Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob dub 10, 2021 2:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Na eshopu kosimesnadno.cz (Jarda tu několikrát doporučoval třeba kvůli oleji z tresčích jater) je přeložená kniha od Weston. A. Price do češtiny. Zatím jsem přečetl jen část, ale může se to třeba hodit více lidem, kteří neumí anglicky.

http://kosimesnadno.cz/index.php?route=product/product&product_id=108

Dobré upozornění které se opravdu může hodit hodně lidem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát dub 16, 2021 8:14 am 
Offline

Registrován: ned bře 14, 2021 4:21 pm
Příspěvky: 31
Mojzo píše:
Na eshopu kosimesnadno.cz (Jarda tu několikrát doporučoval třeba kvůli oleji z tresčích jater) je přeložená kniha od Weston. A. Price do češtiny. Zatím jsem přečetl jen část, ale může se to třeba hodit více lidem, kteří neumí anglicky.

http://kosimesnadno.cz/index.php?route=product/product&product_id=108

Ano, tento olej z tresčích jater je opravdu výborný svojí kvalitou, taky ho beru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 1:09 am 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Zabudol som sa (alebo som to už spomínal?) za tie celé roky zmieniť o tom (nepovažoval som to za dôležité - lebo to nevidno v zrkadle a nebolí to), že už celé roky mám "jemnučko spuchnutú" túto časť kože pred nechtami (viď zvýraznené na obrázku)... Prakticky pod každým prstom NA RUKÁCH (nie na nohách). Z toho dôvodu sa tam ľahko vytvoria zádery (teraz mám dva). Je to nebolestivé, prsty mi dlhodobo žiadna žena "neskúma" pohľadom, takže som to neriešil... VIE NIEKTO ČOHO BY TO MOHLO BYŤ PRÍČINOU? ....
..
Reálne to má len taký "načervenalý odtieň s jemnučkým bezbolestným opuchom", na obrázku som to len zvýraznil....

Příloha:
nechet.jpg
nechet.jpg [ 40.9 KiB | Zobrazeno 10698 krát ]


Podľa internetu by som mohol mať chronickú paronychiu (ochorenie nechtov, resp. ich okolia), viď tento obrázok...

Příloha:
nechty_2.jpg
nechty_2.jpg [ 50.82 KiB | Zobrazeno 10697 krát ]



LENŽE JE TU JEDNO VEĽKÉ "ALE".............Ja mám nechty NEPORUŠENÉ, vôbec nič s nimi nemám, ich štruktúra je úplne zdravá.

Mňa trápi len tá koža pred nechtami..... ČO TO MôŽE BYŤ ? Keďže to už mám celé roky a vôbec nijak sa to nezhoršuje (a nenapadá to nechty), musí to byť niečo iné...........ALE ČO? Hmm.....

Čo som našiel info na nete, môže to byť cukrovka (vylúčené), AIDS resp. extrémne znížená imunita (vylúčené), candida albicans (potom prečo nemám smradľavé prdy ani smradľavú stolicu, a už niekoľko mesiacov žiadny ekzém?)....... Mohol som to pred rokmi dostať z umývania riadu? Hubky sme teda často nemenili.... Kopa Jari na starú hubku, denné umývanie riadu (ale to robí väčšina, preboha...)... Nikdy som si neokusával nechty na rukách, ani kožu....

Dohľadal som, že to môže byť aj z dôvodu nedostatku zinku. Hlavne, že žeriem 5 vajec denne, ejakulujem raz mesačne. MÁM VYBRAŤ NEJAKÝ IVERMEKTÍN, ALEBO INÉ ANTIPARAZITIKUM (alebo počkať až na jeseň ? Či teplé počasie sa "nebije" s antiparazitálnou chemickou kúrou?) ????? Pretože zjavne mi niečo požiera zinok, mal som ho málo aj podľa vlasovej analýzy.......Dopĺňať ho budem zbytočne, možno tým len nakŕmim nejaké parazity, že? ....

Ak fakt mám paronychiu, tak mi ju nepomohlo zničiť ani 14 mesačné uzemňovanie, ani stovky derivačného kúpeľa, ani 2x 84hod suchá hladovka, ani tri roky trvajúce stravovanie typu "jedno jedlo denne"......ani X rokov trvajúci IF 17/7, dychové cvičenia, nič..................... \":D\" \":D\" \":D\" \":D\" \":D\".......

A nie, chronickú nebolestivú infekciu tejto časti kože prstov nebudem mať so strkania prstov ženám do dierok (keby to náhodou niekomu napadlo). Malíček, prsteník a palec som im tam nikdy nestrčil, a mám ich "rovnako postihnuté" ako ukazovák a prostredník.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 9:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xrazovy_nick píše:
Zabudol som sa (alebo som to už spomínal?) za tie celé roky zmieniť o tom (nepovažoval som to za dôležité - lebo to nevidno v zrkadle a nebolí to), že už celé roky mám "jemnučko spuchnutú" túto časť kože pred nechtami (viď zvýraznené na obrázku)... Prakticky pod každým prstom NA RUKÁCH (nie na nohách). Z toho dôvodu sa tam ľahko vytvoria zádery (teraz mám dva). Je to nebolestivé, prsty mi dlhodobo žiadna žena "neskúma" pohľadom, takže som to neriešil... VIE NIEKTO ČOHO BY TO MOHLO BYŤ PRÍČINOU? ....
..
Reálne to má len taký "načervenalý odtieň s jemnučkým bezbolestným opuchom", na obrázku som to len zvýraznil....

Příloha:
nechet.jpg


Podľa internetu by som mohol mať chronickú paronychiu (ochorenie nechtov, resp. ich okolia), viď tento obrázok...

Příloha:
nechty_2.jpg



LENŽE JE TU JEDNO VEĽKÉ "ALE".............Ja mám nechty NEPORUŠENÉ, vôbec nič s nimi nemám, ich štruktúra je úplne zdravá.

Mňa trápi len tá koža pred nechtami..... ČO TO MôŽE BYŤ ? Keďže to už mám celé roky a vôbec nijak sa to nezhoršuje (a nenapadá to nechty), musí to byť niečo iné...........ALE ČO? Hmm.....

Čo som našiel info na nete, môže to byť cukrovka (vylúčené), AIDS resp. extrémne znížená imunita (vylúčené), candida albicans (potom prečo nemám smradľavé prdy ani smradľavú stolicu, a už niekoľko mesiacov žiadny ekzém?)....... Mohol som to pred rokmi dostať z umývania riadu? Hubky sme teda často nemenili.... Kopa Jari na starú hubku, denné umývanie riadu (ale to robí väčšina, preboha...)... Nikdy som si neokusával nechty na rukách, ani kožu....

Dohľadal som, že to môže byť aj z dôvodu nedostatku zinku. Hlavne, že žeriem 5 vajec denne, ejakulujem raz mesačne. MÁM VYBRAŤ NEJAKÝ IVERMEKTÍN, ALEBO INÉ ANTIPARAZITIKUM (alebo počkať až na jeseň ? Či teplé počasie sa "nebije" s antiparazitálnou chemickou kúrou?) ????? Pretože zjavne mi niečo požiera zinok, mal som ho málo aj podľa vlasovej analýzy.......Dopĺňať ho budem zbytočne, možno tým len nakŕmim nejaké parazity, že? ....

Ak fakt mám paronychiu, tak mi ju nepomohlo zničiť ani 14 mesačné uzemňovanie, ani stovky derivačného kúpeľa, ani 2x 84hod suchá hladovka, ani tri roky trvajúce stravovanie typu "jedno jedlo denne"......ani X rokov trvajúci IF 17/7, dychové cvičenia, nič..................... \":D\" \":D\" \":D\" \":D\" \":D\".......

A nie, chronickú nebolestivú infekciu tejto časti kože prstov nebudem mať so strkania prstov ženám do dierok (keby to náhodou niekomu napadlo). Malíček, prsteník a palec som im tam nikdy nestrčil, a mám ich "rovnako postihnuté" ako ukazovák a prostredník.

Na toto odpověď netuším, ale asi bych vyzkoušel pít přesličkový čaj který dodá křemík a ten se stará o kvalitu pokožky a nehtů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 10:34 am 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Pán Jarda, prasličkový čaj (jednu kopcovitú čajovú lyžičku vylúhovanú 20 minút vo vriacej vode) pijem každý deň asi dva roky.... Bohužiaľ to na túto vec nemá žiadny vplyv \":-)\"

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xrazovy_nick píše:
Pán Jarda, prasličkový čaj (jednu kopcovitú čajovú lyžičku vylúhovanú 20 minút vo vriacej vode) pijem každý deň asi dva roky.... Bohužiaľ to na túto vec nemá žiadny vplyv \":-)\"

Pak je potřeba vyzkoušet co dalšího berete a co ne z této sestavy která řeší stav pokožky a nehtů. Jde o křemík, zinek, vitamín A a vitamíny skupiny B.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2021 1:31 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Jarda píše:
Pak je potřeba vyzkoušet co dalšího berete a co ne z této sestavy která řeší stav pokožky a nehtů. Jde o křemík, zinek, vitamín A a vitamíny skupiny B.

Všetkého toho mám v strave požehnane, ale asi to dobre nevstrebávam, A TO ANI V PRÍPADE ŽE SUPLEMENTUJEM CELÉ ROKY HCL, a už celé roky nemám pálenie záhy či "knedlík v krku", ani bolesti žalúdka.
Mám dojem, že "všetky cesty vedú do Ríma"............ Stále, zas a znova sa ukazuje, že moje zdravotné problémy (ktoré síce nie sú veľké, ale sú) sú spôsobené duchovnými príčinami, a na to mi nepomôže žiadna suplementácia....

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: sob čer 05, 2021 2:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Xrazovy_nick píše:
moje zdravotné problémy (ktoré síce nie sú veľké, ale sú) sú spôsobené duchovnými príčinami

Súhlasím, mohol by ti pomôcť aj tento podcast. A nenarážam \":!:\" na tvoju latentnú bisexualitu, ale na pojem menšinový stres.

https://domov.sme.sk/c/22673530/lgbt-lu ... tresu.html

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon čer 28, 2021 10:28 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Chtěl jsem se podělit se zkušenostmi s kazy, kterých jsem se snažil zbavit. Bohužel neúspěšně.

Nedělal jsem předtím žádnou vlasovou analýzu, ale šel jsem na to pouze s doplňky stravy, které by na zuby a kazy měly fungovat. Kůru jsem držel půl roku.
- mezizubní kartáčky a čištění kvalitním elektrickým kartáčkem 2x denně. Po jakémkoliv kyselém jídle alespoň vypláchnutí vodou.
- minimum zprocesovaných potravin, žádný lepek, minimum cukru (takže i skoro bez ovoce)
- kvalitní maso, vč. tataráků a sushi, mix mořských řas (hrst denně), syrové žloutky, jako přílohy vařená zelenina nebo rýže, brambory. Žádné roslinné oleje ani ořechy kvůli antinutrientům. Taky jsem dával tvrdé kvalitní sýry. Vývary a kolagen jsem dával taky.
- čaje z kopřivy

Suplementy:
- D3: 15.000 IU denně; + pobyt na slunci co nejvíc to jde.
- K2: MK4 100mcg denně, MK7 400mcg denně.
- Mg: Malát 150-300mg denně, Bisglycinát 200-400mg denně; někdy i koupele v epsomce
- VitC: Liposomální forma, 500mg denně
- Kopřivový čaj: 1 litr nálevu denně (pak jsem dával pauzy, abych to nepil pořád)
- Přesličkové kapsle s namletou bylinou

Dělám někde chybu nebo kde může být problém, když po této půlroční kůře kazy vůbec nezmizely, ba jsou možná naopak i horší? Moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: úte čer 29, 2021 9:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Chtěl jsem se podělit se zkušenostmi s kazy, kterých jsem se snažil zbavit. Bohužel neúspěšně.

Nedělal jsem předtím žádnou vlasovou analýzu, ale šel jsem na to pouze s doplňky stravy, které by na zuby a kazy měly fungovat. Kůru jsem držel půl roku.
- mezizubní kartáčky a čištění kvalitním elektrickým kartáčkem 2x denně. Po jakémkoliv kyselém jídle alespoň vypláchnutí vodou.
- minimum zprocesovaných potravin, žádný lepek, minimum cukru (takže i skoro bez ovoce)
- kvalitní maso, vč. tataráků a sushi, mix mořských řas (hrst denně), syrové žloutky, jako přílohy vařená zelenina nebo rýže, brambory. Žádné roslinné oleje ani ořechy kvůli antinutrientům. Taky jsem dával tvrdé kvalitní sýry. Vývary a kolagen jsem dával taky.
- čaje z kopřivy

Suplementy:
- D3: 15.000 IU denně; + pobyt na slunci co nejvíc to jde.
- K2: MK4 100mcg denně, MK7 400mcg denně.
- Mg: Malát 150-300mg denně, Bisglycinát 200-400mg denně; někdy i koupele v epsomce
- VitC: Liposomální forma, 500mg denně
- Kopřivový čaj: 1 litr nálevu denně (pak jsem dával pauzy, abych to nepil pořád)
- Přesličkové kapsle s namletou bylinou

Dělám někde chybu nebo kde může být problém, když po této půlroční kůře kazy vůbec nezmizely, ba jsou možná naopak i horší? Moc děkuji

Ono by bylo vhodné si načíst zkušenosti ze zahraničních fór, tam dávají toho káčka obrovské dávky a protože v takové dávce může zahušťovat krev berou tuším acylpyrin na ředění. Osobně bych se zaměřil ještě na mikrobiom ústní dutiny, což by teoreticky mělo zvládnout i kimchi kde je příslušný bakteriální kmen zastoupen, ale v čisté verzi se prodává v podobě cucacích tabletek Bactoral normálně v lékárně. Jinak bych řekl že to máte celkem správně a přímá ochrana by mohla fungovat přes žvýkání kostivalu, což jsem zde již také popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2021 9:44 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:29 am
Příspěvky: 26
Tak tady musím přidat svou velmi kontroverzní zkušenost.. Asice.. Řeknu to přímo. Pokud máte problémy se zuby, které jsou jinak geneticky pevné a v pořádku... Je problém vždy někde v těle.. Žádné čištění vám to nevyřeší, možná jen trochu zpomalí. Já dlouhou dobu studoval své zuby a všechny velikány které je kdy studovali.. a zuby se mi kazily od dětství a to jsem si je čistil..jakmile jsem pochopil zdraví chrupu.. a zuby si hloubkově vydesinfikoval.. tak už si zuby téměř nečistím.. tento rok, asi 10x \":)\" u zubaře jsem nebyl na ošetření více jak 15 let... a po tom co jsem vysadil lepek, tak se žádného kazu nebojím, a nevěřím že do konce života nějaký dostanu. Tudíž chci říct, pokud se vám kazí zuby, hledejte, pátrejte zkoušejte a přemýšlejte dokud nepřijdete na příčinu svých potíží, zjistíte problém někde úplně jinde, jeho sekundárním projevem, můžou být zuby nebo další problémy.. Jak najdete příčinu a vyzkoušíte změnu, hned zjistíte jestli jste se trefili.. jakmile se budete cítit skvěle, plní energie, dobře spát a zkrátka jako nikdy před tím, máte vyhráno, zuby si čistit nemusíte, a jste dokonale zdraví a schopní. Pokud se takto necítíte, tak je něco ve vás špatně. Tady jsou dva odkazy na 2 home made videa, kde jsem si opravil všechny zubní problémy za nepatrnou částku, stály by mě více než 70 000,- https://youtu.be/ganSMIT2sJI https://youtu.be/KyfH3lQ1PoE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2021 9:49 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:29 am
Příspěvky: 26
Mojzo píše:
Chtěl jsem se podělit se zkušenostmi s kazy, kterých jsem se snažil zbavit. Bohužel neúspěšně.

Nedělal jsem předtím žádnou vlasovou analýzu, ale šel jsem na to pouze s doplňky stravy, které by na zuby a kazy měly fungovat. Kůru jsem držel půl roku.
- mezizubní kartáčky a čištění kvalitním elektrickým kartáčkem 2x denně. Po jakémkoliv kyselém jídle alespoň vypláchnutí vodou.
- minimum zprocesovaných potravin, žádný lepek, minimum cukru (takže i skoro bez ovoce)
- kvalitní maso, vč. tataráků a sushi, mix mořských řas (hrst denně), syrové žloutky, jako přílohy vařená zelenina nebo rýže, brambory. Žádné roslinné oleje ani ořechy kvůli antinutrientům. Taky jsem dával tvrdé kvalitní sýry. Vývary a kolagen jsem dával taky.
- čaje z kopřivy

Suplementy:
- D3: 15.000 IU denně; + pobyt na slunci co nejvíc to jde.
- K2: MK4 100mcg denně, MK7 400mcg denně.
- Mg: Malát 150-300mg denně, Bisglycinát 200-400mg denně; někdy i koupele v epsomce
- VitC: Liposomální forma, 500mg denně
- Kopřivový čaj: 1 litr nálevu denně (pak jsem dával pauzy, abych to nepil pořád)
- Přesličkové kapsle s namletou bylinou

Dělám někde chybu nebo kde může být problém, když po této půlroční kůře kazy vůbec nezmizely, ba jsou možná naopak i horší? Moc děkuji

Zbavte se lepku, začněte užívat borax, a konzumujte jídlo s dostatkem vitamínů a minerálů, popř. doplňky.. a úplně nejlepší by bylo před tím držet půst.. a vyčistit se.. taky hlídat konzumaci cukru.. čištění je až druhořadé.. vydesinfikovat ústa CDS2 s DMSO.. a když nepomůže dál přemýšlet, hledat zkoušet.. mě to trvalo 15 let a málem zabilo.. ale výsledek je Jackpot, naprosto dokonalá nálada a asi i zdraví. \":)\" Držím palce a přeji z celého srdce ať se to podaří každému.. Život v nemoci stojí trpět jen proto že je naděje na zdraví, ale neřešit nemoc, to je lepší nežít, teda to je alespoň můj názor..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2021 9:56 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 12:29 am
Příspěvky: 26
neti píše:
Súhlasím, mohol by ti pomôcť aj tento podcast. A nenarážam \":!:\" na tvoju latentnú bisexualitu, ale na pojem menšinový stres.
https://domov.sme.sk/c/22673530/lgbt-lu ... tresu.html

Už to poslouchám jen ze zajímavosti a opět mě fascinuje, to je jako zase náhoda? Jelikož právě studuji zajímavé informace o tom jak někdo může skutečně pomoct i těžce duševně nemocným, právě svou vlastní kvalitou.. a už první slova potvrzují to co pozoruji.. Těm nemocným pomáhá a to hodně už jen to že rozumím jejím problémům, že je chápu a vidí že se snažím jim pomoct.. ono není se čemu divit, jsou to lidé, které nikdo okolo nechápe, a doktory nemají rádi, s úřady neumí komunikovat, a jediný kdo se o ně zajímá jsem já, na vlastní oči vidím jak jen tohle má pozitivní vliv na psychiku.. Prášky na hlavu považuji za hyenismus nejhrubšího zrna a absolutní zvrácenost medicíny... není to nic víc než poškození mozku, který zkrátka poté ignoruje všemožné problémy.. takže často je duševně nemocný doslova chemicky zlikvidován.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2021 4:11 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Omlouvám se, pokud už odpověď na můj dotaz někde padla, ale přesto se zkusím zeptat.

1) Lze remineralizací a odkyselením úst zbavit zuby zubního kazu?

2)Někde jsem četl, že byly dokonce případy, že zarostla i díra v zubu... Takže by teoreticky šlo i vyndat amalgam plombu a nechat zub zarůst?

Budu rád za jakoukoliv odpověď , nejlíp založenou na zkušenosti daného člověka, nikoliv milionech, hlavně ne negativních, spekulacích \":-)\"
Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2021 6:11 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Abstinující Bojovník píše:
Omlouvám se, pokud už odpověď na můj dotaz někde padla, ale přesto se zkusím zeptat.

1) Lze remineralizací a odkyselením úst zbavit zuby zubního kazu?

2)Někde jsem četl, že byly dokonce případy, že zarostla i díra v zubu... Takže by teoreticky šlo i vyndat amalgam plombu a nechat zub zarůst?

Budu rád za jakoukoliv odpověď , nejlíp založenou na zkušenosti daného člověka, nikoliv milionech, hlavně ne negativních, spekulacích \":-)\"
Předem děkuji za odpověď.

Já to zkoušel, měl jsem velký kaz na stoličce, který pak už i začal bolet. Nakonec to dopadlo tak, že jsem omylem kousnul do kamenu ve špatně umytém salátu a kus té stoličky mi odpadnul, takže jsem i tak musel k zubaři a tam mi nakonec spravil i ten kaz.

- Zkoušel jsem na několik měsíců omezit cukr na úplné minimum (klasický cukr nejím, spíš tím myslím ovoce a med)
- dával jsem k tomu velká dávky K2 MK4+MK7 (cca 1G denně) + vitD3 (byl jsem pak i na 40 000 IU denně) + hořčík malát (600mg denně elementárního) + hořčík bisglycinát (200mg elementárního) + čaje z přesličky a kopřivy kvůli křemíku + jsem měl nějaké tablety s přesličkou + jsem užíval i homeopatika "silicea"
- pak jsem si dělal hodně hovězích vývarů. jedl i co nejvíc šlach a křupavek
- užíval jsem mořskou plazmu kvůli minerálům
- eliminoval jsem hlavně rostlinné oleje a nejedl jsem nic smaženého nebo dělaného na rostlinných olejích

Po několika měsících jsem si teda zub úplně urval, takže jsem ho musel jít spravit, k žádnému zlepšení mi ale vůbec nedocházelo a byl jsem z toho hodně zklamaný, protože jsem myslel, že mi právě kaz úplně zmizí kvůli tomu vit. K2.
Pak by na zuby měl pomoct i bór a mangan, ty jsem ale neužíval. Celkovou zkušenost mám teda negativní, i když jsem toho užíval velké dávky a neviděl jsem ani minimální zlepšení.

O pár příspěvků výše jsem to rozepisoval víc, co beru, pak jsem to ještě mnohem víc navýšil, ale bohužel nepomohlo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz