Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 10:09 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon kvě 04, 2009 8:51 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Dobrý den pane Zajíčku,
po měsíci přechodu na Vámi doporučovanou stravu jsem vysadila Letrox 100, užívaný 1x denně na štítnou žlázu. Nyní, což je dva měsíce po vysazení jsem byla na kontrole, kde zjistili mírný pokles hormonů. Hodnoty 17 a 5,4. Tlak 110/80. Na udržení optimální hladiny mi bylo doporučeno užívat 1x týdně o půl přášku více. Mohl by jste mi prosím poradit, jak a jestli lze normální hladinu udržet bez užívání předepsaných léčiv? Jód doplňuji každý den 1 kávovou lžičkou vloček Nori v grepové šťávě. V sezóně mohu přísun jódu zvýšit využívám zdrojů, které jste mi vypsal. Musím se přiznat, že poslení tři týdny nejsem tak důsledná a občas si na oběd nebo večeři dám kousek masa. I přesto mi stále klesá váha, od začátku roku jsem zhubla již 12kg. Nyní mám 59kg, výška 160cm. Měla bych se dostat na hmotnost kolem 55kg, ale uvidíme. Pořád mám na sobě celkem slušné zásoby tuku. S pozdravem A.K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon kvě 04, 2009 8:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Dobrý den pane Zajíčku,
po měsíci přechodu na Vámi doporučovanou stravu jsem vysadila Letrox 100, užívaný 1x denně na štítnou žlázu. Nyní, což je dva měsíce po vysazení jsem byla na kontrole, kde zjistili mírný pokles hormonů. Hodnoty 17 a 5,4. Tlak 110/80. Na udržení optimální hladiny mi bylo doporučeno užívat 1x týdně o půl přášku více. Mohl by jste mi prosím poradit, jak a jestli lze normální hladinu udržet bez užívání předepsaných léčiv? Jód doplňuji každý den 1 kávovou lžičkou vloček Nori v grepové šťávě. V sezóně mohu přísun jódu zvýšit využívám zdrojů, které jste mi vypsal. Musím se přiznat, že poslení tři týdny nejsem tak důsledná a občas si na oběd nebo večeři dám kousek masa. I přesto mi stále klesá váha, od začátku roku jsem zhubla již 12kg. Nyní mám 59kg, výška 160cm. Měla bych se dostat na hmotnost kolem 55kg, ale uvidíme. Pořád mám na sobě celkem slušné zásoby tuku. S pozdravem A.K.

Štítná žláza, jako i ostatní žlázy v těle, velice nepříznivě reagují především na potraviny z mouky, které obsahují škroby. Zvláště v případě, že mouka je tepelně upravená, plná tuku a cukrů, reagují žlázy velice nepříznivě a to i po nepatrných dávkách takových potravin. Maso se zeleninou, škodí mnohem méně i když zdravé rozhodně není. Osobně bych doporučil vyšetření, přímo na hladinu jódu v těle a při jeho nedostatku, se zaměřte na vyšší dodávku stávajícího typu mořských řas, které jsou velice levné, ale zase ne tak účinné. Další možnost je zakoupit dražší verzi, konkrétně červené řasy v prášku a dávat 1/4 - 1/2 lžičky těchto řas, případně řasy Kelp, dávkovat dle návodu, nebo citu, dle Vaší potřeby, nadále průběžně sledovat stav jódu, nejjednodušší je vyšetření raní moči na obsah jódu, což bohatě napoví, jaká hladina se v těle zrovna vyskytuje. Jeho nadbytek, je také velice nebezpečný a je třeba postupovat opatrně. Dle mého názoru by bylo lepší, minimálně po dobu nutnou k upravení stavu, dodržovat čistě syrovou stravu, to velice odlehčí žlázám, včetně štítné a mají mnohem lepší regenerační schopnosti. Také rozpouštění tukové zásoby, zdravotní stav orgánů nezlepšuje, spíše jsou přetěžovány a efektivní léčba je možná, až po dosažení optimální váhy, kdy je tělo zbaveno toxinů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte kvě 05, 2009 7:58 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Děkuji Vám za odpověď, zamozřejmě se snažím být čistě na syrovém, ale chutě a nástrahy okolí jsou někdy silnější než moje odhodlání a myšlení. Ještě bych s úsměvěm uvedla, doporučení paní endokrinoložky. Od minulé kontroly totiž zaznamenala úbytek váhy o 10kg a samozřejmě se ptala, jak jsem toho docílila. Když zjistila, že jím jen syrovou stravu, velmi důrazně mi doporučila cereálie a hlavně celozrnné rohlíky !! Maso jednou týdně stačí, ale musí být. U prospěšnosti mléka a jeho výrobků jsem již přemýšlela nad tím, jak pěknou barvu mají rámy oken..... Nemá smysl se s doktory o tomto dohadovat, ani se mi nechtělo poznamenat, že s jejími dietami to nikam nedošlo a s Vašim návodem na stravování mám několik kil dole. Děkuji za rady a psychickou podporu, už jsem to potřebovala, zase na sebe budu přísnější. S pozdravem A.K.

p.s. ranní vyšetření obsahu jódu v moči si mohou provést sama? (měřidlo podobné Triphanu), nebo musím jít k lékaři?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte kvě 05, 2009 10:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Děkuji Vám za odpověď, zamozřejmě se snažím být čistě na syrovém, ale chutě a nástrahy okolí jsou někdy silnější než moje odhodlání a myšlení. Ještě bych s úsměvěm uvedla, doporučení paní endokrinoložky. Od minulé kontroly totiž zaznamenala úbytek váhy o 10kg a samozřejmě se ptala, jak jsem toho docílila. Když zjistila, že jím jen syrovou stravu, velmi důrazně mi doporučila cereálie a hlavně celozrnné rohlíky !! Maso jednou týdně stačí, ale musí být. U prospěšnosti mléka a jeho výrobků jsem již přemýšlela nad tím, jak pěknou barvu mají rámy oken..... Nemá smysl se s doktory o tomto dohadovat, ani se mi nechtělo poznamenat, že s jejími dietami to nikam nedošlo a s Vašim návodem na stravování mám několik kil dole. Děkuji za rady a psychickou podporu, už jsem to potřebovala, zase na sebe budu přísnější. S pozdravem A.K.

p.s. ranní vyšetření obsahu jódu v moči si mohou provést sama? (měřidlo podobné Triphanu), nebo musím jít k lékaři?

Bavit se s někým, kdo syrovou stravu nepoužívá o jejich kladech, či záporech je bezpředmětné a zavádět hovor na toto téma u lékaře, je v naprosté většině případů ztráta času. Důležité je jak se cítíte a co si myslíte Vy, názor lékaře, je v tomto případě naprosto nepodstatný.
To se budete muset v lékárně zeptat, já jsem to vždy řešil, donesením raní moči do laboratoře a odpoledne jsem měl výsledky. Možná, je to nejjednodušší metoda a žádanku na opakované vyšetření, Vám vystaví klidně obvodní lékař. Nicméně se domnívám, že by něco na amatérské zjištění jódu v moči mohlo existovat, tak se zeptejte a dejte vědět, samotného mě to zajímá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte kvě 05, 2009 11:43 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Právě jsem obletěla 5 lékáren ve Valašském Meziříčí a nikde neví o ničem, čím by si mohl člověk doma obsah jódu v moči změřit. V některých lékárnách ani nevěděli, co je to Triphan, museli ho speciálně objednávat. No nic, budu se informovat v medice nebo v nemocnici. Pěkný den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2009 7:16 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Dobrý den, potřebovala bych dopřesnění. Bude Dulse vhodná jako červená řasa? Kelp jsem našla jen v tabletách, nebo máte jiné informace (zdroje) ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2009 8:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Dobrý den, potřebovala bych dopřesnění. Bude Dulse vhodná jako červená řasa? Kelp jsem našla jen v tabletách, nebo máte jiné informace (zdroje) ?

Dulse vločky jsou dobrá varianta, jsou sice podstatně dražší, než vločky Nori, ale daleko silnější a mají i jinou chuť. Prodává je mnoho internetových obchodů a možná je budou mít i v nějaké racionální výživě, přímo u Vás.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz