Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 2:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Žaludeční potíže
PříspěvekNapsal: sob kvě 15, 2010 11:28 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 10:07 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den, je mi 46 let, 170 cm, 60 kg, nikdy žádné problémy s nadváhou. Cca 2 měsíce piji obden zeleninové sťávy, snažím se zařazovat do jídelníčku alespoň 1/3 syrové stravy. Před 3 týdny jsem si provedla očistu střev slanou vodou. Mám letitý problém, ale prozatimní změny ve stravovacím návyku nepřináší úlevu. Více než 10 let trpím před jídlem i při plném žaludku pocit tlaku a musím si ulevovat říháním.Dost nepříjemný je zvláště pocit hladu a pokud se brzy nenajím, nepříjemné pocity se stávají vleklými. Přímo nesnáším čerstvou cibuli a česnek a výborně se cítím po Tit-taku(to je přímo úleva) nebo po křenu. Často bývám přepracovaná, něco mě pořád nutí spěchat, být aktivní, odpočínek je pro mě nuda. V době únavy je o to horší reakce žaludku. Říhá se mi i po vodě. Ráno vstávám s chutí do nového dne, ale už v 11 hodin pociťuji únavu. Když mě zlobí žaludek, pociťuji únavu, ale nevím, zda to není naopak. Neříhá se mi , pokud si lehnu a jsem v klidu, ale bolení se zhoršuje třeba i při chůzi. Za poslední rok se mi značně zhoršila krátkodobá paměť a oči.
Poraďte mi, co dělat dál. Díky a přeji pěkný den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční potíže
PříspěvekNapsal: ned kvě 16, 2010 8:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Marcela píše:
Dobrý den, je mi 46 let, 170 cm, 60 kg, nikdy žádné problémy s nadváhou. Cca 2 měsíce piji obden zeleninové sťávy, snažím se zařazovat do jídelníčku alespoň 1/3 syrové stravy. Před 3 týdny jsem si provedla očistu střev slanou vodou. Mám letitý problém, ale prozatimní změny ve stravovacím návyku nepřináší úlevu. Více než 10 let trpím před jídlem i při plném žaludku pocit tlaku a musím si ulevovat říháním.Dost nepříjemný je zvláště pocit hladu a pokud se brzy nenajím, nepříjemné pocity se stávají vleklými. Přímo nesnáším čerstvou cibuli a česnek a výborně se cítím po Tit-taku(to je přímo úleva) nebo po křenu. Často bývám přepracovaná, něco mě pořád nutí spěchat, být aktivní, odpočínek je pro mě nuda. V době únavy je o to horší reakce žaludku. Říhá se mi i po vodě. Ráno vstávám s chutí do nového dne, ale už v 11 hodin pociťuji únavu. Když mě zlobí žaludek, pociťuji únavu, ale nevím, zda to není naopak. Neříhá se mi , pokud si lehnu a jsem v klidu, ale bolení se zhoršuje třeba i při chůzi. Za poslední rok se mi značně zhoršila krátkodobá paměť a oči.
Poraďte mi, co dělat dál. Díky a přeji pěkný den.

Chtělo by to daleko přesnější popis potíží, takto se to dost špatně odhaduje, ale já bych to z toho, co píšete, vyhodnotil na špatná játra a sníženou tvorbu žaludeční kyseliny. Oboje je schopná do určité míry řešit červená řepa a to jak formou salátů, tak čerstvé šťávy. Počítejte s tím, že jde o velice razantní čistič a reakce může být dost výrazná, čili z počátku nic nepřehánět a pozvolna navyšovat. Prostudujte si očistu jater a výplach žaludku, což by stav mělo také zlepšit. Na další smysluplné rady bych vás asi potřeboval vidět, to se takto blbě odhaduje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční potíže
PříspěvekNapsal: pon kvě 17, 2010 12:23 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 10:07 pm
Příspěvky: 6
Děkuji za odpověď, ještě mám doplňující otázky. Pokud s očistou žaludku začnu ihned a budu jej provádět obden. Koncem týdne provedu očistu jater s přecházející očistou střev a budu postupně popíjet sťávu z červené řepy, kdy mohu očekávat pocit zlepšení? Abychom se ujistili, že tato cesta je správná. A další dodaz, jaká může být razantní reakce po požívání šťávy z červené řepy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční potíže
PříspěvekNapsal: pon kvě 17, 2010 2:40 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, dočítal som sa, že aj tabletky riasy "chorella" môžu spôsobovať žalúdočné nevoľnosti, ako prejav toho, že sa uvoľňované toxíny nestihli rýchlo vylúčiť ( dva litre vody denne asi nestačí... ) + to, že 12 tabletiek denne je asi málo, takže ťažké kovy sa z organizmu uvoľnia, ale nestihnú sa neutralizovať, lebo - zopakujem sa - 12 tabliet chorelly ( 3x4 ) je asi málo. Takže ten kefír možno neniesol žiadnu vinu. Tak či tak, mám candidu ( som o tom presvedčený, robil som si aj ten test, keď som napľul nalačno do pohára s vodou, a slina sa začala rozťahovať až na dno... ),..znamená to teda, že mám tú candidu ? Takže si na internete všeobecne, a na Vašej stránke vyhľadám, aké potraviny pôsobia proti candide.
Ďakujem pekne za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční potíže
PříspěvekNapsal: pon kvě 17, 2010 4:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Marcela píše:
Děkuji za odpověď, ještě mám doplňující otázky. Pokud s očistou žaludku začnu ihned a budu jej provádět obden. Koncem týdne provedu očistu jater s přecházející očistou střev a budu postupně popíjet sťávu z červené řepy, kdy mohu očekávat pocit zlepšení? Abychom se ujistili, že tato cesta je správná. A další dodaz, jaká může být razantní reakce po požívání šťávy z červené řepy?

Žaludek je vhodnější čistit skutečně intenzivně a to denně alespoň tu nezbytnou dobu. Již provedení těchto kůr a týdenní čištění žaludku by mělo být znát. Razantní reakce po požívání šťávy z červené řepy je laxírka a blinkání, čili pokud se jedno, či druhé dostaví, tak jí dáváte moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční potíže
PříspěvekNapsal: pon kvě 17, 2010 4:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, dočítal som sa, že aj tabletky riasy "chorella" môžu spôsobovať žalúdočné nevoľnosti, ako prejav toho, že sa uvoľňované toxíny nestihli rýchlo vylúčiť ( dva litre vody denne asi nestačí... ) + to, že 12 tabletiek denne je asi málo, takže ťažké kovy sa z organizmu uvoľnia, ale nestihnú sa neutralizovať, lebo - zopakujem sa - 12 tabliet chorelly ( 3x4 ) je asi málo. Takže ten kefír možno neniesol žiadnu vinu. Tak či tak, mám candidu ( som o tom presvedčený, robil som si aj ten test, keď som napľul nalačno do pohára s vodou, a slina sa začala rozťahovať až na dno... ),..znamená to teda, že mám tú candidu ? Takže si na internete všeobecne, a na Vašej stránke vyhľadám, aké potraviny pôsobia proti candide.
Ďakujem pekne za odpoveď.

Detox je vždy spojen s nějakými potížemi, ale u vás bych to viděl spíše na nerozumné jídlo, nicméně to, co popisujete, je možné, ale pokud provádíte klystýry a nejíte nesmyslná jídla, tak by uvolněné toxiny měl organizmus celkem snadno vyloučit. Kandidu je potřeba testovat několikrát, jeden pokus není dostatečně vypovídající. Pokud se vám to potvrdí, tak začněte střevem a jsou vhodné klystýry pomocí koloidního stříbra, nebo MMS.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: HCL versus voda
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 6:15 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Dal jsem si ctvrt cajove lzicky 3,5%HCL(koupene v lekarne bez receptu za cca 140kc 1L)) do sklenice naplnene PREDEM vodou, a vypil po jidle...

VODU jsem tedy NALIL DO SKLENICE NEJDRIVE, A AZ PAK PRIDAL 3,5%HCL..(malem sem zapomnel jak nas to ucili ve skole, ze nikdy naopak.. \":!:\" )

Vypil jsem to naraz, zadne cumlani v puse(ochrana leptani zubu), a hned pote si vyplachnul pusu cistou vodou kterou jsem vyplivl(voda ma zasadite ph, neutralizuje zbytky HCL v puse).

PS: Mam dilema: kdyz te vody ve sklenici bude moc tak to zas prilis naredi HCL v zaludku...takze je nutne najit nejake rozumne mnozstvi vody...(pul sklenice vody by bylo asi optimalni?)
A nejlepe asi preliju trochu z flasky s 3,5%HCL do sklenicky s kapatkem. Abych mel prehled kolik jsem dal a mohl pomalu navysovat(kolik ale maximalne to nevim nerad bych to presvihl-ale telo se myslim ozve kdyz se mu ta dalsi kapka navic nebude libit.. . Naslouchat telu se pak vyplati co se tyce mnozstvi-opet jako u mms-kazdy jsme jiny....
Jak poznam ze dal uz neni vhodne navysovat kapky HCL ?
Je vhodne to brat u kazdeho jidla jednou?(behem jidla nebo po jidle ze...)
Pokud budu mit napr.ke snidani jen ovoce tak je asi zbytecne brat HCL, nebo i zde plati, ze HCL pomuze vyuzit maximum zivin z ovoce dokonalym stravenim?

Pro zopakovani-piti bych mel okolo jidla s odstupem(pulhodina pred jidlem a hodina po jidle pokud vim).
Dale jak pisete jinde:
Musi byt samozrejme ODSTUPY (aspon 1hodina by mela stacit) teto kyseliny(HCL) od veskerych zasad-tj. od mms(zasadite), od vody(zasadita),
od sody(zasadite), od DM smesi na prekyseleni(zasadite), Tepperweinovy smesi(zasadite) apod. Jinak se samozrejme ucinky vzajemne neutralizuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: HCL versus voda
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 9:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Dal jsem si ctvrt cajove lzicky 3,5%HCL(koupene v lekarne bez receptu za cca 140kc 1L)) do sklenice naplnene PREDEM vodou, a vypil po jidle...

VODU jsem tedy NALIL DO SKLENICE NEJDRIVE, A AZ PAK PRIDAL 3,5%HCL..(malem sem zapomnel jak nas to ucili ve skole, ze nikdy naopak.. \":!:\" )

Vypil jsem to naraz, zadne cumlani v puse(ochrana leptani zubu), a hned pote si vyplachnul pusu cistou vodou kterou jsem vyplivl(voda ma zasadite ph, neutralizuje zbytky HCL v puse).

PS: Mam dilema: kdyz te vody ve sklenici bude moc tak to zas prilis naredi HCL v zaludku...takze je nutne najit nejake rozumne mnozstvi vody...(pul sklenice vody by bylo asi optimalni?)
A nejlepe asi preliju trochu z flasky s 3,5%HCL do sklenicky s kapatkem. Abych mel prehled kolik jsem dal a mohl pomalu navysovat(kolik ale maximalne to nevim nerad bych to presvihl-ale telo se myslim ozve kdyz se mu ta dalsi kapka navic nebude libit.. . Naslouchat telu se pak vyplati co se tyce mnozstvi-opet jako u mms-kazdy jsme jiny....
Jak poznam ze dal uz neni vhodne navysovat kapky HCL ?
Je vhodne to brat u kazdeho jidla jednou?(behem jidla nebo po jidle ze...)
Pokud budu mit napr.ke snidani jen ovoce tak je asi zbytecne brat HCL, nebo i zde plati, ze HCL pomuze vyuzit maximum zivin z ovoce dokonalym stravenim?

Pro zopakovani-piti bych mel okolo jidla s odstupem(pulhodina pred jidlem a hodina po jidle pokud vim).
Dale jak pisete jinde:
Musi byt samozrejme ODSTUPY (aspon 1hodina by mela stacit) teto kyseliny(HCL) od veskerych zasad-tj. od mms(zasadite), od vody(zasadita),
od sody(zasadite), od DM smesi na prekyseleni(zasadite), Tepperweinovy smesi(zasadite) apod. Jinak se samozrejme ucinky vzajemne neutralizuji.

U takovéto slabé koncentrace to je celkem jedno, co do čeho lijete, to již nic neudělá, ale u 35 % tní by to již bylo dost špatně. Plivat tu vodu po výplachu úst nemusíte, to normálně spolkněte, je to škoda se o nějakou kyselinu připravovat. Ředit se to dá až 10 x vodou, ale i 1 % tní je bez problémů pitná. Pokud toho budete brát hodně, tak vám bude blbě, jako po každé jiné předávkované potravině, nebo léku. Dá se to brát podle potřeby i bez jídla, čistě jen tak s vodou a právě to působí dokonce nejvíce. Jinak před jídlem i po něm, to záleží na uvážení konzumenta. Zapít to vodou určitě musíte, to se naopak lépe vstřebává, ale jiné zásadité látky bych s tím rozhodně nemíchal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční potíže
PříspěvekNapsal: čtv čer 03, 2010 6:44 am 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 10:07 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den, navazuji na naši konzultaci ze dne 17.5.
Od 18.5 jsem prováděla výplach žaludku denně. 3x denně 1,5 dcl šťávy z řepy a v noci ze soboty na neděli provedla očistu jater.
Dotazy: výplach žaludku - nevím zda provádím správně, chybí v umývadle asi 1 cm.
- je třeba vypít celý litr, když bych byla schopna zvracet už po půl litru?
očista jater: podle vašeho návodu to šlo výborně. V něděli, když se játra vyčistila bylo
občas cítit píchání v místě játry (jako to mívají děti, když jdou rychle nebo
běhají, čím to bylo způsobeno?
Vylučování probíhalo ještě i v pondělí, cca po hodině, vypadalo to jako žluté
piliny, ale mezi prsty jsem cilíla i písek. Odkud se vzal písek? a je to tahle v
pořádku?
Výsledek: Únava: se mě okamžitě zbavila, jakmile se dostavil kladný výsledek v neděli dopoledne
ale v dalších dnech se vrátila a nemalá. Do jisté míry to může způsobovat moje zatuhlá
krční páteř - cítím, že se mi trochu točí a bolí hlava a už několik let mi bzučí v hlavě.
Také ma vliv, jak jsem vysledovala moje psychické rozpoložení a odpočinek. Nevím jak
rozpoznat, zda je to ještě nevyčištěnou játrou nebo tím ostatním.
Bolesti žaludku: je to pořád stejné, není to akutní, ale vleklé. Lehce tlačí a říhá se mi,
i teď ráno, kdy jsem ještě nic nesnědla. a bude se mi říhat celý den - na lačno i na
plný žaludek.
S očistou žaludku pokračuji denně (pořád chybí centimetr v umývadle) - stav je stejný.
Moje nedostatky: ještě určitě nenám doplněný hořčík. Beru ho nepravidelně. Několik let žádná pohybová aktivita, pořád autem. Beru několik let antikoncepci.
Děkuji předem za vaši odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: brani 3,5% HCL
PříspěvekNapsal: čtv čer 03, 2010 11:39 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Popisu jak to delam-pokud je neco nevhodne nebo lepe delat jinak budu rad za upozorneni.
Jake mnozstvi 3,5%HCL by jste denne doporucil pro pravidelne dlouhodobejsi brani? Muzu pokud nemam zadne problemy pri brani HCL brat i nadale s kazdym jidlem 1c.lz.3,5%HCL ?
Pokud bych vyjimecne jednorazove chtel vyhubit helicobacter pyroli nebo jine breberky, jake mnozstvi 3,5%HCL jednorazove nalacno povazujete za optimalni?

Muj postup: Z lekarny namichanou 3,5%HCL davam 1caj.lzicku do pul sklenice vody, toto namichane mnozstvi pak prelevam do frtanu ktere do sebe "kopnu" do krku abych nepoleptal zuby. Pak jeste malinko cucnu cistou vodu a proplachnu zuby, a spolknu.
Beru bud nalacno pred jidlem, behem jidla nebo po jidle.

Jelikoz po jidle beru nektere vitaminy, vcetne Cecka, predpokladam ze kdyz je Cecko taky kyselina, tak se to s HCL nijak netluce a mohu vzapeti po davce HCL klidne vzit Cecko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Žaludeční potíže
PříspěvekNapsal: čtv čer 03, 2010 4:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Marcela píše:
Dobrý den, navazuji na naši konzultaci ze dne 17.5.
Od 18.5 jsem prováděla výplach žaludku denně. 3x denně 1,5 dcl šťávy z řepy a v noci ze soboty na neděli provedla očistu jater.
Dotazy: výplach žaludku - nevím zda provádím správně, chybí v umývadle asi 1 cm.
- je třeba vypít celý litr, když bych byla schopna zvracet už po půl litru?
očista jater: podle vašeho návodu to šlo výborně. V něděli, když se játra vyčistila bylo
občas cítit píchání v místě játry (jako to mívají děti, když jdou rychle nebo
běhají, čím to bylo způsobeno?
Vylučování probíhalo ještě i v pondělí, cca po hodině, vypadalo to jako žluté
piliny, ale mezi prsty jsem cilíla i písek. Odkud se vzal písek? a je to tahle v
pořádku?
Výsledek: Únava: se mě okamžitě zbavila, jakmile se dostavil kladný výsledek v neděli dopoledne
ale v dalších dnech se vrátila a nemalá. Do jisté míry to může způsobovat moje zatuhlá
krční páteř - cítím, že se mi trochu točí a bolí hlava a už několik let mi bzučí v hlavě.
Také ma vliv, jak jsem vysledovala moje psychické rozpoložení a odpočinek. Nevím jak
rozpoznat, zda je to ještě nevyčištěnou játrou nebo tím ostatním.
Bolesti žaludku: je to pořád stejné, není to akutní, ale vleklé. Lehce tlačí a říhá se mi,
i teď ráno, kdy jsem ještě nic nesnědla. a bude se mi říhat celý den - na lačno i na
plný žaludek.
S očistou žaludku pokračuji denně (pořád chybí centimetr v umývadle) - stav je stejný.
Moje nedostatky: ještě určitě nenám doplněný hořčík. Beru ho nepravidelně. Několik let žádná pohybová aktivita, pořád autem. Beru několik let antikoncepci.
Děkuji předem za vaši odpověď.

Na vyzvrácení celého objemu je potřebný delší tréning a tak jak stav popisujete, je to tedy v pořádku. Větší vypité množství lépe vypláchne žaludek, ale pokud vám půjde vyzvrátit již poloviční množství, nijak by to vadit nemělo. Čištění jater vám proběhlo správně a písek je normální stav, kdy jde vápenatý sediment ze žlučníku. Doporučuji opakovat po 14 dnech do momentu, kdy nebude vycházet nic, což je známka, že jsou játra čistá. První čištění opravdu zabere pouze na chvilku a jak se další kameny posunou, tak se špatný stav zase vrátí do původních pocitů, ale při každém dalším opakování se budete cítit stále lépe a vydrží vám to déle. Udělejte si plivací kvasinkový test a pokud se kvasinky potvrdí, tak budete muset držet protikvasinkovou dietu. Hořčíku musíte brát tolik, kolik snesete bez průjmu a brát ho pravidelně, jinak nic nesrovnáte. Denní pohyb na čerstvém vzduchu je nutný, bez toho se nic vyléčit nedá a antikoncepci snad komentovat nemusím, ta jednoznačně játra likviduje, čili by jste ji měla přestat užívat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: brani 3,5% HCL
PříspěvekNapsal: čtv čer 03, 2010 4:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Popisu jak to delam-pokud je neco nevhodne nebo lepe delat jinak budu rad za upozorneni.
Jake mnozstvi 3,5%HCL by jste denne doporucil pro pravidelne dlouhodobejsi brani? Muzu pokud nemam zadne problemy pri brani HCL brat i nadale s kazdym jidlem 1c.lz.3,5%HCL ?
Pokud bych vyjimecne jednorazove chtel vyhubit helicobacter pyroli nebo jine breberky, jake mnozstvi 3,5%HCL jednorazove nalacno povazujete za optimalni?

Muj postup: Z lekarny namichanou 3,5%HCL davam 1caj.lzicku do pul sklenice vody, toto namichane mnozstvi pak prelevam do frtanu ktere do sebe "kopnu" do krku abych nepoleptal zuby. Pak jeste malinko cucnu cistou vodu a proplachnu zuby, a spolknu.
Beru bud nalacno pred jidlem, behem jidla nebo po jidle.

Jelikoz po jidle beru nektere vitaminy, vcetne Cecka, predpokladam ze kdyz je Cecko taky kyselina, tak se to s HCL nijak netluce a mohu vzapeti po davce HCL klidne vzit Cecko.

HCl se normálně v žaludku tvoří a pravidelně se bere pouze ze zdravotních důvodů, jinak je zbytečné ji pravidelně užívat. Množství se velice různí a špatně se odhaduje, musíte si dávku vypozorovat. Doporučuji začínat na 1 cm3 3,5%tní koncentrace a postupně stoupat, vy berete cca 5cm3 3x denně, pokud správně chápu co jste napsal, ale může být nutná dávka mnohem vyšší. Ta bakterie se vyhubit nedá, pouze se zase odstěhuje do tenkého střeva, kde normálně žije. Jednorázově závodit v pití HCl se moc doporučovat nedá, ale vím o případu, který do sebe naráz kopnul 1 dcl 3,5%tní kyseliny a žije, nicméně zubům tyto pokusy určitě nesvědčí. Sám jsem ve třech dílčích dávkách, aplikovaných v průběhu 20 minut na těžké jídlo, vyzkoušel 1100 kapek a trávilo mě to jako v 15ti letech. Váš postup je v pořádku, ale vitamín C bych s HCl nemíchal, nicméně třeba se to nijak netluče, zde nemám adekvátní znalosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Puškvorec-studený výluh
PříspěvekNapsal: úte lis 23, 2010 5:05 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
http://www.varimezdrave.cz/bylinky-na-p ... o-slinivku
Jako záchranná brzda po nějakém stravovacím vybočení nebo v jeho předtuše, slouží výluh z kořene puškvorce. Trpíme-li již chronickými trávicími potížemi, je vhodné kořen puškvorce přelít studenou vodou, nechat vyluhovat alespoň 8 hodin, nejlépe přes noc, a popíjet po malých doušcích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puškvorec-studený výluh
PříspěvekNapsal: úte lis 23, 2010 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
http://www.varimezdrave.cz/bylinky-na-podporu-traveni-a-pro-slinivku
Jako záchranná brzda po nějakém stravovacím vybočení nebo v jeho předtuše, slouží výluh z kořene puškvorce. Trpíme-li již chronickými trávicími potížemi, je vhodné kořen puškvorce přelít studenou vodou, nechat vyluhovat alespoň 8 hodin, nejlépe přes noc, a popíjet po malých doušcích.

Puškvorec je super, ale pozor, je také docela dost jedovatý, tak nepřehánět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: gastroskopie žaludku
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 4:06 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 17, 2011 2:49 pm
Příspěvky: 27
Dobrý den pane Zajíček.Po delší době se na Vás opět obracím,tentokráte se dotazem a žádostí o radu.Před 3 týdny jsem byla na gastroskopii žaludku,kde mi byla zjištěna ložisková aftosní antrumagstritis.Byl odebrán vzorek na histologii a závěr zní: sliznice žaludečního antra s chronickým,mírně aktivním zánětem, s ložiskovým překrvením pod povrchovým epitelem, ve kterém jsou drobné defekty.Bez epitelových dysplazií a bez intestinální metaplasie.H.pylori v rozsahu materiálu prokázán nebyl.Lékař mi mimo dosavadní léky doporučil ještě léky s Bi sole/mi/,které bych měla užívat 3x denně do prázdného žaludku po dobu 10 dnů -na zkoušku.Prosila bych Vás, co byste mi na tyto mé problémy doporučil,abych si užíváním dalších léků žaludek ještě více neničila.Stačí,že musím brát léky na hyperfunkci štítné žlázy a kolísavý krevní tlak.Děkuji Vám předem za Vaší odpověd.Majka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz