Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 8:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 6:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28248
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
A ako riešia kadenie kmene, ktoré jedia len živočíšnu potravu (Mongoli, eskimáci....)... oni tiež dostávajú rakovinu hrubého čreva z nedostatočného vyprázdňovania ? Alebo u nich to funguje normálne, lebo si neroztiahli hrubé črevo prebytkom sacharidovej stravy, a nezlenivelo im črevo z prebytku vlákniny ?
Nie je zápcha prítomná z nedostatku vlákniny len v prípade, ak človek konzumuje veľa sacharidov a všeobecne denaturovanú stravu, prípadne nevhodnú kombináciu sacharidov a tukov (v podobnom pomere) bez prítomnosti vlákniny ???
Lebo mongoli, eskimáci a ostatné kmene živiace sa takmer výlučne živočíšnou stravou (čiže mááálo sacharidov, a asi žiadna vláknina).... tie kmene predsa vlákninu nejedia... a dožívajú sa vysokého veku, rozhodne vyššieho ako afričania, ktorí majú vlákniny určite dosť...(ale za to málo živočíšnej potravy). Dožívajú sa teda vysokého veku aj napriek tomu, že sa nevedia poriadne vykadiť ? Pochybujem.... proste, vedia sa vykadiť dostatočne dobre. A to, že my z takej stravy dočasne nebudeme vedieť (čo nie je pravidlo, platí to len pre niekoho) poriadne kadiť (lebo črevo bolo zvyknuté na "iný materiál" a iný objem...), to neznamená, že tá strava je zlá, a že spôsobuje rakovinu.

To už jedeme druhé kolo stejných argumentů. Již jsem zde psal, že nejste ani Mongol, ani Eskymák a ani nežijete ve stejných podmínkách. Já jsem na rozdíl od vás Mongoly zaměstnával a to docela dost, což mě umožnilo trochu do tohoto problému nahlédnout a ve firmě jsem tak postarané hajzly jak po Mongolech neměl ani po Ukrajincích. Ono jim to totiž funguje tam u nich a jak se dostanou sem, tak mají naprosto stejné potíže jako každý jiný v místních podmínkách. Dokonce jsem jednou přijal pozvání na nějakou jejich oslavu, asi Velkého Chána a musím říci, že to byl dost drsný zážitek. Už jenom uvítací čajík s nějakým zatuchlým jačím sádlem mě rozhoupal můj jinak velice stabilní žaludek celkem dostatečně a pak to pokračovalo nějakým mastným prejtem z bůhví čeho, což už opravdu bylo na hranici mých možností a bez notné dávky zcela tuzemské becherovky by to asi šlo ven. Naprosto si nedovedu představit, že bych to opakoval, natož několik dní, nebo dokonce měsíců. To je strava pro člověka, který žije v tak šílených podmínkách, že by tam našinec v zimě chcípnul za dva dny a k tomu dře celý den jako Bulhar, což pak asi tělo spálí i tuto stravu, ale něco takového je ve zdejších podmínkách nemyslitelné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 9:36 pm 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 11:01 pm
Příspěvky: 29
O tej kwasniewskeho diete som teda necital nic. Len som si pozrel tie pomery. To sa ti priznam. ale par rokov som cvicil aj som coto podietoval tak viem o com vravim.

Pri ketogennej diete sa jedia hlavne mastne jedla, ako slanina, klobasy atd tucne syry... ziadana kuracina ani biele maso... tam vela tych bielkovin nie je.

napr toto je skopirovane zo stranky ronnie.cz :

Nedostatok tuku v potrave

Aby sme sa dostali do ketózy, nestačí len obmedziť sacharidy, ale je potrebný aj dostatočný prívod tukov v potrave. Hmotnostný pomer by se mal pohybovať v priemere 1-2g tuku na 1g bielkovín. Ak máte tuku nedostatok, treba to riešiť niekoľkými lyžicami oleja po každom jedle.


dalej z dalsieho clanku na tom servery " :Strava

Jak je napsáno výše, strava v „low carb“ dnech se snaží přiblížit teoretické nule sacharidů. Fakticky se vám to samozřejmě nepodaří, protože sacharidy jsou všude, nicméně jejich denní příjem by neměl překročit hranici 30 g. Pokud bychom se drželi přesného návodu, pak 100 kg cvičenec by měl sníst cca 2.700 kalorií, neboli 11.300 joulů. Z toho připadá cca 25 % na energii z proteinů a zbytek na energii z tuků. Je ale třeba říci jedno: nezáleží tolik na tom, zda přijmete přesně předepsaných 27 kalorií na 1 kg vaší tělesné hmotnosti. CKD, stejně jako každá jiná dieta, musí být energeticky deficitní, nemusíte však být exaktní při výpočtu, kolik toho můžete za den sníst. Co je však velmi důležité – je třeba zachovat energetický poměr mezi proteiny a tuky.

Teď si asi říkáte, že nemůže fungovat. Ale věřte, že tato dieta pracuje jako žádná jiná. A jaký že je typický jídelníček v „low carb“ dnech? Zde je pár příkladů - vejce, slanina, šunka, ryby, rybičky, tvrdé sýry, hermelíny, zelenina, maso bez přílohy a kvalitní klobásy. Z toho lze uvařit spoustu chutných jídel – vejce na slanině, vařená vejce, maso na milión způsobů, uzený losos, všechny ryby, sýrová polévka, vývary z masa a vnitřností (bez těstovinové zavářky samozřejmě). Mezi moje oblíbené lahůdky patřily mušle na česneku se sýrem a olivovým olejem, domácí majonéza a steak, tresčí játra, vývar z kachních žaludků s trochou polévkové zeleniny, krevety na oleji, domácí játrovka, zapečený balkánský sýr s rajčaty a další.


cely clanok tu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 10:40 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Měli byste si o té Kwasniewského dietě nejdřív něco přečíst, když takto chcete diskutovat.
Kwasniewského dieta nemá s ketogenní dietou absolutně nic společného, jí se při ní např. kolem 40g sacharidů denně, tím se zabrání ketoacidóze a dodá se dostatečné minimální potřebné množství cukrů pro důležité pochody v těle. Druhá obrovská odlišnost od typických "low carb" jako Atkinson apod. je mnohem nižší příjem bílkovin, takže nedochází k zahnívání.
Strach ze zácpy je také nesmysl, to se upraví během pár týdnů. Podle Kwasniewského zkušeností lze optimální dietou vyléčit ze všeho nejdříve právě střeva!
Samozřejmě tato dieta nemůže fungovat nikomu, kdo pije šťávy nebo jí různé škroby. Pak se tuk bije s cukrem a může dojít k vážným nemocem. Je třeba na této stravě vydržet několik týdnů, pak si na to tělo zvykne. Nejhorší je každý měsíc zkoušet jinou dietu, na to si tělo opravdu nikdy nezvykne a je to nejrychlejší cesta k vyčerpání organismu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 28, 2011 11:26 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
ravima : si žena, však ? Dám za to ruku do ohňa (keď si muž, obetujem svoju pokožku a spálim si ruku). Lebo si to napísala dokonale. Tak žensky... to ma hrozne fascinuje \":wink:\" ... ten ženský štýl.... proste si prišla, a jasne vysvetlila...tak...dokonale. Pretože Ty proste vieš. \":)\"

Ešte doplním : ľudia, vyberte si, buď budete žiť na vysokosacharidovej "diéte" (samozrejme nemám na mysli pečivo, bielu ryžu a cukor...), alebo na vysokotukovej "diéte" (detaily sú tu popísané...). Je to na vás. Ja som si vybral to, čo som si vybral.

to Jarda : Pán Jarda, nesúhlasím s tým čo ste písal o mongoloch... Je pravda, že sú úplne iná nátura ako my. Ale na druhej strane je pravda, že Vy osobne máte negatívny postoj ku živočíšnym tukom, navyše tie majú celkom inú arómu a konzistenciu, než tuky rastlinné, na ktoré ste zvyknutý (až na kokosový či palmový, ktorý je do určitej teploty tuhý). Ako človeku, ktorý konzumuje vysoké množstvo sacharidov (plus to, že neuznávate konzumáciu mäsa a živočíšnych tukov), a z toho značnú časť štiav (ktoré sa správajú úplne inak ako mäso s tukom), Vám organizmus dal nejakým spôsobom najavo, že pre Vás by bolo nemysliteľné jesť to, čo jedia oni, a to možno už reakciou žalúdka na pravý opak toho, čo bežne konzumujete. Je to tak správne, lebo keby ste to skombinoval možno pol na pol (sacharidy a tuky)....tak by ste si mohli zdravotne poškodiť...a myslím, že riadne (no nie zo dňa na deň), lebo ako sa hovorí, palivá netreba miešať.
Takže usudzujem, že ku zdraviu prospieva aj vysokotuková strava, aj vysokosacharidová strava.... (samozrejme, nie kombinovaná...druhé "palivo" len ako doplnok...v oveľa menšom množstve). Jedna z týchto dvoch "diét" (na celý život)... je ale zdravšia, lepšia.
Nech si každý zistí, ktorá to je. Je to na vás.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 8:12 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
NOWOCAYN ty si cvok! Niekto ti povie A a ty nato nesúhlasím, podľa teba to je B. A potom tu vyplakávaš, že ti je stále zle a neviem čo a prosíš o radu. Nato Ti zas povedia aby si robil A a ty zasa B. Neviem prečo ale mne osobne nebolo od prírody nadelené, aby som toto chápal. Osobne by som ti už dávno vymazal nick a nereagoval na tvoje otázky, lebo máš odpovede na saláme a vedieš si tu dialógy sám so sebou. Zaplavuješ fórum nezmyselným príspevkami, ktoré sú pravý opak toho, čo je poslaním týchto stránok. To že pán Jarda marí s tebou čas je jeho vec, ale už ma sere, že maríš aj mojím časom a neustále musím klikať na vlákna s tvojimi príspevkami, aby som ich mal ako prečítané.
Ďakujem za pochopenie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 8:22 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
NOWOCAYN píše:
ravima : si žena, však ? Dám za to ruku do ohňa (keď si muž, obetujem svoju pokožku a spálim si ruku). Lebo si to napísala dokonale. Tak žensky... to ma hrozne fascinuje \":wink:\" ... ten ženský štýl.... proste si prišla, a jasne vysvetlila...tak...dokonale. Pretože Ty proste vieš. \":)\"

Jsem muž \":-)\"

NOWOCAYN píše:
Ešte doplním : ľudia, vyberte si, buď budete žiť na vysokosacharidovej "diéte" (samozrejme nemám na mysli pečivo, bielu ryžu a cukor...), alebo na vysokotukovej "diéte" (detaily sú tu popísané...). Je to na vás. Ja som si vybral to, čo som si vybral.

No ono existuje víc použitelných možností. Určitě funguje tuková "optimální dieta", pak "japonská" sacharidová s rybami, ale určitě se dá použít i "80/10/10" na ovoci a další možnosti. Nejdůležitější je pořád to neměnit a věřit v úspěch. Důležité je taky v jakých podmínkách člověk žije, v tom s Jardou souhlasím a přes Kwasniewského úspěchy bych se do jeho varianty tukové diety nepouštěl kvůli dnešní mizerné kvalitě živočišných výrobků.

Já jsem nakonec skončil u úplně jiné varianty, kterou považuji zdaleka za nejlepší. Jím pouze jednou denně, a to malé jídlo složené někdy ze sacharidů, někdy z tuků, někdy z obojího dohromady a je to super. Doplňky používám jenom velmi omezeně, tělo si všechno vyrobí, stejně nejvíc záleží na psychice a duchovních věcech. A hlavně se nepřejídat \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 8:35 am 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
ravima píše:
NOWOCAYN píše:
ravima : si žena, však ? Dám za to ruku do ohňa (keď si muž, obetujem svoju pokožku a spálim si ruku). Lebo si to napísala dokonale. Tak žensky... to ma hrozne fascinuje \":wink:\" ... ten ženský štýl.... proste si prišla, a jasne vysvetlila...tak...dokonale. Pretože Ty proste vieš. \":)\"

Jsem muž \":-)\"

Chcem tu fotku NOWOCAYNovej spálenej ruky! \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 9:16 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
vtip : Ravima je v tom prípade žena uväznená v tele muža, tak si každý môže vybrať, či je to žena, alebo muž... \":D\" . Sranda.

ravima : Načo si dávaš nick, ktorý znie tak žensky ? \"8)\"
A ešte niečo : domáce vajíčka, domáca slanina, bio hovädzie, kozí syr (nepasterizovaný, bio), domáce maslo - treba sa báť kvality ? Nemyslím... a keď sa bojíš, žeby si sa zaniesol toxínmi.... načo sú tie rôzne očisty, ktoré sa tu propagujú ? Len tak, pre krátenie dlhých chvíl ? Načo majú slúžiť klystíry, derivačná kúpeľ, sankhapraksalana, biely íl, sanogel..... ? Keď ho používajú priaznivci sacharidovej stravy, tak kľudne môžu aj priaznivci stravy tukovej... Očista ako očista.
mohy : ak ma pán Jarda "zabanuje", je to jeho vec. Jedno je isté, nebudem sa obmedzovať v tom, čo píšem, pokiaľ mi ide o to najšľachetnejšie, a to o to, o čo ide každému z vás, pričom len idem iným smerom. Ak dostanem jeden ban, tak je istota, že si neurobím nový nick na tejto stránke. Ale dúfam, že nedostanem. Nechcem sa "ryť" do rôznych odporúčaní ktoré sa tu odporúčajú, vytvoril som si "vlastné" vlákno na tejto stránke, a tu chcem viesť slobodnú diskusiu. S ľuďmi.
A mimochodom, posledné dva dni sa cítim perfektne. Možno sa pomaly liečim zo zdrav. problémov (lebo nemiešam palivá).

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 2:12 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Nowocayn balil chlapa \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"
vím o jedném fóru, kde už má čtvrtý nebo pátý nick, protože se mu všichni vysmáli...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 2:15 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ravima píše:
Měli byste si o té Kwasniewského dietě nejdřív něco přečíst, když takto chcete diskutovat.
Kwasniewského dieta nemá s ketogenní dietou absolutně nic společného, jí se při ní např. kolem 40g sacharidů denně, tím se zabrání ketoacidóze a dodá se dostatečné minimální potřebné množství cukrů pro důležité pochody v těle. Druhá obrovská odlišnost od typických "low carb" jako Atkinson apod. je mnohem nižší příjem bílkovin, takže nedochází k zahnívání.
Strach ze zácpy je také nesmysl, to se upraví během pár týdnů. Podle Kwasniewského zkušeností lze optimální dietou vyléčit ze všeho nejdříve právě střeva!
Samozřejmě tato dieta nemůže fungovat nikomu, kdo pije šťávy nebo jí různé škroby. Pak se tuk bije s cukrem a může dojít k vážným nemocem. Je třeba na této stravě vydržet několik týdnů, pak si na to tělo zvykne. Nejhorší je každý měsíc zkoušet jinou dietu, na to si tělo opravdu nikdy nezvykne a je to nejrychlejší cesta k vyčerpání organismu.

tys četl tu knížku? a taky jsi jí uvěřil co... pan doktor co dokáže obnovit odumřelé nervy a tak léčit roztroušenou sklerózu... k dokonalosti už jenom chybí aby tvrdil, že umí vyléčit i AIDS,
potom by byl na úrovni Mr. MMS...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 6:56 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Kromě zde zmiňovaných argumentů vidím v této dietě ještě jeden, pro mne zásadní problém, a to je problém etický.

Nechat zbytečně mordovat nepřiměřené množství zvířat a způsobovat tak ještě více utrpení (které sice na talíři není vidět) ze zcela pochybných důvodů (vymakané tělo ???) a za velmi pochybných výsledků mi přijde jako úpadek intelektu, ducha, těla ... prostě všeho.

Samozřejmě kromě škod na vlastním těle, utrpění zvířat, morálního úpadku se můžeme bavit i o ekologických škodách. Na jedno kilo masa musí být spotřebováno 3700 litrů vody, 4-10kg obilí a vyprodukuje se cca 15kg emisí co2.

Tady mi přijde že se někomu něco v hlavě i duši hodně popletlo ....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 9:57 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Vševěd píše:
tys četl tu knížku? a taky jsi jí uvěřil co... pan doktor co dokáže obnovit odumřelé nervy a tak léčit roztroušenou sklerózu... k dokonalosti už jenom chybí aby tvrdil, že umí vyléčit i AIDS,
potom by byl na úrovni Mr. MMS...

Četl jsem, nejen jeho knihu. Spoustě věcí tam nevěřím a tu stravu bych na sobě nezkoušel, stravuju se naprosto jinak. Ale výsledky má.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28248
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Kromě zde zmiňovaných argumentů vidím v této dietě ještě jeden, pro mne zásadní problém, a to je problém etický.

Nechat zbytečně mordovat nepřiměřené množství zvířat a způsobovat tak ještě více utrpení (které sice na talíři není vidět) ze zcela pochybných důvodů (vymakané tělo ???) a za velmi pochybných výsledků mi přijde jako úpadek intelektu, ducha, těla ... prostě všeho.

Samozřejmě kromě škod na vlastním těle, utrpění zvířat, morálního úpadku se můžeme bavit i o ekologických škodách. Na jedno kilo masa musí být spotřebováno 3700 litrů vody, 4-10kg obilí a vyprodukuje se cca 15kg emisí co2.

Tady mi přijde že se někomu něco v hlavě i duši hodně popletlo ....

Tak to píšete velice správně, už se to lidem asi v hlavách opravdu popletlo, protože toto spěje ke stejným koncům o kterých mluví i Bible.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2011 10:01 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
sakul píše:
Kromě zde zmiňovaných argumentů vidím v této dietě ještě jeden, pro mne zásadní problém, a to je problém etický.

Nechat zbytečně mordovat nepřiměřené množství zvířat a způsobovat tak ještě více utrpení (které sice na talíři není vidět) ze zcela pochybných důvodů (vymakané tělo ???) a za velmi pochybných výsledků mi přijde jako úpadek intelektu, ducha, těla ... prostě všeho.

Samozřejmě kromě škod na vlastním těle, utrpění zvířat, morálního úpadku se můžeme bavit i o ekologických škodách. Na jedno kilo masa musí být spotřebováno 3700 litrů vody, 4-10kg obilí a vyprodukuje se cca 15kg emisí co2.

Tady mi přijde že se někomu něco v hlavě i duši hodně popletlo ....

Tato dieta se dá v pohodě držet úplně bez masa, bohatě stačí sýry, vejce, tuky a zelenina. A i když se jí maso, tak ho je dost málo, protože denní spotřeba bílkovin je přísně omezena.

Kwasniewski taky zmiňuje možnou variantu, kdy se jí vegansky, tedy ořechy, olejnatá semena, tuky a zelenina, což je téměř jídelníček zde propagovaný Jardou \":-)\".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 30, 2011 8:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28248
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
Tato dieta se dá v pohodě držet úplně bez masa, bohatě stačí sýry, vejce, tuky a zelenina. A i když se jí maso, tak ho je dost málo, protože denní spotřeba bílkovin je přísně omezena.

Kwasniewski taky zmiňuje možnou variantu, kdy se jí vegansky, tedy ořechy, olejnatá semena, tuky a zelenina, což je téměř jídelníček zde propagovaný Jardou \":-)\".

To by pak bylo něco jiného, ale zatím se zde diskuze točila kolem hromady masa denně a to se nedá doporučit opravdu nikomu. Velké množství ořechů sice také dost těžko tělo stráví, ale pořád je to menší zlo než bůček, nebo vepřové, které je jedním z nejkyselinotvornějších jídel vůbec.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz