Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 3:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: gastroskopie žaludku
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sýkorka píše:
Dobrý den pane Zajíček.Po delší době se na Vás opět obracím,tentokráte se dotazem a žádostí o radu.Před 3 týdny jsem byla na gastroskopii žaludku,kde mi byla zjištěna ložisková aftosní antrumagstritis.Byl odebrán vzorek na histologii a závěr zní: sliznice žaludečního antra s chronickým,mírně aktivním zánětem, s ložiskovým překrvením pod povrchovým epitelem, ve kterém jsou drobné defekty.Bez epitelových dysplazií a bez intestinální metaplasie.H.pylori v rozsahu materiálu prokázán nebyl.Lékař mi mimo dosavadní léky doporučil ještě léky s Bi sole/mi/,které bych měla užívat 3x denně do prázdného žaludku po dobu 10 dnů -na zkoušku.Prosila bych Vás, co byste mi na tyto mé problémy doporučil,abych si užíváním dalších léků žaludek ještě více neničila.Stačí,že musím brát léky na hyperfunkci štítné žlázy a kolísavý krevní tlak.Děkuji Vám předem za Vaší odpověd.Majka

Udělejte si krkací test a pokud bude výsledek špatný, tedy si do 5 minut nekrknete, tak dodávejte kyselinu chlorovodíkovou, nebo tablety betain HCl. Podle všeho budete mít patrně i nízký draslík, což se dá vytestovat z krevního rozboru a nejde o nic drahého, přičemž to provádí prakticky každá laboratoř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční potíže
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2012 7:17 am 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 2:49 pm
Příspěvky: 27
Pane Zajíček,děkuji Vám za Vaši odpověd a doporučení.Ještě se musím omluvit,že jsem svým dotazem založila NOVÉ téma.Takto jsem to nemyslela,jen jsem nevěděla,kam dotaz "zařadit".Příště se už "polepším".Ještě jednou moc díky.Přeji hezký den.Majka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční potíže
PříspěvekNapsal: pát úno 24, 2012 2:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
sýkorka píše:
Pane Zajíček,děkuji Vám za Vaši odpověd a doporučení.Ještě se musím omluvit,že jsem svým dotazem založila NOVÉ téma.Takto jsem to nemyslela,jen jsem nevěděla,kam dotaz "zařadit".Příště se už "polepším".Ještě jednou moc díky.Přeji hezký den.Majka

Tak všechno se nepovede, třeba to bude příště lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční potíže
PříspěvekNapsal: stř črc 29, 2015 10:54 am 
Offline

Registrován: čtv bře 22, 2012 11:53 am
Příspěvky: 4
Dobrý deň pán Zajíček
chcel by som Vás poprosiť o radu. Mám zníženú pohyblivosť žalúdka. Prejavuje sa to posledný rok a to tak, že po zjedení aj malého množstva jedla alebo po vypití trocha vody mám nevoľnosť aj celý deň \":oops:\" . V posledných týždňoch sa už ani nemôžem ani poriadne najesť. Keď mi je celý deň zle, resp. iba časť dňa, na druhý deň mám problém s defekáciou. Posledné 3 roky sa stravujem sa celkom normálne a zbavil som sa vśetkých zaćínajúcich zdravotných problemov, cca 70% surovej stravy, vyhýbam sa 5 bielym jedom, pravidelné očisty čriev, pečene, oblićiek, antiparazitky, omega3, šťavy atď... Prikladám vlasovú analýzu z januára tohto roka. Stav HCl nie je asi moc dobrý, grgnem si asi po 4 minútach. No na tento môj stav moc HCl nepomáha, neviem. Ďakujem za radu.


Přílohy:
1000086677_Sk_ja.pdf [83.76 KiB]
829 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční potíže
PříspěvekNapsal: ned srp 02, 2015 6:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
voyto píše:
Dobrý deň pán Zajíček
chcel by som Vás poprosiť o radu. Mám zníženú pohyblivosť žalúdka. Prejavuje sa to posledný rok a to tak, že po zjedení aj malého množstva jedla alebo po vypití trocha vody mám nevoľnosť aj celý deň \":oops:\" . V posledných týždňoch sa už ani nemôžem ani poriadne najesť. Keď mi je celý deň zle, resp. iba časť dňa, na druhý deň mám problém s defekáciou. Posledné 3 roky sa stravujem sa celkom normálne a zbavil som sa vśetkých zaćínajúcich zdravotných problemov, cca 70% surovej stravy, vyhýbam sa 5 bielym jedom, pravidelné očisty čriev, pečene, oblićiek, antiparazitky, omega3, šťavy atď... Prikladám vlasovú analýzu z januára tohto roka. Stav HCl nie je asi moc dobrý, grgnem si asi po 4 minútach. No na tento môj stav moc HCl nepomáha, neviem. Ďakujem za radu.

Tak toto je celkem k ničemu, měl jste poslat poměry, ty bych si musel vypočítávat a tolik času nemám. Nicméně je to dost blbě, třeba Ca/Mg máte poměr 66,9 a to znamená že tělo prakticky nedovede přijmout sacharidy a podobné to bude asi i u dalších poměrů. Klidně mě zavolejte a vysvětlím co budu vědět. Každopádně je jisté že hořčík můžete valit ve velkém, tím se toho bude rovnat více a zlepší se jak psychika, tak defekace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Žaludeční nevolnosti a zahleněnost
PříspěvekNapsal: ned zář 06, 2015 1:20 pm 
Offline

Registrován: ned zář 06, 2015 1:03 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,

již 2 měsíce trpím žaludečními problémy, z toho posledních 5 týdnů denně. Jedná se o nevolnost, pocity na zvracení a nechutenství. Od počátku je to spojené se zahleněním krku. Krátce předtím jsem zažila silný stres, spíše tedy stresové období. Začne to vždy už ráno po probuzení. Mám krk plný hlenů, které musím polykat (reflex). Již vleže je mi na zvracení, tak musím vstát a něčeho se napít. Užívám 1x denně Zulbex, už přes 5 týdnů, ale bez zlepšení. Po tom, co něco ním, se stav obvykle ještě zhorší a zlepší se většinou až po nějakém teplém jídle (polévka, vařené brambory apod.). Zlepšení však nepřijde vždy, někdy mi je zle celý den. Většinou však ve vlnách, ne po celou dobu. Navečer a večer mi většinou bývá lépe. Stres mám bohužel i nadále, protože se nyní moje úzkost přesunula na téma neustálá nevolnost bez východiska... Jsem již z toho psychicky velmi unavená a mé tělo je jistě unavené z dlouhodobé "diety" - suché pečivo, vařené brambory, vývary apod. Prostě to, co snesu. Často na jídlo jen pomyslím a je mi zle \":-(\" Poslední 3 dny došlo ke zhoršení stavu, je mi zle celý den a jsem zahleněná silněji než předtím. Neumím hleny vykašlávat, tak jdou do mě. Jsou žluté, po ránu s příměsí krve. Ta krev však může být mým chronickým zánětem dásní. Podstoupila jsem odběry krve, až na nižší obsah draslíku v pořádku, dále gastroskopii (zcela normální nález), SONO břicha (taktéž), RTG plic a srdce (rovněž v pořádku). Poslední 3 dny, kdy došlo ke zhoršení stavu, mi je divně nejen od žaludku, ale i "po těle", vnitřně. Jakoby na mě "něco lezlo" - lehce zvýšená teplota, pálení v krku (to mívám každý druhý až třetí den po celou dobu obtíží, ale žáha mě až na výjimky nepálí), těžší dech. Rýmu po celou dobu vůbec nemám. Hleny se tvoří v krku, někdy mi z nich i natahuje, i když třeba mluvím a překáží mi. Může mít tato zahleněnost spojitost s mými příšernými nevolnostmi? Gastroenteroložka vyloučila, že by byl hlen produkován žaludkem. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 27, 2015 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Lucie82 píše:
Dobrý den,

již 2 měsíce trpím žaludečními problémy, z toho posledních 5 týdnů denně. Jedná se o nevolnost, pocity na zvracení a nechutenství. Od počátku je to spojené se zahleněním krku. Krátce předtím jsem zažila silný stres, spíše tedy stresové období. Začne to vždy už ráno po probuzení. Mám krk plný hlenů, které musím polykat (reflex). Již vleže je mi na zvracení, tak musím vstát a něčeho se napít. Užívám 1x denně Zulbex, už přes 5 týdnů, ale bez zlepšení. Po tom, co něco ním, se stav obvykle ještě zhorší a zlepší se většinou až po nějakém teplém jídle (polévka, vařené brambory apod.). Zlepšení však nepřijde vždy, někdy mi je zle celý den. Většinou však ve vlnách, ne po celou dobu. Navečer a večer mi většinou bývá lépe. Stres mám bohužel i nadále, protože se nyní moje úzkost přesunula na téma neustálá nevolnost bez východiska... Jsem již z toho psychicky velmi unavená a mé tělo je jistě unavené z dlouhodobé "diety" - suché pečivo, vařené brambory, vývary apod. Prostě to, co snesu. Často na jídlo jen pomyslím a je mi zle \":-(\" Poslední 3 dny došlo ke zhoršení stavu, je mi zle celý den a jsem zahleněná silněji než předtím. Neumím hleny vykašlávat, tak jdou do mě. Jsou žluté, po ránu s příměsí krve. Ta krev však může být mým chronickým zánětem dásní. Podstoupila jsem odběry krve, až na nižší obsah draslíku v pořádku, dále gastroskopii (zcela normální nález), SONO břicha (taktéž), RTG plic a srdce (rovněž v pořádku). Poslední 3 dny, kdy došlo ke zhoršení stavu, mi je divně nejen od žaludku, ale i "po těle", vnitřně. Jakoby na mě "něco lezlo" - lehce zvýšená teplota, pálení v krku (to mívám každý druhý až třetí den po celou dobu obtíží, ale žáha mě až na výjimky nepálí), těžší dech. Rýmu po celou dobu vůbec nemám. Hleny se tvoří v krku, někdy mi z nich i natahuje, i když třeba mluvím a překáží mi. Může mít tato zahleněnost spojitost s mými příšernými nevolnostmi? Gastroenteroložka vyloučila, že by byl hlen produkován žaludkem. Děkuji.

To je zajímavé jak ti lékaři vůbec uvažují, to nikoho z nich nenapadlo se vás zeptat zda jste ve stresu a jak vám funguje defekace. Již se to zde mnohokrát probíralo, tedy pouze ve zkratce. Zahlenění souvisí se špatnou činností tlustého střeva, patrně máte namnožené nějaké malé šmejdy, nebo plísně a kvasinky a ti vám do krve dávkují neurotoxiny, které způsobují ty stavy. Jídlo které jíte je většinou svinstvo, které šmejdy krmí naprosto ideálně a navíc patrně jíte kaloricky málo, tedy ještě se zvedá i kortizol a možná i adrenalin, tedy není divu, že vám je permanentně zle. Upravte stravu na některou z těchto diet SCD, GAPS, paleo a uvidíte. Mělo by to stolici srovnat relativně rychle a zbytek již pak odezní asi sám. Pokud si nebudete s něčím vědět rady, klidně zavolejte a vše vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční potíže
PříspěvekNapsal: pon zář 28, 2015 8:12 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jarda radí dobře.
Já přidávám jen to, že si poctivě zrekapitulujte (můžete si to říkat nahlas, nikoliv vsedě, anobrž ve stoje a v chůzi a venku, ne jenom doma, a opakovaně, třeba hodinu nebo pět, pak psát na kus papíru, A4 nebo i A3 (větší je lepší), pěkně pod sebe, podrobně, psát, mluvit, psát, škrtat, bylo by to velmi dobré ... ), co přesně vás trápí, co všechno. NIC nesmíte zamlčet, vše musí ven. A opakovaně, naponejprv nebudete upřímná. Stres je sviňa, a nesplněná přání a vleklá nedorozumění taky, může vás to i zabít. Tož neváhejte. Chleba to nežere a třeba to zafunguje, ni?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz