Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát dub 28, 2017 3:16 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Podle toho co o moči píše Břetislav Nový alias Dědek Kořenář se jedná o ukázkový příklad čištění.

https://www.dedekkorenar.cz/choroby/vylucovani/ledvinove-kameny.html
https://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-zdravotnich-souvislostech/-o-rozmrzle-vode.html

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 04, 2017 12:06 pm 
Offline

Registrován: pát úno 28, 2014 9:10 am
Příspěvky: 2
Zdravim,
mam za sebou prve 2 tyzdne uzivania HCL pred/po jedle. cca 5-10 kvapiek.
Dovod je ten ze mi velmi zle funguje travenie mavam po jedle bolesti a cely rad dalsich komplikacii. Takisto som poslednu dobu schudol, kedze mi nefunguje travenie a vstrebavanie zivin.
Po uzivani HCL badam vyazne zlepsenie problemu bolesti/diskomfortu po vacsom jedle. ta je prec citim ze mi travi lepsie a citim sa lepsie. Pred zacatim uzivania HCl som si urobil test s jedlou sodou rano a grgnutie neprislo vobec naopak som musel po hodine utekat na WC. Cize mi z toho vyslo velmi malo HCL.
...a teraz dotaz. Ako je mozne ze som za tie 2 tyzdne stratil na vahe? mam pocit akoby som jedol rovnako ako predtym, alebo aj viac kedze sa necitim plny po jedle. Navyse by vstrebavanie malo byt lepsie.namisto toho mam vacsiu stolicu. Je teda mozne ze uzivanim HCL schudnem? co je uplne proti mojmu cielu, pribat na vahe, kedze BMI mam 21.Dakujem za odpovede.

ML
[quote="muflon":33gyiuug][b:33gyiuug]Funkcie žalúdočnaj kyseliny (HCL)[/b:33gyiuug]


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 04, 2017 5:30 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
HCL sama o sebe urcite nevyvolava chudnutie. Ale v kazdom pripade, ked to pomaha pri traveni a vstrebavani mineralov, tak sa oplati uzivat. Neviem, kolko si schudol za 2 tyzdne... ale nezda sa mi, ze by to vyvolavala hcl.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 01, 2017 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
t.m.p.w.m. píše:
Prosim o radu.

Podla instrukcii, doplnam treti den HCL. Vsimol som si, ze mi zapacha moc. Je to priznak pretazovania ladvin alebo detox?

Dakujem.

Zápach moči může mít mnoho příčin, ale asi bych v krátkodobém horizontu v řádu několika týdnů nepropadal panice. Nejspíše se tělo prostě čistí, nebo upravte trochu stravu a přidejte na tekutinách a předpokládám že to vymizí samo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 01, 2017 10:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ML83 píše:
Zdravim,
mam za sebou prve 2 tyzdne uzivania HCL pred/po jedle. cca 5-10 kvapiek.
Dovod je ten ze mi velmi zle funguje travenie mavam po jedle bolesti a cely rad dalsich komplikacii. Takisto som poslednu dobu schudol, kedze mi nefunguje travenie a vstrebavanie zivin.
Po uzivani HCL badam vyazne zlepsenie problemu bolesti/diskomfortu po vacsom jedle. ta je prec citim ze mi travi lepsie a citim sa lepsie. Pred zacatim uzivania HCl som si urobil test s jedlou sodou rano a grgnutie neprislo vobec naopak som musel po hodine utekat na WC. Cize mi z toho vyslo velmi malo HCL.
...a teraz dotaz. Ako je mozne ze som za tie 2 tyzdne stratil na vahe? mam pocit akoby som jedol rovnako ako predtym, alebo aj viac kedze sa necitim plny po jedle. Navyse by vstrebavanie malo byt lepsie.namisto toho mam vacsiu stolicu. Je teda mozne ze uzivanim HCL schudnem? co je uplne proti mojmu cielu, pribat na vahe, kedze BMI mam 21.Dakujem za odpovede.

ML

Z krátkodobého pohledu je možné že při stejném objemu stravy zdánlivě zhubnete, nicméně zpravidla jde pouze o lepší odvodnění organizmu nikoliv zhubnutí. Vyzkoušejte více solit a dávat si před jídlem trochu jablečného octa ve vodě tím se zlepší hospodaření se sodíkem i draslíkem a tím pádem i vodou v organizmu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 13, 2017 10:02 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Prajem pekný deň chcem sa spýtať, hocikoho kto ma skúsenosti s uživaním HCL, do teraz som užíval Betain HCL cca už takmer 2 roky, bolo to skôr len tak na udržianie pretože je to dosť drahé (pre mňa) Chcel by som skúsiť túto variantu.

Kúpil som si 3,5 % HCL (potravinársku) konkrétne toto:
http://www.chloritansodny.sk/Kyselina-c ... 0ml-d2.htm
fakt som nechcel moc otravovať zbytočným príspevkom, ale aj tak sa chcem spýtať na pár vecí, čítal som prispevky od ludí čo to riedili ešte na 1 % a potom dávali 16 alebo 20 kvapiek (1ccm) (asi do pol litra fakt neviem)
a potom aj tích čo davaju 3,5 % 3 kvapky do 2,5 deci, alebo myslím že som vídel príspevok aj že 10 na 0,5L.
Určite mi vyhovuje 3,5 % koncentracia nepotrebujem si to dalej rozriedovať len ma teda zaujíma kolko kvapiek do vody si dať, a potom následne užívanie, ak si dam na príklad 10 kvapiek na 0,5 L (3,5%) tak to mam cele vypiť ? Neni to kontraproduktívne vypiť take množstvo vody pred jedlom? či to zle chápem ? (chápem že to je kyselina ale aj tak mi to príde divné) Alebo je to tak že tých potom 0,5L pijem počas celeho dňa?
Ak je to ta prva varianta, tak ma zaujíma ako je to potom z pitím vody počas dna, ak dajme tomu zjem 3-4 jedla za deň čo je 1,5-2 litre nariedenej kyseliny, dá sa to zahrnúť aj do denneho pitneho režimu alebo mam na to ešte vypiť dodatočných 1-2 litre (čistej vody) ? Ďakujem dúfam že sa niekto vyjadrí. S pozdravom.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 14, 2017 11:10 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Memma21 : Skús si dávať 3 kvapky 3,5% HCL do 50ml vody, vypi 30 minút pred jedlom
Ja som si dával aj 10 kvapiek HCL do 50ml vody.
Pi to so slamkou, alebo to vypi "ako panáka" na jeden hlt, a potom si len prepláchni ústa jedným dúškom vody (ale vypľuješ), ak nepoužiješ slamku na pitie.
Takže 3 kvapky 3,5% HCL do 50ml vody, 30 minút pred každým jedením.

\":)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 14, 2017 10:00 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Jasne konečne som to všetko pochopil \":D\" ake jednoduché \":D\" ďakujem za radu \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 18, 2017 8:14 am 
Offline

Registrován: stř úno 08, 2017 8:42 pm
Příspěvky: 3
Zdravím.
Zkoušel jsem krkací test a dá se říct, že žádná nebo minimální reakce. Začal jsem tedy užívat Betain HCl a po nějaké době mě začal svědit/pálit konečník. Je možné, že příčinou je HCl?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 20, 2017 1:40 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, začal som s užívaním tej kyseliny 3,5 % do 50 ml vody, Užívam to asi 3 deň no pociťujem únavy a tak trochu ako keby som bol omámený, neviem to poriadne popísať. Takisto mi ráno zapáchal moč.
Prvá dávka bola 3 kvapky no to som považoval za veľmi málo, tak som dávku zvýšil na 6 kvapiek, to bolo tak isto málo, dal som si 10,20,30 a bolo mi to ako nedostatočné, teraz 40 kvapiek (na lačno a nič) ani ma nepálila záha po asi 20 minútach som sa za tým najedol a prišli únavy a zase ten pocit omámenia. (mám pokračovať, niekde som tu videl že niekto mal podobnú reakciu, čistí sa mi len telo alebo čo?

Chcel by som aj zareagovať na posledný príspevok.
sparcoo píše:
Dobrý den, je možné užívat Betain v práškové formě, který nabízejí na Fichemě (600 mg 20 minut před jídlem)?
Tabletové doplňky s Betainem obsahují vždy i Pepsin, ten je při suplementaci HCl důležitý?

Děkuji

Mam niečo podobné a viaže sa to tak trochu aj na skúsenosti z Betainom HCL, keď sa mi začali objavovať problémy z trávením ( po veľmi stresovom období ktoré stále pokračovalo) tak sa mi pravdepodobne zastavila tvorba HCL (niečo som si naštudoval že to môže byť aj kvôli nadobličkám ktoré pomocou hormónu kortizol dokážu vypnúť tvorbu HCL, je to kvôli stresu.) toto som ešte vtedy nevedel ale začal som mať problémy s pálením v penise štípanie alebo ako keby zápal. Samozrejme som si myslel že to je zápal a šiel som k urológovi, no ten nič nezistil. Zvláštne bolo že to vždy pálilo po jedle alebo keď som za jedlom pil veľa vody, k tomuto sa pridala aj bolesť kosti.. kosti boli v poriadku najedol som sa napil vody a začali ma bolieť kolená.. aby som to opísal - bolo to ako keby tie kosti boli krehké a boli aj studené (tie kolená) časom asi pol roka na to som si zistil už niečo o HCL atď.. a začal užívať ten Betain (hoci len 1-2 kapsle za jedlom) čo nebolo podla mna vôbec dostatočné, ale pomohlo - kosti ma skoro vobec nebolievali od vtedy a štipanie v penise sa tiež objavovalo zriedkavo, najme ked som si zabudol dat niekolko dni HCL alebo som pil veľa vody za jedlom vtedy to začalo - palanie, kosti a niekedy bolesť hlavy ktorá bola zvyčajne spôsobená pukaním chrbtice (pri nádychu) ale to pukanie zase zväčša suviselo len z HCL (ale toto nemám úplne overené) Musím ale dodať, že mam nejaké problemy s močením už niekoľko rokov a pravdepodobne sa jedna o nejaku infekciu. No vôbec nechápem prečo to pálenie súvisí z HCL proste som to pozoroval velmi veľa krát a bolo tomu tak.. Teraz som vymenil Betain HCL za Kyselinu 3,5 % lebo je to o dosť lacnejšie (jedine čo chýba je pepsin čo je škoda) no ale aj pri veľkých dávkach mam pálenie, ale kosti nebolia. Neviem ti pomôcť prečo konkrétne teba páli v konečníku ale možno to je niečo podobné ako u mňa.
PS: ak by niekto vedel prečo to tak mam, mohli by ste mi to prosím vysvetliť, ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 22, 2017 11:17 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Menma21 píše:
Zdravím, začal som s užívaním tej kyseliny 3,5 % do 50 ml vody, Užívam to asi 3 deň no pociťujem únavy a tak trochu ako keby som bol omámený, neviem to poriadne popísať. Takisto mi ráno zapáchal moč.
Prvá dávka bola 3 kvapky no to som považoval za veľmi málo, tak som dávku zvýšil na 6 kvapiek, to bolo tak isto málo, dal som si 10,20,30 a bolo mi to ako nedostatočné, teraz 40 kvapiek (na lačno a nič) ani ma nepálila záha po asi 20 minútach som sa za tým najedol a prišli únavy a zase ten pocit omámenia. (mám pokračovať, niekde som tu videl že niekto mal podobnú reakciu, čistí sa mi len telo alebo čo?

Nazdar, tak najprv, pre buducnost, kup odtialto:
http://www.centralchem.sk/eshop/kyselin ... -pa-gr-1l/
Kedze ti ide zjavne o prachy, je tu 4x lacnejsia.

Po dalsie, 40 kvapiek v 50ml vody? To je uz dost huste. Ved uz 10 kvapiek v 50ml chuti dost kyslo. To nechcem vediet, aka sila musi byt 40.
Dalsia vec... nedavaj to nalacno pred jedlom. Ved telo to neutralizuje.
Kyselina sa predsa vylucuje az pocas jedenia, a posobi po jedle. Urcite si to davaj az po jedle.
A klesni na 20 kvapiek, a uvidis co to urobi.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 23, 2017 10:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Karlik píše:
Zdravím.
Zkoušel jsem krkací test a dá se říct, že žádná nebo minimální reakce. Začal jsem tedy užívat Betain HCl a po nějaké době mě začal svědit/pálit konečník. Je možné, že příčinou je HCl?

Tam bych souvislost asi nehledal, spíše se může projevit pálení žáhy nebo jiné komplikace v horní části trávicího traktu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 23, 2017 10:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Zdravím, začal som s užívaním tej kyseliny 3,5 % do 50 ml vody, Užívam to asi 3 deň no pociťujem únavy a tak trochu ako keby som bol omámený, neviem to poriadne popísať. Takisto mi ráno zapáchal moč.
Prvá dávka bola 3 kvapky no to som považoval za veľmi málo, tak som dávku zvýšil na 6 kvapiek, to bolo tak isto málo, dal som si 10,20,30 a bolo mi to ako nedostatočné, teraz 40 kvapiek (na lačno a nič) ani ma nepálila záha po asi 20 minútach som sa za tým najedol a prišli únavy a zase ten pocit omámenia. (mám pokračovať, niekde som tu videl že niekto mal podobnú reakciu, čistí sa mi len telo alebo čo?

Chcel by som aj zareagovať na posledný príspevok.
sparcoo píše:
Dobrý den, je možné užívat Betain v práškové formě, který nabízejí na Fichemě (600 mg 20 minut před jídlem)?
Tabletové doplňky s Betainem obsahují vždy i Pepsin, ten je při suplementaci HCl důležitý?

Děkuji

Mam niečo podobné a viaže sa to tak trochu aj na skúsenosti z Betainom HCL, keď sa mi začali objavovať problémy z trávením ( po veľmi stresovom období ktoré stále pokračovalo) tak sa mi pravdepodobne zastavila tvorba HCL (niečo som si naštudoval že to môže byť aj kvôli nadobličkám ktoré pomocou hormónu kortizol dokážu vypnúť tvorbu HCL, je to kvôli stresu.) toto som ešte vtedy nevedel ale začal som mať problémy s pálením v penise štípanie alebo ako keby zápal. Samozrejme som si myslel že to je zápal a šiel som k urológovi, no ten nič nezistil. Zvláštne bolo že to vždy pálilo po jedle alebo keď som za jedlom pil veľa vody, k tomuto sa pridala aj bolesť kosti.. kosti boli v poriadku najedol som sa napil vody a začali ma bolieť kolená.. aby som to opísal - bolo to ako keby tie kosti boli krehké a boli aj studené (tie kolená) časom asi pol roka na to som si zistil už niečo o HCL atď.. a začal užívať ten Betain (hoci len 1-2 kapsle za jedlom) čo nebolo podla mna vôbec dostatočné, ale pomohlo - kosti ma skoro vobec nebolievali od vtedy a štipanie v penise sa tiež objavovalo zriedkavo, najme ked som si zabudol dat niekolko dni HCL alebo som pil veľa vody za jedlom vtedy to začalo - palanie, kosti a niekedy bolesť hlavy ktorá bola zvyčajne spôsobená pukaním chrbtice (pri nádychu) ale to pukanie zase zväčša suviselo len z HCL (ale toto nemám úplne overené) Musím ale dodať, že mam nejaké problemy s močením už niekoľko rokov a pravdepodobne sa jedna o nejaku infekciu. No vôbec nechápem prečo to pálenie súvisí z HCL proste som to pozoroval velmi veľa krát a bolo tomu tak.. Teraz som vymenil Betain HCL za Kyselinu 3,5 % lebo je to o dosť lacnejšie (jedine čo chýba je pepsin čo je škoda) no ale aj pri veľkých dávkach mam pálenie, ale kosti nebolia. Neviem ti pomôcť prečo konkrétne teba páli v konečníku ale možno to je niečo podobné ako u mňa.
PS: ak by niekto vedel prečo to tak mam, mohli by ste mi to prosím vysvetliť, ďakujem.

Asi by jste měl vyzkoušet co vám radí člen Xion a je otázkou co všechno máte blbě. U některých lidí to nemusí fungovat protože HCl v sobě pochopitelně nemá pepsin a také mohou mít špatné vylučování žluče, nebo pankreatických sekretů, tedy je to drobátku složitější. Hlavní léčebný prostředek na tyto potíže je klid a to jak psychický tak fyzický a taktéž psychologický. Tím se odstraní stres a sníží hladina kortizolu v těle, která je zodpovědná za vypnutí tvorby HCl v žaludku. Určitě vyzkoušejte po jídle chodit, zvláště po večeři to hodně pomáhá, ale je potřeba minimálně 30 minut svižné chůze někde podle řeky, nebo lesem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 23, 2017 1:43 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Xion píše:
Dalsia vec... nedavaj to nalacno pred jedlom. Ved telo to neutralizuje.
Kyselina sa predsa vylucuje az pocas jedenia, a posobi po jedle. Urcite si to davaj az po jedle.

Pán Jarda odporúčal nejakých 5-10 kvapiek do pol deci vody, 30 minút pred jedlom...
Je síce pravda, že mi suplementácia o takom časovom rozvrhu nevyhovovala (pocitovo), ale... nie je už úplne jedno, či si dať tých 50ml vody s pár kvapkami HCL tesne pred jedlom, a tesne po jedle ? Keď to vypiješ (50ml vody ešte k tomu s HCL predsa žalúdučnú kyselinu nenariedi), a hneď na to začneš jesť, tak je to podľa mňa ešte lepšie, ako si dať HCL až po jedle...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 23, 2017 6:39 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
SemTamTuPrídem píše:
Pán Jarda odporúčal nejakých 5-10 kvapiek do pol deci vody, 30 minút pred jedlom...
Je síce pravda, že mi suplementácia o takom časovom rozvrhu nevyhovovala (pocitovo), ale... nie je už úplne jedno, či si dať tých 50ml vody s pár kvapkami HCL tesne pred jedlom, a tesne po jedle ? Keď to vypiješ (50ml vody ešte k tomu s HCL predsa žalúdučnú kyselinu nenariedi), a hneď na to začneš jesť, tak je to podľa mňa ešte lepšie, ako si dať HCL až po jedle...

Ano, ked si to das tesne pred jedlom, tak je to akoby si to jedol s tym jedlom, lebo sa to pomiesa. Tu ale bola rec o uzivani pol hodinu pred jedlom. Dalsia vec je, ze niekomu moze sposobit uzivanie HCL do prazdneho zaludka diskomfort. Ja si preto radsej davam HCL po jedle, kedy znesiem aj vyssiu davku.
10 kvapiek je ale nic, to sa da aj nalacno. Ale ked ides cez 20, tak to uz niektorym ludom moze sposobit nevolnost, ak to uziju nalacno.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz