Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2018 8:00 am 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
Dobrý den, už třetí den pociťuju zvláštní tlak na solaru, asi zhruba tam kde jsou

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2018 9:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Ondrejk":sg0nxpjf]Dobrý den, už třetí den pociťuju zvláštní tlak na solaru, asi zhruba tam kde jsou

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 22, 2018 5:22 pm 
Offline

Registrován: pát čer 22, 2018 5:19 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den, moc prosím o pomoc. Přes noc mám klid. Po jídle řihám. Po pití méně po jídle více. Pak s odstupem času od jídla ještě řihám. Když ležím po jídle tak řihám méně. Žáha mě nepálí. Byl jsem přes dva měsíce na antibiotikach.

Zkoušel jsem ráno i na lačno test s HCl betain kapslemi, ani po třech mě nepalila žáha. Je to jistý test, který svědčí o nedostatku HCL?

Dále jsem zkoušel omeprazol 20 víc jak 20 dní a nepomohl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 22, 2018 7:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Elwanelyn píše:
Dobrý den, moc prosím o pomoc. Přes noc mám klid. Po jídle řihám. Po pití méně po jídle více. Pak s odstupem času od jídla ještě řihám. Když ležím po jídle tak řihám méně. Žáha mě nepálí. Byl jsem přes dva měsíce na antibiotikach.

Zkoušel jsem ráno i na lačno test s HCl betain kapslemi, ani po třech mě nepalila žáha. Je to jistý test, který svědčí o nedostatku HCL?

Dále jsem zkoušel omeprazol 20 víc jak 20 dní a nepomohl.

Tak si udělejte zde uvedený krkací test a uvidíte, podle mě asi bude po těch ATB vše rozhašeno. Pokud jde pouze o šmejdy v žaludku možná by se to dalo vyřešit dávat před jídlem cca 2 g cejlonské skořice rozmíchané v malém množství vody, takové minikafíčko. Skořice likviduje spoustu šmejdů a snižuje přehřátí žaludku tedy většinou dost zlepší stav.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2018 8:57 am 
Offline

Registrován: pát čer 22, 2018 5:19 pm
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Tak si udělejte zde uvedený krkací test a uvidíte, podle mě asi bude po těch ATB vše rozhašeno. Pokud jde pouze o šmejdy v žaludku možná by se to dalo vyřešit dávat před jídlem cca 2 g cejlonské skořice rozmíchané v malém množství vody, takové minikafíčko. Skořice likviduje spoustu šmejdů a snižuje přehřátí žaludku tedy většinou dost zlepší stav.

Tak jsem si dal ráno hned po probuzení vrchovatou lžičku sody jedlé s vodou 150 ml. Po šesti minutách slabý náznak snad že si malinko rihnu ale nakonec nic. Po třiceti minutách také zadné rihnuti.

Co z toho teda plyne? \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2018 11:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Elwanelyn píše:
Tak jsem si dal ráno hned po probuzení vrchovatou lžičku sody jedlé s vodou 150 ml. Po šesti minutách slabý náznak snad že si malinko rihnu ale nakonec nic. Po třiceti minutách také zadné rihnuti.

Co z toho teda plyne? \":)\"

Co z toho teda plyne? Já bych to viděl jako za komunistů na poučení z krizových let. No ale dosti zlehčování, prostě test jste sice udělal naprosto blbě, já přeci nikde neradím že se má brát soda pomalu lopatou, ale i tak je jasné že tam žádnou HCl nemáte. Podle mě by bylo potřeba ji dodávat a vyzkoušejte vždy po jídle sežvýkat kousek syrového zázvoru cca 2-5 g za den a skořici dejte před jídlem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2018 1:15 pm 
Offline

Registrován: pát čer 22, 2018 5:19 pm
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Co z toho teda plyne? Já bych to viděl jako za komunistů na poučení z krizových let. No ale dosti zlehčování, prostě test jste sice udělal naprosto blbě, já přeci nikde neradím že se má brát soda pomalu lopatou, ale i tak je jasné že tam žádnou HCl nemáte. Podle mě by bylo potřeba ji dodávat a vyzkoušejte vždy po jídle sežvýkat kousek syrového zázvoru cca 2-5 g za den a skořici dejte před jídlem.

Omlouvám se, díval jsem se do diskuze a asi jsem ten test blbě pochopil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2018 2:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Elwanelyn píše:
Omlouvám se, díval jsem se do diskuze a asi jsem ten test blbě pochopil.

Aby vůbec šlo něco změřit musí se soda dávkovat přesně nicméně tak jak jste to dělal je skoro jasné že tam není prostě nic. Jinak test je zde http://www.zdravi-az.cz/doc/R12%2052-53 ... raveni.pdf .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2018 6:26 pm 
Offline

Registrován: ned úno 13, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 25
Dobrý den,

jsem trochu zmaten. Mohu doplňovat HCL, když jím pouze a jen zásaditou stravu? Mám na mysli to, že zásaditá strava má být trávena v zásaditem žaludku....?


Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2018 7:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
maricio píše:
Dobrý den,

jsem trochu zmaten. Mohu doplňovat HCL, když jím pouze a jen zásaditou stravu? Mám na mysli to, že zásaditá strava má být trávena v zásaditem žaludku....?


Děkuji

Bez HCl nefunguje v těle nic a její stav se řídí stavem hladiny kortizolu, respektive hladiny stresu vnějšího, nebo vnitřního. Je tedy otázkou zda ji máte, nebo nemáte dostatek to lze zjistit krkacím testem a pak bez ohledu na to co jíte je potřeba HCl v žaludku mít. Bez ní se nespustí žluč ani pankreatické sekrety které jsou nutné pro dokonalé trávení libovolné stravy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2018 8:26 pm 
Offline

Registrován: ned úno 13, 2011 7:08 pm
Příspěvky: 25
Skvěle, děkuji za rychlé info pane Zajíček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2018 11:35 pm 
Offline

Registrován: pát čer 22, 2018 5:19 pm
Příspěvky: 6
Taky děkuji pane Zajíček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 24, 2018 12:18 am 
Offline

Registrován: pát čer 22, 2018 5:19 pm
Příspěvky: 6
Prosím, je tu někdo kdo říhal z nedostatku HCL.

Potřeboval bych konzultaci \":D\"

Předem děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 24, 2018 7:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Elwanelyn píše:
Prosím, je tu někdo kdo říhal z nedostatku HCL.

Potřeboval bych konzultaci \":D\"

Předem děkuji.

Po sodě asi ne, ale po jídle pochopitelně ano protože bez HCl se množí šmejdi opravdu rychle.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 24, 2018 9:07 am 
Offline

Registrován: pát čer 22, 2018 5:19 pm
Příspěvky: 6
Někde radí nebrat ten betain HCl před jídlem že to ničí žaludeční stěnu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz