Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv črc 11, 2019 4:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Chtela bych mit sex s jednim muzem, ale nedavno se lecil s chlamydiemi, ktere jiste chytil pri nechranenem sexu. Mam z toho strach. Doktor uz mu nerekl, aby si po dobrani prasku nechal znovu udelat testy. On si tedy mysli, ze sni prasky a vse bude ok. Jak to prosim vydite vy? Nerada bych je chytla. Moje imunita neni nic moc. Hlavne jsem se docetla, ze se clovek muze nakazit i pres zachod, rucnik, pohlavni styk s kondomem, pri oralnim sexu. Nevim zdali i libanim? Podle toho co tu ctu to muze byt problem na cely zivot? Znamena to, ze ty chlamydie v sobe ma porad a nekdy pri snizene imunite mu mohou zase propuknout? Jsem z toho zmatena a nevim, jak bych mohla zamezit tomu, abych je nechytla. Dekuji

To se obávám že zase řešíte něco co prakticky řešit nejde, můžete je chytit prakticky všude klidně i v restauraci ze špatně umyté sklenice kdy netušíte po kom pijete tedy to že o problému víte je spíše výhoda než nevýhoda a je možno se trochu chránit. Osobně se domnívám že jedinou opravdu reálnou a funkční cestou k zamezení nákazy byť náhodné, nebo tak jak popisujete je plně funkční imunita a ta začíná s plnou a perfektní funkcí střeva, což by měla být vaše primární starost. Navíc pokud sama nevíte zda je opravdu nemáte možná řešíte zbytečnost protože už je možná ani chytit nemůžete když je třeba dávno máte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob črc 20, 2019 12:48 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Ahojte.

Mám tieto tri otázky... na osadenstvo (hlavne pán Jarda, ale kľudne aj ďalší)

1. Aké potravinové doplnky odporúčate pri liečbe premnoženej candidy ? Kyselina kaprilová, extrakt z jadier grapefruitu .... a ešte ? Vraj oregánový olej je príliš agresívny pre telo...
2. Je lepšie užívať (ako jeden z doplnkov) extrakt z jadier grapefruitu, alebo je lepšie zjesť denne nalačno celý grep (odsťaviť, potom zjesť drť a zapiť ju šťavou)
3. V lete je dobré držať sacharidy vyššie, tuky nižšie... Je možné tie sacharidy čerpať takmer výlučne z vhodne upravených zŕn (namáčané, klíčené ...a vždy varené), a možno len 20-30g z nášho ovocia (marhule, melón, bobulovité ovocie) ? Myslím, že banány mi extra neprospievajú...denne ich jem 2ks dozretých (jemné čierne bodky na šupke), zdá sa mi, akoby sa ekzém trochu zhoršil

Ďakujem za odpovede \":-)\"

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob črc 20, 2019 6:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
Ahojte.

Mám tieto tri otázky... na osadenstvo (hlavne pán Jarda, ale kľudne aj ďalší)

1. Aké potravinové doplnky odporúčate pri liečbe premnoženej candidy ? Kyselina kaprilová, extrakt z jadier grapefruitu .... a ešte ? Vraj oregánový olej je príliš agresívny pre telo...
2. Je lepšie užívať (ako jeden z doplnkov) extrakt z jadier grapefruitu, alebo je lepšie zjesť denne nalačno celý grep (odsťaviť, potom zjesť drť a zapiť ju šťavou)
3. V lete je dobré držať sacharidy vyššie, tuky nižšie... Je možné tie sacharidy čerpať takmer výlučne z vhodne upravených zŕn (namáčané, klíčené ...a vždy varené), a možno len 20-30g z nášho ovocia (marhule, melón, bobulovité ovocie) ? Myslím, že banány mi extra neprospievajú...denne ich jem 2ks dozretých (jemné čierne bodky na šupke), zdá sa mi, akoby sa ekzém trochu zhoršil

Ďakujem za odpovede \":-)\"

1) Kandidu likvidují laktobacily tedy mimo zmíněné položky určitě srovnat střeva z pohledu probiotik.
2) Denní pojídání grepů dovede natolik odvápňovat organizmus že si můžete zničit zuby tedy krátkodobě ano, ale jinak takové počínání nelze doporučit.
3) Tak určitě, pseudo obiloviny jsou ideální zdroj sacharidů pokud je člověk bez problémů snáší. Také místní ovoce a lesní plody lze určitě doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob črc 20, 2019 9:42 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Jarda píše:
1) Kandidu likvidují laktobacily tedy mimo zmíněné položky určitě srovnat střeva z pohledu probiotik.
2) Denní pojídání grepů dovede natolik odvápňovat organizmus že si můžete zničit zuby tedy krátkodobě ano, ale jinak takové počínání nelze doporučit.

1. Jedávam 80-85g nepasterizovanej bryndze (rozdrobenej v mechanickom šejkri s 220ml vody) nalačno 5-6x týždenne (60-80min na to sa najem prvé jedlo) už asi mesiac... Je pravda, že ekzém zo stehien už takmer zmizol (totálne vybledol, bez upozornenia že ho mám si ho ani nikto nevšimne, aj ekzém spod pravého podpazušia, ale na tvári v okolí úst sa žiaľ stále drží...
2. Pán Jarda, ale platí to aj v prípade, že konzumujem 5-6x týždenne bryndzu ktorá obsahuje plno vápniku ? Navyše práveže grep mechanicky nežujem... keď ho odšťavím, tak tú drť len prehltnem bez žutia, a grepovú šťavu zriedenú s vodou (1:1) vypijem.... So zubami to prichádza do styku úplne minimálne.... Aj tak hrozí odvápnenie ? Dajme tomu kebyže konzumujem jeden ružový (na iný som toto leto ani nenatrafil) grep denne po dobu 2 mesiacov, spomenutým spôsobom, s prijímaním dostatku vápnika z bryndze, netreba sa obávať odvápnenia kostí ? Či ?
Podľa vlasovej analýzy (december 2018) mám trochu prebytok vápnika...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned črc 21, 2019 7:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
1. Jedávam 80-85g nepasterizovanej bryndze (rozdrobenej v mechanickom šejkri s 220ml vody) nalačno 5-6x týždenne (60-80min na to sa najem prvé jedlo) už asi mesiac... Je pravda, že ekzém zo stehien už takmer zmizol (totálne vybledol, bez upozornenia že ho mám si ho ani nikto nevšimne, aj ekzém spod pravého podpazušia, ale na tvári v okolí úst sa žiaľ stále drží...
2. Pán Jarda, ale platí to aj v prípade, že konzumujem 5-6x týždenne bryndzu ktorá obsahuje plno vápniku ? Navyše práveže grep mechanicky nežujem... keď ho odšťavím, tak tú drť len prehltnem bez žutia, a grepovú šťavu zriedenú s vodou (1:1) vypijem.... So zubami to prichádza do styku úplne minimálne.... Aj tak hrozí odvápnenie ? Dajme tomu kebyže konzumujem jeden ružový (na iný som toto leto ani nenatrafil) grep denne po dobu 2 mesiacov, spomenutým spôsobom, s prijímaním dostatku vápnika z bryndze, netreba sa obávať odvápnenia kostí ? Či ?
Podľa vlasovej analýzy (december 2018) mám trochu prebytok vápnika...

1) Předpokládám že toto množství je bohatě dobré na dosažení dostatečného podílu probiotik ve střevním traktu. Větší množství podle mě již nemá zásadní význam ty dávky jsou tak obrovské jako když by jste jedl celé krabičky laktobacilů denně.
2) Dva měsíce předpokládám nic nepokazí a pokud dodáváte i vitamín K2 MK-7 myslím že odvápnění se konat nebude. Každopádně můžete po vypití toho grepu vzít do úst cca 1/4 lžičky jedlé sody a chvilku ji honit v ústech, což kyselost zneutralizuje a následně vyplivnout. Ono by ani nebylo nutné ho odšťavnit stačilo by rozmixovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř srp 07, 2019 12:33 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Prosím Vás můžete mi doporučit nějaký proteinový nápoj, který nevadí při candidě? Nějaký dobře stravitelný.
Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř srp 07, 2019 6:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Prosím Vás můžete mi doporučit nějaký proteinový nápoj, který nevadí při candidě? Nějaký dobře stravitelný.
Moc děkuji.

Obávám se že běžně prodávané produkty vždy obsahují nějaké sladidlo a jinak samotné proteiny by neměl být problém aplikovat ovšem chuťově asi nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2019 12:03 pm 
Offline

Registrován: ned srp 11, 2019 11:55 am
Příspěvky: 2
Dobry den, chcem sa opytat, moze Candida sposoboval chronicku nadchu ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2019 1:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Slavka píše:
Dobry den, chcem sa opytat, moze Candida sposoboval chronicku nadchu ?

Tak i to je možné, nicméně zpravidla jde o toxiny které špatně vylučují střeva a jde to horem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2019 4:18 pm 
Offline

Registrován: ned srp 11, 2019 11:55 am
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Tak i to je možné, nicméně zpravidla jde o toxiny které špatně vylučují střeva a jde to horem.

Nadchou totiz trpim roky, v januari som kvoli tomu absolvovala operaciu prepazky, problemy stale pretrvavaju. Za posledny rok som vybrala asi 10 druhov antibiotik, pochodila som vsetky vysetrenia, vsetky odbery a vytery mam negativne. Okrem nadchy mam bolesti klbov a chrbta, svrbi ma v lavom uchu, padaju mi vlasy, som extremne vycerpana, trpim nespavostou, mam nechtovu mykozu a na chrbte vyrazky. Samopatranim som dospela k tomu, ze to bude asi Candida.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2019 7:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Slavka píše:
Nadchou totiz trpim roky, v januari som kvoli tomu absolvovala operaciu prepazky, problemy stale pretrvavaju. Za posledny rok som vybrala asi 10 druhov antibiotik, pochodila som vsetky vysetrenia, vsetky odbery a vytery mam negativne. Okrem nadchy mam bolesti klbov a chrbta, svrbi ma v lavom uchu, padaju mi vlasy, som extremne vycerpana, trpim nespavostou, mam nechtovu mykozu a na chrbte vyrazky. Samopatranim som dospela k tomu, ze to bude asi Candida.

Tak je to možné i když kandida je pouze důsledek jiných chyb, většinou se nejedná o příčinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 24, 2019 10:42 am 
Offline

Registrován: sob lis 05, 2016 12:12 pm
Příspěvky: 17
Jarda píše:
Slavka píše:
Nadchou totiz trpim roky, v januari som kvoli tomu absolvovala operaciu prepazky, problemy stale pretrvavaju. Za posledny rok som vybrala asi 10 druhov antibiotik, pochodila som vsetky vysetrenia, vsetky odbery a vytery mam negativne. Okrem nadchy mam bolesti klbov a chrbta, svrbi ma v lavom uchu, padaju mi vlasy, som extremne vycerpana, trpim nespavostou, mam nechtovu mykozu a na chrbte vyrazky. Samopatranim som dospela k tomu, ze to bude asi Candida.

Tak je to možné i když kandida je pouze důsledek jiných chyb, většinou se nejedná o příčinu.

Dobrý den
Popíšu Vám svůj příběh, který jsem zažil cca před 10 lety a který byl důsledkem dlouhodobého stresujícího období. V té době jsem dokončoval VŠ v dálkovém studiu při zaměstnání, rozváděl se, prodával dům, našel jsem si novou známost. Příznaky jsem měl svědění po celém těle, střevní a žaludeční problémy, malátnost, točení hlavy, poruchy v sexuální oblasti, dlouhodobá bolest v krku i po dobrání několika ATB. V té době jsem neměl přístup k internetu, tak že jsem nevěděl, že by se mohlo jednat o Candidu. Veškerá vyšetření v pořádku. Trvalo to snad 2 roky, než se mé tělo dalo postupně dohromady. Co mi pomohlo nejvíce, bylo to, že jsem to považoval za přechodný problém a věřil tomu, že se to časem upraví. Nedržel jsem žádnou speciální dietu a nic podobného, protože jsem v té době ani nevěděl, že něco takového by mohlo můj problém vyléčit. Nechal jsem tělo, aby jsi s tím poradilo. Začal jsem sportovat a uvažovat o sobě, jako by mi nic nebylo. Hlavně jsem o tom přestal mluvit. Stejně si musíš pomoci sám, je to tvá cesta.
Odpor – čím větší kladu odpor – rozuměj, čím víc se snažím uzdravit, tím víc mi to nejde. Je tedy nutné se zastavit, zklidnit se, přijmout svoji nemoc s pokorou a pomalu pracovat na uzdravení svojí duše. Pak se pomalu začne lepšit i tělesný stav. Neustálé napětí vyvolané nemocí totiž nic dobrého nepřinese ani neřeší, to je třeba si uvědomit co nejdříve. Zdůrazňuji zde onu pokoru a přijetí stavu.
Detailní psychosomatický rozbor jednotlivých problémů můžete najít v knize Nemoc jako cesta od Dahlke Ruedigera, nebo Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí od Miroslava Hrabici. Další možností je třeba kniha od Louis L. Hay Uzdrav své tělo.
Mám vypozorováno, že vše souvisí se zvýšeným stresem. Nevěřím tomu, že pokud má někdo zdravotní problém s Candidou, že je v životě vyrovnaný, sebevědomí a pokorný člověk. Problém se střevy řeším i dnes, kdy se mi opět vrátil po delším stresovém období, kdy jsem se do toho trochu zamotal a snažil jsem se na internetu zjistit co mi je. Teď už vím, že mám tělo nechat v klidu, pomoci mu dobrou vyváženou stravou a hlavně duševním klidem, který je dle mého názoru nejdůležitější. Zbytečným stresem si přidáváme další a další zdravotní problémy, které nás později straší když si to vyhledáme na internetu. Každý člověk je jiný, každému může pomoci něco jiného. Hledejme si svou cestu a nebuďme nešťastní, že se vše hned nepodaří. V těle to rozhození také trvalo několik let a proto je třeba vydržet a hlavně pracovat na svém myšlení. Pan Jarda dává rady a je na Vás jak s nimi dále naložíte, ale určitě to neberte jako modlu, co Vás se všeho dostane. Vždy to bude jen a jen na Vás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 24, 2019 6:41 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
K příspěvku od VADOU.Máte naprostou pravdu a je to myslím hlavní problém některých zdejších členů,kteří už vyzkoušeli kdeco a neví kudy kam.Kam je nasměrování pozornost,to se nějakým způsobem projeví, zvláště přidruží-li se k tomu emoce.Znám to sama.Jeden čas jsem byla trošku při těle.Neustále jsem myslela na to jak jíst dietně , tudíž jsem v hlavě měla jen jídlo a větší a větší hlad.Jakmile jsem se přestala váhou zaobírat ,lehce jsem něco schodila.Když někdo pořád myslí na svá nemocná

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv říj 24, 2019 8:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vadou píše:
Dobrý den
Popíšu Vám svůj příběh, který jsem zažil cca před 10 lety a který byl důsledkem dlouhodobého stresujícího období. V té době jsem dokončoval VŠ v dálkovém studiu při zaměstnání, rozváděl se, prodával dům, našel jsem si novou známost. Příznaky jsem měl svědění po celém těle, střevní a žaludeční problémy, malátnost, točení hlavy, poruchy v sexuální oblasti, dlouhodobá bolest v krku i po dobrání několika ATB. V té době jsem neměl přístup k internetu, tak že jsem nevěděl, že by se mohlo jednat o Candidu. Veškerá vyšetření v pořádku. Trvalo to snad 2 roky, než se mé tělo dalo postupně dohromady. Co mi pomohlo nejvíce, bylo to, že jsem to považoval za přechodný problém a věřil tomu, že se to časem upraví. Nedržel jsem žádnou speciální dietu a nic podobného, protože jsem v té době ani nevěděl, že něco takového by mohlo můj problém vyléčit. Nechal jsem tělo, aby jsi s tím poradilo. Začal jsem sportovat a uvažovat o sobě, jako by mi nic nebylo. Hlavně jsem o tom přestal mluvit. Stejně si musíš pomoci sám, je to tvá cesta.
Odpor – čím větší kladu odpor – rozuměj, čím víc se snažím uzdravit, tím víc mi to nejde. Je tedy nutné se zastavit, zklidnit se, přijmout svoji nemoc s pokorou a pomalu pracovat na uzdravení svojí duše. Pak se pomalu začne lepšit i tělesný stav. Neustálé napětí vyvolané nemocí totiž nic dobrého nepřinese ani neřeší, to je třeba si uvědomit co nejdříve. Zdůrazňuji zde onu pokoru a přijetí stavu.
Detailní psychosomatický rozbor jednotlivých problémů můžete najít v knize Nemoc jako cesta od Dahlke Ruedigera, nebo Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí od Miroslava Hrabici. Další možností je třeba kniha od Louis L. Hay Uzdrav své tělo.
Mám vypozorováno, že vše souvisí se zvýšeným stresem. Nevěřím tomu, že pokud má někdo zdravotní problém s Candidou, že je v životě vyrovnaný, sebevědomí a pokorný člověk. Problém se střevy řeším i dnes, kdy se mi opět vrátil po delším stresovém období, kdy jsem se do toho trochu zamotal a snažil jsem se na internetu zjistit co mi je. Teď už vím, že mám tělo nechat v klidu, pomoci mu dobrou vyváženou stravou a hlavně duševním klidem, který je dle mého názoru nejdůležitější. Zbytečným stresem si přidáváme další a další zdravotní problémy, které nás později straší když si to vyhledáme na internetu. Každý člověk je jiný, každému může pomoci něco jiného. Hledejme si svou cestu a nebuďme nešťastní, že se vše hned nepodaří. V těle to rozhození také trvalo několik let a proto je třeba vydržet a hlavně pracovat na svém myšlení. Pan Jarda dává rady a je na Vás jak s nimi dále naložíte, ale určitě to neberte jako modlu, co Vás se všeho dostane. Vždy to bude jen a jen na Vás.

Tak jistě, ta nemoc je signál že dělám něco blbě a je to o tom pochopení co vlastně dělám blbě a nutno dodat že někteří mají s pochopením této jednoduchosti ohromnou potíž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 29, 2019 6:18 pm 
Offline

Registrován: stř bře 13, 2019 3:50 pm
Příspěvky: 6
Řeším kvasinky už skoro rok a moc se mi to nedaří, držel jsem ketogenní dietu, pak zařadil laktobacily, jedl kysaný zelí každý den a bylo mi docela fajn, jen mi to pak už přestalo chutnat, objevila se u mě adrenalni únava, protože jsem nedokázal pokrýt kcal na celý den, jedl jsem pár dní trochou míň... Později se mi přestala tvořit HCl, řešil jsem to betainem, a víc jsem jedl, ale trochu nezdravě... momentálně jsem na tom tak, že mě bolí asi na 3 místech střeva, začal jsem i cervostopem od Jukla a taky se mi trochu ulevilo, občas mě něco nadýmá, nebo nechtěně nakrmym kvasinku, divně mi zakručí v žaludku, mám lupenku (kůže u nehtů na rukou jakoby odstává nebo rohovatí)... těch věcí je asi víc a moc nevím jak je řešit, přijde mi, že se v tom ztrácím, raději bych se s vámi sešel osobně, aby jste mi vše vysvětlil, klidně vás navštívím, kdy máte čas?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz