Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:11 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 211 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 7:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pavell píše:
Je přípustné přidávat do kefíru semínka a pohanku ,jaká je to prosím kombinace ?
Díky .Pavel

Tak běžně by to nemělo ničemu vadit, nicméně třeba u kvasinek to asi ideální nápad není.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 04, 2012 5:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon bře 05, 2012 8:31 am
Příspěvky: 47
muflon píše:
Prekopirovavam do tohoto vlakna nasledujici recept od pana Jardy. Cituji:

"....proti parazitům čaj z kávové lžičky kurkumy a kávové lžičky strouhaného zázvoru. Vše přelít 0,25 l horké vody a nechat vyluhovat 15-20 minut. Můžete přisladit medem a vypít, zvláště v zimních měsících výborně zahřeje, kam se hrabe čaj s rumem a dá se pít stále, nemá žádná omezení." \":wink:\"

Jak tak projizdim tabulku, chybi mi tam kurkuma. Vhodne doplnit. Pokud jsem se prehledl, pak se omlouvam... \"8)\"

_________________
Ničeho nelitovat, to je počátek vší moudrosti. / Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. / Ať máš vždy vítr v zádech, slunce ve tváři a ať Tě tvůj osud zavane až ke hvězdám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 04, 2012 9:25 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Bones píše:
Jak tak projizdim tabulku, chybi mi tam kurkuma. Vhodne doplnit. Pokud jsem se prehledl, pak se omlouvam... \"8)\"

Díky za tip, ale nikdy jsem nenarazil na to, že by kurkuma měla výraznější protikvasinkový efekt. Je to nepochybně skvělé koření a sekundárně může pomoci například svoji schopností posilovat trávení, ale myslím, že kvasinku přímo trápit příliš nebude.

Možná někdo další připojí svůj názor.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 13, 2012 7:49 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 2:41 pm
Příspěvky: 22
Xion píše:
Banany su sice v 3, ale zaujimave, ze niektori ludia na internete maju skusenost (http://www.youtube.com/watch?v=-rogVphOsSA), ze si na bananovej mono diete vyliecili kandidozu, a to ovela rychlejsie, nez sa tyrat cele tyzdne a mesiace nizkosacharidovou dietou. Takze, ono to bude asi trosku inak...
Kolko cukru ostane z bananu, kym dorazi do hrubeho creva, v tele, ktore sa kazdou hodinou viac a viac specializuje na travenie a vstrebavanie bananu? Pre kandidu urcite nie dost vela, aby si tam mohla udrzovat svoje velke kolonie. A len co sa scvrknu, imunitny system, ktory na monodiete zacina fungovat kazdym dnom lepsie, kandidu dostane v priebehu par tyzdnov uplne pod kontrolu.
Kandidy v tele sa nizkosacharidova dieta nedotkne, kedze telo si aj tak musi metabolizovat cukry v tele. Dokonca som cital nejake studie, ze pri nizkosacharidovej diete musi pouzivat neefektivne metabolicke procesy, na ktorych si kandida kraluje, a to najma, ak sa je privela tuku (co prave vela ludi v tejto diete robi). Ovela dolezitejsie je co najrychlejsie dosiahnut "nelepivu" krv (http://www.youtube.com/watch?v=FBvXU01MzEQ) a sacharidy doplnat z ovocia, to telo moze celu energiu investovat do imunitneho systemu. Okrem toho, kandidu z tela dostane velmi dobre kyselina kaprylova z kokosoveho oleja. Preto si myslim, ze ovocna monodieta skombinovana s doplnkami proti kandide, urobi pracu rychlejsie a efektivnejsie. Ovsem, nie kazdy dokaze jest nejaky cas iba jeden druh ovocie, ked to prinasa privela stresu, tak samotny stres v boji proti kandide urcite pomahat nebude. Ale ako vidno, javi sa, ze su tu aj ine cesty a teoria celeho problemu je trochu sirsia, nez len ze sacharidy su tie zle veci, ktorych sa treba zbavit.

Takze je mozne , ze za 10 dni bananovej diety skombinovanej s oreganovym olejom, GSE, kokosovy olej by sa mi podarilo kandidu znicit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 12:20 pm 
Offline

Registrován: úte dub 03, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha
Chtěl jsem se zeptat, jestli je tady někde k nalezení tabulka, kde by byla u potravin uvedena kaloricka hodnota a obsah bilkovin, tuku a sacharidu? Popripade vliv na PH, radiovitalita, výskyt prvků (draslik, horcik, atd...)
Tabulka pro boj s kvasinkami obsahuje pouze část těch informací

Popřípadě by mi stačil tip, kde na internetu seženu spolehlivě takovéto info o potravinách... tabulku si rád sestavím sám a rád se o ni podělím.

Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 12:34 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Kristinazdravo píše:
Takze je mozne , ze za 10 dni bananovej diety skombinovanej s oreganovym olejom, GSE, kokosovy olej by sa mi podarilo kandidu znicit?

Možné je vše, ale tohle vám nikdo nezodpoví. Budete muset sám vyzkoušet


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 2:29 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Po delší době zasílám aktualizaci tabulky: http://www.ulozto.cz/xcKSW2k/protikvasi ... -sakul-xls

Opravy:
Kako raw přesunuto do 3
Ředkve kromě černé přesunuty do 1
Jahody přesunuty do 3
Olomoucké tvarůžky přesunuty do 3

Přidáno
Vodilka kanadská kat 0
Tea tree olej kat. 0
Nimbový olej kat 0
Čaj bancha kat 0
Batáty kat 2


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 11:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kristinazdravo píše:
Takze je mozne , ze za 10 dni bananovej diety skombinovanej s oreganovym olejom, GSE, kokosovy olej by sa mi podarilo kandidu znicit?

Tak zničit nejde, to jsem zde psal již mnohokrát, ale umravnit ano, to je možné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 11, 2012 8:57 am 
Offline

Registrován: stř dub 04, 2012 1:39 pm
Příspěvky: 3
Poprosím o radu či môžem na začiatku diéty jesť CHLORELLU výživový doplnok. Lebo sa mi zdá že mi nerobí dobre tá chlorella. Strašne sa cítim ako zbytý pes keď si ju dám \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 3:20 pm 
Offline

Registrován: úte dub 24, 2012 7:34 pm
Příspěvky: 4
Zdravim vsetkych, chcel by som sa konkretne opytat p.Jardu, na zaklade jeho dlhorocnych skusenosti nasledovne:
Je vhodne v ramci detoxu a protikandidoznej a protiacidoznej kury na ranajky sypat do ovocia/resp.ovocneho mixu/ 1 PL mleteho lanoveho semiacka a po 1 PL sypanych susenych psenicnych klickov a psenicnych otrub? Nebudem tym krmit kandidu a zaroven sa zakyslovat?
Klicky a otruby sa bezne predavaju v sieti supermarketov a obchodov zdravej vyzivy.
Inac co sa tyka celodennej stravy, tak na obed a vecer konzumujem len surove zeleninove salaty, doplnene prilohou s varenym jacmenom, ryzou natural alebo pohankou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 4:01 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Lios píše:
Zdravim vsetkych, chcel by som sa konkretne opytat p.Jardu, na zaklade jeho dlhorocnych skusenosti nasledovne:
Je vhodne v ramci detoxu a protikandidoznej a protiacidoznej kury na ranajky sypat do ovocia/resp.ovocneho mixu/ 1 PL mleteho lanoveho semiacka a po 1 PL sypanych susenych psenicnych klickov a psenicnych otrub? Nebudem tym krmit kandidu a zaroven sa zakyslovat?
Klicky a otruby sa bezne predavaju v sieti supermarketov a obchodov zdravej vyzivy.
Inac co sa tyka celodennej stravy, tak na obed a vecer konzumujem len surove zeleninove salaty, doplnene prilohou s varenym jacmenom, ryzou natural alebo pohankou.

Dovolím si odpovědět já. Téměř vše co uvádíte je v přímém rozporu s protikandodvou dietou, takže se nemusíte trápit jestli je možné to či ono zkombinovat.
Je to jako byste se ptal jestli je možné hasit oheň benzínem a zároveň petrolejem a zdali je to dobrá kombinace na uhašení požáru. Zkuste trochu prostudovat základy diety zde na foru nebo kdekoli na internetu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 13, 2012 10:49 am 
Offline

Registrován: úte dub 24, 2012 7:34 pm
Příspěvky: 4
sakul píše:
Dovolím si odpovědět já. Téměř vše co uvádíte je v přímém rozporu s protikandodvou dietou, takže se nemusíte trápit jestli je možné to či ono zkombinovat.
Je to jako byste se ptal jestli je možné hasit oheň benzínem a zároveň petrolejem a zdali je to dobrá kombinace na uhašení požáru. Zkuste trochu prostudovat základy diety zde na foru nebo kdekoli na internetu.

Diky za odpoved, tusil som ze tie klicky a otruby asi nebudu koser, tajne som dufal ze aspon tie lanove semiacka to vylepsia. Snad aspon ten obed a vecera bude za nieco stat? Hladovat sa mi nechce. Odchadzam fofrem studovat priatelku kandidu \":)\".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 13, 2012 9:31 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Lios píše:
Diky za odpoved, tusil som ze tie klicky a otruby asi nebudu koser, tajne som dufal ze aspon tie lanove semiacka to vylepsia. Snad aspon ten obed a vecera bude za nieco stat? Hladovat sa mi nechce. Odchadzam fofrem studovat priatelku kandidu \":)\".

Lněná semínka jsou OK, obsahují hodně omega3, lignany a kyanidy a všechny tyto látky mají alespoň nejaký význam v boji s kandidou. V žádném případě je však nemelte do zásoby a i zde s mírou.
Zeleninové saláty jsou určitě fajn, i když se mnou může někdo nesouhlasit,tak zelenina kromě té škrobnaté (mrkev, dýně, řepa a opatrně i s lilkovitými) musí tvořit základ stravy a není zde omezení pro množství. Sice obsahuje nějaké sacharidy ale zároveň má vlákninu která čistí střeva, cenné vitamíny a minerály, při kandidě extrémně důležité enzymy a stovky dalších látek. Zeleninu doplňte kvalitním tukem (hlavně kokosový a lněný), masem (ne vepřové) a bio vejci, plus občas přidejte semínka a ořechy, které nechytají tolik plísní (mandle, para ... raději ne vlašské, kešu a vůbec ne arašídy).
Rychlých výsledků lze dosáhnout také buď půstem anebo téměř nulovým příjmem sacharidů tedy pouze na masu a vejcích. Dlouhodobě je však takto možné slušně poškodit trávení a imunitní systém a navíc se se neřeší příčina problému.

Po pár týdnech diety začněte přidávat silnější fungicidy - grepové kapky, kys. kaprylová, oregánový olej apod. Raději ne vše naráz, mohlo by dojít k silné reakci na vymírající kandidu

Ječmen a jakékoli další obiloviny určitě ne. Pohanka, jáhly, quinoa, celozrnná rýže už jsou potraviny na individuální vyzkoušení a většinou je možné je zařazovat až po zmizení akutních příznaků - tedy jsou to tzv. přechodové potraviny, které po přísné fází je možné postupně zkušebně zařazovat a při návratu příznaků zase vysazovat.

Na druhou stranu jsou lidé, kterým konkrétně pohanka nedělá problém ani v prvních fázích diety, obecně se však ihned doporučit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2012 12:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
Dobry den, mam tabulku potravin (ktera je mimochodem zpracovana naprosto perfekne, diky!), ale nenasel jsem jsem tam jednu vec - cela zrna. Mozna mam nejakou starsi verzi, muzete prosim dat vedet, jak je to s pozivanim macenych semen psenice, pohanky atd. u prvni a dalsich fazi protikandidove diety? Verim, ze je to jiz zcela jiste nekde ve foru uvedene a ja se forum chystam detailne procist, ale toto potrebuji vedet s ohledem na jiz nasazenou dietu co nejdrive. Predem dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 14, 2012 12:50 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Firebird píše:
Dobry den, mam tabulku potravin z tohoto fora (ktera je mimochodem zpracovana naprosto perfekne, diky!), ale nenasel jsem jsem tam jednu vec - cela zrna. Mozna mam nejakou starsi verzi, muzete prosim dat vedet, jak je to s pozivanim macenych semen psenice, pohanky atd. u prvni a dalsich fazi protikandidove diety? Verim, ze je to jiz zcela jiste nekde ve foru uvedene a ja se forum chystam detailne procist, ale toto potrebuji vedet s ohledem na jiz nasazenou dietu co nejdrive. Predem dekuji za odpoved.

Dotaz jsem zaslal i do fora s tabulkou - za duplikaci se omlouvam.

Já bych k nim přistupoval jako k nenaklíčeným. Jejich složení (sacharidy/bílkoviny/tuky) se myslím nemůže naklíčením moc změnit.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 211 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz