Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte srp 06, 2019 12:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
0,62ml a se rovná asi 620mg?

To funguje pouze teoreticky a dost záleží na tom jak sypký a těžký materiál se plní. Pokud jde o materiál lepivý, což betain celkem je může se tam vejít jiné množství tedy doporučuji alespoň orientačně zvážit, což lze tak že plné tobolky dáváte na kuchyňskou váhu ve větším počtu a když navážíte třeba 10 g tedy 10000 mg vydělíte tuto váhu počtem tobolek které máte na váze a máte celkem přesně váhu v miligramech v jedné tobolce včetně obalu jehož váha se dá najít na netu nebo zvážit stejným způsobem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 06, 2019 1:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
jen tam není napsané o kolika procentní betaine HCl jde, nevíte to náhodou? vyskouším napřed jednu, dvě jen nevím do kolika mám až stoupat? Děkuji za informace perfektní forum, napišu jak jsem dopadl

To netuším také a je to skoro jedno prostě si postupně vychytáte kolik potřebujete.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 07, 2019 10:03 am 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
Jěště mám otázku co znamená betain? a mám ty tobolky plnit v rukavicích?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 07, 2019 11:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
Jěště mám otázku co znamená betain? a mám ty tobolky plnit v rukavicích?

Nechápu co by měl betain znamenat, jde o název konkrétní látky. Rukavice asi ani použít nejdou to budete dost neohrabaný a pokud vím tak jako suchý prášek to pokožce celkem nijak nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2019 9:15 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Chrasty píše:
Jěště mám otázku co znamená betain? a mám ty tobolky plnit v rukavicích?

Znamená to látku původně nalezenou v Beta vulgaris. In Beta.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 14, 2019 2:53 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Jde užívat tedy betain hcl s pepsinem dlouhodobě? Myslím třeba dva tři roky? Když píšete že rozežírá bílkoviny znamená že může likvidovat i svaly v těle? Dá se někde sehnat betain bez pepsinu, myslím kapsle ne HCL tekutou. Užívám jí . Naředila jsem na 1,75% a dávám 30 kapek(vychází mi to 2,5 ml na 1,5 l vody). Takto piju přes den.Když vypiju připravím další. Co se týče ale trávení přijde mi to nedostačující navíc jste tu někde psal že se tim ničí zuby. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 14, 2019 4:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Jde užívat tedy betain hcl s pepsinem dlouhodobě? Myslím třeba dva tři roky? Když píšete že rozežírá bílkoviny znamená že může likvidovat i svaly v těle? Dá se někde sehnat betain bez pepsinu, myslím kapsle ne HCL tekutou. Užívám jí . Naředila jsem na 1,75% a dávám 30 kapek(vychází mi to 2,5 ml na 1,5 l vody). Takto piju přes den.Když vypiju připravím další. Co se týče ale trávení přijde mi to nedostačující navíc jste tu někde psal že se tim ničí zuby. Děkuji

Na netu najdete dostatek případů kdy ho lidé berou dlouhodobě k naprosté spokojenosti. Pokud jde o čistý betain i ten se dá koupit, neviděl jsem ho sice v tabletách, ale jako sypaný prášek tedy by bylo potřeba si ho buď kapslovat nebo jinak odměřit, což je docela blbá práce. Dlouhodobé pití HCl může zubům skutečně dost vadit, lepší je užívat ji naplněnou do tobolek velikosti 00 to jsem zde již psal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 04, 2020 10:55 pm 
Offline

Registrován: úte úno 04, 2020 10:53 pm
Příspěvky: 12
Dobrý deň, prosím vás, radšej sa opýtam... Môže byť konkrétne táto kyselina ? Ďakujem ! \":wink:\"

https://www.pgchem.sk/sk/ponuka/849/kys ... -3-5-4-1-l


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 05, 2020 11:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mirutko píše:
Dobrý deň, prosím vás, radšej sa opýtam... Môže byť konkrétne táto kyselina ? Ďakujem ! \":wink:\"

https://www.pgchem.sk/sk/ponuka/849/kys ... -3-5-4-1-l

Tam není uvedeno v jaké to je kvalitě tedy se musíte zeptat u nich, ale z hlediska naředění je patrně v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 06, 2020 10:51 am 
Offline

Registrován: úte úno 04, 2020 10:53 pm
Příspěvky: 12
Prosim vas pan Jaroslav, mam hypochlorhydriu, dlhsiu dobu uzivam Betaine HCL, ale velmi to lezie do penazi. Prechadzam na kyselinu a teraz otazka ohladom davkovania. U Betainu sa odporuca ist az na hranu znesitelnosti cize pocitim palenie tak znizim o 1 ks a vzdy sa snazim priblizit k tomu znesitelnemu maximu. Dala by da aplikovat aj kyselina tymto sposobom ? po jedle si dam napr 1 panak 0,5 dcl tych 10-20 kvapiek 3,5 % pockam 5-10 min a ked necitim palenie tak supnem dalsi a takto az kym nedojdem k maximalnemu okysleniu. Dakujem za odpoved !


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 06, 2020 11:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mirutko píše:
Prosim vas pan Jaroslav, mam hypochlorhydriu, dlhsiu dobu uzivam Betaine HCL, ale velmi to lezie do penazi. Prechadzam na kyselinu a teraz otazka ohladom davkovania. U Betainu sa odporuca ist az na hranu znesitelnosti cize pocitim palenie tak znizim o 1 ks a vzdy sa snazim priblizit k tomu znesitelnemu maximu. Dala by da aplikovat aj kyselina tymto sposobom ? po jedle si dam napr 1 panak 0,5 dcl tych 10-20 kvapiek 3,5 % pockam 5-10 min a ked necitim palenie tak supnem dalsi a takto az kym nedojdem k maximalnemu okysleniu. Dakujem za odpoved !

Tak dala, dříve se tímto způsobem pepsinka používala nicméně je vhodné dávat i jang stravu, což samo o sobě zvedá vlastní tvorbu HCl. Ono mnoho lidí dělá ten problém že jedí stravu ochlazující tedy vlastně hasí trávicí oheň a k tomu berou HCl, což je jako chtít aby nekvalitní mokré uhlí dobře hořelo tak občas přileju trochu benzínu. Mnohem lepší je dávat kvalitní suché uhlí které hoří dobře i samo a pokud je potřeba tak ještě trochu benzínu a to je pak fičák.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 07, 2020 12:46 pm 
Offline

Registrován: úte úno 04, 2020 10:53 pm
Příspěvky: 12
Pán Zajíček, prosím vás, expirácii treba venovať pozornosť ?


Přílohy:
Screenshot_1.jpg
Screenshot_1.jpg [ 77.79 KiB | Zobrazeno 7553 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 08, 2020 10:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mirutko píše:
Pán Zajíček, prosím vás, expirácii treba venovať pozornosť ?

Ne tím se netrapte tam maximálně lehce klesne obsah chlóru, ale to spíše při otevírání lahve při odlévání.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 08, 2020 8:02 pm 
Offline

Registrován: úte úno 04, 2020 10:53 pm
Příspěvky: 12
Ďakujem za odpoveď ! Ešte by som sa chcel opýtať... Mám veľký nedostatok HCL, potrebujem veľké množstvá Betainu, aby som nemal tráviace problémy. Robím kulturistiku, takže vypuklé nafúknuté brucho a ten pocit, že mi telo nevstrebáva živiny je dosť deprimujúci \":(\" Pár dní užívam HCL kyselinu. Začal som podľa všeobecného protokolu, no nestačí to. Pridávam, pridávam postupne, no lenže tá koncentrácia mi nestačí, mám plný žalúdok vody, potreboval by som vyššiu koncentráciu, som zvyknutý, že pri Betaine cca 10-12 tabliet s jedlom som už pociťoval teplo a mierne pálenie, že som sa dostal na hranicu resp. už kúsok za. Tento stav pri užití HCL kyseliny v štandardnej koncentrácii s jedlom resp. po jedle nedokážem dosiahnuť, ani sa len priblížiť. Skúšal som aj vyššie koncentrácie, no rozožiera mi hrdlo, taký pocit ako keď máte akútny zápal alebo angínu, no ja ho mám dokonale čisté \":D\" Takže to potrebujem dostať do žalúdka iným spôsobom. Spomínali ste tobolkovanie, teda použiť prázdne kapsuly. Skúsil som teraz 1 ks a nie je to problém, čo ma veľmi potešilo. No a teraz už konečne tá otázka \":D\" Môžem po jedle hlavne po tých vysoko proteinových jedlách dávať podľa pocitu aj vyššie koncentrácie do tých toboliek ? Či radšej sa mám držať štandardného dávkovania a koncentrácie. Ďakujem vám !


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 08, 2020 8:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mirutko píše:
Ďakujem za odpoveď ! Ešte by som sa chcel opýtať... Mám veľký nedostatok HCL, potrebujem veľké množstvá Betainu, aby som nemal tráviace problémy. Robím kulturistiku, takže vypuklé nafúknuté brucho a ten pocit, že mi telo nevstrebáva živiny je dosť deprimujúci \":(\" Pár dní užívam HCL kyselinu. Začal som podľa všeobecného protokolu, no nestačí to. Pridávam, pridávam postupne, no lenže tá koncentrácia mi nestačí, mám plný žalúdok vody, potreboval by som vyššiu koncentráciu, som zvyknutý, že pri Betaine cca 10-12 tabliet s jedlom som už pociťoval teplo a mierne pálenie, že som sa dostal na hranicu resp. už kúsok za. Tento stav pri užití HCL kyseliny v štandardnej koncentrácii s jedlom resp. po jedle nedokážem dosiahnuť, ani sa len priblížiť. Skúšal som aj vyššie koncentrácie, no rozožiera mi hrdlo, taký pocit ako keď máte akútny zápal alebo angínu, no ja ho mám dokonale čisté \":D\" Takže to potrebujem dostať do žalúdka iným spôsobom. Spomínali ste tobolkovanie, teda použiť prázdne kapsuly. Skúsil som teraz 1 ks a nie je to problém, čo ma veľmi potešilo. No a teraz už konečne tá otázka \":D\" Môžem po jedle hlavne po tých vysoko proteinových jedlách dávať podľa pocitu aj vyššie koncentrácie do tých toboliek ? Či radšej sa mám držať štandardného dávkovania a koncentrácie. Ďakujem vám !

Tak můžete dávat kolik je potřeba i když tělo aplikuje dosti neodhadnutelný postup samoregulace tedy klidně to může i fungovat tak že čím více dodáte tím více tělo sníží vlastní produkci tedy ne vždy více znamená lépe. Osobně bych spíše ubral zátěž která zvedá kortizol a tím vypíná tvorbu HCl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1038 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 70  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz