Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:07 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte srp 13, 2019 3:28 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
dobrý den vespolek, zdravím všechny příznivce cvičení. zajímá mě otázka kalorií. při výpočtu mi vyšlo na 180 cm 90 kg a silovým treninku 3X týdně jako udržovačka 2600 kcal, jako nabíračka 2900 kcal. je to možné, sedí to, nebo je to málo? zajímají mě názory lidí, co aktivně cvičí a provozují silové sporty. díky moc \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob srp 17, 2019 9:17 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
bodhisutfa píše:
dobrý den vespolek, zdravím všechny příznivce cvičení. zajímá mě otázka kalorií. při výpočtu mi vyšlo na 180 cm 90 kg a silovým treninku 3X týdně jako udržovačka 2600 kcal, jako nabíračka 2900 kcal. je to možné, sedí to, nebo je to málo? zajímají mě názory lidí, co aktivně cvičí a provozují silové sporty. díky moc \":-)\"

Také "výpočty" sú strašná hovadina...
1. každý spaľuje inak...
2. Ide o pomer sacharidov, tukov a bielkovín.... 2600 či 2900kcal sa dá vyskladať z RôZNYCH pomerov týchto makroživín, a čím viac od seba vzdialené pomery, tým ÚPLNE INÉ výsledky, aj keď kalórií bude rovnako...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv led 16, 2020 9:14 am 
Offline

Registrován: pát lis 09, 2012 1:47 am
Příspěvky: 11
Dobrý den všem, mám dotaz, prosím o radu a zpětnou vazbu. Snídám 30-40g nativního bio proteinu, 2-3lž ghí másla, 2lž kokos olej raw - celkem 40-50g tuku hrst listové zeleniny, vše rozmixuju, moooc to chutná, myslíte že toto množství tuku je v pohodě konzumovat z douhobého hlediska? Samozřejmě i během dne jím tučná jídla,ořechy s omezením sacharidů cca do 100g denně. děkuji za názory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv led 16, 2020 10:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mirec píše:
Dobrý den všem, mám dotaz, prosím o radu a zpětnou vazbu. Snídám 30-40g nativního bio proteinu, 2-3lž ghí másla, 2lž kokos olej raw - celkem 40-50g tuku hrst listové zeleniny, vše rozmixuju, moooc to chutná, myslíte že toto množství tuku je v pohodě konzumovat z douhobého hlediska? Samozřejmě i během dne jím tučná jídla,ořechy s omezením sacharidů cca do 100g denně. děkuji za názory

Za předpokladu že dobře trávíte a nejíte v jednom jídle více jak 30 g sacharidů najednou pak by v tom neměl být problém. Dobré by také bylo si sledovat poměr omega mastných kyselin aby jste si vysokým příjmem omega 6 masných kyselin z ořechů negeneroval zbytečně záněty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv led 16, 2020 4:15 pm 
Offline

Registrován: pát lis 09, 2012 1:47 am
Příspěvky: 11
Jarda píše:
Za předpokladu že dobře trávíte a nejíte v jednom jídle více jak 30 g sacharidů najednou pak by v tom neměl být problém. Dobré by také bylo si sledovat poměr omega mastných kyselin aby jste si vysokým příjmem omega 6 masných kyselin z ořechů negeneroval zbytečně záněty.

p.Zajíčku, děkuji za odpověď. Zaujala mě Vaše připomínka ne více jak 30g sacharidů v jednom jídle? Snažím se právě doplnit sacharidy a to pouze v období kolem tréninku kolem 80g s proteinem bez tuku a zbytek během dne z ostatních potravin, myslíte že je lepší tyto sacharidy rozdělit na více dávek?

děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv led 16, 2020 5:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mirec píše:
p.Zajíčku, děkuji za odpověď. Zaujala mě Vaše připomínka ne více jak 30g sacharidů v jednom jídle? Snažím se právě doplnit sacharidy a to pouze v období kolem tréninku kolem 80g s proteinem bez tuku a zbytek během dne z ostatních potravin, myslíte že je lepší tyto sacharidy rozdělit na více dávek?

děkuji

Tak záleží o jaké sacharidy jde, ale i tak do 30 g v porci se prakticky nehne inzulín tedy strávíte je bez zátěže slinivky a vyplavení inzulínu pak ani propad křivky po strávení nebude prakticky žádný. Každopádně více malých dávek je vždy výhodnější než jedna velká kdy krevní cukr vylétne do nebe vyplaví se inzulín a pak se křivka propadne ještě níže než jste ji startoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv led 16, 2020 6:58 pm 
Offline

Registrován: pát lis 09, 2012 1:47 am
Příspěvky: 11
Sacharidy dodávám ve formě naklíčené pohanky nebo vařené pravé indiánské rýže, tu jsem zkoušel i namáčet, ale kvůli 3 dnům mě to přestalo bavit, a mírně doslazuji stevií. Zkusím těch 80g rozdělit do 3 jídel s tukem, uvidíme jak budu trávit \":-D\"

Ještě k těm omega, je dost náročné to počítat, ořechy baštím tak 3x týdně svačinku pouze makadam nepražený s někdy k tomu 40g 80-90% čokolády bez cukru, a doplňuji tablety omega 3 epa 195mg, epa 143mg, myslíte že by to mohlo stačit?

děkuji že se mě věnujete


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát led 17, 2020 8:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mirec píše:
Sacharidy dodávám ve formě naklíčené pohanky nebo vařené pravé indiánské rýže, tu jsem zkoušel i namáčet, ale kvůli 3 dnům mě to přestalo bavit, a mírně doslazuji stevií. Zkusím těch 80g rozdělit do 3 jídel s tukem, uvidíme jak budu trávit \":-D\"

Ještě k těm omega, je dost náročné to počítat, ořechy baštím tak 3x týdně svačinku pouze makadam nepražený s někdy k tomu 40g 80-90% čokolády bez cukru, a doplňuji tablety omega 3 epa 195mg, epa 143mg, myslíte že by to mohlo stačit?

děkuji že se mě věnujete

Na tom nemám co vymyslet, naházejte to do nutriční kalkulačky cronometer.com a uvidíte, ono nejde pouze o tyto položky i ostatní strava má vždy nějaké tuky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv úno 06, 2020 10:15 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Proč ne do selhání?? Proč větší objem a vyhýbat se selhání? Není lepší dát míň serií do mrtva? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: sob úno 08, 2020 10:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Proč ne do selhání?? Proč větší objem a vyhýbat se selhání? Není lepší dát míň serií do mrtva? Díky.

Nechápu na co se ptáte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2020 10:51 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
To bylo jinam. Jeden člen tu psal : cvičte hodně serií po 5 opakovanich zakladnich cviku. Intenzita spis mensi... ja se ho zeptal, jenze se to propsalo takto nakonec takze se omlouvam. Uz to nenavazuje. Ale jedno mi vysvetlete: jdu cvicit. Treba v pondeli. Vecer pak nemuzu usnout. Nebo spim blbe, naspin dost hodin ale rano sem bez nalady. Utavenej. Utery stoji za nic. Vecer cekam unavu, jenze spanek porad neni ono. Ve stredu uz spim lip a od ctvrtka sem ospalej furt. Zacinaji se mi zdat sny a spanek je konecne vyzivnej. A usnu i pres den kdyz je cas. Cim tohle muze byt? To, ze kvalitne spat zacnu az treba 3 den po silovym treninku? :/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv bře 05, 2020 8:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
To bylo jinam. Jeden člen tu psal : cvičte hodně serií po 5 opakovanich zakladnich cviku. Intenzita spis mensi... ja se ho zeptal, jenze se to propsalo takto nakonec takze se omlouvam. Uz to nenavazuje. Ale jedno mi vysvetlete: jdu cvicit. Treba v pondeli. Vecer pak nemuzu usnout. Nebo spim blbe, naspin dost hodin ale rano sem bez nalady. Utavenej. Utery stoji za nic. Vecer cekam unavu, jenze spanek porad neni ono. Ve stredu uz spim lip a od ctvrtka sem ospalej furt. Zacinaji se mi zdat sny a spanek je konecne vyzivnej. A usnu i pres den kdyz je cas. Cim tohle muze byt? To, ze kvalitne spat zacnu az treba 3 den po silovym treninku? :/

To jsem vám již psal několikrát, ale vy to bohužel nehodláte přijmout že vysoká zátěž zvedne kortizol a tím se rozhodí hormony a následně tedy i spaní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv bře 05, 2020 9:05 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
asi na tom něco bude... hlavně mě přijde zajímavé, že po treninku, který tvrdá hodinu a půl, tenhle efekt přetrvává i někollik dnů....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát bře 06, 2020 9:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
asi na tom něco bude... hlavně mě přijde zajímavé, že po treninku, který tvrdá hodinu a půl, tenhle efekt přetrvává i někollik dnů....

Pak je asi nejvyšší čas to konečně pochopit a přestat tělo trápit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2021 1:15 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Mám jednoduchú otázku ohľadom cvičenia...
Niekto by mi mohol odporučiť spýtať sa na otázky takého charakteru na stránkach určených pre priaznivcov posilňovania, pre kulturistov, silových trojbojárov, atď... Ale tam by som dostal odpoveď, ktorá by predstavovala extrém, pretože tam sa odporúča DRIEŤ A "POTIŤ KRV", "inak to nebude rásť"....

Cvičím systémom 4+1 (4 dni cvičím, jeden deň bez tréningu), pričom každý deň v jednom tréningu precvičím celé telo. Tréning trvá asi 50 minút, ale nehrotím to príliš, viac sa zadychčím, než príliš unavím sval. V kruhoch milovníkov posilňovania cvičím ROZUMNE (pre nedozretých cvičím "na p*ču"), pretože po tréningu nie som unavený, hoci som si "dal do tela", ale nie príliš.

Otázka znie...
Keď celé telo precvičím nalačno V JEDNOM TRÉNINGU behom 50 minút, a mám to rozdelené na vršok a spodok (približne rovnaký čas venovaný vršku a spodku tela), ale predsalen sa mi to zdá trochu veľa "na jeden záťah", tak ....nebolo by lepšie si to rozdeliť na dve tréningové jednotky za deň? Napríklad nalačno odcvičiť spodok tela, a hodinu pred druhým jedlom dňa (z dvoch) odcvičiť vršok tela.
Teraz posledných asi 7 mesiacov cvičievam nalačno celé telo, a popravde, neviem si predstaviť ako to budem zvládať v lete (izbu v ktorej cvičím mám na východ a v lete je tam dusno...)...
"Sedliacky rozum" (neviem však, či v tomto prípade správny) mi hovorí, že keď mám takúto možnosť (mám doma vybavenie na plnohodnotné precvičovanie celého tela) a môžem si denný tréning celého tela rozdeliť na dve približne 25 minútové "jednotky", tak by som to mal spraviť. Veď aj jedávam dve jedlá denne a nie len jedno (jedno raz za týždeň, o veľkosti jedného jedla z dvoch v iné dni - čiže nie veľká porcia). A keďže človek v prírode vykonáva fyzickú činnosť nie len v krátkom časovom úseku, ale kľudne aj X krát denne na pár minút, tak....prečo by som to mal všetko vtesnať do 1x50 minút, a nie radšej 2x25 minút?.... Uvažujem správne?


Nikto mi ale nevyhovárajte cvičenie. Bohužiaľ bez neho budem vyzerať ako kkt..... Svoju konštitúciu neoj*bem.... Vysoký, úzka tvár, dlhý krk (cvičím aj ten, oddelene, nezarátaval som to do minutáže tréningu), tenké kĺby..... Bez cvičenia môže dobre vyzerať zdravo stravujúci sa "mezomorf" o výške nejakých 170-180cm. Ja určite nie. A myslím aj na pokročilý vek, určite nechcem mať 60+ a miesto svalov kožu...

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz