Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte čer 01, 2010 10:01 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Diagnostika jazyku je narozdil od jinych diagnostik(napr iris diagnostika oci) mnohem snadnejsi a dostupna kazdemu...navic nic nestoji..jen to prekonat pohodlnost a laxnost v pristupu ke zdravi.....:
"Kdyz mne TED nic neboli tak je to OK..."- a ona se mezitim potichu muze vkradat nejaka zakerna nemoc-ktera kdyz se VCAS podchyti tak s ni daleko lepe lze neco delat.

Sybilla píše:
Skús pozrieť sem:
http://masazeprezdravie.webnode.sk/news ... mediciny-/
Zaroluj, článok je až pod tým veľkým obrázkom.

Podle pana Jardy jde o moc dobry odkaz a v jinem vlakne pise ze si diagnostikuje jazyk KAZDY DEN.
Je totiz znama pravda ze uz rozjete nemoci se dost obtizne leci-napr. pro boreliozu to plati obzvlaste(tak jako pro rakoviny) - je dulezite chytit to vcas !

Dale uvadim jednu zkusenost:
Tento problem jsem mel cela leta,doktor mi dal nejake prasky,sice zabraly,ale za tyden byl povlak zpatky...Po cisteni zubu aktivuji 4kapky MMS1, rozredim malinko vodou a vykloktam si s tim celou pusu i krk.Je po povlaku...

PS: Muj jazyk ma trochu bily povlak-nejspis nespravna funkce strevni a zaludecni....
Navic uz dlouho mam spicku jazyka lesklou(to nevim co je) a presne uprostred mam v predni casti jazyka ryhu("prasklinu") cca 0,5 cm velkou, prasklina je ve smeru dovnitr do krku(jakoby se dve pulky jazyka chteli od sebe odloupnout jako pomeranc).-to taky nepisou na tom vyse uvedenem odkaze od Sybilly(ale jako zakladni barvy jazyka je to super \":wink:\" .

Nekdo z rodiny pred 2roky rikal ze mel kontakt na nekoho kam se proste poslala fotka jazyka a ten clovek zdarma poslal vysledek...ale ten kontakt uz asi nenajdeme.... \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 01, 2010 12:53 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Muflon : To s tým povlakom na jazyku v spojitosti s MMS.... to je to isté, akokeby mám na hlave lupiny (ktoré vznikli z nejakej vnútornej príčiny - nejaká nerovnováha, alebo choroba...), použijem Domestos, a už lupiny nemám... Vyriešilo to ale príčinu ? Nie. Áno, po umytí zubov s MMS sa odstráni povlak - ale nezaženie sa jeho tvorba. MMS ho len "rozpustí" - to si myslím ja.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 01, 2010 3:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Muflon : To s tým povlakom na jazyku v spojitosti s MMS.... to je to isté, akokeby mám na hlave lupiny (ktoré vznikli z nejakej vnútornej príčiny - nejaká nerovnováha, alebo choroba...), použijem Domestos, a už lupiny nemám... Vyriešilo to ale príčinu ? Nie. Áno, po umytí zubov s MMS sa odstráni povlak - ale nezaženie sa jeho tvorba. MMS ho len "rozpustí" - to si myslím ja.

V tomto případě máte pravdu, příčina se zde neodstraní, ale slušně se tím vygruntuje dutina ústní, což rozhodně není na závadu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 01, 2010 6:32 pm 
Offline

Registrován: pon lis 23, 2009 8:02 am
Příspěvky: 9
muflon píše:
Nekdo z rodiny pred 2roky rikal ze mel kontakt na nekoho kam se proste poslala fotka jazyka a ten clovek zdarma poslal vysledek...ale ten kontakt uz asi nenajdeme.... \":(\"

sice nejsem z rodiny, ale odkaz je tady a stále funkční: http://www.patentnimedicina.cz/testDobryJazyk.php \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 01, 2010 6:42 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
NOWOCAYN píše:
to Muflon : To s tým povlakom na jazyku v spojitosti s MMS.... to je to isté, akokeby mám na hlave lupiny (ktoré vznikli z nejakej vnútornej príčiny - nejaká nerovnováha, alebo choroba...), použijem Domestos, a už lupiny nemám... Vyriešilo to ale príčinu ? Nie. Áno, po umytí zubov s MMS sa odstráni povlak - ale nezaženie sa jeho tvorba. MMS ho len "rozpustí" - to si myslím ja.

Souhlasim Nowocayn. A pokud bily povlak je priznakem neceho je to nejprve nutno napravit a nelecit jen priznaky jak to casto dela dnesni medicina....

to Volny: Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 23, 2010 10:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
http://www.diagnoza-podle-jazyka.estran ... azyka.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 24, 2010 9:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
http://www.diagnoza-podle-jazyka.estranky.cz/clanky/diagnoza-podle-jazyka.html

Jazyk je opravdu mapa zdraví, jenom se v ní musí člověk naučit číst.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 8:55 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Pomôže na očistenie povlaku na jazyku Vamana Dhautí?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 08, 2010 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Pomôže na očistenie povlaku na jazyku Vamana Dhautí?

Určitě, tato technika velice dobře čistí celé cesty od žaludku nahoru a upravuje veškeré problémy hlavně od ramen nahoru.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 4:43 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Zrejme to tu nepatrí ale v tejto téme boli spomínané lupiny. Mám na hlave také jemné lupiny čo som niekedy naozaj nemám a po prechode na živú stravu sa mi to objavilo. Ostatný mi hovoria, že to mám z tej stravy lebo to je podľa nich vraj extrém. Tu ide o vnútornú príčinu a isto mám niečoho nedostatok a práve to by som chcel vedieť, že čo mi chýba?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 5:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Zrejme to tu nepatrí ale v tejto téme boli spomínané lupiny. Mám na hlave také jemné lupiny čo som niekedy naozaj nemám a po prechode na živú stravu sa mi to objavilo. Ostatný mi hovoria, že to mám z tej stravy lebo to je podľa nich vraj extrém. Tu ide o vnútornú príčinu a isto mám niečoho nedostatok a práve to by som chcel vedieť, že čo mi chýba?

Lupy většinou souvisí s kvasinkou, čili asi ani nic nechybí, ale spíše máte namnoženou kandidu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 27, 2011 10:07 pm 
Offline

Registrován: stř zář 08, 2010 7:35 pm
Příspěvky: 187
Bydliště: Slovensko- Prešov
Kvasinka to nebude skúšal som ten test a všetko zostalo hore a voda číra tak potom neviem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 9:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Kvasinka to nebude skúšal som ten test a všetko zostalo hore a voda číra tak potom neviem.

Také může být variantou větší demineralizace vlasové pokožky, třeba chybí zinek a křemík, nebo nějaká jiná látka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 12:26 am 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 10:50 pm
Příspěvky: 3
Bydliště: Brno
Dobrý deň pán Jarda, som rád, že som tu našiel aj túto tému, o ktorú sa už nejaký čas zaujímam (žiaľ niektoré z hore uvedených odkazov už nie sú funkčné). Našiel som viacero prevažne zahraničných webov pojednávajúcich o diagnostike podľa jazyka, a niektoré názory sa rôznia. Zaujímala by ma Vaša interpretácia. V minulosti som tomu neprikladal význam, ale už minimálne niekoľko rokov môj jazyk zrejme nasvedčuje nejakému neduhu - cca 5 mm od špičky až ku koreňu jazyka sa tiahne centrálna ryha (šírka 2-3 mm), asi od polovice jazyka až ku koreňu sa nachádzajú v okolí tejto centrálnej ryhy ešte kratšie ryhy (dĺžky okolo 10 mm). Čo sa týka povlaku, tak ten mám v súčasnosti len veľmi tenký a to len u koreňa jazyka. Farba a tvar odpovedá "normálnemu" stavu. Povlak pozorujem jedine vtedy, ak som večer predtým konzumoval alkohol (to býva dosť zriedkavo, cca 10-15 krát za rok), pokiaľ som pil vo väčšej miere, tak býva povlak sfarebný do žlta. Vysvetľujem si to tak, že to súvisí s (nedostatočnou) funkciou pečene, s čím by mohli súvisieť aj tie ryhy. Je možné, že pokiaľ by sa daný problém vyriešil, ryhy na jazyku by sa zacelili?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 8:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Lucas píše:
Dobrý deň pán Jarda, som rád, že som tu našiel aj túto tému, o ktorú sa už nejaký čas zaujímam (žiaľ niektoré z hore uvedených odkazov už nie sú funkčné). Našiel som viacero prevažne zahraničných webov pojednávajúcich o diagnostike podľa jazyka, a niektoré názory sa rôznia. Zaujímala by ma Vaša interpretácia. V minulosti som tomu neprikladal význam, ale už minimálne niekoľko rokov môj jazyk zrejme nasvedčuje nejakému neduhu - cca 5 mm od špičky až ku koreňu jazyka sa tiahne centrálna ryha (šírka 2-3 mm), asi od polovice jazyka až ku koreňu sa nachádzajú v okolí tejto centrálnej ryhy ešte kratšie ryhy (dĺžky okolo 10 mm). Čo sa týka povlaku, tak ten mám v súčasnosti len veľmi tenký a to len u koreňa jazyka. Farba a tvar odpovedá "normálnemu" stavu. Povlak pozorujem jedine vtedy, ak som večer predtým konzumoval alkohol (to býva dosť zriedkavo, cca 10-15 krát za rok), pokiaľ som pil vo väčšej miere, tak býva povlak sfarebný do žlta. Vysvetľujem si to tak, že to súvisí s (nedostatočnou) funkciou pečene, s čím by mohli súvisieť aj tie ryhy. Je možné, že pokiaľ by sa daný problém vyriešil, ryhy na jazyku by sa zacelili?

To bych musel vidět, takto dle popisu těžko něco odhadovat, ale můžou to být i ty zmíněné potíže. Také je pravdou, že po odstranění potíží se většinou stav srovná a markanty zmizí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz