Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:00 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2021 2:33 am 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Vdaka za odpoved pan Jarda, skôr by ma zaujímala nejaká bylina čo je priamo na žalúdok, Palina (pelynek ) Pôsobí dosť silno, zvyšuje sa tok žlči a aj vylučovanie traviacích štiav, práve neviem či je toto pre mna dobré... ja mam doma HCL aj HCL+pepsin v tobolkách ale neužívam to pretože na gastritídu to nepomôže naopak može zhoršit, rovnako može fungovat aj palina, zlepší vylučovanie tráviacích štiav a následne budem mat viac žlčí v žalúdku , prípade viac kyseliny čo tiež nemusí zrovna pomôcť. Samozrejme antacida tiež užívat nemiením, ale nechcem ani telo dráždiť. Preto by ma zaujímala nejaka ukludnujúca bylina na žaludok, niečo na zmiernenie zápalov, niečo ako aloevera ale tu tunak nemáme... kurkuma je asi fajn to berem..

Čo ohladom stravy Pan jarda? Pikantné a Kyslé potraviny logicky nejem momentálne, čo dalej? Mám sa vyhýbať tučným jedlám? Alebo celkovo tukom?? Jesť 2x denne by mi vyhovovalo, niekedy dokonca len 1x ale takto zbytočne zatažím žaludok ešte viac.. velmi mi to vadí, cítim že cele moje zdravie sa odvíja od stavu žalúdku a tam je to ako hodinárska práca, neviem čo mam jest a ake množstvo ocením každu radu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2021 9:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Vdaka za odpoved pan Jarda, skôr by ma zaujímala nejaká bylina čo je priamo na žalúdok, Palina (pelynek ) Pôsobí dosť silno, zvyšuje sa tok žlči a aj vylučovanie traviacích štiav, práve neviem či je toto pre mna dobré... ja mam doma HCL aj HCL+pepsin v tobolkách ale neužívam to pretože na gastritídu to nepomôže naopak može zhoršit, rovnako može fungovat aj palina, zlepší vylučovanie tráviacích štiav a následne budem mat viac žlčí v žalúdku , prípade viac kyseliny čo tiež nemusí zrovna pomôcť. Samozrejme antacida tiež užívat nemiením, ale nechcem ani telo dráždiť. Preto by ma zaujímala nejaka ukludnujúca bylina na žaludok, niečo na zmiernenie zápalov, niečo ako aloevera ale tu tunak nemáme... kurkuma je asi fajn to berem..

Čo ohladom stravy Pan jarda? Pikantné a Kyslé potraviny logicky nejem momentálne, čo dalej? Mám sa vyhýbať tučným jedlám? Alebo celkovo tukom?? Jesť 2x denne by mi vyhovovalo, niekedy dokonca len 1x ale takto zbytočne zatažím žaludok ešte viac.. velmi mi to vadí, cítim že cele moje zdravie sa odvíja od stavu žalúdku a tam je to ako hodinárska práca, neviem čo mam jest a ake množstvo ocením každu radu

Z hořkých bylin může pomoci pelyněk, puškvorec, zeměžluč, hořec, hercampuri a mnoho dalších. V případě že byliny představují problém pak lze vyzkoušet vincentku cca 2,5 dcl ráno nalačno tedy třetinu lahve po dobu 21 dní. Další možnost je radikální zvednutí autofagie, tedy rozklad vadných buněk což dovede zajistit přerušovaní hladověni fasting ideálně 20/4 tedy 20 hodin denně nejíte a 4 hodiny jíte. Za ty 4 hodiny lze zvládnout dvě jídla a kaloricky není problém tělo nacpat jak je potřeba. Zvýšení výkonu autofagie by se dalo docílit ještě cyklováním sacharidových a bez sacharidových dnů třeba 5 dní v týdnu na sacharidech a 2 dny tvrdé ketózy ideálně pouze na zelenině s olejem. Minimum bílkovin v těch dvou dnech je vhodné držet z důvodu že tělo si z nich poměrně snadno dovede vyprodukovat cukry a tím si samo sníží výkon autofagie. Vždy si dát trochu červeného po jídle a dlouho a dobře spát. Takto lze opravit i zdravotní potíže jinak prakticky neodstranitelné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 03, 2021 9:38 pm 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Chcem sa opytat este k Fergusonovi, lebo sa to riesilo par rokov dozadu, tiez kolega Muflon:

ohladom steny zaludku:
Ty snesou definitivně Fergusonovu 1/1500 = 0.067% lékařská, nebo 0.021% chemická koncentrace, a dělá jim to dobře

Ked ratam 1/1500 35 % je ale 0,00067. Pravdepodobne mal na mysli 3,5 % - teda mozem ratat 1/150 co je teda tych 0,067 percenta.

To my vychadza 20 kvapiek (cca 1 ml) do pohara 1,5 deci. - kolko do toho dat este vody - aspon do tych 2 l doplnit na dennu davku?
Resp. da sa to pit aj priamo - napr. 0,5 deci denne napr. po jedle?
Diky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2021 9:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
vladdo píše:
Chcem sa opytat este k Fergusonovi, lebo sa to riesilo par rokov dozadu, tiez kolega Muflon:

ohladom steny zaludku:
Ty snesou definitivně Fergusonovu 1/1500 = 0.067% lékařská, nebo 0.021% chemická koncentrace, a dělá jim to dobře

Ked ratam 1/1500 35 % je ale 0,00067. Pravdepodobne mal na mysli 3,5 % - teda mozem ratat 1/150 co je teda tych 0,067 percenta.

To my vychadza 20 kvapiek (cca 1 ml) do pohara 1,5 deci. - kolko do toho dat este vody - aspon do tych 2 l doplnit na dennu davku?
Resp. da sa to pit aj priamo - napr. 0,5 deci denne napr. po jedle?
Diky

Nějak z toho nepobírám na co se vlastně přesně ptáte protože HCl se ředí pro orální aplikace v poměru 1 díl plné koncentrace tedy 35% na 9 dílů vody. Tím získáte koncentraci 3,5% kterou dále ředíte cca 10 a více kapek do panáka vody tedy nejde o žádnou konkrétně a jasně definovanou koncentraci. Uvedené ředěni 1:1500 je vyloženě koncentrace počítaná opět z plné síly tedy 35% a zbytek voda čímž získáte roztok natolik neagresivní že je možno jej bez obav injekčně aplikovat přímo do žíly, nebo do otevřených ran aniž by člověk vnímal zásadní diskomfort a i tak likviduje kdejaké šmejdy velice spolehlivě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2021 11:29 am 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Citace:
Uvedené ředěni 1:1500 je vyloženě koncentrace počítaná opět z plné síly tedy 35%

Neviem ako tomu Muflonovi vysla koncentracia 0.0067 lebo 1/1500 je 0.00067 (iba zeby ratal 3,5 percentnu)

Citace:
10 a více kapek do panáka vody tedy nejde o žádnou konkrétně a jasně definovanou koncentraci

Ja som daval max 5 kvapiek 3,5 perc na 2 l vody denne ako to bolo doporucovane pred par rokmi. Tak to som mal dost slabu koncentraciu.Do panaka myslene pol decak?
Tak vyskusam spociatku 5 kvapiek potom pridam.vdaka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2021 8:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
vladdo píše:
Citace:
Uvedené ředěni 1:1500 je vyloženě koncentrace počítaná opět z plné síly tedy 35%

Neviem ako tomu Muflonovi vysla koncentracia 0.0067 lebo 1/1500 je 0.00067 (iba zeby ratal 3,5 percentnu)

Citace:
10 a více kapek do panáka vody tedy nejde o žádnou konkrétně a jasně definovanou koncentraci

Ja som daval max 5 kvapiek 3,5 perc na 2 l vody denne ako to bolo doporucovane pred par rokmi. Tak to som mal dost slabu koncentraciu.Do panaka myslene pol decak?
Tak vyskusam spociatku 5 kvapiek potom pridam.vdaka

Netuším jak to počítal a z čeho vycházel a u té koncentrace se původně povedlo i mě udělat v textu chybu s tím že do půllitru se dává ostrá kyselina a tu chybu jsem tam někde vysvětlil. Každopádně pokud vycházíme z koncentrace 3,5% pak lze bez obav krátkodobě dávat opravdu velké dávky v řádu desítek kapek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 07, 2021 8:47 pm 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Netuším jak to počítal a z čeho vycházel a u té koncentrace se původně povedlo i mě udělat v textu chybu s tím že do půllitru se dává ostrá kyselina a tu chybu jsem tam někde vysvětlil. Každopádně pokud vycházíme z koncentrace 3,5% pak lze bez obav krátkodobě dávat opravdu velké dávky v řádu desítek kapek.

Ked to tak sediacky pocitam 1 ml HCL /na 10 ml vody = 0,35 % = 3,5 promile


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 07, 2021 9:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
vladdo píše:
Ked to tak sediacky pocitam 1 ml HCL /na 10 ml vody = 0,35 % = 3,5 promile

Pokud to počítáte z koncentrace 3,5% pak ano to je 0,35%, ale je to jeden díl 3,5% HCl na 9 dílů vody protože musíte docílit pouze desetinásobku v celkovém objemu a ne jedenáctinásobku to by vám vyšla nižší koncentrace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2021 8:42 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, rád by som sa spýtal čo je najlepšie na žalúdočné vredy? (HCL ani jalbkový ocot a podobne vychytávky na lepšie trávenie brat nebudem nepomáha to) Zaujíma ma ako by sa mal človek cca stravovat ? Pomáha mi zazvor a rumančekový čaj, možno trochu pomáha aj vývar čisto len z kosti. Mimo tohoto neviem vobec ako sa stravovat počas dna , len na vývaroch sa neda moc byť potrebujem aj jedlo ktoré nasýti.. takže by ma zaujímalo čo take by som mohol jesť..

Všeobecne mi robí problem pikantné jedlo, kyslé jedlo (cesnak, cibula, čilli, kvasené/ fermentované jedlá , jablká , paradajky ,citrony atd....) Ale neviem aká by bola najlepšia strava, potreboval by som nejakú ludovú mudrosť ako liečili vredy v minulosti naše babky ? Určite mali nejaké vychytávky čo už upadaju / padli do zabudnutia a presne toto potrebujem, nepotrebujem od doktora 4 liekov ktoré znižuju kyselinu (antacida ) potrebujem normálnu stravu.. za pomoc dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2021 8:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Zdravím, rád by som sa spýtal čo je najlepšie na žalúdočné vredy? (HCL ani jalbkový ocot a podobne vychytávky na lepšie trávenie brat nebudem nepomáha to) Zaujíma ma ako by sa mal človek cca stravovat ? Pomáha mi zazvor a rumančekový čaj, možno trochu pomáha aj vývar čisto len z kosti. Mimo tohoto neviem vobec ako sa stravovat počas dna , len na vývaroch sa neda moc byť potrebujem aj jedlo ktoré nasýti.. takže by ma zaujímalo čo take by som mohol jesť..

Všeobecne mi robí problem pikantné jedlo, kyslé jedlo (cesnak, cibula, čilli, kvasené/ fermentované jedlá , jablká , paradajky ,citrony atd....) Ale neviem aká by bola najlepšia strava, potreboval by som nejakú ludovú mudrosť ako liečili vredy v minulosti naše babky ? Určite mali nejaké vychytávky čo už upadaju / padli do zabudnutia a presne toto potrebujem, nepotrebujem od doktora 4 liekov ktoré znižuju kyselinu (antacida ) potrebujem normálnu stravu.. za pomoc dakujem.

Strava bude u každého případu trochu jiná protože bude záležet co konkrétně ty vředy vyvolává, ale obecně funguje na vředy trochu rozmixované syrové brambory, nebo trochu čerstvé bramborové šťávy. Osobně bych volil stravu s minimálním podílem vlákniny a nenadýmavou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2021 2:02 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Vdaka, to s tou vlakninou, by som potreboval špecifikovať, pretože existuje vlaknina nerozpustná, rozpustná atď... takže Neviem si nejak predstaviť čo by to mohlo byť. Všeobecne vlaknina = zelenina, ovocie, mučne výrobky a myslím že aj zemiaky a ryža , v podstate väčšina sacharidových veci obsahuje vlákninu. Problém je že mäso a ine živočíšne produkty ktoré vyžadujú viac kyseliny mi robia problém... preto momentálne moj prijem bielkovín je vývar a esencialne aminokyseliny v prášku, mimo toho neviem vobec čo jesť, tie zemiaky skúsim vdaka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2021 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Vdaka, to s tou vlakninou, by som potreboval špecifikovať, pretože existuje vlaknina nerozpustná, rozpustná atď... takže Neviem si nejak predstaviť čo by to mohlo byť. Všeobecne vlaknina = zelenina, ovocie, mučne výrobky a myslím že aj zemiaky a ryža , v podstate väčšina sacharidových veci obsahuje vlákninu. Problém je že mäso a ine živočíšne produkty ktoré vyžadujú viac kyseliny mi robia problém... preto momentálne moj prijem bielkovín je vývar a esencialne aminokyseliny v prášku, mimo toho neviem vobec čo jesť, tie zemiaky skúsim vdaka.

Podíl vlákniny ve stravě se nedá popisovat ani odhadovat, prostě si musíte na nutriční kalkulačce coronometer.com spočítat jídelníček a jedna z položek je tam vláknina a tu bych snížil ideálně pod 20 g.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2021 4:35 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
Zdravím Vás Jardo \o_
Nedá mi to \":mrgreen:\"
Věřím, že nejste ovlivněn masáží strachoVidem19, ale Váš překlep je velice zajímavý a aktuální \":mrgreen:\"
Coronometr \":lol:\" \":lol:\"

Buďte zdráv

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 13, 2021 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Nickname píše:
Zdravím Vás Jardo \o_
Nedá mi to \":mrgreen:\"
Věřím, že nejste ovlivněn masáží strachoVidem19, ale Váš překlep je velice zajímavý a aktuální \":mrgreen:\"
Coronometr \":lol:\" \":lol:\"

Buďte zdráv

No to jsem se seknul opravdu zajímavě, ale mohu vás ubezpečit že náboženství svědků kovidových mě v plném rozsahu míjí a zůstávám ateistou. Za celou dobu korona šou jsem měl ten hadr na hubě celkem 4x a pro velký úspěch to doufám nebudu nikdy opakovat protože silné zážitky již ve svém věku nevyhledávám. Nakonec to možná skončí jako to začalo protože v USA vrchní soud poslal do hajzlu celý očkovací tyátr kolem koronáče a tím by mohlo být dofidláno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 17, 2021 8:34 pm 
Offline

Registrován: stř pro 06, 2017 7:53 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den, dokázal by mi tu někdo poradit ohledně krkacího testu? Chtěla jsem ho vyzkoušet na manželovi (má zažívací problémy, zjištěn zánět žaludku a jícnu), ale on si krkne hned respektive kdykoliv chce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz