Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 9:09 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
fdh píše:
Já vím, že Vy v tom máte jasno \":-)\"

Můžete o ajurvédě doporučit nějakou běžně dostupnou literaturu (třeba i v angličtině) a stránky, které se této disciplíně seriózně věnují?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 9:24 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
fdh píše:
No, víte, ono to není tak jednoduché jak to vypadá. V první řadě i kyselinotvorné potraviny jsou důležité a měnit jen tak stravu není úplně tak jednoduché jak se zdá. Nejlepší je, když dá člověk na svůj vlastní vnitřní rozum a přestane jednat na základě cizích rad. Tím se Vás samozřejmě nechci dotknout, ale je to tak. Pak v člověku vzniká rozpor a vše co udělá je špatně. Je to z mé vlastní zkušenosti. Jinak je lépe podívat se na problém komplexně a řešit přesně problém, který manžela trápí. Z ájurvédy vím, správné jídlo je velmi zásadní, ale nikoliv jediným aspektem v kvalitě života. Ale to už záleží na tom, jak se s tím daný člověk dokáže poprat. Pravda je, že dokážou lidé normálně žít na klasické české stravě úplně bez problémů, stejně jako na mléku a pšeničních plackách. Každopádně vyloženě nedoporučuju cpát do sebe cokoliv umělého a zvlášť ve velkých dávkách a to hlavně co se týče vitamínů a minerálů. To a stejně tak jakákoliv razantní změna jídelníčku může napáchat v těle velké problémy. Nejlépe je, když je strava pestrá. Například tu stravu co jste zde popsala, pokud je to jenom tohle, tak není zrovna vyvážená a je dost vátového typu, to znamená, že to může vést k podváze a psychickým problémům aj... Ale v jistých případech nemusí. Každopádně jakákoliv syrová strava je mnohem hůře stravitelná než vařená. A to je potřeba taky vzít v potaz, zvlášť v případě, kdy je řadu let nebo víceméně celý život zvyklý na vařenou stravu. Prostě to jeho trávení nezvládne. Ne hned. A může způsobit velké problémy. Každý den se do těla dostávají skrze trávení živiny, jakmile se tohle stane a člověku to přestane trávit, jeho tělo postupně nebude mít živiny. Přijde únava a jeho tkáně budou mít nedostatek výživy. Ono neexistuje nezdravé jídlo. Je to otázka trávení, ne toho, že tohle nebo támhleto je špatné. Když se podíváte po internetu, tak jistě naleznete na každém jídle něco špatného. Tohle je takové a tohle je makové. Problém není v jídle. Takže tak má vlastní zkušenost. A pokud by byl zájem podívat se na problém Vašeho manžela komplexněji, bez zkoušení různých extrémů, jsem Vám k dispozici.

O tom o čem zde píšete v poslední době hodně přemýšlím. Je to rok co jsem začal měnit jídelníček a před více jak půl rokem jsem udělal řez radikální. Zrušil jsem mouku, cukr, lepek, klasické mléčné výrobky, začal hodně suplementovat, změnil stravu ve prospěch syrové a přidal hodně tibet. kefíru a patlanice.

Začal jsem to z důvodu abych tělo dočistil a zbavil se zbytku ekzémů. Po roce studia a dodržování dalších postupů včetně řady očist mám ekzém skoro po celém těle, jsem opuchlý z probíhajícího kvetení venku a celkově mám pocit, že uvnitř není vše OK.

Na druhou stranu není vše tak špatně jak vypadá. Za celý rok jsem nebyl nemocný, pokud na mě něco leze imunita si si tím ihned poradí a ph se posunulo z průměrných 6 na průměrných 7.

Situaci s kůží jsem si dosud vysvětloval tím, že probíhá detox, ale již zvažuji možnosti, že tyto postupy mi prostě neprospívají. Už z ohledem na fakt, že další členka tohoto fóra podstupuje stejně v menším rozsahu a i ona je nyní celé osypaná jakousi ošklivou kopřivkou a to na ekzémy nikdy netrpěla.

Stále si myslíme, že u nás probíhá očišťování organismu a bordel zevnitř takto vylézá ven, na druhou stranu přemýšlíme o částečném návratu zpět a tom, že nám razantní změna jídelníčku plus výrazná suplementace nemusela ve všech ohledech prospět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 9:51 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
sakul píše:
Můžete o ajurvédě doporučit nějakou běžně dostupnou literaturu (třeba i v angličtině) a stránky, které se této disciplíně seriózně věnují?

Mohu doporučit Textbook of ayurveda. Vasant Lad

ale to není o knížce... tak to nepůjde... česká knížka žádná pořádná není a na to, aby jste pochopil ajurvédu, to je na dlouhý študování, ne na přečtení knihy \":D\" to leda bych Vám dal soukromý hodiny \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: pon dub 25, 2011 9:51 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
sakul píše:
O tom o čem zde píšete v poslední době hodně přemýšlím. Je to rok co jsem začal měnit jídelníček a před více jak půl rokem jsem udělal řez radikální. Zrušil jsem mouku, cukr, lepek, klasické mléčné výrobky, začal hodně suplementovat, změnil stravu ve prospěch syrové a přidal hodně tibet. kefíru a patlanice.

Začal jsem to z důvodu abych tělo dočistil a zbavil se zbytku ekzémů. Po roce studia a dodržování dalších postupů včetně řady očist mám ekzém skoro po celém těle, jsem opuchlý z probíhajícího kvetení venku a celkově mám pocit, že uvnitř není vše OK.

Na druhou stranu není vše tak špatně jak vypadá. Za celý rok jsem nebyl nemocný, pokud na mě něco leze imunita si si tím ihned poradí a ph se posunulo z průměrných 6 na průměrných 7.

Situaci s kůží jsem si dosud vysvětloval tím, že probíhá detox, ale již zvažuji možnosti, že tyto postupy mi prostě neprospívají. Už z ohledem na fakt, že další členka tohoto fóra podstupuje stejně v menším rozsahu a i ona je nyní celé osypaná jakousi ošklivou kopřivkou a to na ekzémy nikdy netrpěla.

Stále si myslíme, že u nás probíhá očišťování organismu a bordel zevnitř takto vylézá ven, na druhou stranu přemýšlíme o částečném návratu zpět a tom, že nám razantní změna jídelníčku plus výrazná suplementace nemusela ve všech ohledech prospět.

snažil jsem se Vám to naznačit \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 4:36 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Ahoj!
Nevíte někdo jestli při konstituci skoro čistá váta škodí i ovocné a zeleninové čerstvé šťávy?Budu muset na nějaký čas změnit jídelníček protože mi syrová strava nějak leze poslední dobou krkem(asi z přežírání melouny,třešněmi,banány a všim co teď všude roste okolo) a vyloženě mi nějak nedělá dobře(nenálada,únava,jindy zas plno energie),cítím se jaksi rozhozený a ve stereotipu tak bych chtěl zkusit změnit stravu ale nechce se mi vzdávat šťáv.Pokud šťávy ano,tak lze třeba 2 deci i při jídle na zlepšení trávení(podle p.Jardy) nebo raději mimo?Díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Ahoj!
Nevíte někdo jestli při konstituci skoro čistá váta škodí i ovocné a zeleninové čerstvé šťávy?Budu muset na nějaký čas změnit jídelníček protože mi syrová strava nějak leze poslední dobou krkem(asi z přežírání melouny,třešněmi,banány a všim co teď všude roste okolo) a vyloženě mi nějak nedělá dobře(nenálada,únava,jindy zas plno energie),cítím se jaksi rozhozený a ve stereotipu tak bych chtěl zkusit změnit stravu ale nechce se mi vzdávat šťáv.Pokud šťávy ano,tak lze třeba 2 deci i při jídle na zlepšení trávení(podle p.Jardy) nebo raději mimo?Díky!

Ono to nejde tvrdit s nějakou jednoznačnou jistotou, protože záleží i na období, kdy je aplikujete a také o jaké šťávy půjde. Podívejte se třeba sem, http://www.astangaayurveda.com/pdf/vata_diet.pdf a uvidíte jak je ta problematika složitá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Únava
PříspěvekNapsal: pát črc 15, 2011 9:42 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Ano, jak píše pan Zajíček. Není tak jednoduché rozdávat řešení na počkání. V první řadě je otázkou, zda je člověk takový nebo makový. Protože tím, že si udělá nějaký test na internetu, neznamená, že je třeba váta. A pak je otázkou jaký problém se vždy řeší. Protože nejde ke každému přistupovat jako ke všem. Každý člověk je jiný a stejně tak bude snášet různé postupy naprosto odlišně. Co jednoho posílí, může druhému velmi ublížit....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz