Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát srp 18, 2017 10:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4878 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 322, 323, 324, 325, 326
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon črc 17, 2017 8:17 pm 

sparcoo píše:
Reakce jsou ale hodně silné a následují okamžitě už po chvilce polknutí jídla.
Je možné mít reakce už při polknutí? Mě se ihned začne svírat hrdlo, tvořit se v krku průhledný hlen a nemohu už další jídlo polknout. Můžete mi to nějak vysvětlit?

Tohle je hodně dobrá otázka a taky mi to vrtalo v hlavě. Podle mě to GAPS nevysvětluje, přece nejde o alergii a reakce by měla následovat až potom, co se jídlo dostane do střeva.

Vysvětluje to ale Steven Rochlitz. V podstatě jde o problém související s bloudivým nervem (nervus vagus), který ovládá zažívací trakt. Už v krku detekuje imunitní systém, jestli se mu jídlo líbí nebo nelíbí, no a pokud nelíbí, rozjede se negativní reakce, která předráždí nervus vagus a pak už v podstatě neexistuje šance, že by se něco dobře strávilo.

Čerpám to z placené publikace "Hiatal Hernia Syndrome with Vagus Nerve Imbalance" - má to 7 stran a stojí to necelých 30 korun.

PříspěvekNapsal: ned črc 23, 2017 11:05 am 
Administrátor
Administrátor

Gamina píše:
Tohle je hodně dobrá otázka a taky mi to vrtalo v hlavě. Podle mě to GAPS nevysvětluje, přece nejde o alergii a reakce by měla následovat až potom, co se jídlo dostane do střeva.

Vysvětluje to ale Steven Rochlitz. V podstatě jde o problém související s bloudivým nervem (nervus vagus), který ovládá zažívací trakt. Už v krku detekuje imunitní systém, jestli se mu jídlo líbí nebo nelíbí, no a pokud nelíbí, rozjede se negativní reakce, která předráždí nervus vagus a pak už v podstatě neexistuje šance, že by se něco dobře strávilo.

Čerpám to z placené publikace "Hiatal Hernia Syndrome with Vagus Nerve Imbalance" - má to 7 stran a stojí to necelých 30 korun.

Zajímavý a celkem logický názor.

PříspěvekNapsal: stř srp 09, 2017 11:57 am 

Dobrý den jídelníček proti kandidě jsem si sestavila přibližně takto snídaně tvrdý sýr 100 g (snažím se aby byl ovčí př. kozí nebo bez laktozy)zelenina 200 g na to kokosák a ořechy 4 ks para 10 ks mandli oběd hovězí karbanátky samozřejmě bez mouky strouhanky kys. zelí večeře ledový salát rajcata okurka olejová zálivka osmahlé kruti nudličky + květákový krém bez smetany pos. trochou parmoše a slun. semínko. Můžete mi říct jestli je tam něco vyloženě blbě nebo na tom 14 dní přežiju bez ujmy na těle pak po prvních 14 dnech přísnějších, bych přidala jáhly, pohanku fazole. Snídaně mám v plánu obměnovat s vejcemi popř. dezert z čerstvého kokosu skořice chia čekankový sirup. Obden zeleninová štáva z řapíkatého celeru a okurky. Jinak 2x denně mms 4 kapky a grepový extrakt taktéž dvakrát denně. Stačí fungicidy takto?Hořčík piju ve formě chloridu se lžičkou soljanky, vit. C a b complex dobíram v tabletách. O dietu už jsem se pokoušela před 14 dny ale ne dusledně jedla jsem melouna a k snidani bílý jogurt s mraženym ovocem ale se skorici. Jeden den jsem sedela jako vyvoraná myš přišla jsem si jako smyslů zbavená a pak jsem sežrala asi pet krajicu bílého chleba se sádlem. Myslíte že to bylo kvasinkou nebo mozek nedostatek sacharidů? Málo tuků? díky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4878 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 322, 323, 324, 325, 326

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]