Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 02, 2024 4:48 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 8:53 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Trápia ma moje mandle, ktoré mám už celé roky v zlom stave...
Vždy boli veľké. Posledné mesiace či rok,dva zmenili tvar, jedna sa scvrkla, majú v sebe dierky (dierky sú farby takej, ako samotné mandle), obe vyzerajú neprirodzene... a sem-tam sa v ich zadnej časti hromadí hnis bielo-hnedej, prípadne bielej farby (ktorý priebežne odstraňujem, lebo nechcem, aby mi bolo cítiť z úst hnis...).
K veci : jednu dobu som kloktal slanou vodou či šalviovým čajom 3 krát denne po dobu 1 mesiaca...trochu sa to zlepšilo, aspoň si to myslím. Ale bol to mesiac driny, lebo som denne trávil asi 25 minút kloktaním - ďakujem, neprosím - ani som to nevyliečil.
Skúšal som kloktať aj MMS, lenže po každom kloktaní mi bolo nejak zle.... Tak som od toho upustil, aby sa mi MMS úplne nezhnusilo (na zuby ho ešte používať dokážem).
Viem, že mandle v dosť zlom stave (i keď mi ich necítiť hnisom, lebo sú v stave "studenej vojny", čo mi potvrdil môj najlepší kamoš, s ktorým nemám problém baviť sa o čomkoľvek) robia šarapatu v celom organizme.... Mám ich teda dať odstrániť ?
Lebo mám dojem, že vyliečiť sa už nedajú...
Ak by som si mal vybrať či pol roka denne kloktať 3 krát (čiže takých 25 minút), alebo ich vytrhnúť, tak - jednoznačne vytrhnúť... 25 minúť kloktať, to nie je umývanie riadu, ani natieranie sa olejom na opaľovanie... To je fuška. A nepríjemná záležitosť. A - aj tak to, ako vidím, nestačí.
Trhať teda ? Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 9:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Trápia ma moje mandle, ktoré mám už celé roky v zlom stave...
Vždy boli veľké. Posledné mesiace či rok,dva zmenili tvar, jedna sa scvrkla, majú v sebe dierky (dierky sú farby takej, ako samotné mandle), obe vyzerajú neprirodzene... a sem-tam sa v ich zadnej časti hromadí hnis bielo-hnedej, prípadne bielej farby (ktorý priebežne odstraňujem, lebo nechcem, aby mi bolo cítiť z úst hnis...).
K veci : jednu dobu som kloktal slanou vodou či šalviovým čajom 3 krát denne po dobu 1 mesiaca...trochu sa to zlepšilo, aspoň si to myslím. Ale bol to mesiac driny, lebo som denne trávil asi 25 minút kloktaním - ďakujem, neprosím - ani som to nevyliečil.
Skúšal som kloktať aj MMS, lenže po každom kloktaní mi bolo nejak zle.... Tak som od toho upustil, aby sa mi MMS úplne nezhnusilo (na zuby ho ešte používať dokážem).
Viem, že mandle v dosť zlom stave (i keď mi ich necítiť hnisom, lebo sú v stave "studenej vojny", čo mi potvrdil môj najlepší kamoš, s ktorým nemám problém baviť sa o čomkoľvek) robia šarapatu v celom organizme.... Mám ich teda dať odstrániť ?
Lebo mám dojem, že vyliečiť sa už nedajú...
Ak by som si mal vybrať či pol roka denne kloktať 3 krát (čiže takých 25 minút), alebo ich vytrhnúť, tak - jednoznačne vytrhnúť... 25 minúť kloktať, to nie je umývanie riadu, ani natieranie sa olejom na opaľovanie... To je fuška. A nepríjemná záležitosť. A - aj tak to, ako vidím, nestačí.
Trhať teda ? Ďakujem za odpoveď.

Zbavovat se mandlí je naprostá hovadina, to se vám pak veškeré potíže přestěhují rovnou do organizmu. Vyzkoušejte je potírat, nebo postřikovat roztokem jódu, ideální je Lugolův roztok. Je to sice velice nepříjemné, ale obdivuhodně účinné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 12:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
NOWOCAYN píše:
Trápia ma moje mandle, ktoré mám už celé roky v zlom stave...
Skúšal som kloktať aj MMS, lenže po každom kloktaní mi bolo nejak zle.... Tak som od toho upustil, aby sa mi MMS úplne nezhnusilo (na zuby ho ešte používať dokážem).
Mám ich teda dať odstrániť ? Lebo mám dojem, že vyliečiť sa už nedajú...
Trhať teda ? Ďakujem za odpoveď.

Keď môjmu synovi vybrali krčné mandle, tak to už madle vlastne neboli. Bola to len vrchná blana bez akéhokoľvek tkaniva a vnútro bolo celé vyplnené ohavnou tekutinou, plnou nebezpečných mikroskopických potvor. Nikdy by sa to už nedalo do poriadku a spôsobovalo by to do budúcnosti iba problémy, lebo potvory si tam pekne zapúzdrené v teplúčku prežívali a statočne organizmu škodili. Tým MMS si ich musel pekne vyburcovať a postrašiť, preto ti bolo zle. Preto treba zvážiť v akom stave sa mandle nachádzajú, ak sú také ako ppopisujem, tak naozaj bude najlepšie sa ich zbaviť ak je predpoklad, že sa zregenurujú, tak nie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: stř srp 18, 2010 1:22 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
To Jarda, to Sybilla : Ďakujem vám obom za odpovede. Skúsim ten Lugolov roztok. Moj mandle určite nie sú zvnútra celé prehnité. Sú pevné, na dotyk vôbec nebolia, atď... akoby sa trochu regenerovali (možno preto, lebo som dva mesiace pred každým jedlom užíval tinktúru z membrán vlašských orechov, ktorá je bohatá na jód). Ale samozrejme, nestačí to. Takže v liečení mandlí budem pokračovať - širokospektrálne.
Mimochodom, ja nemôžem MMS užívať vôbec... ani zuby si s ním umývať... Dôvod - začne sa mi po umytí zubov MMS vyplavovať kyselina zo žalúdka do krku - v podobe rovnomerne lepkavej priesvitnej tekutiny čírej farby a kyslej chute... samozrejme, v malom množstve. Ale je to výsostne nepríjemné. Cítim potom hodinu v ústach MMS... \":x\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: krční mandle
PříspěvekNapsal: čtv led 27, 2011 12:59 pm 
Offline

Registrován: čtv led 27, 2011 12:18 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den,
Také mě trápí krční mandle. Objevují se v nich takové žluté hnisavé „kuličky“. Když jsem byla na ORL, pan doktor mi doporučil si je nechat vytrhnout. Já si ovšem myslím, že je to blbost, nejsou v tak špatném stavu, aby se s tím nedalo něco dělat. Pochopila jsem, že v mém organismu něco není v pořádku. Také jsem v pubertě trpěla na akné a teď se mi objevuje celulitida. Zdá se mi, že na můj věk (je mi 19) jsou to docela vážné problémy. Také mám určitě v nepořádku střevo, na což ukazují již napsané problémy a také to, že nechodím na stolici každý den. Stravuji se normální stravou – tzn. příloha + maso. Ty nejhorší sajrajty nejím vůbec (např. uzeniny, fast food atd., snažím se méně solit a sladit a postupně to nejlépe omezit úplně). Moje BMI je 18,3 - na hranici podváhy. Navíc mám dědičné předpoklady k celé řadě nemocí - rakovina (prababička a babička z mamčiné strany), cukrovka, nemoci srdce, téměř vše co existuje. Rozhodla jsem se tedy, že to tak rozhodně nenechám a budu se sebou něco dělat. Pochopila jsem, že je důležitý správný příjem tekutin, upravit stravování a provést očistu organismu od toxinů. Začala jsem očistou střeva, včera jsem poprvé vyzkoušela šanku. Dělala jsem ji podle klasického postupu (Lysebeth), protože nedokážu vypít 1,5l naráz. Přečetla jsem o šance celou diskuzi i článek, takže si myslím, že vše proběhlo tak jak mělo. Akorát ze mě netekly žádné sajrajty, napřed hnědá voda, potom žlutá a nakonec již zcela čistá. Takže buď to zůstalo vevnitř (to zjistím po dalších pokusech a první stolici), nebo jsem byla zanesená hleny, které nebyly vidět. Chtěla bych se zeptat, myslíte, že to chápu správně? Jak byste mi doporučil pokračovat? Co by mi mohlo pomoci?
Děkuji za Váš čas, Inka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krční mandle
PříspěvekNapsal: čtv led 27, 2011 8:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
ingeska píše:
Dobrý den,
Také mě trápí krční mandle. Objevují se v nich takové žluté hnisavé „kuličky“. Když jsem byla na ORL, pan doktor mi doporučil si je nechat vytrhnout. Já si ovšem myslím, že je to blbost, nejsou v tak špatném stavu, aby se s tím nedalo něco dělat. Pochopila jsem, že v mém organismu něco není v pořádku. Také jsem v pubertě trpěla na akné a teď se mi objevuje celulitida. Zdá se mi, že na můj věk (je mi 19) jsou to docela vážné problémy. Také mám určitě v nepořádku střevo, na což ukazují již napsané problémy a také to, že nechodím na stolici každý den. Stravuji se normální stravou – tzn. příloha + maso. Ty nejhorší sajrajty nejím vůbec (např. uzeniny, fast food atd., snažím se méně solit a sladit a postupně to nejlépe omezit úplně). Moje BMI je 18,3 - na hranici podváhy. Navíc mám dědičné předpoklady k celé řadě nemocí - rakovina (prababička a babička z mamčiné strany), cukrovka, nemoci srdce, téměř vše co existuje. Rozhodla jsem se tedy, že to tak rozhodně nenechám a budu se sebou něco dělat. Pochopila jsem, že je důležitý správný příjem tekutin, upravit stravování a provést očistu organismu od toxinů. Začala jsem očistou střeva, včera jsem poprvé vyzkoušela šanku. Dělala jsem ji podle klasického postupu (Lysebeth), protože nedokážu vypít 1,5l naráz. Přečetla jsem o šance celou diskuzi i článek, takže si myslím, že vše proběhlo tak jak mělo. Akorát ze mě netekly žádné sajrajty, napřed hnědá voda, potom žlutá a nakonec již zcela čistá. Takže buď to zůstalo vevnitř (to zjistím po dalších pokusech a první stolici), nebo jsem byla zanesená hleny, které nebyly vidět. Chtěla bych se zeptat, myslíte, že to chápu správně? Jak byste mi doporučil pokračovat? Co by mi mohlo pomoci?
Děkuji za Váš čas, Inka

Uvažujete správně a pokud si je pravidelně budete natírat jódem, což je sice nepříjemné, ale velice účinné, tak patrně celkem rychle zajistíte jejich původní stav. Uvedené potíže plynou z vysokého překyselení a následné demineralizace, což jde celkem snadno odstranit. Ta podváha je vlastně důsledek otravy kyselinami a jde to relativně snadno srovnat odkyselením. Dědičnost neexistuje, dědí se pouze blbé životní a stravovací návyky a tím i konkrétní nemoci. Problém čištění chápete správně a udělejte si plivací test na kvasinky, krkací na kyselinu chlorovodíkovou a teplotní na stav štítné žlázy a nadledvinek. Pak se vám bude snadněji řešit problém, protože vám bude jasno, co máte řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: pát led 28, 2011 12:09 pm 
Offline

Registrován: čtv led 27, 2011 12:18 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den,
moc Vám děkuji za odpověď. Tak jsem si udělala ty 3 testy a dopadlo to takhle: ze slin se začala spouštět vlákna, po vypití roztoku sody přišlo říhnutí okamžitě, takže tam by problém být neměl, a teplota pod jazykem 36,6 a po snídani 36,8.
Z toho plyne, že je třeba 1) řešit kvasinku
2) srovnat pH – toho by se mělo dosáhnout pomocí správné stravy a měření pH moči a slin (tím by se zároveň měla vyřešit ta demineralizace). Je možné, že za to pH může i stres, takže si vyřešit i stres (což asi nepůjde vzhledem ke studiu na vysoké škole snadno, ale budu se snažit)
Uvažuji správně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: pát led 28, 2011 8:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
ingeska píše:
Dobrý den,
moc Vám děkuji za odpověď. Tak jsem si udělala ty 3 testy a dopadlo to takhle: ze slin se začala spouštět vlákna, po vypití roztoku sody přišlo říhnutí okamžitě, takže tam by problém být neměl, a teplota pod jazykem 36,6 a po snídani 36,8.
Z toho plyne, že je třeba 1) řešit kvasinku
2) srovnat pH – toho by se mělo dosáhnout pomocí správné stravy a měření pH moči a slin (tím by se zároveň měla vyřešit ta demineralizace). Je možné, že za to pH může i stres, takže si vyřešit i stres (což asi nepůjde vzhledem ke studiu na vysoké škole snadno, ale budu se snažit)
Uvažuji správně?

Uvažujete celkem správně, ale test by se měl třikrát opakovat a pak teprve vyhodnotit. Kvasinky jsou celkem jasné, čili se můžete pustit do postupů, které je normalizují, ale to pH vám demineralizaci nesrovná, je potřeba vědět, co vám chybí a to pak suplementovat. Na to je vhodné si nechat udělat vlasovou analýzu a dle výsledku doplnit vše potřebné. Na stres je vhodný hořčík a podpořit nadledvinky, tedy lékořice a vitamíny B5 a B1, což jsem zde již několikrát popisoval. Stres skutečně může zásadně zhoršovat stav pH a v takovém případě je nutné použít odkyselovač, třeba jedlou sodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: úte úno 01, 2011 11:21 pm 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
Dobry den, vedeli by ste mi povedat co znamenaju biele capy na mandliach? Sem tam sa mi objavia, prejavia sa horkou chutou v ustach a skrabanim na mandliach. netreba ich nejak vytlacit, staci ich zoskriabat, no je to neprijemne. Co to vlastne je? Mavala som 2 roky problemy s mandlami, no v poslednej dobe to uz je v poriadku, casto pijem a kloktam salviu. Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: stř úno 02, 2011 9:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
phoenix píše:
Dobry den, vedeli by ste mi povedat co znamenaju biele capy na mandliach? Sem tam sa mi objavia, prejavia sa horkou chutou v ustach a skrabanim na mandliach. netreba ich nejak vytlacit, staci ich zoskriabat, no je to neprijemne. Co to vlastne je? Mavala som 2 roky problemy s mandlami, no v poslednej dobe to uz je v poriadku, casto pijem a kloktam salviu. Dakujem

Většinou jde o bakteriální problematiku, tedy bohatě stačí potřít mandle roztokem jódu a zpravidla je problém okamžitě vyřešen. To je sice fungující opatření, ale neřeší příčinu, tou je zahlenění a vysoká kyselost organizmu, což se musí vyřešit, aby se problém nevracel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 4:56 pm 
Offline

Registrován: pát pro 31, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den, před dvěma lety jsem podstoupila odstranění krčních mandlí.
Asi jsem neudělala zrovna dobře, ale tehdy mi to už připadalo jako jediné řešení (bolely dennodenně, neustále byly naplněné hnisem, a pokusy léčit je například několikaměsíční bylinkovou kůrou selhaly).
No, to už teď nevrátím.
Chci se zeptat: Dá se bez mandlí žít celkem dobře nebo mám do svého života zavést nějaká opatření nebo speciální očistné techniky, abych tělu tuto ztrátu vykompenzovala?
Děkuji a zdravím.
Silenka, 40 let


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
Silenka píše:
Dobrý den, před dvěma lety jsem podstoupila odstranění krčních mandlí.
Asi jsem neudělala zrovna dobře, ale tehdy mi to už připadalo jako jediné řešení (bolely dennodenně, neustále byly naplněné hnisem, a pokusy léčit je například několikaměsíční bylinkovou kůrou selhaly).
No, to už teď nevrátím.
Chci se zeptat: Dá se bez mandlí žít celkem dobře nebo mám do svého života zavést nějaká opatření nebo speciální očistné techniky, abych tělu tuto ztrátu vykompenzovala?
Děkuji a zdravím.
Silenka, 40 let

Tak vykompenzovat se mandle nijak nedají, ale prostě žijte pokud možno zdravě a nevidím v tom problém. Pokud by jste je místo nesmyslné léčby každý den natřela jódem, tak je máte zdravé až do konce života, ale to už řešíme s křížkem po funuse.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 6:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Mandle popisoval docela obšírně N. Walker v knize "Tlusté střevo bez zácpy" kde je rozebíral detailně http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/knihy ... mandle.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2011 8:09 am 
Offline

Registrován: ned lis 15, 2009 6:05 pm
Příspěvky: 8
Ako je to v prípade, deň v mandliach je zistený Streptococcus pyogenes. Lekári nútia syna k vybratiu mandlí, čo mne sa vôbec nepáči. Čo na toho streptokoka môže pomôcť?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krčné MANDLE
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2011 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28278
Bydliště: Poděbrady
mariar píše:
Ako je to v prípade, deň v mandliach je zistený Streptococcus pyogenes. Lekári nútia syna k vybratiu mandlí, čo mne sa vôbec nepáči. Čo na toho streptokoka môže pomôcť?

Jednoduše mandle natírejte lugolovým roztokem a pochybuji, že tam bude ten šmejd bydlet. Jedná se o metodu sice velice drsnou a nepříjemnou, ale o to více účinnou a mimořádně levnou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 83 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz