Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:43 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 143 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc-Rakovina
PříspěvekNapsal: stř úno 15, 2012 9:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MarcelaJ píše:
Dobrý večer,
dnes jsem byla na dalším vyšetření,v prsu mi doktorka našla útvar- fibroadenom. Je to sice nezhoubné, ale prý už se to neztratí a musí se to kontrolovat. Četla jsem, že pomáhají čistící čaje v kombinaci s ženským čajem. To vše denně dělám. Zatím střídám lapacho, vilcacoru, chanca piedra, kotvičník, čaj s červenou řepou, zázvorový čaj a přesličku.Můžete mi poradit, co ještě přidat, aby se to ztratilo? Je to snad nějaká obranná reakce organismu? Doufala jsem, že mi budou útvary spíš mizet, než objevovat se na jiných místech.
Děkuji.

Tělo si normálně nějaké smeťáky tvoří a pak je zase rozebírá, čili to není nic divného. Doporučuji pracovat na odkyselení, dostatku omega 3 mastných kyselin a celkové remineralizaci, především srovnat jód. Problém je ze zaplísněné krve, tedy ty čaje určitě ano, ale velice pomáhá vyřadit sacharidy ze stravy a nepřehánět bílkoviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc-Rakovina
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2012 9:32 pm 
Offline

Registrován: úte lis 29, 2011 8:12 pm
Příspěvky: 92
Dobrý večer,
s jodem máte pravdu-ráno mám sice teplotu 36,6, ale skvrna na zápěstí zmizela velmi brzy. Takže začnu dodávat více jodu.Jinak sacharidy jsem vynechala, co se dalo, ale zkusím ještě přitvrdit. A bílkoviny jsem si začala nyní už počítat.Užívám rybí olej, olivový olej a jím patlanici. Tady mě ovšem zajímá, zda můžu místo kupovaného tvarohu použít z domácího kefíru, který dělám takto- lehce zahřeju kefír, odstavím, nechám vychladnout a pak šupnu do utěrky, necháp kapat syrovátku(tu používám jako masku na pleť) a dám do ledničky, ráno použiju k přípravě patlanice. Možná to tu už někde zaznělo, ale nikde jsem to nemohla najít.
Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc-Rakovina
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2012 10:30 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
MarcelaJ píše:
Dobrý večer,
s jodem máte pravdu-ráno mám sice teplotu 36,6, ale skvrna na zápěstí zmizela velmi brzy. Takže začnu dodávat více jodu.Jinak sacharidy jsem vynechala, co se dalo, ale zkusím ještě přitvrdit. A bílkoviny jsem si začala nyní už počítat.Užívám rybí olej, olivový olej a jím patlanici. Tady mě ovšem zajímá, zda můžu místo kupovaného tvarohu použít z domácího kefíru, který dělám takto- lehce zahřeju kefír, odstavím, nechám vychladnout a pak šupnu do utěrky, necháp kapat syrovátku(tu používám jako masku na pleť) a dám do ledničky, ráno použiju k přípravě patlanice. Možná to tu už někde zaznělo, ale nikde jsem to nemohla najít.
Moc děkuji.

no ja si robim tvaroh tiez z kefiru, len s tym rozdielom, ze kefir nezahrievam...kupil som si velke sytko, pod tym mam nadobu a ked vidim, ze v kefire sa zacne oddelovat syrovatka od kefirovej hmoty, tak cely pohar do toho sytka vylejem...a asi tak o den mam kefirovy "tvaroh" hotovy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc-Rakovina
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2012 11:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MarcelaJ píše:
Dobrý večer,
s jodem máte pravdu-ráno mám sice teplotu 36,6, ale skvrna na zápěstí zmizela velmi brzy. Takže začnu dodávat více jodu.Jinak sacharidy jsem vynechala, co se dalo, ale zkusím ještě přitvrdit. A bílkoviny jsem si začala nyní už počítat.Užívám rybí olej, olivový olej a jím patlanici. Tady mě ovšem zajímá, zda můžu místo kupovaného tvarohu použít z domácího kefíru, který dělám takto- lehce zahřeju kefír, odstavím, nechám vychladnout a pak šupnu do utěrky, necháp kapat syrovátku(tu používám jako masku na pleť) a dám do ledničky, ráno použiju k přípravě patlanice. Možná to tu už někde zaznělo, ale nikde jsem to nemohla najít.
Moc děkuji.

Člen jiddu vám to píše správně, ohřívání je blbost, a celý postup jsem zde, tak jak to člen jiddu doporučuje, popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc-Rakovina
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 4:38 pm 
Offline

Registrován: úte lis 29, 2011 8:12 pm
Příspěvky: 92
Dobrý den,
děkuji za radu z tvarohem-receptů jsem našla více, ale je pravda, že tento je nejjednodušší.
1.Chtěla bych poradit, zda můžu zapíjet zinek chelát chloridem hořečnatým(samozřejmě ráno nalačno). Napřed jsem to brala společně, pak jsem tady četla, že se dává s odstupem, tak jsem napřed šupla hořčík a tak za půl hodiny zinek. Nyní jsem ale zase narazila na to, že to někdo bere dohromady. Bylo by to pro mě samozřejmě časově lepší dát to společně.
2.Brzy chci zkusit sanogel. Jestě ale beru ostrop.kaši, lichořeřišnici a lékořici(tak do 18.30.),pak kolem 20h dám kefír 500ml a pak bych šupla těsně před spaním po 22h sanogel(1lžíci-stačí to?). Není v tom problém?
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc-Rakovina
PříspěvekNapsal: úte úno 21, 2012 9:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MarcelaJ píše:
Dobrý den,
děkuji za radu z tvarohem-receptů jsem našla více, ale je pravda, že tento je nejjednodušší.
1.Chtěla bych poradit, zda můžu zapíjet zinek chelát chloridem hořečnatým(samozřejmě ráno nalačno). Napřed jsem to brala společně, pak jsem tady četla, že se dává s odstupem, tak jsem napřed šupla hořčík a tak za půl hodiny zinek. Nyní jsem ale zase narazila na to, že to někdo bere dohromady. Bylo by to pro mě samozřejmě časově lepší dát to společně.
2.Brzy chci zkusit sanogel. Jestě ale beru ostrop.kaši, lichořeřišnici a lékořici(tak do 18.30.),pak kolem 20h dám kefír 500ml a pak bych šupla těsně před spaním po 22h sanogel(1lžíci-stačí to?). Není v tom problém?
Díky.

1)Můžete, ale vstřebávání bude horší.
2)Sanogel s odstupem 2 hodiny od jídla plně vyhovuje i ta dávka je dostatečná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc-Rakovina
PříspěvekNapsal: pon úno 27, 2012 10:11 pm 
Offline

Registrován: úte lis 29, 2011 8:12 pm
Příspěvky: 92
Dobrý večer,
možná se budu ptát hloupě, ale : Nyní doplňuji jod- nejvíce mi vyhovuje udělat si dávku, kdy do jednoho litru osmotické vody kápnu něco přes 50kapek 10%hcl(stále mám totiž krkací test špatný),šupnu tam zatím 10 kapek lugolu, přidám trochu hořčíku a himalájky a přes den popíjím. Nevím ale, jak je to se selenem-já dávám každý den po obědě 200mcg. Je to dostačující? A pokud doplňuji jod po celý den, musím i selen rozložit třeba do dvou dávek nebo můžu vzít najednou?
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc-Rakovina
PříspěvekNapsal: pon úno 27, 2012 10:19 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
MarcelaJ píše:
Dobrý večer,
možná se budu ptát hloupě, ale : Nyní doplňuji jod- nejvíce mi vyhovuje udělat si dávku, kdy do jednoho litru osmotické vody kápnu něco přes 50kapek 10%hcl(stále mám totiž krkací test špatný),šupnu tam zatím 10 kapek lugolu, přidám trochu hořčíku a himalájky a přes den popíjím. Nevím ale, jak je to se selenem-já dávám každý den po obědě 200mcg. Je to dostačující? A pokud doplňuji jod po celý den, musím i selen rozložit třeba do dvou dávek nebo můžu vzít najednou?
Díky

Tak to máte dost koncetrovaný roztok s hcl, tady bych měl strach o zuby


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc-Rakovina
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 11:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MarcelaJ píše:
Dobrý večer,
možná se budu ptát hloupě, ale : Nyní doplňuji jod- nejvíce mi vyhovuje udělat si dávku, kdy do jednoho litru osmotické vody kápnu něco přes 50kapek 10%hcl(stále mám totiž krkací test špatný),šupnu tam zatím 10 kapek lugolu, přidám trochu hořčíku a himalájky a přes den popíjím. Nevím ale, jak je to se selenem-já dávám každý den po obědě 200mcg. Je to dostačující? A pokud doplňuji jod po celý den, musím i selen rozložit třeba do dvou dávek nebo můžu vzít najednou?
Díky

Až na tu HCl, jak správně píše člen sakul jde o celkem dobrý postup. Ta HCl při takovémto použití vám zlikviduje zuby a to si myslím není nutné, tu zásadně používejte nárazově před, nebo po jídle, což jsem zde již psal a vykloktat si po aplikaci ústa řádně čistou vodou. Selen berte nárazově, dle gramáže tablet, předpokládám že mají 100 mcg, tedy jednu ráno a druhou večer, bere se vždy 100 mcg na 10 kapek lugolova roztoku v koncentraci dle českého lékopisu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc-Rakovina
PříspěvekNapsal: ned bře 11, 2012 9:40 pm 
Offline

Registrován: úte lis 29, 2011 8:12 pm
Příspěvky: 92
Dobrý večer,
1.Zkoušela jsem domácí jogurt, ale moc se mi nezadařilo. Mléko kupuji z automatu, svařila jsem necelý půl litr(do 40°C), šupla jsem 2laktobacily(zatím mám jen od walmarku-8druhů probio), pak jsem slila do sklenice-zavřela víčko(stále ale nevím, zda zcela uzavřít nebo nechat tak jak kefír pootevřené-to mohl být ten problém),dala do hrnku s teplou vodou a zabalila do deky, za dvě hodiny promíchala a nechala až do rána. Jogurt byl ale pořád řídký, tak jsem ho šupla do lednice v domění, že tam snad zhoustne. Nakonec jsem ho vylila. Nevím, kde byl problém,zda v těch laktíkách nebo málo tepla? Mám objednanej jogurtovač, tak snad se zadaří lépe. Jsou kurungovity vhodné do jogurtu i pro malé děti?
2.Můj známý má problémy s játrama a doktor mu prý řekl, že nesmí jíst špenát,protože prý obsahuje nějakou látku, která není vhodná při onemocnění jater. Co je na tom pravdy? Ptám se, protože mám nález na játrech, ale o tomto jsem nikdy neslyšela.
3.Mám za sebou 7.očistu jater, stále ze mě vychází dost kamínku-dnes dokonce i větších. Je pro mě frekvence 14dní vhodná-myslím tím kvůli příjmu sacharidů v jablkách(vypiju vždy 1,5l šťávy).Chtěla bych stihnou totiž ještě dvě očisty do 10.dubna, kdy jdu na PET.
4.Chtěla bych se, co nejvíce připravit na dobu po PET vyšetření. Můžete mi doporučit, co nejlépe udělat, abych pak ten sajrajt, co do mě pustí, nejlépe dostala rychle ven? Vím. že hodně pít, ale třeba je ještě něco jiného?
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc-Rakovina
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 11:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MarcelaJ píše:
Dobrý večer,
1.Zkoušela jsem domácí jogurt, ale moc se mi nezadařilo. Mléko kupuji z automatu, svařila jsem necelý půl litr(do 40°C), šupla jsem 2laktobacily(zatím mám jen od walmarku-8druhů probio), pak jsem slila do sklenice-zavřela víčko(stále ale nevím, zda zcela uzavřít nebo nechat tak jak kefír pootevřené-to mohl být ten problém),dala do hrnku s teplou vodou a zabalila do deky, za dvě hodiny promíchala a nechala až do rána. Jogurt byl ale pořád řídký, tak jsem ho šupla do lednice v domění, že tam snad zhoustne. Nakonec jsem ho vylila. Nevím, kde byl problém,zda v těch laktíkách nebo málo tepla? Mám objednanej jogurtovač, tak snad se zadaří lépe. Jsou kurungovity vhodné do jogurtu i pro malé děti?
2.Můj známý má problémy s játrama a doktor mu prý řekl, že nesmí jíst špenát,protože prý obsahuje nějakou látku, která není vhodná při onemocnění jater. Co je na tom pravdy? Ptám se, protože mám nález na játrech, ale o tomto jsem nikdy neslyšela.
3.Mám za sebou 7.očistu jater, stále ze mě vychází dost kamínku-dnes dokonce i větších. Je pro mě frekvence 14dní vhodná-myslím tím kvůli příjmu sacharidů v jablkách(vypiju vždy 1,5l šťávy).Chtěla bych stihnou totiž ještě dvě očisty do 10.dubna, kdy jdu na PET.
4.Chtěla bych se, co nejvíce připravit na dobu po PET vyšetření. Můžete mi doporučit, co nejlépe udělat, abych pak ten sajrajt, co do mě pustí, nejlépe dostala rychle ven? Vím. že hodně pít, ale třeba je ještě něco jiného?
Díky.

1)Ono je to dost o té správné teplotě, čili to si budete muset vychytat, ale u jogurtovače to je jednodušší. Pokud by jste ho dala ještě znovu do teplé vody, patrně by všechno bylo v pořádku. Kurungovity pochopitelně děti od tří let mohou přímo a v jogurtu vůbec není problém.
2)Nechápu, jak by syrový špenát mohl vadit játrům, čistě teoreticky šťavelany, ale i tak se mě to nezdá.
3)Určitě ty kůry takto můžete provádět až do uvedené kontroly v tom nevidím problém.
4)Základ jsou čistá střeva, funkční ledviny a hlavně dokonale vygruntovaná játra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc-Rakovina
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 1:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Jarda píše:
MarcelaJ píše:
2.Můj známý má problémy s játrama a doktor mu prý řekl, že nesmí jíst špenát,protože prý obsahuje nějakou látku, která není vhodná při onemocnění jater. Co je na tom pravdy? Ptám se, protože mám nález na játrech, ale o tomto jsem nikdy neslyšela.
2)Nechápu, jak by syrový špenát mohl vadit játrům, čistě teoreticky šťavelany, ale i tak se mně to nezdá.

ad2) Marcelo, no, víte, jsem přesvědčený, že dotyčný doktor nemluvil o syrovém špenátu; přece jen syrové ovoce a syrová zelenina se dnes takřka nekonzumují (proto tolik nemocí). Pan Jarda má ale pravdu - syrového špenátu se nebojte. Syrovým špenátem míním tepelně nezpracovaný, nekonzervovaný.

Opět a opět tu vidíte, jak mizerně Vám doktor poradí, ch jo. Zakazovat jíst špenát (opakuji - syrový špenát) je opravdu velmi trapné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc-Rakovina
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2012 3:32 pm 
Offline

Registrován: úte lis 29, 2011 8:12 pm
Příspěvky: 92
Dobrý den,
1.Dnes ráno se mi stalo, že když jsem se ohla a pak zvedla, tak se mi zamotala hlava a cítila jsem strašné bušení srdce. Musela jsem to chvíli rozdýchat. Ráno jsem měla jenom nalačno 30mg zinku a zhruba za půl hod. lžičku sody ve vodě(kvůli sbírání uriny na večerní klystýr). Čím to může být? Je to nadbytek nebo nedostatek něčeho? Sirnou patlaninu si dělám dávku 160g tvarohu z domácího kefíru+60ml ln.ol.+3lžíce ln.sem.-dávku rozdělím na ráno a večer. Přes den dávám také k zelenině trochu oliv.ol. a hroznov.oleje. Tak nevím, zda to není už moc?
2. Již 3 den mám hodně řídkou stolici(někdy až průjem) a už to prostě musím nějak vyřešit. Začínám zkoumat, čím to může být. Hořčík beru tak 10g(jestli to už není moc?), vit.C 6g(to se mi nezdá tak moc), jsem na 14kapkách jodu+200mcg selenu. Beru pořád ostropest.kaši,schizandru, lékořici a lichořeřišnici, večer tak 3/4l domácího kefíru a před spamím sanogel. Zatím mi to všechno dohromady nedělalo problémy.
3. K tomu hořčíku-je nutné dodávat tolik hořčíku, když dělám 3krát týdně minerální koupel?
Předem díky za nějakou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc-Rakovina
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2012 11:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MarcelaJ píše:
Dobrý den,
1.Dnes ráno se mi stalo, že když jsem se ohla a pak zvedla, tak se mi zamotala hlava a cítila jsem strašné bušení srdce. Musela jsem to chvíli rozdýchat. Ráno jsem měla jenom nalačno 30mg zinku a zhruba za půl hod. lžičku sody ve vodě(kvůli sbírání uriny na večerní klystýr). Čím to může být? Je to nadbytek nebo nedostatek něčeho? Sirnou patlaninu si dělám dávku 160g tvarohu z domácího kefíru+60ml ln.ol.+3lžíce ln.sem.-dávku rozdělím na ráno a večer. Přes den dávám také k zelenině trochu oliv.ol. a hroznov.oleje. Tak nevím, zda to není už moc?
2. Již 3 den mám hodně řídkou stolici(někdy až průjem) a už to prostě musím nějak vyřešit. Začínám zkoumat, čím to může být. Hořčík beru tak 10g(jestli to už není moc?), vit.C 6g(to se mi nezdá tak moc), jsem na 14kapkách jodu+200mcg selenu. Beru pořád ostropest.kaši,schizandru, lékořici a lichořeřišnici, večer tak 3/4l domácího kefíru a před spamím sanogel. Zatím mi to všechno dohromady nedělalo problémy.
3. K tomu hořčíku-je nutné dodávat tolik hořčíku, když dělám 3krát týdně minerální koupel?
Předem díky za nějakou radu.

To můžete mít také nízký tlak, musíte si uvědomit, že omega 3 kyseliny a lignany ředí krev. U toho průjmu ubrat hořčík a céčko, ostatní by mělo být v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prosba o pomoc-Rakovina
PříspěvekNapsal: stř bře 21, 2012 1:55 pm 
Offline

Registrován: úte lis 29, 2011 8:12 pm
Příspěvky: 92
Dobrý den,
můžete mi, prosím, poradit nějaké byliny na zvětšení prsou? Teď, jak jsem dost zhubla, je to můj menší problém.Četla jsem, že dobře funguje pueraria mirifica, ale je tam psáno, že není vhodná pro ženy s karcinomem, tak nevím, zda se to týká i mě a měla bych trochu strach při užívání. Je to pro mě nebezpečné? Dále je prý dobrá řeřicha nebo pískavice-pokud ano, tak můžete mi napsat, jek dávkovat?Dále pak pupalkový olej s beta karotenem-ten už užívám 2krát denně lžičku.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 143 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz