Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 2:07 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Plíseň na nohou, rukou a nehtech
PříspěvekNapsal: sob říj 23, 2010 7:12 pm 
Offline

Registrován: stř čer 09, 2010 2:59 pm
Příspěvky: 2
Vážený pane,
obracím se s prosbou o radu. Syn 35 letý má letité problémy s plísní na nohou.Nejprve to měl na nehtech,to nějak zaléčil,ale teď má nemocnou kůži na prstech i okolí.Zvl. na jedné noze má praskliny,kůži červenou až modrou.Teď si vyzvedne anamnézu v našem městěčku a začne se léčit v Praze na Karlově nám.
Dokonce mu oteklo oko,tak si sám naordinoval Zirtec,to pomohlo.Když se dostal někdy k moři ,měl to pak o něco lepší. Jinak myslím, že tu léčbu na začátku podcenil. Když mu bylo cca 20 let,hodně lezl po skalách,měl velmi malé "lezečky" a už tenkrát to myslím začalo. Také mu jedna lékařka řekla,že má poměrně rozšířené cévy na noze,jestli to s tím nesouvisí.
Já mu říkám,že to už vypadá na celkové onemocnění.Bohužel asi od 20 let kouří.Je v zajetí práce.Stále pracuje a pracuje..myslím,že se mi zatím nepodaří ho přesvědčit,aby zajel na konzultaci k Vám. Buďte tak laskav a napište nám, co by zatím měl pro to udělat.Je to smutný pohled na jeho nohy..
Děkuji Vám za laskavou odpověď a za Váš čas

Alenax


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plíseň na nohách
PříspěvekNapsal: sob říj 23, 2010 8:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
alenax píše:
Vážený pane,
obracím se s prosbou o radu. Syn 35 letý má letité problémy s plísní na nohou.Nejprve to měl na nehtech,to nějak zaléčil,ale teď má nemocnou kůži na prstech i okolí.Zvl. na jedné noze má praskliny,kůži červenou až modrou.Teď si vyzvedne anamnézu v našem městěčku a začne se léčit v Praze na Karlově nám.
Dokonce mu oteklo oko,tak si sám naordinoval Zirtec,to pomohlo.Když se dostal někdy k moři ,měl to pak o něco lepší. Jinak myslím, že tu léčbu na začátku podcenil. Když mu bylo cca 20 let,hodně lezl po skalách,měl velmi malé "lezečky" a už tenkrát to myslím začalo. Také mu jedna lékařka řekla,že má poměrně rozšířené cévy na noze,jestli to s tím nesouvisí.
Já mu říkám,že to už vypadá na celkové onemocnění.Bohužel asi od 20 let kouří.Je v zajetí práce.Stále pracuje a pracuje..myslím,že se mi zatím nepodaří ho přesvědčit,aby zajel na konzultaci k Vám. Buďte tak laskav a napište nám, co by zatím měl pro to udělat.Je to smutný pohled na jeho nohy..
Děkuji Vám za laskavou odpověď a za Váš čas

Alenax

Na to konkrétně boty nemají zase tak velký vliv, jak se lidé domnívají, to je pouze spouštěč a problém vychází z krve, kde ho je potřeba také řešit. Jednoznačně je potřeba tělo odkyselit, upravit vyprazdňování a srovnat střevní mikroflóru. Na to je možné začít aplikovat peroxid hořčíku, který pomocí uvolněného kyslíku vnitřní plísně celkem spolehlivě řeší a tím by se měl i vnější projev utlumit. Jinak je možné používat koupele nohou v nějakých fungicidních bylinách, nebo můžete vyzkoušet MMS, což je velice spolehlivé a funguje to opravdu dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Bordel na noze
PříspěvekNapsal: úte črc 22, 2014 8:32 pm 
Offline

Registrován: sob lis 17, 2012 3:01 pm
Příspěvky: 7
Zdravím, máte nějaké nápady co je na obrázku a co s tím? Díky.


Přílohy:
image.jpg
image.jpg [ 25.77 KiB | Zobrazeno 21247 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bordel na noze
PříspěvekNapsal: stř črc 23, 2014 11:52 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Nejspíš plíseň. Pomáhá na to prý ústní voda Listerine, ale já to nezkoušela. Nicméně na You Tube to frčí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bordel na noze
PříspěvekNapsal: stř črc 23, 2014 12:07 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
No já bych spíš použil třeba extrakt z líchořešnice nebo koloidní stříbro, případně konopný olej. Listerine bych nepoužil ani na vyplachováni pusy natož na plíseň - to už raději slivovici nebo tak, ale to je zas škoda \":-)\"...i když nepiji

Ale základ bude se vyčistit, jak píše mirabelka vypadá to na plíseň nebo přemnoženou kvasinku, tak si tu nastudovat základní očisty a vhodné potraviny (např. protikvasinková dieta apod...). Určitě vynechat cukr a výrobky cukr obsahující vyhnout se také dalším silně kyselinotvorným potravinám a jiným nevhodným látkám: mléku a mléčným výrobkům, rafinovaným olejům a tukům, bílé mouce, loupané rýži, ostrému koření, tropickému a sladkému ovoci, alkoholu, nikotinu, chemickým lékům a konzervantům.

Ale je tu již vše napsáno tak zkuste věnovat trochu času a projít si fórum a pročíst jednotlivá vlákna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bordel na noze
PříspěvekNapsal: stř črc 23, 2014 9:06 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Pro začátek doporučuji koupit v lékárně tzv. dehtové mýdlo - stojí kolem 50 korun a je na různé kožní problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bordel na noze
PříspěvekNapsal: ned srp 10, 2014 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
user22 píše:
Zdravím, máte nějaké nápady co je na obrázku a co s tím? Díky.

Podle všeho plíseň na noze, je na to mnoho "zaručených" postupů, nicméně vždy jde problém zevnitř, tedy tělo celkově vyčistit a kupodivu funguje třeba nasypání trochy pepře do bot, potírání lugolem, koloidní stříbro, koupele v MMS a mnoho dalších. Osobně bych vyzkoušel chytrou houbu Pythium oligandrum http://www.plisne-nohou.cz/?cz_chytra-houba,82, dá se celkem běžně koupit a funguje dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plíseň na prstech u ruky
PříspěvekNapsal: pon říj 20, 2014 4:06 pm 
Offline

Registrován: pon říj 20, 2014 3:57 pm
Příspěvky: 3
Zdravím, já se přidám k vláknu, ale mám problém s prsty u ruky (hlavně palce a prostředníky), nad nehty mě tvrdne kůže, následně mě popraská, začne se loupat a dělají se mi tam hluboké ranky, které bolí, dost mě to omezuje v činnostech, když mám delší nehty, zmizí to, ale v poslední době se mi i nehty lámou. Co s tím? Co na to použít, čemu se vyhnout? Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plíseň na nohách
PříspěvekNapsal: pon říj 20, 2014 4:08 pm 
Offline

Registrován: pon říj 20, 2014 3:57 pm
Příspěvky: 3
Dá se ta chytrá houba použít na ruce? Se stejným účinkem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plíseň na prstech u ruky
PříspěvekNapsal: ned říj 26, 2014 1:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
klaremina píše:
Zdravím, já se přidám k vláknu, ale mám problém s prsty u ruky (hlavně palce a prostředníky), nad nehty mě tvrdne kůže, následně mě popraská, začne se loupat a dělají se mi tam hluboké ranky, které bolí, dost mě to omezuje v činnostech, když mám delší nehty, zmizí to, ale v poslední době se mi i nehty lámou. Co s tím? Co na to použít, čemu se vyhnout? Díky

Vyzkoušejte kokosový olej, nebo kakaové máslo, na pokožku fungují výborně, jinak asi bude vhodné si zjistit hladinu zinku a mědi v těle a dle deficitu stav srovnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plíseň na nohách
PříspěvekNapsal: ned říj 26, 2014 1:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
klaremina píše:
Dá se ta chytrá houba použít na ruce? Se stejným účinkem?

Naprosto bez problémů, ta je tak chytrá, že funguje naprosto všude. Jak má co papat, tak papá a je jí jedno kde se to papání nachází.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nehtova plisen
PříspěvekNapsal: pon led 26, 2015 5:56 pm 
Offline

Registrován: ned pro 29, 2013 9:13 pm
Příspěvky: 32
Dobry den.
Myslite ze je spojitost nehtove plisne a candidy?
Premyslim navstevy kozniho s temy nehty sice jsem tam byl uz mockrat a nikdy to nepomohlo na druhou stranu si rikam ze by mi to pomohlo v boji proti candide?

Dekuji za reakce..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehtova plisen
PříspěvekNapsal: pon led 26, 2015 6:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
M-technik píše:
Dobry den.
Myslite ze je spojitost nehtove plisne a candidy?
Premyslim navstevy kozniho s temy nehty sice jsem tam byl uz mockrat a nikdy to nepomohlo na druhou stranu si rikam ze by mi to pomohlo v boji proti candide?
Dekuji za reakce..

Spojistost tam rozhodně vidím, candida je plíseň, plíseň je candida.
Kdysi jsem nehtové plísně řešil Mykoseptinem. Pak jsem kvůli řadě dalších nemocí, nastupujících po čtyřicítce mého věku, přešel na raw food a od té doby jsem pochopitelně zdráv, ale tehdá v době začátku na raw se plíseň občas trochu objevila a to už jsem řešil alternativně, bez léků - pod nehet jsem podmazával kokosový olej, který toto skvěle řeší (pro kokosový olej to platí obecně - ničí mykózu vnitřně i vnějšně).
BTW kokosák beru tenhle Tropicai v nabídce zboží od Jardy, je skvělý (olej i Jarda :-)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehtova plisen
PříspěvekNapsal: pon led 26, 2015 6:33 pm 
Offline

Registrován: ned pro 29, 2013 9:13 pm
Příspěvky: 32
Na stravu raw,se snazim prechazet taky,sice pomalu,ale snazim se brzdi mi to spousta problemu.
Tu candidu musim nejak porazit,mam uz trochu problem, ze jsem hubeny, 70 kg a nechci uz hubnout.proto si rikam,ze by tomu mohlo trochu pomoci ty leky co by mi doktorka na kozni predepsala..

Co se tyka Jardy.. je fakt ze je skvelej uz jsem mel par telefonatu..vzdy se snazil poradit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nehtova plisen
PříspěvekNapsal: pon led 26, 2015 6:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
[quote="M-technik":3crb6lqv]Na stravu raw,se snazim prechazet taky,sice pomalu,ale snazim se brzdi mi to spousta problemu. Tu candidu musim nejak porazit,mam uz trochu problem, ze jsem hubeny, 70 kg a nechci uz hubnout.proto si rikam,ze by tomu mohlo trochu pomoci ty leky co by mi doktorka na kozni predepsala.[/quote:3crb6lqv]
já léky nerad, nechci si ničit

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz