Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: stř kvě 11, 2011 12:20 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
sakul píše:
Zkuste ve Vašem případě zvážit z těchto příčin.

1. čistě fyzickou - nevhodný způsob držení těla, nevhodný způsob sezení, ochablé krční a mezilopatkové svalstvo, hypermobilní páteř apod.

2. nedostatek kyslíku - plytké dýchání, nedostatek pohybu a prokysličení těla, zadržování dechu při nervozitě apod.

3. psychická - v krku se usazuje spousta bloklých emocí - zkuste prozkoumat nevyřešené vztahy s rodiči, známými apod., emoce nepotlačujte ale pokuste se je vyjádřit - občas se prostě rozčílit, zařvat si, do něčeho bouchnout, tančit atd.

Bez ohledu na příčinu místo prohřívejte suchým teplem (pořiďte se elektrickou dečku a pěkný šátek, který stále noste ať na krk netáhne - obvzáště třeba v autě tohle hrozí) a přiměřeně cvičte - ideálně jógu nebo cviky na gymn. míči

Pamatujte, že každý zdravotní problém nám má něco naznačit, i když strava může významně pomoci, tak příčinu problému nemusí odstranit. Jinými slovy to že nám tuhne páteř nemusí znament že nám chybí nějaký vitamín, ale že se máme přestat už tyranizovat od své matky ... například \":)\" Hodně štěstí

Ja bych jeste doplnila:
1. nechat si srovnat kostru Dornovkou, mela jsem stejne obtize a ty vymyzely diky ni
2. zmerit si parazitalni zatez v problematickem miste- dceri to zpusobuje Echinococcus multilocularis neboli mechozil bublinaty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: čtv kvě 12, 2011 9:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
Maria píše:
Ja bych jeste doplnila:
1. nechat si srovnat kostru Dornovkou, mela jsem stejne obtize a ty vymyzely diky ni
2. zmerit si parazitalni zatez v problematickem miste- dceri to zpusobuje Echinococcus multilocularis neboli mechozil bublinaty.

Tak určitě jsou to správné postupy a konkrétně červíci umějí docela divy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: pon črc 11, 2011 8:14 am 
Offline

Registrován: ned lis 14, 2010 8:38 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den pán Jaroslav
momentálne robím kuru s trojčátkom a začal sa mi na čele robiť väčší červený kruh, lekárka má podozrenie na alergiu na lepok. Ak by sa to potvrdilo s čím začať aby sa to upravilo? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: pon črc 11, 2011 10:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
danka123 píše:
Dobrý den pán Jaroslav
momentálne robím kuru s trojčátkom a začal sa mi na čele robiť väčší červený kruh, lekárka má podozrenie na alergiu na lepok. Ak by sa to potvrdilo s čím začať aby sa to upravilo? Ďakujem

V trojčátku lepek není, tak nevím jakou by to mohlo mít souvislost. Jinak lepek prostě vynechte a mělo by to zmizet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: pon črc 11, 2011 10:30 am 
Offline

Registrován: ned lis 14, 2010 8:38 pm
Příspěvky: 23
To viem že nie je, ale myslela som že pri čistení som pohla s niečim čo to vyvolalo. Čim dlhšie sa čistím tým viac mám občas znečistenú pleť. Inak asi aj alergia na lepok može zrejme sposobovať zápchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tuhnutie krčnej chrbtice
PříspěvekNapsal: pon črc 11, 2011 12:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
danka123 píše:
To viem že nie je, ale myslela som že pri čistení som pohla s niečim čo to vyvolalo. Čim dlhšie sa čistím tým viac mám občas znečistenú pleť. Inak asi aj alergia na lepok može zrejme sposobovať zápchu.

Celý problém lepku i alergií, je vlastně o plísních a kvasinkách, čili je možné, že jste tu svoji nějak vydráždila a ona vám při umírání vypustí toxiny do krve, což může celkem snadno krátkodobě zhoršit tyto problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: zablokovaná krční páteř?
PříspěvekNapsal: sob led 18, 2014 2:42 pm 
Offline

Registrován: čtv led 17, 2013 3:01 pm
Příspěvky: 23
Dobrý den všem ,mám dotaz ,když mám zablokovánou krční pátěř ,může pacient mít nevolnosti a zvracet? Moje máma leží v nemocníévci na Ukrajině ,včera ráno přišlo jí zle a hodně zvracela .Doktoři mají podezření na cevní mozkovou přihodu ,já myslím že má souvislost z krční páteři .Tlak měla 180-100 .Normalně má nizký.Před léty měla stejnou nehodu .A jinak hejbe rukama ,nohama,slyší aj když teď momentalně nemá sílu .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zablokovaná krční páteř?
PříspěvekNapsal: sob led 18, 2014 3:23 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
malinka658 píše:
Dobrý den všem ,mám dotaz ,když mám zablokovánou krční pátěř ,může pacient mít nevolnosti a zvracet? Moje máma leží v nemocníévci na Ukrajině ,včera ráno přišlo jí zle a hodně zvracela .Doktoři mají podezření na cevní mozkovou přihodu ,já myslím že má souvislost z krční páteři .Tlak měla 180-100 .Normalně má nizký.Před léty měla stejnou nehodu .A jinak hejbe rukama ,nohama,slyší aj když teď momentalně nemá sílu .

Takhle se nedá stanovit diagnoza, vím jak to ale vypadá na Ukrajině. Souviset s krční páteří to může, ale zrovna tak to může být mozková příhoda. Nutno dovyšetřit EEG, CT a pokud jakýkoli nález i magnetickou resonanci. Dle toho tlaku bych se k cévní příhodě přikláněla. Byla v bezvědomí??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zablokovaná krční páteř?
PříspěvekNapsal: sob led 18, 2014 7:45 pm 
Offline

Registrován: čtv led 17, 2013 3:01 pm
Příspěvky: 23
pré má zužení cev ,v bezvědomí nebyla,jen dlouho zvracela .Kdýž vstane tak mota se hlava .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zablokovaná krční páteř?
PříspěvekNapsal: ned bře 02, 2014 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28246
Bydliště: Poděbrady
malinka658 píše:
pré má zužení cev ,v bezvědomí nebyla,jen dlouho zvracela .Kdýž vstane tak mota se hlava .

Určitě celkově vyčistit a odkyselit tělo. Pro momentální stav by mělo stačit nasadit acylpirin, nebo kajenský pepř a tím rozproudit krev.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz