Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:03 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cholesterol.
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2009 10:45 am 
Offline

Registrován: pon bře 16, 2009 7:04 am
Příspěvky: 3
Prosím o radu. Mám zvýšený cholesterol, zjištěno při preventivní prohlídce před 2 lety a letos opět. Neléčím se žádnými prášky., beru lecitin. Měřím 156 cm, váha 52 kg. Zaměstnání mám sedavé, ale chodím cvičit. Maso a mléčné výrobky jím minimálně. Většinou zeleninová jídla a raději buchty a pod. Asi před 14 dny jsme začali se zeleninovými šťávami. Málo piju, 1 litr max.
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol.
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2009 7:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
evaj píše:
Prosím o radu. Mám zvýšený cholesterol, zjištěno při preventivní prohlídce před 2 lety a letos opět. Neléčím se žádnými prášky., beru lecitin. Měřím 156 cm, váha 52 kg. Zaměstnání mám sedavé, ale chodím cvičit. Maso a mléčné výrobky jím minimálně. Většinou zeleninová jídla a raději buchty a pod. Asi před 14 dny jsme začali se zeleninovými šťávami. Málo piju, 1 litr max.
Děkuji za odpověď.

Vysoká hladina cholesterolu může mít celkem mnoho příčin a na to, z Vašeho dotazu, nevyčtu dostatek informací. Zrovna buchty a tučné pečivo je nezanedbatelný zdroj, ale zrovna tak si cholesterol může tvořit tělo samo, aniž nějaký ve stravě přijímáte. Jednoduchým řešením, kterým nic nezkazíte, je jíst alespoň 3 nastrouhaná jablka denně, což mimo cholesterol upraví i stolici. Dále je již nutné vědět přesně, co řeším a na to bych si Vás musel vyšetřit. Takže pouze obecně, pravděpodobně jde o nedostatek některé, nebo více těchto látek, vitamíny C, B6, D a kyselina listová, dále minerály, vápník, hořčík, křemík a chrom, navíc lecitin, který užíváte, se bez hořčíku nevstřebává. Jak vidíte, není to zase tak jednoduché a můžete vyzkoušet čerstvé šťávy, jednak čistou zelnou a pak směs 50 ml cibule a 450 ml okurky, ani jedna není nijak chutná, ale obě jsou na tento problém dobré. Pokud nemáte v pořádku střeva, tak ta zelná dost nafukuje, to musíte vyzkoušet.
Navíc, pít jeden litr denně je totální hovadina a osobně bych pod 3 litry nechodil moc často, navíc se musí jednat o tekutiny hydratující, nikoliv dehydratující, které lidi s oblibou pijí a domnívají se mylně, že pijí dost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz