Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned čer 07, 2020 3:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="tomasd":3phhh0mp]Zdravím chci se zeptat. Už dřív jsme si všímal, že jsem ve stolici měl nenatravenou stravu a před 3 měsícema mi začali problémy, že jsem měl bolesti tlak na hrudi a v pravem podžebří, šel jsem k praktické doktorce a ta mi dala omeprazol a z bolesti se to změnilo na nehorázné pálení. Pak jsem zašel ke gastroenterologovi a ten mi zjistil, že mám mírný reflux žluči do žaludku a díky tomu gastritidu, ale na histologii se nic nenašlo . Dal mi kinito jako prokinetikum a že mám brát omeprazol podle potřeby . Koukal jsem na internet a nikde nedoporučovali brát ty inhibitory při refluxu žluči a tak jsem to nedělal . Před 2 týdnama jsem volal tomu doktorovi a on mi řekl jestli mám furt ty problémy tak mi dá panteprazol což je zase inhibitor a že ho mám používat 2x denně . Zkoušel jsem to pár dní ale přišlo mi to špatné takže jsem přestal.

Plus celý den krkám i po tom co se napiju jen neperlivé vody . Mám náhodné záškuby svalů po celém těle tak 30x za den . Furt mírný tlak na hrudi a v zádech a jsem furt zahleněný občas s příměsí tmavé krve a to myslím že vychází z krku .

Asi po měsící co jsem měl ty problémy jsem si našel knihu kde popisují, že je to zpusobeno v 90% málo HCL a že nejdřív mám zkusit pít 2 týdny na lačný žaludek freshe první týden fresh s řepou a mrkví a další týden s řapikatým celerem . Ale nemělo to moc velký učinek a furt jsem slyšel ze všech stran at zkusím zase inhibitory, že jim to pomohlo a taky že to je psychické . Když jsem se bavil s doktorem, že jestli to může bý zpusobeno málo HCL tak řekl, že ano, ale že to by se ukázalo hostologii, že bych měl chronickou gastritidu což nemám a nedoporučil mi brát HCL, že to může víc uškodit než pomoct . Ted jsou to 3 měsíce od toho vyšetření a mám každodení mírné pálení a bolesti a bojím se že můžu mít vředy díky bolesti v zádech a kvuli tomu se bojím zkoušet HCL, abych si více neuškodil. Nejlepší by bylo kdybych našel doktora který by to schvaloval a dělal jsem to pod dozorem abych si tím spíš neublížil, ale zdá se mi to nemožné .

Momentálně piju bylinkové žaje Heřmánek ( na ochranu sliznice) a zeměžluč plus beru probiotika a trávicí enzymy .

Spíš se chci zeptat za máte nějaké doporučení? Jsem tak trochu ztracený v tom co mám dělat a budu rád za každou radu. Díky[/quote:3phhh0mp]
Kupte si tuto knížku a přečtěte si jí tam je popsáno předpokládám vše co chcete vědět.


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
param2=&


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 07, 2020 11:23 pm 
Offline

Registrován: ned čer 07, 2020 10:30 am
Příspěvky: 1
[quote="Jarda":2m612wjm]Kupte si tuto knížku a přečtěte si jí tam je popsáno předpokládám vše co chcete vědět.


Naposledy upravil tomasd dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
param2=&


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 08, 2020 8:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
tomasd píše:
Díky moc. Knihu jsem prolétl a tochu mě to šokovalo, že je to až tak vážné a dalo mi to vlastně nový pohled . Ale některým částem jem nerozuměl. Ale zda jsem pochopil správně měl bych ted používat výlisky z mrkve 3-4 lžíce na lačno a pak ještě 3lžíce před jídlem 1 denně . A po každém jídle 30-40min bych si měl dát 1g soli na jazyk a cucat a pak spolknout . Jíst spíše kyselinotvoré potraviny než zásadité. A ještě tam doporučuje ferment z vlastovičníku. Dá se někde už koupit hotový? Abolutně se v těhle věcech nevyznám. Je mi teprve 26 a nejsem zrovna zručný na takové věci . Každopádně díky moc . Konečně se někam dostávám. Gastroenterolog mi na mé časté krkání řekl že je to divné a dal mi potlačovače žaludeční kyseliny. což by mi přivodilo akorát víc problémů kdybych to bral několik měsíců jak by chtěl ...

Obávám se že ten ferment z vlaštovičníku vám naše medicína nejen že nedodá, ale dokonce zakáže, zde je tato bylina sice všude dostupná, nicméně bylináři ji nesmějí prodávat ani zpracovávat mimo homeopatickou formu, což je podle mě k ničemu. Sice tvrdíte že nejste zručný, ale evidentně nejste ani mentálně retardovaný tedy v knize postup máte, kytku určitě ve svém okolí najdete a myslím že členka ZDENINA si ten ferment dělala a psala zde i nějaké postřehy. Jinak patrně problém již chápete správně a i jeho řešení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 08, 2020 6:26 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Prajem pekný deň, chcel by som sa uistiť či je táto kyselina vhodná na vnutorne užívanie ?

https://www.laboratornatechnika.sk/esho ... 5487.xhtml

je to kvalita p.a. čo je podla googlu - pre analýzu , doma mám kvalitu potravinársku tak teraz neviem ktorá je lepšia. Tuto čo mam doma mam 3,5 % tuto 35 % plánujem zriedit na cca tých 3,5 % a užívať to ako túto. Mam otázku, užívam tej kyseliny pomerne dosť, cca aj 120 kvapiek na jedlo z klasickej striekačky (neviem objem kvapky) a to zriedim s 50 ml vody. Je to velké množstvo ? Mne to občas príde ešte ako málo.. no vyšie už ist moc nechcem. Teraz jedávam 3-4x za den takže tých 120 kvapiek mam tak 3-4x do dna... skusil som na lačno 2 násobok tejto dávky a vobec nič som necítil.. ani pálenie zahy nič.. Je možné že potrebujem ešte väčšie množstvo? Prípade ak by som prekročil dávku je nejaky signál (mimo refluxu ) že telo to nezvláda ?

ešte by som sa chcel spýtať, je možné si kupiť takýto zinok ? https://www.laboratornatechnika.sk/esho ... 0468.xhtml
alebo to nebude ako doplnok vhodné?

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 08, 2020 7:40 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
tomasd píše:
Díky moc. Knihu jsem prolétl a tochu mě to šokovalo, že je to až tak vážné a dalo mi to vlastně nový pohled . Ale některým částem jem nerozuměl. Ale zda jsem pochopil správně měl bych ted používat výlisky z mrkve 3-4 lžíce na lačno a pak ještě 3lžíce před jídlem 1 denně . A po každém jídle 30-40min bych si měl dát 1g soli na jazyk a cucat a pak spolknout . Jíst spíše kyselinotvoré potraviny než zásadité. A ještě tam doporučuje ferment z vlastovičníku. Dá se někde už koupit hotový? Abolutně se v těhle věcech nevyznám. Je mi teprve 26 a nejsem zrovna zručný na takové věci . Každopádně díky moc . Konečně se někam dostávám. Gastroenterolog mi na mé časté krkání řekl že je to divné a dal mi potlačovače žaludeční kyseliny. což by mi přivodilo akorát víc problémů kdybych to bral několik měsíců jak by chtěl ...

Kniha je zajímavá,ale jsou tam i chyby při překladu.Třeba u toho kvasu z kaštanů se v knize píše,že plody mají být oloupané.V originálu je jen omyté.Jestli to někdo zkoušel loupat,tak 40 kaštanů takhle zpracovat je práce pro vraha.
Kvas musí být připravován ve tmě,což v překladu též není uvedeno.Doporučuji shlédnout you tube,jsou i v angličtině.Kvas je hotov,až když se přestanou tvořit bublinky.V chladu vydrží i 3 měsíce.Dá se objednat z Ukrajiny a viděla jsem ho k nabízet asi i v Americe,či Anglii(někde na webu).
Jedná se asi i o mírně alkoholický nápoj, protože po vypití většího množství je mi chvíli jako po vypití decky vína.A to vůbec nepiji.Kvasím si i jiné bylinky.
Jednou jsem si zkusila přidat větší množství kvasu do klystýru a asi čtvrt hodiny jsem se trochu motala.Abych kvas nepila z lednice ledový,dám ho teplé vodní lázně,ale pozor nezahřívst radši nad 35 stupňů,aby se nezničily enzymy.
Protože nemám nějaké výrazné trávicí problémy,tak jsem si nevšimla nějakých výrazných léčivých účinků.Asi lepší peristaltiku.Ale dlouhodobý uživatelé na něj pějí ódy.
Užívat 14 dní,pak pauza a nebo pít jiný kvas.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 11, 2020 8:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Prajem pekný deň, chcel by som sa uistiť či je táto kyselina vhodná na vnutorne užívanie ?

https://www.laboratornatechnika.sk/esho ... 5487.xhtml

je to kvalita p.a. čo je podla googlu - pre analýzu , doma mám kvalitu potravinársku tak teraz neviem ktorá je lepšia. Tuto čo mam doma mam 3,5 % tuto 35 % plánujem zriedit na cca tých 3,5 % a užívať to ako túto. Mam otázku, užívam tej kyseliny pomerne dosť, cca aj 120 kvapiek na jedlo z klasickej striekačky (neviem objem kvapky) a to zriedim s 50 ml vody. Je to velké množstvo ? Mne to občas príde ešte ako málo.. no vyšie už ist moc nechcem. Teraz jedávam 3-4x za den takže tých 120 kvapiek mam tak 3-4x do dna... skusil som na lačno 2 násobok tejto dávky a vobec nič som necítil.. ani pálenie zahy nič.. Je možné že potrebujem ešte väčšie množstvo? Prípade ak by som prekročil dávku je nejaky signál (mimo refluxu ) že telo to nezvláda ?

ešte by som sa chcel spýtať, je možné si kupiť takýto zinok ? https://www.laboratornatechnika.sk/esho ... 0468.xhtml
alebo to nebude ako doplnok vhodné?

Ďakujem

Ta HCl je v pořádku a p.a. kvalita je v některých ohledech lepší než farmaceutická tedy lze ji nasadit bez problémů. Jenom je potřeba správně ředit tedy na jeden díl HCl se dá devět dílů destilované, nebo reverzní vody. To množství co dáváte je dost velké, ale asi je nyní potřeba, nicméně dlouhodobě bych tolik nedával protože žaludek pak sám sníží tvorbu. Dávkování je silně individuální tedy někdo ji opravdu potřebuje dávkovat dost natvrdo a někomu stačí pár kapek. Pokud jde o ten zinek tam patrně nejde o sloučeninu zinku, ale podle všeho pouze mletý práškový zinek, což je pro tělo naprosto nevyužitelné a použít se nedá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 14, 2020 10:45 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Vďaka za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 02, 2020 12:51 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, rád by som sa spýtal ohladom enzýmu Lipáza (lipase) Hladal som na internete rôzne produkty ktoré ju obsahujú a na moje prekvapenie som zistil že nejaká Lipáza sa používa aj pri výrobe syrov napríklad tunak - https://www.thecheesemaker.com/products ... owder.html sa da kupit za realne nízku cenu.. Moja otázka je, dá sa to používať na suplementovanie pri trávení tukov ? Malo by to nejaký učinok, kedže lipáza sa vylučuje pankreasom až v dvanastniku, nezničil/neznižil by žaludok učinok? Samozrejme daju sa kupit tie kapsule čo prežiju kyselinu a rozpuštaju sa až v čreve.

Dalšia otázka je ohladom Pepsínu, hľadal som samostatný pepsín nie spolu s Betainom HCL, kedže tento doplnok je vzhladom na množstvo potrebne pre užívanie dosť nákladny tak používam klasicku HCL, ktorá ale nemá pepsin.. nenašiel som nič konkrétne aspon nie v prášku.. vždy je to s Betainom, no Našiel som toto - https://www.growshop.cz/katalog/detail/ ... oduct-9647 Ide o roztok kde sa nachádza pepsín v 1 % koncentracií, je to ten istý pepsin ako v žaludku ? Myslite že by sa dalo par kvapiek dať vždy spolu s HCL a mať učinok rovnaky ako betain HCL + pepsin ale v lacnej variante ? Zatial som našiel len 1 % roztok, ide o kyselinu?

ďakujem za odpovede


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 02, 2020 6:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Zdravím, rád by som sa spýtal ohladom enzýmu Lipáza (lipase) Hladal som na internete rôzne produkty ktoré ju obsahujú a na moje prekvapenie som zistil že nejaká Lipáza sa používa aj pri výrobe syrov napríklad tunak - https://www.thecheesemaker.com/products ... owder.html sa da kupit za realne nízku cenu.. Moja otázka je, dá sa to používať na suplementovanie pri trávení tukov ? Malo by to nejaký učinok, kedže lipáza sa vylučuje pankreasom až v dvanastniku, nezničil/neznižil by žaludok učinok? Samozrejme daju sa kupit tie kapsule čo prežiju kyselinu a rozpuštaju sa až v čreve.

Dalšia otázka je ohladom Pepsínu, hľadal som samostatný pepsín nie spolu s Betainom HCL, kedže tento doplnok je vzhladom na množstvo potrebne pre užívanie dosť nákladny tak používam klasicku HCL, ktorá ale nemá pepsin.. nenašiel som nič konkrétne aspon nie v prášku.. vždy je to s Betainom, no Našiel som toto - https://www.growshop.cz/katalog/detail/ ... oduct-9647 Ide o roztok kde sa nachádza pepsín v 1 % koncentracií, je to ten istý pepsin ako v žaludku ? Myslite že by sa dalo par kvapiek dať vždy spolu s HCL a mať učinok rovnaky ako betain HCL + pepsin ale v lacnej variante ? Zatial som našiel len 1 % roztok, ide o kyselinu?

ďakujem za odpovede

U té lipázy nedovedu odpovědět to jsem nikdy nezjišťoval a pepsin se dříve dal získat jako prášek s tím že se dával do HCl a říkalo se tomu pepsinka. Bude asi uvedena v Českém lékopisu a každá lékárna ji byla schopna namíchat. Možná se zeptejte v lékárně zda by ho nešlo prodat, dává se opravdu malé množství.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 02, 2020 7:50 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Vdaka za odpoveď.. trošku som sa snažil googlit no nenašiel som nič konkrétne ohladom tej lipázy čo je škoda.. možno by to vedelo dobre pomôcť s travením tukov.. po mimo iných veci čo zase podporujú tvorbu žlče.

Ten pepsín som sa snažil najst v prašku aj na anglických weboch ale vôbec.. len ten roztok na čistenie elektrod alebo spolu s HCL čo je zase drahe vzhladom k množstvu. V lekárni som nebol ale skôr si myslím že na mna budu pozerať ako na nejakeho týpka ktorý sa pokúša vyrobiť domácu bombu a hlada konkrétne ingrediencie ako to že by mi pomohli. Vdaka za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: SIBO, IBS, Candida?
PříspěvekNapsal: pát črc 03, 2020 2:41 pm 
Offline

Registrován: pát črc 03, 2020 2:26 pm
Příspěvky: 2
Jiz roky se potykam s problemem nedostatku HCL v zaludku. Soustavne kaslu, jako kdyz mi neco lezi v krku + hlavne rano ucpany nos. Nemam problemy se zacpou nebo prujmem, ale kdyz konzumuju jidlo kde je vic vlakniny, brokolice, zeli a nebo treba specielne syrova cibule nebo cesnek, tak se mi neskutecne nafoukne bricho a flatulace taky mazec. Na lepek a syry reaguju taky spatne, takze to prakticky nejim. Co by to mohlo byt a jak k tomu pristupovat? S ohledem na ty priznaky bych rekl ze je to SIBO, ale tam je to pak jeste vice komplikovane, ze muzu mit v tenkem streve dobre nebo spatne bakterie…
Moc dekuji za pripadne rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIBO, IBS, Candida?
PříspěvekNapsal: sob črc 04, 2020 1:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vlado09 píše:
Jiz roky se potykam s problemem nedostatku HCL v zaludku. Soustavne kaslu, jako kdyz mi neco lezi v krku + hlavne rano ucpany nos. Nemam problemy se zacpou nebo prujmem, ale kdyz konzumuju jidlo kde je vic vlakniny, brokolice, zeli a nebo treba specielne syrova cibule nebo cesnek, tak se mi neskutecne nafoukne bricho a flatulace taky mazec. Na lepek a syry reaguju taky spatne, takze to prakticky nejim. Co by to mohlo byt a jak k tomu pristupovat? S ohledem na ty priznaky bych rekl ze je to SIBO, ale tam je to pak jeste vice komplikovane, ze muzu mit v tenkem streve dobre nebo spatne bakterie…
Moc dekuji za pripadne rady.

Pokud máte deficit HCl těžko můžete něco trávit dobře a měl by jste ji tedy dodávat nebo podporovat vlastní produkci s tím že zpočátku bych dělal oboje a snažil se o maximální zklidnění což ideálně zajistí CBD konopí. Vlákninu bych vyzkoušel snížit pod 20 g denně což většinou funguje i na SIBO a pokud by to nestačilo tak jít ještě níže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIBO, IBS, Candida?
PříspěvekNapsal: čtv črc 09, 2020 11:40 am 
Offline

Registrován: pát črc 03, 2020 2:26 pm
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Pokud máte deficit HCl těžko můžete něco trávit dobře a měl by jste ji tedy dodávat nebo podporovat vlastní produkci s tím že zpočátku bych dělal oboje a snažil se o maximální zklidnění což ideálně zajistí CBD konopí. Vlákninu bych vyzkoušel snížit pod 20 g denně což většinou funguje i na SIBO a pokud by to nestačilo tak jít ještě níže.

Dekuji za rady.
Na ten stres aktualne medituji kazdy den + kohernetni dechova cviceni + 1.5g ashwagadnha denne. Po 3 mesicich si myslim ze to slusne funguje. I tak byste doporucil jeste navrch to CBD?
Na to SIBO krom redukce te vlakniny bych vyzkousel brat pelynek + hrebicek + oreganovy olej, coz mam vse aktualne doma + na HCL bych jedl zazvor pred jidlem a pojidle s trochou himalajske soli + betaine HCL + HCL 3.5% 10-20 kapek dle potreby pred jidlem I po jidle ze zacatku. Po tydnu krkaci test a pripadna uprava a tak dale az do vyreseni. Na jak dlouho byste doporucil konzumovat ten pelynek + hrebicek a v jakem mnozstvi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SIBO, IBS, Candida?
PříspěvekNapsal: čtv črc 09, 2020 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Vlado09":kml4p8ki]Dekuji za rady.
Na ten stres aktualne medituji kazdy den + kohernetni dechova cviceni + 1.5g ashwagadnha denne. Po 3 mesicich si myslim ze to slusne funguje. I tak byste doporucil jeste navrch to CBD?
Na to SIBO krom redukce te vlakniny bych vyzkousel brat pelynek + hrebicek + oreganovy olej, coz mam vse aktualne doma + na HCL bych jedl zazvor pred jidlem a pojidle s trochou himalajske soli + betaine HCL + HCL 3.5% 10-20 kapek dle potreby pred jidlem I po jidle ze zacatku. Po tydnu krkaci test a pripadna uprava a tak dale az do vyreseni. Na jak dlouho byste doporucil konzumovat ten pelynek + hrebicek a v jakem mnozstvi?[/quote:kml4p8ki]
To nedovedu posoudit zda to meditací dáte nebo nedáte, to musíte odhadnout sám, ale pokud cítíte problém asi bych to konopí vyzkoušel. Vše co uvádíte lze vyzkoušet a pelyněk s hřebíčkem bych jel ve stejném objemu i rozsahu jako u trojčátka. Návod jsem zde už dával

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
kml4p8ki


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 12, 2020 12:31 am 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Ono se nám to cukrářské koření z Trojčátka dostalo i do hořčic jemných a sladších, což vyhovuje i dětem. I když je ho tam pro naše účely zanedbatelné množství, tak snaha se počítá.


SENAP MILD
https://www.ikea.com/cz/cs/p/senap-mild-jemna-horcice-40201676/
Hellmann's hořčice gurmánská s 8 druhy koření
https://nakup.itesco.cz/groceries/cs-CZ/products/2001020221028

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz