Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: sob led 30, 2021 12:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Rozumiem vám, Jarda, len je podľa mňa smutné, že ak chce byť človek dnes zdravý (mám na myslí, že sa tak cíti), tak sa nesmie 100% spoliehať na ZDRAVOtníctvo.

HCy okrem trojky B6, B12 a folátov redukuje aj betain (červená repa), ktorý vzniká z cholínu (vajcia, lecitín). To by vysvetľovalo, prečo sa neviem dožrať vaječného žĺtka a konzumácia cvikly s mäsom má blahodárne účinky (to bude zrejme znížením pH v žalúdku). S extraktom lecitínu nemam žiadne skúsenosti. Má niekto klinické skúsenosti, že lecitín (aká dávka) výrazne redukuje Hcy? Čítal som tu, že sa užíva až 10 g denne, dôvod?

Tak lecitin měl ve svých radách na snížení homocysteinu i Dr. Erben který byl zde hlavním propagátorem řešení vysokého homocysteinu. Lecitin funguje jako velice dobrý zdroj cholinu a řeší nejenom homocystein, ale i spoustu dalších problémů. Například vím od jednoho klienta že urputnou lupenku kterou měl celý život vyřešil asi za čtvrt roku vysokým dávkováním lecitinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2021 2:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Potvrdilo sa (mi) to, čo som predpokladal - že to s tým hCy predsa len je trochu komplexnejšie ako zjednodušenie na gén MTHFR a suplementáciu vitamínami B6, B12 a folátmi (B9). Ak som priloženú schému pochopil správne plus komentár dr. Ben Lynch, tak ľudia so spomalenou aktivitou (fialová farba) príslušných enzýmov majú zvýšenú aktivitu (oranžová farba) enzýmu BHMT, pomocou ktorého sa metyluje hCy (potrebný cofactor je betaín), teda hCy sa konvertuje na metionín. Takže buď musia užívať vysoké dávky hore uvedených vitamínov alebo suplementujú ideálne betaín, resp. cholín, ktorého derivát je betaín. Alebo konzumujú potraviny s vysokým podielom cholínu (vaječné žĺtka, pečeň), betaínu (červená repa). Z priloženej schémy vyplýva, že aj konverzia cholínu na betaín nemusí byť optimálna a aktivita príslušných génov môže byť nízka.


Přílohy:
methylation.png
methylation.png [ 289.71 KiB | Zobrazeno 9625 krát ]

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2021 4:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Potvrdilo sa (mi) to, čo som predpokladal - že to s tým hCy predsa len je trochu komplexnejšie ako zjednodušenie na gén MTHFR a suplementáciu vitamínami B6, B12 a folátmi (B9). Ak som priloženú schému pochopil správne plus komentár dr. Ben Lynch, tak ľudia so spomalenou aktivitou (fialová farba) príslušných enzýmov majú zvýšenú aktivitu (oranžová farba) enzýmu BHMT, pomocou ktorého sa metyluje hCy (potrebný cofactor je betaín), teda hCy sa konvertuje na metionín. Takže buď musia užívať vysoké dávky hore uvedených vitamínov alebo suplementujú ideálne betaín, resp. cholín, ktorého derivát je betaín. Alebo konzumujú potraviny s vysokým podielom cholínu (vaječné žĺtka, pečeň), betaínu (červená repa). Z priloženej schémy vyplýva, že aj konverzia cholínu na betaín nemusí byť optimálna a aktivita príslušných génov môže byť nízka.

Právě proto selhává klasická symptomatická medicína protože vůbec neřeší proč daný problém nastal a léčí ho na základě symptomů pouhého důsledku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2021 5:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Je to ako s dílermi drog - tí sa predsa tiež nesnažia "vyliečiť" narkomanov, ale závislosť v nich radostne podporujú, lebo nevyliečení narkomani sú doživotný zdroj financií. Iba 1 lekár mi odporúčil betaín na hCy (slovom jeden \":!:\") a pre zaujímavosť je kolegami a mainstream médiami považovaný za konšpirátora, pretože má pripomienky ku Covid folklóru a upozorňuje na negatíva očkovania \":mrgreen:\".

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pát kvě 14, 2021 6:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Je to ako s dílermi drog - tí sa predsa tiež nesnažia "vyliečiť" narkomanov, ale závislosť v nich radostne podporujú, lebo nevyliečení narkomani sú doživotný zdroj financií. Iba 1 lekár mi odporúčil betaín na hCy (slovom jeden \":!:\") a pre zaujímavosť je kolegami a mainstream médiami považovaný za konšpirátora, pretože má pripomienky ku Covid folklóru a upozorňuje na negatíva očkovania \":mrgreen:\".

Z toho bych jednoznačně usoudil že se jedná o slušného a inteligentního lékaře který nestudoval primárně kvůli prachům a postavení, ale má své řemeslo opravdu rád. Ne všechno se totiž dá vyjádřit v hodnotě peněz, mnohdy radost z toho že pomohu bližnímu může hřát více jak peníze které mě dotyčný je ochoten dát. Značné procento lékařů bohužel zneužívá tento efekt důvěry a uznání k vlastnímu a často ne zrovna malému obohacení, tedy čest těm slušným.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2022 11:25 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Tak mi prisly vysledky genetickeho vysetreni na tu slavnou homocysteinovou mutaci. Prikladam v priloze. Co z toho vyplyva a jak tedy suplementovat? Diky.


Přílohy:
20220606_112106.jpg
20220606_112106.jpg [ 89.67 KiB | Zobrazeno 7772 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2022 9:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Tak mi prisly vysledky genetickeho vysetreni na tu slavnou homocysteinovou mutaci. Prikladam v priloze. Co z toho vyplyva a jak tedy suplementovat? Diky.

Uvedenou mutaci má velké množství lidí a nijak ji neřeší což netvrdím že je dobře protože riziko z toho určitě vzniká. Vhodné je sledovat si methylaci tedy upravit si stav libovolnou suplementací tak aby jste měl pokud možno parametry homocysteinu srovnané. Lze to ovlivnit pomocí některých vitamínů skupiny B konkrétně B6,9 a 12, hořčíkem, zinkem, lecitinem, glycinem, mědí a pochopitelně srovnáním tvorby HCl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2022 10:39 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Aj ja mám mutáciu 667 c-t. HCy mám mierne zvýšený, podľa dr. je samozrejme všetko v poriadku. Vyskúšal som toho veľa, nič nepomohlo. Po konzumácií vaječného žĺtka (cholín) sa cítim lepšie, tak predpokladám, že lecitín by mohla byť odpoveď na tento problém. Tiež mi robí dobre šťava z červenej repy (betaín), ale keďže tiež obsahuje zbytočný cukor a po odšťavení vyhodíte väčšinu obsahu (vláknina) a je s tým zbytočná práca a neporiadok, tak teraz fermentujem a robím kyselú cviklu (pH je nízke kvôli kyselinám, tak prospieva tráveniu). Veľmi mi pomáha pitie kombuchy - to ale nesúvisí s metyláciou.. Fanatici typu dr. Erben nechápu/nevedia, že metylácia má dve cesty (viď. obr. v tomto vlákne) - vit. B6/B12/foláty alebo cholín/betaín. Erben propaguje iba prvý spôsob..

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Homocystein
PříspěvekNapsal: pon čer 13, 2022 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Aj ja mám mutáciu 667 c-t. HCy mám mierne zvýšený, podľa dr. je samozrejme všetko v poriadku. Vyskúšal som toho veľa, nič nepomohlo. Po konzumácií vaječného žĺtka (cholín) sa cítim lepšie, tak predpokladám, že lecitín by mohla byť odpoveď na tento problém. Tiež mi robí dobre šťava z červenej repy (betaín), ale keďže tiež obsahuje zbytočný cukor a po odšťavení vyhodíte väčšinu obsahu (vláknina) a je s tým zbytočná práca a neporiadok, tak teraz fermentujem a robím kyselú cviklu (pH je nízke kvôli kyselinám, tak prospieva tráveniu). Veľmi mi pomáha pitie kombuchy - to ale nesúvisí s metyláciou.. Fanatici typu dr. Erben nechápu/nevedia, že metylácia má dve cesty (viď. obr. v tomto vlákne) - vit. B6/B12/foláty alebo cholín/betaín. Erben propaguje iba prvý spôsob..

To máte pravdu medicína se vždy drží toho co jde snadno vyrobit a dobře prodat a nemusí to být nejlepší řešení hlavně že to generuje dobrý zisk. Dříve doktor poradil pít pepsinku, napsal recept, lékárník namíchal roztok za pár korun a vše docela slušně fungovalo, ale zisk to negenerovalo tedy již to nikdo nedělá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 21, 2023 11:42 am 
Offline

Registrován: čtv pro 21, 2023 11:28 am
Příspěvky: 1
Dostatečný příjem vitamínu B2 (jen 1,6mg/den ve studií) dokáže zvýšit aktivitu MTHFR na normální úroveň u homozygotů genu C677T a výrazně snížit homocystein v krvi (až 40% pro jedince s nízkým B2 v krvi). Neplatí pro heterozygoty a zřejmě i pro kombinaci C677T+A1298C.

https://www.ahajournals.org/doi/10.1161 ... 105.580332

Aplikací B2 u homozygotů snížen krevní tlak až o 9,4 mmHG. Zajímavé je, že u zkoumaných homozygotů bylo 50% případů, kde léčba léky snižující tlak selhala.

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 652302703X

Naměřen výrazný deficit B6 v krvi homozygotů v porovnání s nezmutovaným genem 677 CC.

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 8420300742

Homocystein je za mě šedá eminence podílející se na mnoha civilizačních nemocí. Když není spouštěč, má aspoň synergický efekt.

Pro nás mutanty „TT-čkaře“ je to důležitá informace a návod jak se pravděpodobně vyhnout smutnému osudu našich předků na té „správné“ rodinné větvi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 21, 2023 7:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pejlor píše:
Dostatečný příjem vitamínu B2 (jen 1,6mg/den ve studií) dokáže zvýšit aktivitu MTHFR na normální úroveň u homozygotů genu C677T a výrazně snížit homocystein v krvi (až 40% pro jedince s nízkým B2 v krvi). Neplatí pro heterozygoty a zřejmě i pro kombinaci C677T+A1298C.

https://www.ahajournals.org/doi/10.1161 ... 105.580332

Aplikací B2 u homozygotů snížen krevní tlak až o 9,4 mmHG. Zajímavé je, že u zkoumaných homozygotů bylo 50% případů, kde léčba léky snižující tlak selhala.

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 652302703X

Naměřen výrazný deficit B6 v krvi homozygotů v porovnání s nezmutovaným genem 677 CC.

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 8420300742

Homocystein je za mě šedá eminence podílející se na mnoha civilizačních nemocí. Když není spouštěč, má aspoň synergický efekt.

Pro nás mutanty „TT-čkaře“ je to důležitá informace a návod jak se pravděpodobně vyhnout smutnému osudu našich předků na té „správné“ rodinné větvi.

Máte ve všem plnou pravdu nicméně zde by se měla ujmout iniciativy a osvěty medicína kterou právě takového informace moc nezajímají protože v zásadě negenerují zisk. Nakonec velký propagátor řešení homocysteinu MUDr Karel Erben nebyl mediálně nijak vysoko hodnocen a dnes o jeho práci prakticky nikde není zmínka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz