Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krevní testy
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 9:51 am 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Dobrý den, ráda bych se zeptala na doporučení na jaké vitamíny/minerály se nenechat otestovat v krevních rozborech. Jsem už téměř dva roky na syrové stravě, bez živočišných produktů, postupně i praktikuji různé očisty organismu atd., mnohé věci se zlepšily, ale stále se některé věci neposunují vpřed, nezbavila jsem se chronické únavy a necítím se stále v plné síle. Díky MMS jsem zjistila, že mám v sobě asi hodně parazitů, ale taky si říkám, že můžu mít nedostatek třeba vitamínu D či B12 apod., které mohou být i důsledkem veganské stravy. Doktorka mi vždy předepíše jen běžný krevní obraz, takže si ostatni testy asi budu muset speciálně vyžádat a zaplatit. Mohl byste mi prosím poradit na co jiného se nechat otestovat kromě B12 a vit D? Děkuji moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní testy
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 5:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Inka píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala na doporučení na jaké vitamíny/minerály se nenechat otestovat v krevních rozborech. Jsem už téměř dva roky na syrové stravě, bez živočišných produktů, postupně i praktikuji různé očisty organismu atd., mnohé věci se zlepšily, ale stále se některé věci neposunují vpřed, nezbavila jsem se chronické únavy a necítím se stále v plné síle. Díky MMS jsem zjistila, že mám v sobě asi hodně parazitů, ale taky si říkám, že můžu mít nedostatek třeba vitamínu D či B12 apod., které mohou být i důsledkem veganské stravy. Doktorka mi vždy předepíše jen běžný krevní obraz, takže si ostatni testy asi budu muset speciálně vyžádat a zaplatit. Mohl byste mi prosím poradit na co jiného se nechat otestovat kromě B12 a vit D? Děkuji moc.

Mimo těch dvou uvedených položek, je potřeba znát i rozbor všech minerálních látek a to i těch méně běžných. Z tohoto pohledu je vhodnější rozbor mapující delší období, což se z krve zjistit nedá a je vhodné si nechat udělat vlasovou analýzu. Také nepočítejte, že se za pár měsíců spraví potíže na které jste si střádala roky, nebo dokonce desítky let. To by bylo nutné se začít pohybovat v hladovkách a provádět je zcela systematicky. Potom je opravdu možné vyčistit tělo celkem rychle a člověk ke svému údivu zjistí, že se ho celkem nic z toho čím trpí jeho vrstevníci netýká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní testy
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2010 8:44 am 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Děkuji moc za zprávu. Asi tedy zkusím tu analýzu vlasů. Je to sice dražší, ale krevní testy na různé minerály a vitamíny by se asi prodražily ještě více, dívala jsem se na ceník, a třeba jen test na B12 stojí kolem 250Kč, podobně na homocystein atd. Na hladovky se určitě chystám, určitě je to tak, jak píšete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní testy
PříspěvekNapsal: úte čer 01, 2010 7:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jardo v několika případech píšete, že si pacienta vyšetřujete, když Vás navštíví. Chtěl bych se zeptat jestli je v tom nějaký systém? Jestli třeba jdete "od hlavy k patě" podle nějakých svých prvních dojmů nebo jak to vlastně probíhá. Jde mi o to se dopídit, jestli bych zmákl nějakou "autodiagnostiku" která by mě ve stávající situaci dokázala nasměrovat kam se ubírat, kterou očistu zařadit, jaké minerály doplnit atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní testy
PříspěvekNapsal: úte čer 01, 2010 8:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Jardo v několika případech píšete, že si pacienta vyšetřujete, když Vás navštíví. Chtěl bych se zeptat jestli je v tom nějaký systém? Jestli třeba jdete "od hlavy k patě" podle nějakých svých prvních dojmů nebo jak to vlastně probíhá. Jde mi o to se dopídit, jestli bych zmákl nějakou "autodiagnostiku" která by mě ve stávající situaci dokázala nasměrovat kam se ubírat, kterou očistu zařadit, jaké minerály doplnit atd.

To pochybuji, já mám solidně detektivní oko, špičkovou selektivní paměť a jsem mimořádně vnímavý i k nepatrným detailům, kterých si naprostá většina lidí ani nevšimne. Základ je z moči, irisdiagnostiky a jazyka, zbytek z velikého spektra různých markantů postavy a obličeje, pak následuje rozsáhlý systém otázek a to vše mi odpovídá s velice slušnou přesností na jednotlivé choroby. Navíc používám i několik specifických testů, které mě odpovídají dost přesně na další body u nichž třeba nejsem jistý. Obsáhnout stejný postup je na opravdu dlouhou dobu a člověk by musel být mimořádně všímavý i to je důvod proč se lékaři učí něco jiného i když toto spolehlivě funguje prakticky bez jakéhokoliv přístroje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní testy
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 7:47 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 26
dobrý den Jardo, v úterý jsem po 4 měsících byl na odběrech krve a moči. Téměř veškeré problémy se od minulých odběrů kdy jsem ještě zobal poslušně prášečky a vše stálo za h....prd srovnalo na běžné hodnoty až na vyšší obsah vápníku a bílkovinu v moči. Vápník by měl patrné srovnat hořčík, ale co s tou bílkovinou jsem nenašel. Poslední 2-3 měsíce téměř syrová strava, vařené max 2x do týdne, denně 1,2l karotkové, 1,5l grepo-pomerančové a 0,5l okurkovo cibulové šťávy. Co to může způsobovat a čím to odstranit. Ještě dodám úbytek 7kg na váze. Díky moc za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní testy
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Honza28 píše:
dobrý den Jardo, v úterý jsem po 4 měsících byl na odběrech krve a moči. Téměř veškeré problémy se od minulých odběrů kdy jsem ještě zobal poslušně prášečky a vše stálo za h....prd srovnalo na běžné hodnoty až na vyšší obsah vápníku a bílkovinu v moči. Vápník by měl patrné srovnat hořčík, ale co s tou bílkovinou jsem nenašel. Poslední 2-3 měsíce téměř syrová strava, vařené max 2x do týdne, denně 1,2l karotkové, 1,5l grepo-pomerančové a 0,5l okurkovo cibulové šťávy. Co to může způsobovat a čím to odstranit. Ještě dodám úbytek 7kg na váze. Díky moc za radu

Většinou za to mohou oslabení z léků, nebo je mnoho jiných možností, ale já bych zatím nic zásadního nepodnikal a dal tělu čas. Po celou tu dobu se snažte denně pít rozumné množství šťávy z červené řepy, ta ledviny celkem dobře opravuje a pokud ještě seženete za rozumné peníze meloun, tak je propláchněte melounovou kůrou na ledviny. Přidejte více sirné patlanice, nebo tuku vůbec a váha by neměla klesat, ale měla by se stabilizovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní testy
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 10:00 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 26
To je dobře že váha klesá, nikde jsem se vám patrně nezmínil že startovní hmotnost byla 104 a nyní jsem na 97 tudíž bych se rád dostal ještě malinko dolů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní testy
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 10:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Honza28 píše:
To je dobře že váha klesá, nikde jsem se vám patrně nezmínil že startovní hmotnost byla 104 a nyní jsem na 97 tudíž bych se rád dostal ještě malinko dolů.

Tak to je jiná, pak bych asi pokračoval v nastoleném režimu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní testy
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 6:35 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 26
Co se týče té řepy, tak stačí ty 1-2deci pro začátek přidat do karotkové? Nebo mám dát více? Co je pravdy na tom že do karotkové je lepší pro její lepší vstřebatelnost kápnout malinko olivového oleje?
Díky za odpověď a hezký víkend


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní testy
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Honza28 píše:
Co se týče té řepy, tak stačí ty 1-2deci pro začátek přidat do karotkové? Nebo mám dát více? Co je pravdy na tom že do karotkové je lepší pro její lepší vstřebatelnost kápnout malinko olivového oleje?
Díky za odpověď a hezký víkend

Ideální kombinace je 300 ml mrkvové, 100 ml okurkové a 100 ml červené řepy, pokud vám to nebude nic vyvolávat, tak postupně zvyšujete červenou řepu na úkor mrkve a nakonec poměr obrátíte, čili té řepy tam bude 300 ml a mrkve 100 ml, přičemž okurka zůstává stále stejná. Začínat větší dávkou než 100 ml je celkem riskantní a může vám být dost blbě, na to si musíte zvolna zvykat. V mrkvové tuk určitě neuškodí a já tedy většinou dělám z této šťávy to ořechovo-mrkvové mléko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní testy
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 9:18 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 26
já jsem si udélal pravidelný litr mrkvové a do ní cca 1,5deci řepy. I tak to může být či si vámi doporučenou kombinaci mám dělat ještě nad rámec tohoto?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní testy
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Honza28 píše:
já jsem si udélal pravidelný litr mrkvové a do ní cca 1,5deci řepy. I tak to může být či si vámi doporučenou kombinaci mám dělat ještě nad rámec tohoto?

Ne, takto to vyhovuje, ale není tam celkem důležitý křemík, který je právě v té okurce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní testy
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 11:56 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 26
Okurky bych řekl že vypiju celkem dost v kombinaci s cibulovou jak jste mi radil na vysoký tlak.
Když jsme u té okurky a i obecně se zeptám. Jaké množství je vhodné pro mojí dvouletou dceru? Konkrétně té okurkové (ještě než do ní dám cubuli) je schopná vypít celkem dost. Kartotkovou a pomernč/grep pije také ale zdaleka né v takovém množství.
Té okurkové konkrétně je schopná vypít i 1,5deci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krevní testy
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Honza28 píše:
Okurky bych řekl že vypiju celkem dost v kombinaci s cibulovou jak jste mi radil na vysoký tlak.
Když jsme u té okurky a i obecně se zeptám. Jaké množství je vhodné pro mojí dvouletou dceru? Konkrétně té okurkové (ještě než do ní dám cubuli) je schopná vypít celkem dost. Kartotkovou a pomernč/grep pije také ale zdaleka né v takovém množství.
Té okurkové konkrétně je schopná vypít i 1,5deci

Té okurky se může pít naprosto libovolné množství, čili pokud ji snese, tak klidně i půl litru.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz