Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Léčení kandidózy bez léků
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2013 10:54 pm 
Offline

Registrován: pon pro 10, 2012 10:12 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den,

Předem se omlouvám, že vytvářím nové téma, které už je široce prodiskutované, ale bohužel všude jinde už došlo k různým specifikacím léčby a k popisům různých nových nápadů a postupů. Zatímco mě zajímá pouze ten původní postup bez léků popsaný ve Vašem článku Nekrmte mrchožrouta. Mimochodem nedávno jsem si zkusila test se skleničkou a dopadl přesně jako na obrázku. Na osobní konzultaci bohužel nemůžu, protože jsem v zahraničí.

Hlavní otázkou pro mě je, jestli za mých podmínek které popíšu, jsem schopná se kandidózy zbavit bez léků, protože bohužel mi není dostupné vše, co je zmiňováno. Na druhou stranu mám strach zkusit jakoukoliv jinou přísnější dietu, například bez ovoce, maso + zelenina, protože jsem četla, že v takovém případě se můžou kvasinky pouze přesunout pryč z trávicí soustavy a napáchat tak rychle škodu na jiném, dosud zdravém místě.

Co se týká "léků", které používám k mé léčbě tak jsou to tyto: maté, čaj lapacho, bylinné výrobky dědka kořenáře (omlouvam se za propagaci..), konkretne ostropestřecovou (

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčení kandidózy bez léků
PříspěvekNapsal: čtv led 24, 2013 8:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="palice":3ucjnmmp]Dobrý den,

Předem se omlouvám, že vytvářím nové téma, které už je široce prodiskutované, ale bohužel všude jinde už došlo k různým specifikacím léčby a k popisům různých nových nápadů a postupů. Zatímco mě zajímá pouze ten původní postup bez léků popsaný ve Vašem článku Nekrmte mrchožrouta. Mimochodem nedávno jsem si zkusila test se skleničkou a dopadl přesně jako na obrázku. Na osobní konzultaci bohužel nemůžu, protože jsem v zahraničí.

Hlavní otázkou pro mě je, jestli za mých podmínek které popíšu, jsem schopná se kandidózy zbavit bez léků, protože bohužel mi není dostupné vše, co je zmiňováno. Na druhou stranu mám strach zkusit jakoukoliv jinou přísnější dietu, například bez ovoce, maso + zelenina, protože jsem četla, že v takovém případě se můžou kvasinky pouze přesunout pryč z trávicí soustavy a napáchat tak rychle škodu na jiném, dosud zdravém místě.

Co se týká "léků", které používám k mé léčbě tak jsou to tyto: maté, čaj lapacho, bylinné výrobky dědka kořenáře (omlouvam se za propagaci..), konkretne ostropestřecovou (

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčení kandidózy bez léků
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2013 5:39 pm 
Offline

Registrován: pon pro 10, 2012 10:12 pm
Příspěvky: 5
Děkuji za odpověď. Čili mi chcete říct, že se mám dát na léky? Nemyslela jsem normální jídlo, myslela jsem třeba celozrnnou nebo černou rýži s čerstvou zeleninou, nebo celozrnné těstoviny. Nebo je mám taky úplně vynechat?
Chtěla jsem hlavně poradit ohledně mého současného jídelníčku, jestli dělám něco špatně, např. grepová šťáva a na to jablko, jestli má smysl jíst kysané zelí z konzervy, když jiné není, jestli můžu pít ředěné bylinne koncentraty, ktere obsahuji alkohol, a jestli, když seženu kokosový olej, tak jestli myslíte, že potřebuji prášky (typu nystatin) navíc nebo ne (za předpokladu, že se budu stravovat nejlépe, jak to jde).

Každý den se snažím dozvědět, co nejvíc můžu, ale nejde to tak rychle. Zdrojů je spousta a mnohé si protiřečí. Nenaléhala bych na Vás tolik, kdyby se dalo obrátit na někoho jiného. Moc děkuji, pokud si na mě najdete čas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčení kandidózy bez léků
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2013 8:08 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
palice píše:
Děkuji za odpověď. Čili mi chcete říct, že se mám dát na léky? Nemyslela jsem normální jídlo, myslela jsem třeba celozrnnou nebo černou rýži s čerstvou zeleninou, nebo celozrnné těstoviny. Nebo je mám taky úplně vynechat?
Chtěla jsem hlavně poradit ohledně mého současného jídelníčku, jestli dělám něco špatně, např. grepová šťáva a na to jablko, jestli má smysl jíst kysané zelí z konzervy, když jiné není, jestli můžu pít ředěné bylinne koncentraty, ktere obsahuji alkohol, a jestli, když seženu kokosový olej, tak jestli myslíte, že potřebuji prášky (typu nystatin) navíc nebo ne (za předpokladu, že se budu stravovat nejlépe, jak to jde).

Každý den se snažím dozvědět, co nejvíc můžu, ale nejde to tak rychle. Zdrojů je spousta a mnohé si protiřečí. Nenaléhala bych na Vás tolik, kdyby se dalo obrátit na někoho jiného. Moc děkuji, pokud si na mě najdete čas.

zdroje si preto protirecia, pretoze kazdy ma kandidu rozne prebujnenu...niekto ma lahsiu formu, tomu budu stacit aj menej prisna dieta, iny co ma tazsie formy kandidozy, tak ten uspeje len za najprisnejsich opatreni...
ovocie sa nedoporucuje ziadne. fruktoza riadne krmi kandidu. ryza a cestoviny sa tiez nedoporucuju. obsahuju kopu sacharidov...zamerajte sa docasne na maso, ryby, vajicka, zdrave tuky, oriesky, mozno nizkosacharidove syry, pripadne domaci kefir a samozrejme zeleninu...pokial mozno aby vas denny prisun neprekrocil tolko g hmotnosti kolko vazite kilogramov... (napr. max 60g na 60kg vahy). alkohol tiez nie je vhodny ku kandide...prasky nepotrebujete ale musite pouizvat tie silnejsie fungicidne latky ako napriklad extrakt z grepovych jadier, kyselinu kaprilovu, oreganovy olej, extrakt z vilacory alebo mineraly ako jod, zinok, chlor, kyslik a vsetko pravidelne striedat...a dodavat kopu laktobacilov...a stiahnite si "sakulovu protikvasinkovu dietu", tam je informacii dostatok...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčení kandidózy bez léků
PříspěvekNapsal: pát led 25, 2013 11:32 pm 
Offline

Registrován: pon pro 10, 2012 10:12 pm
Příspěvky: 5
Díky jiddu. Tabulku už mám staženou. Akorát to maso, neprospívá kvasinkám kyselé prostředí? A co se týká kysaného zelí z konzervy, má smysl ho jíst, nebo si spíš uškodím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčení kandidózy bez léků
PříspěvekNapsal: sob led 26, 2013 12:27 am 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
palice píše:
Díky jiddu. Tabulku už mám staženou. Akorát to maso, neprospívá kvasinkám kyselé prostředí? A co se týká kysaného zelí z konzervy, má smysl ho jíst, nebo si spíš uškodím?

v tej kyslej kapuste ide hlavne o tie laktobacily, preto sa doporucuje...no neviem, kolko laktobacilov moze byt v konzerve...ja by som to nejedol a radsej si kupoval nejake probiotika (najlepsie, kde je ich viac druhov a v pocte az niekolko biolonov, pripadne odolnych voci zaludocnej HCl a voci teplu - vyrabaju sa take specialne)...alebo ak financne nie ste na tom nejlepsie, tak prirodnym zdrojom takychto probiotik je najpriklad DOMACI kefir, DOMACI jogurt, nepasterizovan bryndza, domaca kysla kapusta alebo u nas v tescu je dostat kysla kapusta v sackoch bez chemickych konzervantov...ale pri tychto produktoch treba pocitat, ze tych laktobacilov obsahuju ovela menej ako kapsule a tiez ich nemozete jest lubovolne mnozstvo, kedze aj kefir, ci bryndza obsahuje sacharidy...navyse musite pocitat aj s tym, ze kopec laktikov zabije zaludocna HCl...preto je vhod ich konzumovat v dobe, kedy je zaludna HCl nejmenej aktivna (nikdy nie s tazkymi jedlami)...na druhu stranu pred kapsulami maju tu vyhodu, ze ich neznici teplo...co je problem mnohych kapsul, ze sa predavaju uz s mrtvymi laktobacilami...
samozrejme, ze s masom to nie je dobre prehanat (pozor vsak, nejedze naraz viac ako 40g bielkovin, potom zacne v crevach kvasit), ale na urcitu dobu, kym sa kvasinka trochu neumravni, tak asi sa bez neho nezaobidete...navyse sa daju pouzit pri tom rozne odkyselovacie zmesy ako napriklad chlorid horecnaty, chlorid draselny, caj bancha, citronova stava, jedla soda, ziva voda s elektrolyzeru....a napriklad hlboke dychanie na cerstvom vzduchu, ci meditacie a vyhybanie sa stresu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčení kandidózy bez léků
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 5:35 pm 
Offline

Registrován: pon pro 10, 2012 10:12 pm
Příspěvky: 5
To je právě můj problém, že jsem v zahraničí a nedá se tu sehnat nic, čemu by se dalo říkat jogurt, tedy ani nemá smysl ho vyrábět doma (z čeho?). Na kefír, bryndzu a kysané zelí jsem taky nenarazila, takže mi asi nezbývá nic jiného než hledat nějaké spolehlivé tablety s laktobacily... Zrejme taky poridim kokosový olej a něco podobného přes internet.

Co se týká toho chloru, zinku a jodu nelze získat dostatek z potravin? ryby, mořské plody, zelenina, ovesné a pohankové vločky (pokud je teda aspon trochu můžu)...

Taky pan Zajíček píše, že jakékoliv ovoce neškodí, pokud ho nemícháme s ničím jiným. Chápu, že pro každého je vhodná jiná dieta, ale právě proto jsem tak podrobně popsala moje problémy, bez jablek a grepu si to neumím moc představit. Tahle léčba je šílenství. Někdy mi připadá lepší počkat až se vrátím do čr, což by bylo docela škoda, protoze už na to padlo dost penez a nechci si vic přitěžovat. Možná mi teda fakt zbývají jen ty léky.

Každopádně díky za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčení kandidózy bez léků
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 6:57 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
palice píše:
To je právě můj problém, že jsem v zahraničí a nedá se tu sehnat nic, čemu by se dalo říkat jogurt, tedy ani nemá smysl ho vyrábět doma (z čeho?). Na kefír, bryndzu a kysané zelí jsem taky nenarazila, takže mi asi nezbývá nic jiného než hledat nějaké spolehlivé tablety s laktobacily... Zrejme taky poridim kokosový olej a něco podobného přes internet.

Co se týká toho chloru, zinku a jodu nelze získat dostatek z potravin? ryby, mořské plody, zelenina, ovesné a pohankové vločky (pokud je teda aspon trochu můžu)...

Taky pan Zajíček píše, že jakékoliv ovoce neškodí, pokud ho nemícháme s ničím jiným. Chápu, že pro každého je vhodná jiná dieta, ale právě proto jsem tak podrobně popsala moje problémy, bez jablek a grepu si to neumím moc představit. Tahle léčba je šílenství. Někdy mi připadá lepší počkat až se vrátím do čr, což by bylo docela škoda, protoze už na to padlo dost penez a nechci si vic přitěžovat. Možná mi teda fakt zbývají jen ty léky.

Každopádně díky za pomoc.

Jogurt vyrobíte snadno doma. Předpokládám že tam kde žijete se dá pořídit mléko. Postup jsem zde již podrobněji popisoval ve vláknu o kandidě tak jen stručně. Mléko zahřejete na 80 dtupňů, necháte vychladit na 40, hodíte do toho jogurtovou kulturu, nebo kvalitní malý bílý jogurt s živými bakteriemi a podpořit můžete ještě tobolkou laktobacilů. Promícháte a necháte v teplě aby to mělo ideálně 35-40 stupňů 24-36 hodin stát. Potí odděláte trochu abyste měla kulturu na další várku a zbytek do lednice. Vydrží poměrně dlouho.

Nemá smysl se spoléhat na kysané zelí z obchodu když to si také uděláte doma. Pokud nežijete na opuštěném ostrově tak seženete malou hlávku zelí, nastrouháte, prosolíte a necháte 4-10 dní pracovat. Pak zase do ledničky, kde vám vydrží měsíce.

Tibestké houbu vám bude určitě někdo ochotný poslat a pak už potřebujete jen mlíko. Dá se ale sehnat v každém státě který si dokáži přestavit

Všechny tyto postupy a recepty jsou popsány na internetu, přestože jste v zahraničí tak jsou od vás vzdáleny několik ťuknutí do klávesnice. Také si myslím že většinu věcí seženete když se budete trochu zajímat.

Jinak nečetl jsem celé vaše vlákno, ale mám dojem že byste měla o tématu více pročíst. To co píšete bude fungovat jen u málo lidí a jen za určitých okolností

Také nevím proč chcete čekat až přijedete do ČR? Tady je všechno pekelně předražené, já bych naopak počkal až odjedu z ČR. Drtivou většinu toho co nakupuji proti candidě nakupuji v zahraničí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčení kandidózy bez léků
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 7:48 pm 
Offline

Registrován: pon pro 10, 2012 10:12 pm
Příspěvky: 5
Díky moc za rady, hlavně za to kysané zelí, nevěděla jsem, že je tak snadné. Jak se vyrábí jogurt vím dobře, ale jak říkáte, že stačí malý bílý KVALITNÍ jogurt s živými bakteriemi, ten tady prostě sehnat nejde! alespon ne v mém měste, vyskytují se zde produkty typu aktivia, danone apod, samá hrůza. A nevím jestli lze jogurt vyrobit z bílé "srajdy" z kelímku nebo pouze z pilulky laktobacilů???

Mimochodem, prestože žiju v nejlevnějším regionu španělska, tak je zde valná většina produktů, včetně zeleniny a ovoce, dražší než v čr. O problematice čtu každý den, jak jen to jde, bohužel mám i jiné nevyhnutelné aktivity a zřejmě neexistuje žádná ekonomická studentská verze téhle diety. Nicméně budu se snažit najít optimální řešení:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčení kandidózy bez léků
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 8:07 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
palice píše:
Díky moc za rady, hlavně za to kysané zelí, nevěděla jsem, že je tak snadné. Jak se vyrábí jogurt vím dobře, ale jak říkáte, že stačí malý bílý KVALITNÍ jogurt s živými bakteriemi, ten tady prostě sehnat nejde! alespon ne v mém měste, vyskytují se zde produkty typu aktivia, danone apod, samá hrůza. A nevím jestli lze jogurt vyrobit z bílé "srajdy" z kelímku nebo pouze z pilulky laktobacilů???

Mimochodem, prestože žiju v nejlevnějším regionu španělska, tak je zde valná většina produktů, včetně zeleniny a ovoce, dražší než v čr. O problematice čtu každý den, jak jen to jde, bohužel mám i jiné nevyhnutelné aktivity a zřejmě neexistuje žádná ekonomická studentská verze téhle diety. Nicméně budu se snažit najít optimální řešení:)

K jogurtu můžete přímo koupit jogurtovou kulturu třeba na http://www.iherb.com kde můžete objednat řadu dalších přípravků pro podporu léčby v obrovském výběru a za ceny mnohonásobně nižší než v ČR. Jogurt můžete vyrobit i tak, že tam prostě hodíte pár kapslí laktobacilů a z každého jogurtu hotového oddělíte trochu na další dávku jako kulturu. Použijte však laktobacily bez přidaných látek.

Ze začátku diety však pro vás bude podstatně vhodnější kefír z tibetské houby. Má mnohem více kmenů, méně cukrů když se dobře připraví a nevyžaduje v podstatě žádnou údržbu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Léčení kandidózy bez léků
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 1:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
palice píše:
Díky moc za rady, hlavně za to kysané zelí, nevěděla jsem, že je tak snadné. Jak se vyrábí jogurt vím dobře, ale jak říkáte, že stačí malý bílý KVALITNÍ jogurt s živými bakteriemi, ten tady prostě sehnat nejde! alespon ne v mém měste, vyskytují se zde produkty typu aktivia, danone apod, samá hrůza. A nevím jestli lze jogurt vyrobit z bílé "srajdy" z kelímku nebo pouze z pilulky laktobacilů???

Mimochodem, prestože žiju v nejlevnějším regionu španělska, tak je zde valná většina produktů, včetně zeleniny a ovoce, dražší než v čr. O problematice čtu každý den, jak jen to jde, bohužel mám i jiné nevyhnutelné aktivity a zřejmě neexistuje žádná ekonomická studentská verze téhle diety. Nicméně budu se snažit najít optimální řešení:)

Nehledejte složitosti tam kde vlastně nejsou. Dobře vám radí člen sakul a mimo jiné si udělejte krkací test na stav kyseliny chlorovodíkové v žaludku a když tam nebude musíte ji dodávat. Vypíná ji dlouhodobý stres a vše co popisujete je vlastně patrně následek toho stresu, čili odstraňte stres a nechá se předpokládat, že zmizí vše ostatní.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz