Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 29, 2019 10:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Dvoris08 píše:
Řeším kvasinky už skoro rok a moc se mi to nedaří, držel jsem ketogenní dietu, pak zařadil laktobacily, jedl kysaný zelí každý den a bylo mi docela fajn, jen mi to pak už přestalo chutnat, objevila se u mě adrenalni únava, protože jsem nedokázal pokrýt kcal na celý den, jedl jsem pár dní trochou míň... Později se mi přestala tvořit HCl, řešil jsem to betainem, a víc jsem jedl, ale trochu nezdravě... momentálně jsem na tom tak, že mě bolí asi na 3 místech střeva, začal jsem i cervostopem od Jukla a taky se mi trochu ulevilo, občas mě něco nadýmá, nebo nechtěně nakrmym kvasinku, divně mi zakručí v žaludku, mám lupenku (kůže u nehtů na rukou jakoby odstává nebo rohovatí)... těch věcí je asi víc a moc nevím jak je řešit, přijde mi, že se v tom ztrácím, raději bych se s vámi sešel osobně, aby jste mi vše vysvětlil, klidně vás navštívím, kdy máte čas?

To vás zklamu, já se s klienty již několik let vůbec nescházím vše řeším pouze telefonem, nebo po Skype. Pokud vám tato forma vyhovuje klidně zavolejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát lis 15, 2019 11:10 am 
Offline

Registrován: stř úno 03, 2016 12:09 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den,

jsem 186 cm vysoký a vážím 107 kilo. Asi čtyři jsem zhubl za poslední dva týdny, kdy se řídím Jardovým jídelníčkem. Sice pravidelně posiluji, ale i tak se cítím na hranici nadváhy a obezity. Podle plivacího testu mám kandidu, i když podle příznaků mi to bylo jasné dávno předtím. Slina se docela držela na hladině, ale když jsem pohnul sklenicí, většina spadla až ke dnu.

Co se jídla týče, na snídani (8 ráno) vypiju 1 - 1,5 l šťávy naředěné s vodou (2 díly šťávy na 1 díl vody). Snídaně víceméně přesně podle jídelníčku, snažím se kyselejší druhy ovoce, ne vždy to však vyjde. Druhé jídlo mám po příchodu z práce (6 večer), a to 0,5 l neředěné zeleninové šťávy a opět podle jídelníčku. Jen místo olivového oleje používám kokosový, protože se nejdříve chci zbavit toho, co mám doma. Pitný režim doplňuji vodou, abych měl 3-4 l denně.

Abych nezapomněl, občas jsem doma dříve, kolem 3 hodiny, a to si dám kysané zelí s česnekem, křenem a nakrájednou habanero papričkou. Většinou jsem však na 2 jídlech denně a zatím nemám pocity hladu.

Kandidě jsem zatím žádnou velkou válku nevyhlásil, snažím se nejdříve správně jíst a trochu se srovnat do kupy. Poslední dva dny jsem si však (kolem 6-7 večerní) prováděl klystýr s naředěnou urinou. Včera a dnes mě dost bolí v krku, takový ten náběh na nějakou angínu. Je možné i tohle přisuzovat detoxikaci? Je pravda, že se odhleňuji, ale to se mi děje zpravidla stále. Měl bych něco změnit? Předem všem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát lis 15, 2019 8:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
OtaS píše:
Dobrý den,

jsem 186 cm vysoký a vážím 107 kilo. Asi čtyři jsem zhubl za poslední dva týdny, kdy se řídím Jardovým jídelníčkem. Sice pravidelně posiluji, ale i tak se cítím na hranici nadváhy a obezity. Podle plivacího testu mám kandidu, i když podle příznaků mi to bylo jasné dávno předtím. Slina se docela držela na hladině, ale když jsem pohnul sklenicí, většina spadla až ke dnu.

Co se jídla týče, na snídani (8 ráno) vypiju 1 - 1,5 l šťávy naředěné s vodou (2 díly šťávy na 1 díl vody). Snídaně víceméně přesně podle jídelníčku, snažím se kyselejší druhy ovoce, ne vždy to však vyjde. Druhé jídlo mám po příchodu z práce (6 večer), a to 0,5 l neředěné zeleninové šťávy a opět podle jídelníčku. Jen místo olivového oleje používám kokosový, protože se nejdříve chci zbavit toho, co mám doma. Pitný režim doplňuji vodou, abych měl 3-4 l denně.

Abych nezapomněl, občas jsem doma dříve, kolem 3 hodiny, a to si dám kysané zelí s česnekem, křenem a nakrájednou habanero papričkou. Většinou jsem však na 2 jídlech denně a zatím nemám pocity hladu.

Kandidě jsem zatím žádnou velkou válku nevyhlásil, snažím se nejdříve správně jíst a trochu se srovnat do kupy. Poslední dva dny jsem si však (kolem 6-7 večerní) prováděl klystýr s naředěnou urinou. Včera a dnes mě dost bolí v krku, takový ten náběh na nějakou angínu. Je možné i tohle přisuzovat detoxikaci? Je pravda, že se odhleňuji, ale to se mi děje zpravidla stále. Měl bych něco změnit? Předem všem děkuji za odpověď.

Ten jídelníček dost ochlazuje tedy v zimním období alespoň více solit a pokud jde o ten krk tak ideální by bylo jíst pravidelně trochu kimchi které obsahuje lactobacillus sakei který je schopen efektivně zabránit prakticky jakékoliv problematice v krku a přilehlých dutinách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát lis 15, 2019 10:46 pm 
Offline

Registrován: stř úno 03, 2016 12:09 pm
Příspěvky: 9
Děkuji, právě dnes jsem četl pár novějších textů na fóru a právě jste se tam zmiňoval o tom, že je jídelníček zejména na letní období. Upravím a snad to bude zase o něco lepší. Moc děkuji za odpověď a vlastně za celé stránky a fórum.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2019 12:05 am 
Offline

Registrován: ned lis 26, 2017 9:02 pm
Příspěvky: 81
zdravim,
ako to je vlastne s maslom pri candida diete ? myslim tym maslo zo supermarketu ktore ma min 82% mliecneho tuku, teda je to jedno z tych kvalitnejsich... niekde som cital ze maslo ako skvely zdroj tukov je vhodne pri candida diete, a zasa niekto tvrdi ze sa nemoze ... ako to s nim je ?
+ ako to je s konzumaciou ciceru (cizrny)?
dakujem za odpovede


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2019 8:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ingvius píše:
zdravim,
ako to je vlastne s maslom pri candida diete ? myslim tym maslo zo supermarketu ktore ma min 82% mliecneho tuku, teda je to jedno z tych kvalitnejsich... niekde som cital ze maslo ako skvely zdroj tukov je vhodne pri candida diete, a zasa niekto tvrdi ze sa nemoze ... ako to s nim je ?
+ ako to je s konzumaciou ciceru (cizrny)?
dakujem za odpovede

Máslo a přepuštěné máslo by nemělo nijak vadit, což se o cizrně tvrdit nedá, ta složité sacharidy obsahuje a ne zrovna málo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte lis 19, 2019 9:50 pm 
Offline

Registrován: ned lis 26, 2017 9:02 pm
Příspěvky: 81
Jarda píše:
Máslo a přepuštěné máslo by nemělo nijak vadit, což se o cizrně tvrdit nedá, ta složité sacharidy obsahuje a ne zrovna málo.

dakujem za odpoved,
este vas poprosim o nazor, zacal som si varit brokolicu a karfiol (kvetak), ktore nasledne rozmixujem spolu s maslom....vznikne teda celkom chutna kombinacia, je ale nutne si ustrazit kolko toho zjem ? nakolko vo vacsej miere ci brokolica alebo karfiol obsahuju sacharidy...
-a na zaver 2 otazky: otazka na tuniaky v plechovke, je zakazane ich konzumovat pocas diety ? lebo objavil som v bille tuniaka v skle ale je to o dost drahsie...
- posledna, kde nakupovat kvalitne doplnky vyzivy ako betaine hcl, probiotika atd, aby ma to nestalo "majland" ? zvykol som na iherbe ale odkedy zvysiili postovne tak som tam este nenakupil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř lis 20, 2019 1:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ingvius píše:
dakujem za odpoved,
este vas poprosim o nazor, zacal som si varit brokolicu a karfiol (kvetak), ktore nasledne rozmixujem spolu s maslom....vznikne teda celkom chutna kombinacia, je ale nutne si ustrazit kolko toho zjem ? nakolko vo vacsej miere ci brokolica alebo karfiol obsahuju sacharidy...
-a na zaver 2 otazky: otazka na tuniaky v plechovke, je zakazane ich konzumovat pocas diety ? lebo objavil som v bille tuniaka v skle ale je to o dost drahsie...
- posledna, kde nakupovat kvalitne doplnky vyzivy ako betaine hcl, probiotika atd, aby ma to nestalo "majland" ? zvykol som na iherbe ale odkedy zvysiili postovne tak som tam este nenakupil.

Ono to ani tak není o tom co jíte, ale o tom kolik přijmete sacharidů případně vlákniny a kolik druhů bakterií ve střevě reálně máte. Je potřeba si stravu spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com a tam pak po vyplnění celého dne vidíte kolik čeho jste vlastně v průběhu dne snědl. Vhodné množství sacharidů bez vlákniny bych viděl maximálně 1 g na kg váhy a den a zbytek energie hradit tukem a bílkovinou, ale nemusí to stačit, někdo omezuje i na 0,5 g na kilo váhy a den. Obecně uvedené potraviny zásadně nevadí, ovšem v kombinacích a velkém množství vadit mohou. Tuňák je navíc velká ryba tedy je i více kontaminovaná, já bych dal sardinky, makrelu, případně sledě. Iherb je dobrá firma a poštovné záleží na druhu zvolené přepravy já platím dva dolary za balík a to mě tedy drahé nepřipadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2019 10:27 am 
Offline

Registrován: ned lis 26, 2017 9:02 pm
Příspěvky: 81
Jarda píše:
Ono to ani tak není o tom co jíte, ale o tom kolik přijmete sacharidů případně vlákniny a kolik druhů bakterií ve střevě reálně máte. Je potřeba si stravu spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com a tam pak po vyplnění celého dne vidíte kolik čeho jste vlastně v průběhu dne snědl. Vhodné množství sacharidů bez vlákniny bych viděl maximálně 1 g na kg váhy a den a zbytek energie hradit tukem a bílkovinou, ale nemusí to stačit, někdo omezuje i na 0,5 g na kilo váhy a den. Obecně uvedené potraviny zásadně nevadí, ovšem v kombinacích a velkém množství vadit mohou. Tuňák je navíc velká ryba tedy je i více kontaminovaná, já bych dal sardinky, makrelu, případně sledě. Iherb je dobrá firma a poštovné záleží na druhu zvolené přepravy já platím dva dolary za balík a to mě tedy drahé nepřipadá.

ano pocitam si sacharidy, vazim cca 95kg a sacharidy mam podla cronometra +- do 40g denne.
- makrely, slede a sardinky uz som nakupil, poniektore maju aj lepsie energeticke hodnoty ako tuniak.
- iherb mam odkusany, akurat clovek tam musi nakupovat pravidelnejsie aby si mohol uplatnit ich zlavu ktoru pripisu po nakupe, uplatnit napr. na postovne...
- este vas poprosim neexistuje tu na stranke jedalny listok, recepty pocas protikvasinkovej diety ? lebo akosi mi dochadza kreativita po prvom tyzdni a nechcem jest vzdy to rovnake \":|\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2019 3:34 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Říká se, že v případě drastického omezení sacharidů může kandida vycestovat za potravou do krve, což by byla u slabých, neduživých jedinců asi konečná. Výhodnějším se mi jeví postupný přechod na nízkosacharidovou až ketogenní stravu, záleží v jakém kdo jede metabolismu. Ostatně bych přemnožené plísně a bakterie viděl spíše jako indikátor než cíl léčby.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2019 4:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ingvius píše:
ano pocitam si sacharidy, vazim cca 95kg a sacharidy mam podla cronometra +- do 40g denne.
- makrely, slede a sardinky uz som nakupil, poniektore maju aj lepsie energeticke hodnoty ako tuniak.
- iherb mam odkusany, akurat clovek tam musi nakupovat pravidelnejsie aby si mohol uplatnit ich zlavu ktoru pripisu po nakupe, uplatnit napr. na postovne...
- este vas poprosim neexistuje tu na stranke jedalny listok, recepty pocas protikvasinkovej diety ? lebo akosi mi dochadza kreativita po prvom tyzdni a nechcem jest vzdy to rovnake \":|\"

Tak tabulka potravin zde byla, ale jídelní lístek pokud vím ne. On ani není potřeba, strava bude stejně dost osekaná tedy bych spíše řešil příjem živin než chutě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2019 10:16 pm 
Offline

Registrován: ned lis 26, 2017 9:02 pm
Příspěvky: 81
Jarda píše:
Tak tabulka potravin zde byla, ale jídelní lístek pokud vím ne. On ani není potřeba, strava bude stejně dost osekaná tedy bych spíše řešil příjem živin než chutě.

- ano tu tabulku pouzivam, ale dost veci tam nie je uvedenych....
1. neviete mi poradit ohladom kyslej kapusty (kysane zeli) je mozne ju niekde kupit v supermarketu v dobrej kvalite ?
2. este ohladom masa, je pocas diety povolene hovadzie maso ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2019 7:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ingvius píše:
- ano tu tabulku pouzivam, ale dost veci tam nie je uvedenych....
1. neviete mi poradit ohladom kyslej kapusty (kysane zeli) je mozne ju niekde kupit v supermarketu v dobrej kvalite ?
2. este ohladom masa, je pocas diety povolene hovadzie maso ?

1) Určitě se dá koupit zelí nepasterizované a bez konzervantů.
2) Hovězí by muselo být z volně paseného zvířete, což je dost problém, ale dá se sehnat jinak asi nic moc, ale lepší je používat druhy masa které prakticky nelze kontaminovat tedy kachna, krůta, králík, nutrie, skopové a kozí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2019 3:34 pm 
Offline

Registrován: ned lis 26, 2017 9:02 pm
Příspěvky: 81
Jarda píše:
1) Určitě se dá koupit zelí nepasterizované a bez konzervantů.
2) Hovězí by muselo být z volně paseného zvířete, což je dost problém, ale dá se sehnat jinak asi nic moc, ale lepší je používat druhy masa které prakticky nelze kontaminovat tedy kachna, krůta, králík, nutrie, skopové a kozí.

ok.
- este ktore probiotika by ste mi doporucil z iherbu ? co hovorite na tieto ? https://www.iherb.com/pr/California-Gold-Nutrition-LactoBif-Probiotics-30-Billion-CFU-60-Veggie-Capsules/64009 , je zaujimave ze pri nich je shipping 30kc a u inych napr. https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Probiotic-10-25-Billion-100-Veg-Capsules/64505, je shipping uz 185kc ...asi kvoli tomu ze tie prve asi zabalia do obalky a tie druhe by museli do krabice...


Naposledy upravil ingvius dne ned lis 24, 2019 6:32 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2019 6:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ingvius píše:
ok.
- este ktore probiotika by ste mi doporucil z iherbu ? co hovorite na tieto ? https://www.iherb.com/pr/California-Gol ... ules/64009 , je zaujimave ze pri nich je shipping 30kc a u inych napr. https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Prob ... ules/64505, je shipping uz 185kc ...asi kvoli tomu ze tie prve asi zabalia do obalky a tu druhu by museli do krabice...

Ty odkazy jste zadal nějak blbě, patrně zkráceně, protože nejdou otevřít.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 339, 340, 341, 342, 343, 344, 345 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz