Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2021 7:52 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Mojzo píše:
Já to zkoušel, měl jsem velký kaz na stoličce, který pak už i začal bolet. Nakonec to dopadlo tak, že jsem omylem kousnul do kamenu ve špatně umytém salátu a kus té stoličky mi odpadnul, takže jsem i tak musel k zubaři a tam mi nakonec spravil i ten kaz.

- Zkoušel jsem na několik měsíců omezit cukr na úplné minimum (klasický cukr nejím, spíš tím myslím ovoce a med)
- dával jsem k tomu velká dávky K2 MK4+MK7 (cca 1G denně) + vitD3 (byl jsem pak i na 40 000 IU denně) + hořčík malát (600mg denně elementárního) + hořčík bisglycinát (200mg elementárního) + čaje z přesličky a kopřivy kvůli křemíku + jsem měl nějaké tablety s přesličkou + jsem užíval i homeopatika "silicea"
- pak jsem si dělal hodně hovězích vývarů. jedl i co nejvíc šlach a křupavek
- užíval jsem mořskou plazmu kvůli minerálům
- eliminoval jsem hlavně rostlinné oleje a nejedl jsem nic smaženého nebo dělaného na rostlinných olejích

Po několika měsících jsem si teda zub úplně urval, takže jsem ho musel jít spravit, k žádnému zlepšení mi ale vůbec nedocházelo a byl jsem z toho hodně zklamaný, protože jsem myslel, že mi právě kaz úplně zmizí kvůli tomu vit. K2.
Pak by na zuby měl pomoct i bór a mangan, ty jsem ale neužíval. Celkovou zkušenost mám teda negativní, i když jsem toho užíval velké dávky a neviděl jsem ani minimální zlepšení.

O pár příspěvků výše jsem to rozepisoval víc, co beru, pak jsem to ještě mnohem víc navýšil, ale bohužel nepomohlo.

Já měl za to, že je třeba remineralizovat a odkyselit.... + možná něco regenerativního.... Někdo další prosím, nějaké zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2021 11:09 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Však remineralizujete živočišnou syrovou stravou, to jsem psal o příspěvek výše + mořskou plazmou. Odkyselíte tím, že přestanete jíst sacharidy a zařadíte víc zelených potravin - saláty, okurky i se slupkou (křemík)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát pro 31, 2021 9:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Abstinující Bojovník píše:
Omlouvám se, pokud už odpověď na můj dotaz někde padla, ale přesto se zkusím zeptat.

1) Lze remineralizací a odkyselením úst zbavit zuby zubního kazu?

2)Někde jsem četl, že byly dokonce případy, že zarostla i díra v zubu... Takže by teoreticky šlo i vyndat amalgam plombu a nechat zub zarůst?

Budu rád za jakoukoliv odpověď , nejlíp založenou na zkušenosti daného člověka, nikoliv milionech, hlavně ne negativních, spekulacích \":-)\"
Předem děkuji za odpověď.

Osobní zkušenost nemám, já mám zatím zuby bez kazů, ale na netu se dají najít docela inspirativní příspěvky kdy se to lidem povedlo vyřešit. Osobně se domnívám že mimo vše zde popisované je patrně celkem podstatné udržet v ústech přirozenou mikroflóru tedy měl by se tam obnovit a udržet druh bakterií které tam mají správně žít a jde o lactobacillus salivarius. Ten lze dodávat i pomocí tablet z lékárny, jde o cucací pastilky Bactoral.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát pro 31, 2021 1:13 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Jarda píše:
Osobní zkušenost nemám, já mám zatím zuby bez kazů, ale na netu se dají najít docela inspirativní příspěvky kdy se to lidem povedlo vyřešit. Osobně se domnívám že mimo vše zde popisované je patrně celkem podstatné udržet v ústech přirozenou mikroflóru tedy měl by se tam obnovit a udržet druh bakterií které tam mají správně žít a jde o lactobacillus salivarius. Ten lze dodávat i pomocí tablet z lékárny, jde o cucací pastilky Bactoral.

Děkuji za odpověď.A ten druh laktobacilů, o kterém mluvíte, nachází se v pickles x kimchi nebo spíše v živočišných produktech, kvalitních jogurtech atd?...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát pro 31, 2021 7:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Abstinující Bojovník píše:
Děkuji za odpověď.A ten druh laktobacilů, o kterém mluvíte, nachází se v pickles x kimchi nebo spíše v živočišných produktech, kvalitních jogurtech atd?...

Pokud vím tak se vyskytuje pouze v dobře udělaném kimchi, tím myslím i s přídavkem živočišných potravin třeba alespoň rybí omáčka, ale někdo tam přidává různé jiné složky, existuje více než 200 variant různých návodů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob led 01, 2022 2:22 am 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Znovu vám děkuji za odpověď.Ale měl bych ještě doplňující dotaz.

A vy doplňujete dlouhodobě ta probiotika streptococcus/lactobacillus salivarius, nebo to neřešíte?
A doporučoval byste to skrze tu suplementaci doplňovat jen dočasně kvůli rekolonizaci nebo doživotně?

Jinak na internetu jsem se dočetl, že tyto zmíněná probiotika se používají i při výrobě jogurtů , pokud jsem to načetl správně.

A že se mají přírozeně vyskytovat ve fermentovaných potravinách jako Kimči(ikdyž možná máte pravdu, že pouze ve verzi s rybí omáčkou) , v kysaném zelí a kefíru.... Ale například kysané zelí přece
nic živočišného neobsahuje, ne?.... Předem díky ještě za doplňující informace....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob led 01, 2022 10:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Abstinující Bojovník píše:
Znovu vám děkuji za odpověď.Ale měl bych ještě doplňující dotaz.

A vy doplňujete dlouhodobě ta probiotika streptococcus/lactobacillus salivarius, nebo to neřešíte?
A doporučoval byste to skrze tu suplementaci doplňovat jen dočasně kvůli rekolonizaci nebo doživotně?

Jinak na internetu jsem se dočetl, že tyto zmíněná probiotika se používají i při výrobě jogurtů , pokud jsem to načetl správně.

A že se mají přírozeně vyskytovat ve fermentovaných potravinách jako Kimči(ikdyž možná máte pravdu, že pouze ve verzi s rybí omáčkou) , v kysaném zelí a kefíru.... Ale například kysané zelí přece
nic živočišného neobsahuje, ne?.... Předem díky ještě za doplňující informace....

Cíleně je neberu, pouze v případě že je v okolí nějaké chřipkové zatížení a hrozilo by reálně ohrožení z blízkého okolí, nebo už je i náběh na chřipku tak dost pomáhají. O tom že by se konkrétně lactobacillus salivarius používal při výrobě v potravinářském, nebo mlékárenském průmyslu nic nevím, ale streptococcus se určitě používá. Mimo kimchi také nevím o tom že by byl běžně v nějakém rozumném množství zastoupen v jiných kvašených zeleninách a potravinách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob led 01, 2022 1:03 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Lidské zuby se nehojí zevnitř jako kosti, ale hojí se zvenčí. Povrch zubů se nesutále přeskládává tím, jak se demineralizuje a zase ze slin remineralizuje. To je způsob jakým se kaz může zahojit - povrch se znovu přeskládá a jakoby zahojí. Proto je ten proces velmi pomalý - hojení není aktivní, ale pasivní proces, proto taky K2 a D nepomáhají přímo, ale pouze velmi nepřímo (zbytek těla funguje lépe).

Zubní kaz dělá bakterie.

Takže to chce:
- minimalizovat špatné bakterie v ústní dutině (mj. funguje velmi dobře oil pulling s kapkou libovolného antibakteriálního esenciálního oleje), podle mě to funguje mnohem lépe, než zubní pasta/kartáčky/nitě/...
- postarat se aby sliny měly správné pH (tzn odkyselení celého těla)
- postarat se aby sliny měly správné minerální složení (hořčík, bór, zinek).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob led 01, 2022 3:10 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Jarda píše:
Cíleně je neberu, pouze v případě že je v okolí nějaké chřipkové zatížení a hrozilo by reálně ohrožení z blízkého okolí, nebo už je i náběh na chřipku tak dost pomáhají. O tom že by se konkrétně lactobacillus salivarius používal při výrobě v potravinářském, nebo mlékárenském průmyslu nic nevím, ale streptococcus se určitě používá. Mimo kimchi také nevím o tom že by byl běžně v nějakém rozumném množství zastoupen v jiných kvašených zeleninách a potravinách.

Ale v popisu složení u vámi doporučovaného doplňku bactoral se píše, že obsahuje streptococcus, nikoliv lactobacillus salivarius??Neboli údajně K12...(aktivní látky bactoralu)

https://www.gigalekarna.cz/produkt/bact ... aMQAvD_BwE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob led 01, 2022 6:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="Abstinující Bojovník":201h4xq9]Ale v popisu složení u vámi doporučovaného doplňku bactoral se píše, že obsahuje streptococcus, nikoliv lactobacillus salivarius??Neboli údajně K12...(aktivní látky bactoralu)

https://www.gigalekarna.cz/produkt/bact ... aMQAvD_BwE[/quote:201h4xq9]
Tak to se omlouvám za nepřesné informace, zjevně žiji v omylu již několik let. Bactoral znám a používám docela dlouho a prostě jsem si po přečtení vašeho dotazu v paměti vybavil že ústní dutinu řeší ten laktobacillus salivarius. Následně jsem si do netu nabouchal pro ověření slovní spojení Bactoral lactobacillus salivarius a vyhodilo mě to ten přípravek tak jsem to dál nezkoumal protože jsem si myslel že tam je právě ten laktobacillus stejně jako v kimchi.


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
dpr=1.75\">https://www.google.com/search?sxsrf=AOa ... 2&dpr=1.75 Nyní jsem oba trochu více zkoumal a oni opravdu existují a dokonce i podobně fungují oba pro ochranu ústní dutiny a sliznic, což je i pro mě nyní nová informace.

Naposledy upravil Abstinující Bojovník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
dpr=1.75\">https://www.google.com/search?sxsrf=AOa ... 2&dpr=1.75 Nyní jsem oba trochu více zkoumal a oni opravdu existují a dokonce i podobně fungují oba pro ochranu ústní dutiny a sliznic, což je i pro mě nyní nová informace.
Český překlad – phpBB.cz