Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 16, 2024 1:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 3:00 pm 
Offline

Registrován: úte pro 14, 2010 11:36 pm
Příspěvky: 48
Jarda píše:
Petr 2 píše:
Zde: http://www.ledvinyprogres.cz/category/otoky
Se muzete krasne docist jak by mely spravne pracovat ledviny. Kolik se ma pit pri jakem vylucovani. A ze nekdy neni dobre podlehat demagogiim typu vic pit tekutiny je lepsi pro ledviny a metabolismus. Prdy vody! Demagogie reklam na stolni a mineralni vody! Ma se pit tolik kolik si telo rekne coz ovsem plati jen do te miry pokud neni ovlivneno klamavou reklamou...

Tak pít minerálky je docela blbost, pokud to neděláte krátkodobě z léčebných důvodů a pokud se týká toho vypitého množství, tak velice záleží na tom co člověk pije. Osobně bych nemocným doporučoval pouze čerstvé šťávy, nebo velice čistou vodu, optimálně živou, která tělo čistí a močení pak není nejmenší problém, čili i množství vypité tekutiny se lépe reguluje.

Dobrý den, Jardo. Docela mě vyděsil ten článek, na který odkazuje Petr2. Manžel má totiž otoky a já ho vlastně pořád nutím, aby pil. On totiž pije až tehdy, když má žízeň a moc mě tím zlobí. Jak se pozná, že otoky souvisí s lymfatickými uzlinami a jak otoky vzniklé špatnou funkcí ledvin? Dá se to nějak laicky poznat? Moč má hodně koncentrovanou (hodně žlutou a zapáchá) a já jsem si myslela, že to je tím, že málo pije. Málo znamená asi tak za celý den maximálně 1,5 litru. Celý den leží, bere enzymy v tabletkách, ostropestřec v tobolkách a opiáty. Píšu raději všechno, co by mohlo ovlivnit vznik otoků a vzhled moči. A co byste doporučil na otoky ať v tom případě špatných ledvin a nebo v případě, že by to bylo postižením lymfatického systému? Myslela jsem na draslík, ale raději se chci poradit. Moc Vám děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 9:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Jitka píše:
Dobrý den, Jardo. Docela mě vyděsil ten článek, na který odkazuje Petr2. Manžel má totiž otoky a já ho vlastně pořád nutím, aby pil. On totiž pije až tehdy, když má žízeň a moc mě tím zlobí. Jak se pozná, že otoky souvisí s lymfatickými uzlinami a jak otoky vzniklé špatnou funkcí ledvin? Dá se to nějak laicky poznat? Moč má hodně koncentrovanou (hodně žlutou a zapáchá) a já jsem si myslela, že to je tím, že málo pije. Málo znamená asi tak za celý den maximálně 1,5 litru. Celý den leží, bere enzymy v tabletkách, ostropestřec v tobolkách a opiáty. Píšu raději všechno, co by mohlo ovlivnit vznik otoků a vzhled moči. A co byste doporučil na otoky ať v tom případě špatných ledvin a nebo v případě, že by to bylo postižením lymfatického systému? Myslela jsem na draslík, ale raději se chci poradit. Moc Vám děkuji za odpověď.

Tak i přes rozsáhlost příspěvku tam to podstatné není a to jaké má v průběhu dne pH té moče. Jinak jste to asi odhadla správně a pokud nemá dostatek draslíku a vysoký sodík, což se dá laboratorně za cca 50,-Kč zjistit, tak bude oteklý stále. V první řadě bych vyzkoušel okurkovou šťávu, která celkem dobře srovná jak pH moče, tak močení samotné a mnohdy zabere už toto. Pokud to nezabere, tak laboratoř a dle výsledků dodávat chlorid draselný, který otoky odstraní a pít co to půjde, protože tím se tělo čistí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: opakovane zanety mocovych cest
PříspěvekNapsal: pát říj 19, 2012 6:47 pm 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 6:41 pm
Příspěvky: 1
dobry den, jiz pres 2 roky trpim zanety mocovych cest. Infekce byla prozatim pokazde prelecena atb. Nyni uz mi dochazi trpelivost. Nemate nekdo dobre (babske) rady, jak se chronickeho zanetu zbavit? diky,katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: opakovane zanety mocovych cest
PříspěvekNapsal: čtv říj 25, 2012 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Katerina b. píše:
dobry den, jiz pres 2 roky trpim zanety mocovych cest. Infekce byla prozatim pokazde prelecena atb. Nyni uz mi dochazi trpelivost. Nemate nekdo dobre (babske) rady, jak se chronickeho zanetu zbavit? diky,katka

A co myslíte, že ta antibiotika v těle namnoží. Začněte pracovat s hladinou pH, a lichořeřišnicí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 14, 2012 8:20 am 
Offline

Registrován: čtv čer 16, 2011 10:45 am
Příspěvky: 12
Dobrý den, od pondělí mám slušný zánět močového měchýře, močových cest. Dostala jsem ho i přes 14 denní kůru trojčátkem.
Navíc jsem chtěla říct, že mě už cca 3 rok trápí neustálé nucení na močení s tím, že občas se mi to prolne s pálením při močení a slabšími záněty MM. Nyní mě ale opravdu z toho bolí celý podbřišek, objevila se mi v pondělí krev v moči a nyní mám moč zkalenou nejspíš od bakterií.
Brusinkový džus mi nezabírá, ani brusinky.....lichořeřišnici (semena od Vás) nasazuji ode dneška, chci jen vědět denní množství, které mě už opravdu vyléčí...nebo zda není ještě klidně nějaká metoda, co pomůže opravdu všechny ty šmejdy zabít - např. výplach pochvy, klystýr a čím. Pro antibiotika se mi opravdu nechce, naposledy jsem je brala někdy v dětství.

Jím převážně ovoce, každý den, pak mám denně kysané domácí zelí a k tomu většinou rýži, brambory, rýžové těstoviny, zeleninu...nasadila jsem i vitamín C, beru lugolův roztok na štítnou žlázu a Biosil na vlasy. Moc děkuji předem za odpověď, trápí mě to už opravdu dlouho, i přes letní měsíce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 14, 2012 8:26 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Silonka píše:
Dobrý den, od pondělí mám slušný zánět močového měchýře, močových cest. Dostala jsem ho i přes 14 denní kůru trojčátkem.
Navíc jsem chtěla říct, že mě už cca 3 rok trápí neustálé nucení na močení s tím, že občas se mi to prolne s pálením při močení a slabšími záněty MM. Nyní mě ale opravdu z toho bolí celý podbřišek, objevila se mi v pondělí krev v moči a nyní mám moč zkalenou nejspíš od bakterií.
Brusinkový džus mi nezabírá, ani brusinky.....lichořeřišnici (semena od Vás) nasazuji ode dneška, chci jen vědět denní množství, které mě už opravdu vyléčí...nebo zda není ještě klidně nějaká metoda, co pomůže opravdu všechny ty šmejdy zabít - např. výplach pochvy, klystýr a čím. Pro antibiotika se mi opravdu nechce, naposledy jsem je brala někdy v dětství.

Jím převážně ovoce, každý den, pak mám denně kysané domácí zelí a k tomu většinou rýži, brambory, rýžové těstoviny, zeleninu...nasadila jsem i vitamín C, beru lugolův roztok na štítnou žlázu a Biosil na vlasy. Moc děkuji předem za odpověď, trápí mě to už opravdu dlouho, i přes letní měsíce.

Jak resite psychiku a psychosomatiku? Znate knihy Mym marodum a Co nam telo rika?

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 14, 2012 9:05 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Jarda píše:
Tak i přes rozsáhlost příspěvku tam to podstatné není a to jaké má v průběhu dne pH té moče. Jinak jste to asi odhadla správně a pokud nemá dostatek draslíku a vysoký sodík, což se dá laboratorně za cca 50,-Kč zjistit, tak bude oteklý stále. V první řadě bych vyzkoušel okurkovou šťávu, která celkem dobře srovná jak pH moče, tak močení samotné a mnohdy zabere už toto. Pokud to nezabere, tak laboratoř a dle výsledků dodávat chlorid draselný, který otoky odstraní a pít co to půjde, protože tím se tělo čistí.

K tomu pití, došel mi nedávno meilík tohoto znění - viz. níže. Kdysi jsem přes den vypila i 5l, nyní převážně na vita stravě dám 500ml - 1,5l málokdy více. Dříve jsem trpěla otoky - zřejmě od srdce, ledviny a špatné cevy, nyní je vše zcela vpořádku. Dříve jsem vážila 75kg nyní 48kg

Dnes a denně se můžeme dočíst, že je třeba pít nealkoholické nápoje v množství nejméně 2 a více litrů za den. Čím více, tím údajně lépe.
Již od konce 70. let minulého století je ale v lékařských kruzích dobře známým faktem, že lidské ledviny jsou ze své podstaty „projektovány“ na cca 35 000 litrů přijaté tekutiny. Průměrně to tedy vychází na 1,36 litru tekutin denně. Cokoliv nad toto množství znamená zkrácení jejich životnosti.
Není třeba hlubokých lékařských znalostí, aby nám to bylo jasné – člověk od prvopočátků své existence neměl neustále k dispozici hrnek s čajem na stole či sladkou limonádu v lednici. Pil, když měl příležitost. Tak se vyvinulo i jeho vodní hospodářství. V posledních dekádách však lidstvo své ledviny soustavně přetěžuje, a tak jsme svědky rostoucího počtu obyvatel planety, kteří v pozdním věku řeší problém selhání tohoto životně důležitého orgánu.
Ještě děsivější je však zamyšlení nad tím, proč nám nejsou tyto podstatné informace dostupné. Nápojový průmysl je obrovský byznys. Denně jsou vypity tisíce hektolitrů slazených a přeslazených limonád, které jsou prodávány i s 300%ní marží. Pro velké štiky tohoto odvětví není žádný problém zaplatit si studie o prospěšnosti konzumace nápojů, naopak o riziku zubního kazu zarytě mlčí. Stejně tak se pod pokličkou udržuje informace o rizicích nadměrného pití.
Nebuďme tedy jen stádem ovcí, které si nechá diktovat co pít a v jakém množství. Pijme tak, jak nám to příroda říká již po tisíce let.
\":?:\" \":?:\" \":?:\"

Někde jsem zaznamenala, že např. vodnatelnost srdce pramení z příliš husté kyseliny močové, tu rozpouští štáva z okurek ( jak výše doporučuje i Jarda ). Testy na kyselinu močovou se také dělají laboratorně. Otoky a prakticky vše lze vyladit jedině změnou stravy, doplňky budou vždycky jen vedlejším kladným účinkem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 14, 2012 10:52 am 
Offline

Registrován: čtv čer 16, 2011 10:45 am
Příspěvky: 12
Petr 2 píše:
Jak resite psychiku a psychosomatiku? Znate knihy Mym marodum a Co nam telo rika?

Tyto knihy mám doma, děkuji za radu a zkusím i tohle, myslím že i tento způsob může pomoci, protože tento problém mám dlouhodobě a psychosomatice věřím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 8:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Silonka píše:
Dobrý den, od pondělí mám slušný zánět močového měchýře, močových cest. Dostala jsem ho i přes 14 denní kůru trojčátkem.
Navíc jsem chtěla říct, že mě už cca 3 rok trápí neustálé nucení na močení s tím, že občas se mi to prolne s pálením při močení a slabšími záněty MM. Nyní mě ale opravdu z toho bolí celý podbřišek, objevila se mi v pondělí krev v moči a nyní mám moč zkalenou nejspíš od bakterií.
Brusinkový džus mi nezabírá, ani brusinky.....lichořeřišnici (semena od Vás) nasazuji ode dneška, chci jen vědět denní množství, které mě už opravdu vyléčí...nebo zda není ještě klidně nějaká metoda, co pomůže opravdu všechny ty šmejdy zabít - např. výplach pochvy, klystýr a čím. Pro antibiotika se mi opravdu nechce, naposledy jsem je brala někdy v dětství.

Jím převážně ovoce, každý den, pak mám denně kysané domácí zelí a k tomu většinou rýži, brambory, rýžové těstoviny, zeleninu...nasadila jsem i vitamín C, beru lugolův roztok na štítnou žlázu a Biosil na vlasy. Moc děkuji předem za odpověď, trápí mě to už opravdu dlouho, i přes letní měsíce.

Tak metoda, která sice neumí všechny ty šmejdy zabít, ale neumožní jim u vás bydlet je správné pH těla a orgánů a vysoké vibrace, to chrání člověka opravdu spolehlivě. Nicméně asi nyní nemáte správně ani jedno a to pak žádnou spolehlivou metodu neznám. Vše ostatní může sice pomoci na různě dlouhou dobu, ale ne na stálo. Osobně bych za dané situace určitě nejedl obilí a další potraviny podporující záněty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: úte bře 05, 2013 7:59 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 7:48 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, pročítala jsem forum a jsem z té obrovské hromady informací uplně mimo. Našel by se někdo, kdo by mi alespon do začátku mohl trochu nasměrovat od kud začít? Trápí mě opakované záněty močového měchýře, mívám jeden ročně- dle doktoru je to pohdička XD a vždy nafasuju antibiotika. Přírodní léčbou jsem vydržela dvakrát necelý týden a nakonec si atb stejně vzala. Jiné nemoci jsem neměla, jen jednou anginu. Jsem si na 99% jista, že záněty nemám z prochladnutí, na to si dávám pozor. Nelíbí se mi ani to jednou ročně a ráda bych zjistila příčinu a začala na sobě pracovat. Lehce se zajímám o čínskou medicínu, kde mají záněty moč. měchýře souvislosti se slezinou a tenkým střevem, ale nevím k tomu hlavu patu. Děkuji za rady, případně kdyby někdo věděl o možnostech přírodní léčby místo atb, byla bych vděčná. Market.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 07, 2013 10:11 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 7:48 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, také mě trápí záněty močového měchýře, jednou ročně se vrací. Loni jsem zkoušela přeléčit se sama za pomocí bylin: lichořeřišnice, urologický čaj, ledvinový čaj od janči, přeslička a dokonce i koloidní stříbro. Pila jsem kolem 3l denně až jsem dostala prujem a příznaky se nezlepšily:( Nakonec jsem si ty atb vzala:( Momentálně mám zánět opet po roce( již 5). Zkouším opět doma bez atb 4. den. Z kultivace mi vyšla E.coli v moči v hojném počtu. Dle doktorky mi na to nic krom atb nezabere, což mě dost vystrašilo. Ale příznaky se mi tentokrát zlepšily. Pálení vymizelo uplně. Ph moči bylo první den 8, další dny kolem 5. Ale stále mě bolí v podbříšku a mám zvýšenou teplotu 37,2. Lichořeřišnici používám tinkturu 25kapek 3x denně, jednu tabletu urinal akut, jančův ledvinový čaj a zbytek čistá voda. Je dávkování dobré nebo můžu přidat? Mohl by mi někdo poradit, jaké jídlo by k tomu bylo vhodé a co určtě nejíst? Nemyslím tím bílé jedy, ale v obilovinách se nevyznám, nevím co podporuje zaněty a ktere ne. Máte někdo nějaký nápad, co ještě přidat(vylepšit/vynechat? Děkuji za rady. Marketa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Záněty močového měchýře
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2013 1:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Marky píše:
Dobrý den, pročítala jsem forum a jsem z té obrovské hromady informací uplně mimo. Našel by se někdo, kdo by mi alespon do začátku mohl trochu nasměrovat od kud začít? Trápí mě opakované záněty močového měchýře, mívám jeden ročně- dle doktoru je to pohdička XD a vždy nafasuju antibiotika. Přírodní léčbou jsem vydržela dvakrát necelý týden a nakonec si atb stejně vzala. Jiné nemoci jsem neměla, jen jednou anginu. Jsem si na 99% jista, že záněty nemám z prochladnutí, na to si dávám pozor. Nelíbí se mi ani to jednou ročně a ráda bych zjistila příčinu a začala na sobě pracovat. Lehce se zajímám o čínskou medicínu, kde mají záněty moč. měchýře souvislosti se slezinou a tenkým střevem, ale nevím k tomu hlavu patu. Děkuji za rady, případně kdyby někdo věděl o možnostech přírodní léčby místo atb, byla bych vděčná. Market.

To jste fórum asi moc nepročítala, že musím zbytečně vaše nově založené téma přesouvat, což je docela pracné. Příčinou bývají výkyvy v hodnotách pH a zpravidla toto nezpůsobí jen vysoká kyselost, ale paradoxně často zásaditost moče. Funguje dlouhodobě lichořeřišnice a na akutní stavy brusinky, něco by zvládla i godzila, nebo grounding.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 18, 2013 2:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
Marky píše:
Dobrý den, také mě trápí záněty močového měchýře, jednou ročně se vrací. Loni jsem zkoušela přeléčit se sama za pomocí bylin: lichořeřišnice, urologický čaj, ledvinový čaj od janči, přeslička a dokonce i koloidní stříbro. Pila jsem kolem 3l denně až jsem dostala prujem a příznaky se nezlepšily:( Nakonec jsem si ty atb vzala:( Momentálně mám zánět opet po roce( již 5). Zkouším opět doma bez atb 4. den. Z kultivace mi vyšla E.coli v moči v hojném počtu. Dle doktorky mi na to nic krom atb nezabere, což mě dost vystrašilo. Ale příznaky se mi tentokrát zlepšily. Pálení vymizelo uplně. Ph moči bylo první den 8, další dny kolem 5. Ale stále mě bolí v podbříšku a mám zvýšenou teplotu 37,2. Lichořeřišnici používám tinkturu 25kapek 3x denně, jednu tabletu urinal akut, jančův ledvinový čaj a zbytek čistá voda. Je dávkování dobré nebo můžu přidat? Mohl by mi někdo poradit, jaké jídlo by k tomu bylo vhodé a co určtě nejíst? Nemyslím tím bílé jedy, ale v obilovinách se nevyznám, nevím co podporuje zaněty a ktere ne. Máte někdo nějaký nápad, co ještě přidat(vylepšit/vynechat? Děkuji za rady. Marketa

Nejíst cokoliv hlenotvorného, tedy obilí žádné. Dejte si nějakou spařenou zeleninu s tukem, který má vysoký obsah omega 3 mastných kyselin a na tom snad pár dní vydržíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: opakovane zanety mocovych cest
PříspěvekNapsal: stř črc 30, 2014 10:37 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Potrebujem radu ohladne uzivania lichoresnice ( kapucinka) a pripadne inych u 10 mesacneho dietata.

Drobec nam ochorel pred mesiacom, teploty s nalezom v moci. Atb liecba, probio a brusnicovy sirup.
Dnes opat teploty bez kasla, nadchy a inych priznakov, tak sa obavam ci sa nam opat nevratil ten isty zapal.

Inak plne kojeny, pri porode zisteny zuzeny kanalik na jednej oblicke, t.c nalez v norme.

Tiez chcem podotknut ze syn ma pomerne zuzenu predkozku ktoru nedokozeme prevliect a tak urobit dostatocnu hygienu. Som v uvahe ci aj tento deficit nesposobuje problem.

Tak poradte prosim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: opakovane zanety mocovych cest
PříspěvekNapsal: sob srp 16, 2014 9:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28264
Bydliště: Poděbrady
dushan74 píše:
Potrebujem radu ohladne uzivania lichoresnice ( kapucinka) a pripadne inych u 10 mesacneho dietata.

Drobec nam ochorel pred mesiacom, teploty s nalezom v moci. Atb liecba, probio a brusnicovy sirup.
Dnes opat teploty bez kasla, nadchy a inych priznakov, tak sa obavam ci sa nam opat nevratil ten isty zapal.

Inak plne kojeny, pri porode zisteny zuzeny kanalik na jednej oblicke, t.c nalez v norme.

Tiez chcem podotknut ze syn ma pomerne zuzenu predkozku ktoru nedokozeme prevliect a tak urobit dostatocnu hygienu. Som v uvahe ci aj tento deficit nesposobuje problem.

Tak poradte prosim.

Lichořeřišnice se běžně dá užívat u malých dětí a dávkování bych asi přepočítal na aktuální váhu dítěte. Pokud je dítě plně kojené může být problém ve stravě matky, ale neodhadnu jaký. Zúžená předkožka je docela problém, někdy je nutné celkem násilí a v některých případech bohužel i chirurgické řešení. Potravní deficity bych asi do souvislosti s tímto problémem nedával, nebo o nich nevím.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz