby si ich dal nejakemu mietsnemu poulicnemu bezdomovcovi.

No ale nechcem byt najmudrejsi \":)\" to nie, chcem ti v prvom rade poradit a poradit spravne, aj som cvicil dost rokov a viem ako to chodi so stravou s cvicenim s regeneraciou atd. Tiez som skor za kvalitu ako kvantitu co sa tyka svalovej hmoty, ja ako ektomorf som nemal velke svaly ale kvalitu som mal taku a aj mam este ze ked napnem sval tak ho doslova cely vidis doslova proste total vyrysovany zilnaty napumpovany a preto nevidim dovod sa prejedat a priberat tuky ak viem ze tu hmotu co mam je skutocne slusna k danej mojej postave. Takze netreba to prehanat, zdravo vysportovana sumerna mierne namakana postava je aj v ociach zien tisickrat krajsia ako nejake prerastene tluste prasa ver mi.
Kazde kilo nadvahy zatazuje pecen oblicky srdce cievy, raz to v tele prdne a uz bude neskoro.

tak sa drz makaj ale s rozumom, radsej ked uz cistis telo tak cisti telo a nezer a ked zeres tak necisti telo, proste dve veci naraz nejdu lebo takto vlastne ani jednu vec nerobis poriadne.

drz sa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned pro 18, 2011 11:16 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
V tom vám poradit nedovedu, při velké zátěži se pálí naprosto jiné dávky, něž při běžném životě a toto téma neovládám, to musíte na někoho od kulturistů.

kulturistický trénink je co se týče kalorického výdeje pouze průměrný. nejde o nijak extrémní zátěž.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2011 8:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28266
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
kulturistický trénink je co se týče kalorického výdeje pouze průměrný. nejde o nijak extrémní zátěž.

Nedovedu posoudit, nikdy jsem to nestudoval, ale pokud vím, tak bílkovin se dává o dost více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2011 10:14 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
cau topper1982 \":D\"

diyk za tvoj prispevok \":)\"
mumino zaradim do mojho "jedalnicka " \":)\"
chlorellu teda vysadim na nejaky cas aj ked nerad , mam s nej dobri pocit \":)\"
a co sa tika tej objemovky tak to neni ani taka objemovka,ako to ze makam na 100% ...4x do tizna sa znicim v posilke a k tomu mam aj adekvativnu stravu ...ale niesom presiteny sacharidmi a bielkovinami ...mozno som v nejakom tom nadpriemere co sa tyka bezneho konzumenta , ale to je pri sporotvani predsa potrebne si upravit jedalnicek ...
sachariky ktore primam su najme s pohankovich ktorej zjem tak cca 200 g dene (za surova,pred namocenim) , ovocie , hroznovi cukor , popripade med ... a este kde co sa natrafi , a tak \":D\"
teras mam svoj ciel ktori chem splnit a to je pribrat do leta 5 kg kvalitnej hmoty ktora sa mi udrzi aj keby co bolo \":)\"...mylim ze to neni nerealny ciel a idem si za nim \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř pro 21, 2011 12:05 am 
Offline

Registrován: čtv dub 14, 2011 11:08 pm
Příspěvky: 165
ahoj borisek

tak som rad ze mas svoj ciel a myslim ze nie je prehnany tak drzim palce.

Tu chlorellu v pohode vysad aspon na mesiac dva, skutocne by si ju zbytocne bral ked sa prejedas kvoli pribratiu vahy, jednoducho to fakt nejde dokopy to ako keby si protialkoholicku pilulku zapijal vodkou chapes. Jednak ti chlorella detoxom znemozni pribrat co mas v plane a jednak samotna chlorella svoju celu energiu a hodnotu minie na cistenie tvojho plneho creva od sacharidov cize jej dalsie hodnoty a funkcie su nevyuzite a vykakas ju spolu s tym co si spapal. Chlorella je inak fajn vec ja sam som ju uzival ako jednu z prvych veci to uz som vyssie pisal ale odporuca sa aj pri uzivani chlorelly si da po nejakom case napr mesiac nejaku pauzu kedze moze odoberat uz aj cisteho creva urcie latky a ochudobnuje telo potom proste. To mas tak ako keby si ciste auto sustavne lestil a cistil az sizodries na nom lak. Takze vsetko s mierou.

Ak ti mozem poradit tak chloerellu uzivaj v case rysovacky a detoxu alebo nejakeho udrziavania vahy, v case priberania je to zbytocne. To spominane mumio je vyborna vec, odporucam to kazdemu sportovcovi pretoze perfetkne spevnuje kosti a to je zaklad v kazdom sporte.

Este ti chcem dat par tipov co sa tyka vyzivy mozno si nieco z toho vyberies:

takze zacnem latkami arginin a citrulin

skus si o tychto aminokyselinach nieco pozriet na nete, dnees ich vies kupit v tabletach alebo prasku cez net alebo vo fitku, arginin cisti pecen ktora je zatazovana prave pr iprejedani sa a navyse prekrvuje vsetky tkaniva cize ziviny pojdu lahsie a ty pojdes skor hore aj na vahe aj na sile. citrulin je niec opodobne akurat je metabolizovana az priama v oblickach takze ma dlhodobejsi efekt na napumpovanie a privod kyslika do buniek.

dalsou vecou ak ti mozem poradit je vynechanie mliecnych vyrobkov, cize ziadne mlieko syry jogurty, silne zahlienuju telo a odoberaju vapnik z tela, potom by si mumio bral opat zbytocne ak by si ho zapijal hlienotvornym odvapnujucim mliekom. Ak mlieko nepijes a nejes mliecne vyrobky tak ok, povazuj to za bezpredmetne tuto radu.

mne sa osvedcila aj dalsia vec ktoru si sem tam kupim a miesam v caji a to je peruanska maca, je to prasok z peruanskej rastliny zvanej maca je to nieco ako redkvicka ktora divo rastie vperuanskych andach a ma velmi vysoku nutricnu hodnotu, ma vela mineralov vitaminov a je o vyborny adaptgen nieco ako zensen. Vyhodou je ze ani v prasku maca nestraca kvalitu a vydrzi aj niekolko rokov normalne v prasku v nadobe alebo sacku, je to mozno este lepsia vec ako to mumio aj ked vychadza uz pomerne drahsie.

nieco o mace mas tu:

http://biocare.sk/eshop/produkt/maca-oro-verde

takze namiesto chlorelly zarad macu \":)\" ak nevies co s peniazmi \":)\" a pojdes hore aj na vahe aj v nohaviciach \":D\"

no a najdolezitejsou vecou pri cviceni to iste vies je dokladan regenracia, chce to odych dobra strava , zase oddych, zamakat si, dat si nieco zdrave zase regenerovat a tak pomaly, menej je niekedy viac.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz