Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:46 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: pon čer 01, 2020 10:59 am 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Chtěla bych se zeptat na ten endiaron. Beru třetí den jak píšete a stolice se spíše zhoršila - hodně průjmovitá, což před užíváním nebyla, ale samozřejmě OK také nebyla. Mám pokračovat i když se nebude lepšit? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: pon čer 01, 2020 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Chtěla bych se zeptat na ten endiaron. Beru třetí den jak píšete a stolice se spíše zhoršila - hodně průjmovitá, což před užíváním nebyla, ale samozřejmě OK také nebyla. Mám pokračovat i když se nebude lepšit? děkuji

To je hodně divné když jde v podstatě o přípravek na zastavení průjmu, kolik ho denně berete a co k tomu jíte. Osobně bych vydržel určitě další dva dny protože pokud je to reakce těla na vymírání šmejdů mohlo by se zrychlení stolice vyskytnout i když běžné to není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: stř čer 03, 2020 9:18 am 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Tak první den 1-1-1 druhý 2-2-2 Stolice se zhoršila je průjmovitá. Tak jsem pak už nevzala žádný endiaron. Ty 2-2-2 jsem si vzala v neděli a v pondělí jsem si zašla na jaterky. ALT a AST mám na hraně. S tím endiaronem jsem i ubrala protože mi bolí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: stř čer 03, 2020 12:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="brandebura":2lv341el]Tak první den 1-1-1 druhý 2-2-2 Stolice se zhoršila je průjmovitá. Tak jsem pak už nevzala žádný endiaron. Ty 2-2-2 jsem si vzala v neděli a v pondělí jsem si zašla na jaterky. ALT a AST mám na hraně. S tím endiaronem jsem i ubrala protože mi bolí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: stř čer 03, 2020 1:05 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Jak případně aplikovat ten terpentýn, petrolej či lékařský benzín? Prevence proti prvokům existuje? Příčinou rozmnožení je nedostatek HCL? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: stř čer 03, 2020 6:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="brandebura":1h5ue6x7]Jak případně aplikovat ten terpentýn, petrolej či lékařský benzín? Prevence proti prvokům existuje? Příčinou rozmnožení je nedostatek HCL? děkuji[/quote:1h5ue6x7]
Zde je o tom celé vlákno

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: úte črc 07, 2020 6:01 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, je možné vôbec dať dokopy pankreas ? Teda myslím konkrétne nedostatočnosť vylučovania pankreatických enzýmov v angličtine - "Exocrine Pancreas Insufficiency" (EPI) Márne hľadám na anglických forach atď.. ale všade tí ludia riešia len lieky ako Kreon alebo ine pankreatické doplnky.. nikde sa nejak extra nezaoberaju pričinou .. proste vraj za to môže genetická choroba - cysticka fibroza alebo pankreatitída.. ale to je trochu pritiahnuté za vlasy.. niečo proste aby sme držali hubu a nezaujimali sa.. však Pankreas ma aj LangerHansove ostrovčeky a tie fungujú aj pri EPI teda pokial nejde o dedičný diabetes typ 1 alebo až po dlhodobom (fakt dlhodobom) ničení pankreasu pri cukrovke typu 2 a vznikne z toho typ 1.. Nejak mi nejde do hlavy prečo tak životne doležitá vec ako bunky pankreasu sa zničia tak lahko a už sa nedaju dat dokopy.. ved aj tu cukrovku typ 1 si človek vypestuje (ak to neni dedičné) po desiatkach rokoch kde sa postupne vyvíjal metabolický syndrom z toho cukrovka typ 2 z tej typ 1.. a exokrinna čast pankreasu sa "zničí" z dna na den? Po nejakom zápale pankreasu? Plánujem si dať vyšetriť stolicu na pankreatický enzým (elastáza) pretože mi nejde do hlavy že mam stále unavy nech jem čokolvek, moje nadobličky sa nevedia spamatať.. - ma to len jedno vysvetlenie a to že nefunguje trávenie.. kedže kyselinu suplementujem.. pečeň a zlčník čistím 1x do týždna. už mam za sebou asi 8-9 pečeových očist a vyšlo aj dost kamenov.. alebo zhlukov žlče.. tak mi ostáva už len pankreas.. no a tunak proste neexistuje spôsob liečby.. len zobať pilule ? Určite naši predkovia riešili takéto problémy tiež a sme tu.. činska medicína alebo ayurvéda ? Nikde som nič nenašiel... Čital som prispevky ludí čo týmto trpia už roky a postupne aj tak museli prejst na silnejšie lieky alebo väčšia množstva enzýmov.. Napriklad aj spominaný Kreon - niektorí užívaju ten najsilnejší typ a aj to si musia dávať 5-6 tabliet s jedlom.. však to je neuveritelne že by naše telo bolo takto nedokonalé?

Je možné dať sa dokopy postupne pomocou velmi malých porcii jedál? Do určitej miery musí pankreas fungovať predsa.. nemohol by sa potom opraviť nejak? Prípade monodieta ? Len jedna ingrediencia v jedle.. aj to v malom množstve?

Ešte otázka, je možné že telo zámerne vypne tvorbu žalúdočnej kyseliny, kvôli tomu že nefunguje pankreas v dostatočnom množstve? Povedzme že nemá dostatok Bikarbonatu na neutralizaciu štiav a vlastne sa tak chce chrániť ? V tomto prípade by suplementovanie kyseliny znamenalo že by musel pankreas makať cez čas alebo to tak neni? Ďakujem.. fakt by ma zaujimalo viac nazorov na toto.. pretože to je cele divné.. nechce sa mi veriť že mame takúto "slabinu" a ani to že stači chvilkový zapal a sme odkázaný na celoživotné suplementovanie nie lacných doplnkov..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: úte črc 07, 2020 8:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Zdravím, je možné vôbec dať dokopy pankreas ? Teda myslím konkrétne nedostatočnosť vylučovania pankreatických enzýmov v angličtine - "Exocrine Pancreas Insufficiency" (EPI) Márne hľadám na anglických forach atď.. ale všade tí ludia riešia len lieky ako Kreon alebo ine pankreatické doplnky.. nikde sa nejak extra nezaoberaju pričinou .. proste vraj za to môže genetická choroba - cysticka fibroza alebo pankreatitída.. ale to je trochu pritiahnuté za vlasy.. niečo proste aby sme držali hubu a nezaujimali sa.. však Pankreas ma aj LangerHansove ostrovčeky a tie fungujú aj pri EPI teda pokial nejde o dedičný diabetes typ 1 alebo až po dlhodobom (fakt dlhodobom) ničení pankreasu pri cukrovke typu 2 a vznikne z toho typ 1.. Nejak mi nejde do hlavy prečo tak životne doležitá vec ako bunky pankreasu sa zničia tak lahko a už sa nedaju dat dokopy.. ved aj tu cukrovku typ 1 si človek vypestuje (ak to neni dedičné) po desiatkach rokoch kde sa postupne vyvíjal metabolický syndrom z toho cukrovka typ 2 z tej typ 1.. a exokrinna čast pankreasu sa "zničí" z dna na den? Po nejakom zápale pankreasu? Plánujem si dať vyšetriť stolicu na pankreatický enzým (elastáza) pretože mi nejde do hlavy že mam stále unavy nech jem čokolvek, moje nadobličky sa nevedia spamatať.. - ma to len jedno vysvetlenie a to že nefunguje trávenie.. kedže kyselinu suplementujem.. pečeň a zlčník čistím 1x do týždna. už mam za sebou asi 8-9 pečeových očist a vyšlo aj dost kamenov.. alebo zhlukov žlče.. tak mi ostáva už len pankreas.. no a tunak proste neexistuje spôsob liečby.. len zobať pilule ? Určite naši predkovia riešili takéto problémy tiež a sme tu.. činska medicína alebo ayurvéda ? Nikde som nič nenašiel... Čital som prispevky ludí čo týmto trpia už roky a postupne aj tak museli prejst na silnejšie lieky alebo väčšia množstva enzýmov.. Napriklad aj spominaný Kreon - niektorí užívaju ten najsilnejší typ a aj to si musia dávať 5-6 tabliet s jedlom.. však to je neuveritelne že by naše telo bolo takto nedokonalé?

Je možné dať sa dokopy postupne pomocou velmi malých porcii jedál? Do určitej miery musí pankreas fungovať predsa.. nemohol by sa potom opraviť nejak? Prípade monodieta ? Len jedna ingrediencia v jedle.. aj to v malom množstve?

Ešte otázka, je možné že telo zámerne vypne tvorbu žalúdočnej kyseliny, kvôli tomu že nefunguje pankreas v dostatočnom množstve? Povedzme že nemá dostatok Bikarbonatu na neutralizaciu štiav a vlastne sa tak chce chrániť ? V tomto prípade by suplementovanie kyseliny znamenalo že by musel pankreas makať cez čas alebo to tak neni? Ďakujem.. fakt by ma zaujimalo viac nazorov na toto.. pretože to je cele divné.. nechce sa mi veriť že mame takúto "slabinu" a ani to že stači chvilkový zapal a sme odkázaný na celoživotné suplementovanie nie lacných doplnkov..

Tak slinivka pro své dobré fungování potřebuje kvanta hořčíku, křemíku a kyselinu alfa-lipoovou, což pochybuji že ti o nichž píšete dodávají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: úte črc 07, 2020 9:54 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
No to je dobre vedieť, takže podla vás je možne znovu obnoviť tvorbu pankreatických štiav alebo enzýmov ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: stř črc 08, 2020 7:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
No to je dobre vedieť, takže podla vás je možne znovu obnoviť tvorbu pankreatických štiav alebo enzýmov ?

Asi jak u koho, ale předpokládám že lze stav minimálně zásadně zlepšit doplněním živin nutných pro správné fungování..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: stř črc 08, 2020 2:58 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
vďaka za odpoved, takže Horčík a kremík, čo také ešte mimo enzýmov samotných je vhodné na pankreas ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: stř črc 08, 2020 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
vďaka za odpoved, takže Horčík a kremík, čo také ešte mimo enzýmov samotných je vhodné na pankreas ?

Co vím jsem vám napsal a co nevím to prostě nevím, ale ten můj výčet asi nebude kompletní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: čtv črc 09, 2020 4:19 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Dobre ďakujem, uvažujem že si kúpim nejaký enzým na odtestovanie tejto hypotézy.. No celkom sa strácam v tých množstvách niekde je to písane v gramoch, inde 3 ciferné a inde 5 ciferné čisla.. A čo ma odrádza je že väčšinou vidím že obsahujú dosť Proteazy a Amylázy a Lipazy skoro vôbec.. aj 10x menej ako tie 2 enzýmy.. čo je nahlavu.. však tuky su jediné ktoré sa začínajú tráviť až v čreve.. a oni tam toho daju málo..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: čtv črc 09, 2020 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Dobre ďakujem, uvažujem že si kúpim nejaký enzým na odtestovanie tejto hypotézy.. No celkom sa strácam v tých množstvách niekde je to písane v gramoch, inde 3 ciferné a inde 5 ciferné čisla.. A čo ma odrádza je že väčšinou vidím že obsahujú dosť Proteazy a Amylázy a Lipazy skoro vôbec.. aj 10x menej ako tie 2 enzýmy.. čo je nahlavu.. však tuky su jediné ktoré sa začínajú tráviť až v čreve.. a oni tam toho daju málo..

Ta čísla udávají kolik jednotek třeba toho tuku dovede ten konkrétní produkt v uvedené dávce rozložit. Nemusí se nutně dodávat nějaké veliké množství i to může být kontraproduktivní. Prostě si zvažte kolik tuku dáváte a na to dejte potřebné množství takového enzymu který podle vašich představ obsahuje maximum potřebné složky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Enzymy, Podpora funkce slinivky
PříspěvekNapsal: pát črc 10, 2020 10:14 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Rozumiem teoreticky no prakticky neviem ako na to, mal by som záujem o tento konrétne -
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Panc ... psules/716

Ma 4000 USP units - kolko cca gramov tuku mi to pomôže stráviť ?

Príde mi že väčšina týchto enzýmov ma nevýhodu nízku lipázu inak su fakt fajn.. preto neviem či objednať proste do toho niečo kde je čisto len lipaza alebo netreba, kedže ja jem dost tuku v strave (telo si to nejak pýta) tak potrebujem viac lipázy na ukor proteázy a amylázy no nechcem dávat povedzme 10 tabletiek z jedlom aby som pokryl lipázu a tuky ale mal 5x viac amylázy a protéazy v čreve než je treba.. na internete som včera našiel toto -
https://kdiingredients.com/product/lipa ... me-powder/

Je to kilo lipázy za 30 $ daju sa na tom webe zohnať aj amyláza aj proteáza a aj ine enzýmy, myslíte že to bude takto v prášku učinne ? Ked to bude napriklad v žaludku kde je kysle prostredie ?

tento ma zase nie USP units ale nejaké FIP jednotky https://www.iherb.com/pr/Houston-Enzyme ... ules/46117

každopádne vdaka za info


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz